iPhone ile Panaromik Fotoğraf

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar
Bildiğiniz gibi iOS 6 güncellemesiyle birlikte iPhone 4s ve iPhone 5 için Panaromik fotoğraf desteği geldi.
imagedxb.jpg

Kamera uygulaması üzerinden Panaroma' yı seçtiğiniz zaman iPhone ile 180 derecelik panaromik fotoğraf çekebiliyorsunuz. Telefon ile yaptığım birkaç denemede oldukça iyi sonuçlar aldım.
Fakat iPhone ile panoramik fotoğraf çekebilmenin tek yolu bu değil. App Store üzerinden indirebileceğiniz 360 Panaroma uygulaması ile de panaromik fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu uygulama isminden de anlaşılabileceği gibi 360 derece fotoğraf çekebilmenizi sağlıyor. Panoramik fotoğraf özelliği iPhone 4 de yer almadığı için panoramik fotoğraf çekmek isteyen iPhone 4 sahiplerinin bu uygulamayı seveceğini düşünüyorum.
panwh.jpg

Uygulama 0.99 dolar fiyatla satılıyor ama kimi zaman ücretsiz oluyor. Alternatif fotoğraf uygulaması arayanlar için yararlı olabileceğini düşünüyorum.
imageruh.jpg

Çektiğiniz panoramaları internet üzerinden paylaşabiliyorsunuz.
imagepky.jpg

Yakın zamanda 360 Panaroma uygulaması ile çekilmiş bir fotoğraflar iPhone 4s Kamera uygulaması üzerinden çekilmiş bir fotoğrafı buraya ekleyeceğim.

Kaynak: thepolice2

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2 uygulamadan da çektiğiniz fotoğrafları paylaşsaymışsınız tadından yenmezmiş, yine de bilginiz için teşekkür etmek gerek.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
2 uygulamadan da çektiğiniz fotoğrafları paylaşsaymışsınız tadından yenmezmiş, yine de bilginiz için teşekkür etmek gerek.
Yazının altına eklediğim gibi kısa süre sonra paylaşacağım. Şu aralar iPhone umla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. 1-2 gün içinde yazıya eklemiş olurum.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ben bu programı androidde ücretsiz olarak kaç aydır kullanmaktayım :)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Apple storede panaroma uygulaması yokmu.Kamera programı falan.
Benim eski S5570 le bile panaromik puntolar çekebiliyordum.Program aracılığıyla.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Apple storede panaroma uygulaması yokmu.Kamera programı falan.
Benim eski S5570 le bile panaromik puntolar çekebiliyordum.Program aracılığıyla.
1.Apple Store değil AppStore.
2.Sorduğun sorunun farkında mısın? Adam zaten Appstore'dan bir uygulamayı tanıtıyor.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1.Apple Store değil AppStore.
2.Sorduğun sorunun farkında mısın? Adam zaten Appstore'dan bir uygulamayı tanıtıyor.

Ha applestore ha apple store ha eypıl stor istediğimi diyebilirim.
Adam ios6 ile gelen yenilik diyor.Laf sokkacam diye an kollarken rezil olabilirsin.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ha applestore ha apple store ha eypıl stor istediğimi diyebilirim.
Adam ios6 ile gelen yenilik diyor.Laf sokkacam diye an kollarken rezil olabilirsin.
Apple Store; Apple ürünlerinin satıldığı dükkanlardır. Appstore; iOS uygulamalarının bulunduğu online mağazadır.
İlk önce iOS 6 ile gelen panorama özelliği anlatılıyor. Daha sonra ise 360 Panorama isimli uygulama anlatılıyor.
Gözlerine baktır bence sen.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Apple Store; Apple ürünlerinin satıldığı dükkanlardır. Appstore; iOS uygulamalarının bulunduğu online mağazadır.
İlk önce iOS 6 ile gelen panorama özelliği anlatılıyor. Daha sonra ise 360 Panorama isimli uygulama anlatılıyor.
Gözlerine baktır bence sen.
Tamam sağol.
Gözlerini baktır esprisini de unutmamışsın.
not:Gözlerim 3,25 miyop

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
microsoft uygulaması olan photosynth yi deneyebilirsiniz. oldukça güzel ve sınırsız anlamda panoromik fotoğraflar oluşturabilirsiniz.
uygulama ücretsiz.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Panorama uygulamasında çekilen fotoğraflar gerçekten dandik oluyor fakat normal kameranın panoraması şahane.