İPhone Garanti Rezaleti

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Geçen sene eşime İPhone 5s aldık üç aylık kullanımdan sonra telefon kapandı açılmadı. Ben her ne kadar İTunesten yükleme yapmaya çalışsam da olmadı garantiye gönderdik ve ana kart yanmış sebebi orijinal olmayan şarj aleti kullanımı dediler. Eşim kendisinden emin ama ben İPhone garantisi o kadar övülünce kandırmaya çalışmıyorlardır herhalde diyerek üstüne gitmedim.
O kadar başka telefon alalım ısrarıma rağmen yine gittik sıfır 5S aldık. 6 aylık kullanımdan sonra oda kapandı açılmadı ve logo da takılı kaldı. Telefon kapandığın da eşim evde telefonla konuşuyordu. Her neyse eşim İzmir de kendisinin İPhone Garanti servisi olduğunu söyleyen bir firmaya telefonunu verdi su sensörü çalışmış dediler. Bu sefer Apple aradık bize öyle bir telefon gelmedi o özel servistir dediler bu işin özeli geneli mi olur yetkili servis yetkili servistir. Hem adam telefonu aldığına dair imza Apple yetkili servis kağıdı hepsini vermiş eşime. Ayrıca Apple da görüştüğüm kişiye su sensörü çalışmış diyorlar dedik oda su sensörü çok hassas birşey bazen elinizin terinden cebinizde ki nemden bile çalışır dedi.
Neyse telefonu özel servisten alıp onların tabiriyle genel servise verdik onlar da su sensörü çalışmış deyip telefonu sıfır aldığım fiyattan daha fazla fiyata yapabileceklerini söylediler.
Ben gerçekten anlamıyorum bu işi forumda her yer de o kadar yerin dibine sokulan Sony servisi aqua parkta beş saat suyun altına soktuğum en tazyikli yerlere telefonla girdiğim Z5 compact a para iadesi yapıyor her mecra da övülen iPhone garantisi ise ikidir bana abuk subuk sebepler le yamuk yapıyor.
İşin bana acı veren tarafı da gel sana xhiomi alalım dediğim eşimin tüm bunlara rağmen hala bana xhiomi istemem İPhone al demesi.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Geçmiş olsun benim Dell servisi ile yaşadığım sıkıntıyı bana hatırlattı.Keşke eşiniz sizi dinlese de xiaomi alsa .mi5-mi5s-ve mi note2 kullanmış biri olarak gerçekten güzel telefonlar.umarım sorununuz bir an önce çözülür.

Tys23

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,230
Aldığınız iki cihaz da öyle olduysa sorun cihazlarda olmayabilir yanlış kullanım veya başka bişey de olabilir. Bana Apple hiç yamuk yapmadı garantide. Logo'da kalan cihazımı değiştiler ancak size yapmamışlar. Genpa'ya yollasaydınız hallolurdu bence .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Geçmiş olsun . Tüketici haklarına gidin hakkınızı arayın . Ondan sonra Xioamiye bakarsınız.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Aldığınız iki cihaz da öyle olduysa sorun cihazlarda olmayabilir yanlış kullanım veya başka bişey de olabilir. Bana Apple hiç yamuk yapmadı garantide. Logo'da kalan cihazımı değiştiler ancak size yapmamışlar. Genpa'ya yollasaydınız hallolurdu bence .

Yanlış kullanımdan olacağını zannetmiyorum eşimin tek yaptığı facebook instagram WhatsApp daha telefonu bir kere İTunes e bile bağlamadı yani ana kartı istese de yakamaz. Ki ikinci su vakası yanımda kapandı telefon ve görüşme esnasında kapandı bunun nasıl bir yanlışı olabilir ki. İlk telefonu vatan dan ikinciyi hepsi buradan almıştık ikisi de Apple Türkiye garantisiydi bu sefer uğraşacağım bakalım ne çıkacak. Kendi çalışanın da dediği gibi nem den bile sensör çalıştı ise umarım tüm sorunu o sensöre yıkmazlar.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Bildirim kadarı ile Apple da sadece ekran değişimi yapılıyor onun dışında ücretli değişim yapılıyor yani sensörün tamiri için para istedilerse gerçek apple servisi olmayabilir emin misiniz ?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Thh git hocam hakkını sonuna kadarda ara. Orada xaiomi al geç. Harbiden insan bir süreden sonra sinir krizi geçirir o kadar saçmalığa rağmen