iPhone 9

Bu konuyu okuyanlar

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
15 Nisan`da tanıtılması beklenen iPhone 9 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Sonsuz Ekran veya Baska Bir Deyisle Home Butonu Olmayan iPhone Serisini Begenmeyen Ciddi Bir Kitle Oldugu Icin Eski Tasarimi Harmanlayip Home Butonlu Bir Seri Cikarmayi Dusunuyorlar. Bu iPhone 9 mu Olur iPhone SE'nin Baska Bir Versiyonumu Olur Baska Bir Isim mi Bu Senemi Cikar Henuz Net Bir Bilgi Yok.

Aciklanan ve Sizan Bilgiler Dogrultusunda Sahsen Home Butonsuz Bir iPhonu Guzeldir Cirkindir Iyidir Kotudur Gibi Yorumlarin Uzaginda Nedendir Bilmem iPhone Olarak Benimseyemedim Bi Turlu.
Fakat Klasiklesen Bir Model Olmasi Hasebiyle Eski Cizgilerini Koruyan Modern Cizgilerle Harmanlanmis Home butonlu Bir iPhone Fena Olmazdi.

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sonsuz Ekran veya Baska Bir Deyisle Home Butonu Olmayan iPhone Serisini Begenmeyen Ciddi Bir Kitle Oldugu Icin Eski Tasarimi Harmanlayip Home Butonlu Bir Seri Cikarmayi Dusunuyorlar. Bu iPhone 9 mu Olur iPhone SE'nin Baska Bir Versiyonumu Olur Baska Bir Isim mi Bu Senemi Cikar Henuz Net Bir Bilgi Yok.

Aciklanan ve Sizan Bilgiler Dogrultusunda Sahsen Home Butonsuz Bir iPhonu Guzeldir Cirkindir Iyidir Kotudur Gibi Yorumlarin Uzaginda Nedendir Bilmem iPhone Olarak Benimseyemedim Bi Turlu.
Fakat Klasiklesen Bir Model Olmasi Hasebiyle Eski Cizgilerini Koruyan Modern Cizgilerle Harmanlanmis Home butonlu Bir iPhone Fena Olmazdi.
Aslına bakarsan başlığı ben de yanlış açtığımı düşünüyorum. SE2 olarak tanıtılacağını var sayıyorum. Türkiye şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda bence makul bir telefon olabileceğini düşünüyorum. Umarım yakın zamanda tanıtılır ve söylenen özelliklerde olursa ben iphone6 dan ona geçmeyi planlıyorum.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
modelin adı iphone se2020 tanıtılcak diye biliyorum ben 4.5 yıldır iphone 6 kullanıyorum ve çevremdeki insanlarda 6.2 inç ve daha büyük telefon kullanıyolar biraz oyalandım onların cihazlarıylada bana fazla büyük geliyo benim eller küçük o yüzden özellikle küçük cihaz bekleyenler için biçilmiş kaftan çıkar çıkmaz max 5000 tl olduğu sürece alıcam kamera umrumda değil iphone 11 ailesinden a13 bionic gücü alıcak beni daha 4 yıl götürür.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iPhone 9 yok daha ne karşılaştırması?

Bu telefon hakkında düşüncelerim:
Başka bir konuda yazdığım mesaj açıklıyor sanırım fikrimi.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Büyük Konusmak Gibi Olmasinda, iPhone 9 Olmayacagi Konusunda Eminim.
Zira Bu Markalarin Ardindaki Kuresel Guclerin Rakamlarla Ilisigi Pek Gucludur.
9'dan X'e Yani 10'a Gecmesinin Ardinda Kendilerince Birkac Anlam Yatiyor.
Bu Yuzden Olmaz ve Apple Son Urettigi Seriye 11 Adini Verdikten Sonra Kitlesi Icin 9 Rakamini Cikaripta Akil Karisikligina Gitmez.

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O konularda haklısınız iPhone 9 gibi sunarlarsa alt segment bir telefon olarak algılanacaktır ama SE2 olarak ben şahsen bekliyorum. Umarım 15 Nisan` da bunu görürüz... Eğer tanıtılacak olursa da ben müşteri kitlesinin yine olacağını ve yüksek fiyat bantlarından bu telefona yönelim olacaktır.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
O konularda haklısınız iPhone 9 gibi sunarlarsa alt segment bir telefon olarak algılanacaktır ama SE2 olarak ben şahsen bekliyorum. Umarım 15 Nisan` da bunu görürüz... Eğer tanıtılacak olursa da ben müşteri kitlesinin yine olacağını ve yüksek fiyat bantlarından bu telefona yönelim olacaktır.

bende tanıtılcağını düşünüyorum se 2020 adıyla çıkacak

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bende tanıtılcağını düşünüyorum se 2020 adıyla çıkacak
Umarım haklı çıkarız çünkü iPhone11 çok güzel bir cihaz ama başlangıç fiyatı olarak 7300 Tl olması biraz zorlardı beni. SE2 olarak bir telefon tanıtılırsa A13 işlemci ve hemen hemen iPhone 11 ile benzer teknik özellikle sahip olup 4500-5000 Tl bandında olursa. Çoğu insan için bir çözüm yolu olacaktır.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
İsmi çok problem değil de;
Ön tasarımı aynı kalıp ekran biraz büyüyerek 5" veya bu tarzda birşeye dönüştürülse çok güzel olabilir.
Belki 2 kamera olursa arkada efsane olabilir amma velakin 11 de yapıldığı için bunda yapılmazdır herhalde.

Beklettiğim insalardan biri 7 sahibi oldu diğeri ise 8. Bende millete söylemekten dilimde tüy bitmiş biri olsa da açılan başlıklar da tadını kaçırdı artık. Acaba geldi mi diyorsun, gene bir başka tartışma başlığı. Böyle giderse 11e zorlayacağım bende. İş olmasa için sonunda o bütçeyi değil 11in adını bile anmam orası ayrı.

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İsmi çok problem değil de;
Ön tasarımı aynı kalıp ekran biraz büyüyerek 5" veya bu tarzda birşeye dönüştürülse çok güzel olabilir.
Belki 2 kamera olursa arkada efsane olabilir amma velakin 11 de yapıldığı için bunda yapılmazdır herhalde.
Çift kamera olacağını düşünmüyorum. Bazı haberlerde eğer tanıtılırsa bu telefonunda gece modu olacağı söyleniyor fakat ben bunu da düşünmüyorum 12 Megapiksellik tek bir ana kamera olacağını düşünüyorum. Tabii bunlar tanıtılmadan sadece birer teoridir.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Apple A13 Işlemciden gücünü alacak Apple'ın ara model konumunda yer alacak cihazı uygun fiyatli olmasını beklemeyin hepimiz biliyoruz Apple'ın fiyat bandını

efesimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Apple A13 Işlemciden gücünü alacak Apple'ın ara model konumunda yer alacak cihazı uygun fiyatli olmasını beklemeyin hepimiz biliyoruz Apple'ın fiyat bandını
Apple`nin fiyat bandında herhangi bir sorun yok. Markanını kendi ülkesine baktığımız durumda odukça makul fiyatlar var. Sadece maalesef dolar kuru + vergilerle bu duruma geliyor.

Son mesajlar