iPhone 8 Plus verip Note 9 veya başka bir cihaz alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Başlıkta belirttiğim gibi şuan kullandığım telefon iPhone 8 Plus yeni aldım ama Note 9 alacaktım kısaca kısmet olmadı diyeyim.
Şimdi iPhone 8 Plus’u verip Note 9 almalı mıyım? iPhone alma tercihim fiyatından dolayı değer kaybı çok yaşanmadığı için yoksa üzerine ekleyip başka model almak mı mantıklı olur; yoksa iPhone’u hiç değiştirmemek mi?
Telefonu genel olarak mobil veri sürekli açık olarak günlük sosyal medya da gezinme, kamera kullanımı bu şekilde kullanırım oyun oynamam. Note serisindeki kalem çok hoşuma gidiyor ama kararsız kaldım iPhone’de kötü cihaz değil sonuçta.
Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hali hazırda 8 plus varsa değiştirmeni tavsiye etmem.

HEMSIRBEY112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tasarım olarak şık değil doğru konuşmak lazım tuğla gibi telefon ama donanımsal olarak uzun yıllar götürür lakin fiyatını hiç haketmiyor ikinci el de değer kaybetmez diğerlerine göre bence bi süre3-4 ay kullanın garantisi bitmeden elden çıkarın bide indirim gelmeden yoksa düşebilir baya fiyatı sonrasında indirimde olan bi telefon bakıp en güncel telefon alabilirsiniz..

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Başlıkta belirttiğim gibi şuan kullandığım telefon iPhone 8 Plus yeni aldım ama Note 9 alacaktım kısaca kısmet olmadı diyeyim.
Şimdi iPhone 8 Plus’u verip Note 9 almalı mıyım? iPhone alma tercihim fiyatından dolayı değer kaybı çok yaşanmadığı için yoksa üzerine ekleyip başka model almak mı mantıklı olur; yoksa iPhone’u hiç değiştirmemek mi?
Telefonu genel olarak mobil veri sürekli açık olarak günlük sosyal medya da gezinme, kamera kullanımı bu şekilde kullanırım oyun oynamam. Note serisindeki kalem çok hoşuma gidiyor ama kararsız kaldım iPhone’de kötü cihaz değil sonuçta.
Bence degiştirme 8 plus güzel cihaz

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
1-2 sene sonra değistirirsiniz.Iphone 8 plus hala iyi telefon

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
iPhone’yi verip üzerine para vermeden alacağım Note 9’u. Aldıktan sonra düşüncem en az 2-3 sene idare etsin yeterli. Şimdilik benim için önemli olan batarya ve işlevsellik, bazı durumlardan dolayı bilgisayar erişimim kısıtlı oluyor bir nevi telefondan tüm işleri halletmek durumunda kalacağım ve bu yüzden biraz daha işletim sistemi İOS yerine Android daha mantıklı gibi geliyor.

Stabilete konusunda Samsung’da belli bir yere geldiğini ve iPhone’de eskisi gibi olmadığını düşünüyorum. Aradaki farkın da bence en aza indirgendiğini düşünüyorum

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Birde iPhone 8 Plus’un ve Note 9’un artı ve eksi yönleri ne olabilir? Şu özelliğinden dolayı geçtiğine pişman eder dediğiniz bir yanı var mı?
Benim kullanımım için Kamera, Batarya, Stabilite bunlar önemli genelde sosyal medya vb işleri hücresel veri açık şekilde kullanırım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung kendini çok iyi toplarladı özelikle android 9 la gelen one uı arayüzü yağ gibi akıyo stabilite konusunda bi şüphen olmasın senin tek yadırgayacağın konu instagram hikayesinin bazılarının kesik gözükmesi o da ekran formatından kaynaklı ios sosyal medya kullanımında daha başarılı bundan başka kamera olsun ses olsun işlevsellik ve tasarım olsun note 9 çok daha iyi

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
iPhone 8 Plus günümüz şartlarında tasarım haricinde gayet yeterli bir telefon, değiştirmeye değmez bence. Birkaç sene kullan, zaten pek zarar etmeden satarsın yine. Şu an 4500 TL civarına gidiyor Sahibinden.com'a baktım, 1-2 sene sonra da 4000 TL civarına gider herhalde, yani çok da zararın olmaz.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Samsung kendini çok iyi toplarladı özelikle android 9 la gelen one uı arayüzü yağ gibi akıyo stabilite konusunda bi şüphen olmasın senin tek yadırgayacağın konu instagram hikayesinin bazılarının kesik gözükmesi o da ekran formatından kaynaklı ios sosyal medya kullanımında daha başarılı bundan başka kamera olsun ses olsun işlevsellik ve tasarım olsun note 9 çok daha iyi

Aslında İOS işletim sisteminin kısıtlı olması benim için bazen problem oluyor, en basit bir işlemi bile yapamayınca kızıyor insan.:) Android genel olarak üst segment cihazlarda stabilite olayını çözmüş diyebiliriz, kısmen olan takılmalar şuan 8 Plus’ta dahi mevcut.
Bakalım eğer Note 9 almayı kafaya koydum gibi denk geldiğinde alırım büyük ihtimal. Özellikle ekranı cidden çok etkileyici yani özellik olarak bence daha iyi gibi.
Bakalım alabilirsek deneyimimi paylaşırım vakit buldukça.
Aslında bir cihaza bu paralar çok fazla yani iyi bir cihaz kullanmak istemenin bedeli ağır oluyor. :)

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
iPhone 8 Plus günümüz şartlarında tasarım haricinde gayet yeterli bir telefon, değiştirmeye değmez bence. Birkaç sene kullan, zaten pek zarar etmeden satarsın yine. Şu an 4500 TL civarına gidiyor Sahibinden.com'a baktım, 1-2 sene sonra da 4000 TL civarına gider herhalde, yani çok da zararın olmaz.

Samsung ciddi manada değer kaybı yaşıyor bu bir gerçek; sebebi bence çok fazla telefon çıkartması kısa sürede.
Yani illaki zarar olacak iPhone’de zarar 500 ise Samsung’da 750 lira olur temsili olarak. Önemli olan benim için işin ticari boyutu değil kullanacağım 3-4 sene boyunca keyifli kullanım sunması, daha sonrası nasip kısmet.
Zaten teknolojiye yetişemiyoruz her gün farklı cihaz çıkıyor. Şuan telefonun bana 3-4 sene idare etsin bu bu sürede bataryası, kamerası vb özellikleri iyi olursa yeterli.

ulkuaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
4 senelik İphone kullanıcısı olarak neden Samsung bir telefon tercih edilir gerçekten anlayamıyorum. Iphone 8 Plus'ı olağanüstü bir durum olmadığı müddetçe senelerce kullanmayı düşünüyorum, zira her anlamda tatmin eden bir telefon. Samsung telefonlarımın hepsinden lanet ederek ayrıldım. Kesinlikle kullanmaya devam edin.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
4 senelik İphone kullanıcısı olarak neden Samsung bir telefon tercih edilir gerçekten anlayamıyorum. Iphone 8 Plus'ı olağanüstü bir durum olmadığı müddetçe senelerce kullanmayı düşünüyorum, zira her anlamda tatmin eden bir telefon. Samsung telefonlarımın hepsinden lanet ederek ayrıldım. Kesinlikle kullanmaya devam edin.
S3 lerden kalmasın heralde

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S6 ve sonrasında düzeldi

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
S6 ve sonrasında düzeldi
Bende S6 ile aynı işlemciyi kullanan Note 5 var, hatta Ram optimizasyonu vs. S6'dan daha iyi fakat Android 7'yi aldıktan sonra hep takılmalar, kasmalar başladı. Pek de düzeldiği söylenemez. Yeni çıkan telefonların akıcı olmasının sebebi, henüz yeni piyasaya çıkmış olmaları, uzun kullanımda onların da nasıl olduğu aşikâr

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bende S6 ile aynı işlemciyi kullanan Note 5 var, hatta Ram optimizasyonu vs. S6'dan daha iyi fakat Android 7'yi aldıktan sonra hep takılmalar, kasmalar başladı. Pek de düzeldiği söylenemez. Yeni çıkan telefonların akıcı olmasının sebebi, henüz yeni piyasaya çıkmış olmaları, uzun kullanımda onların da nasıl olduğu aşikâr
Android 7 de nerdeyse bütün samsung telefonlar takılmalar kasmalar falan vardı. Android 8.0 da düzeldi ama s6 note 5 bu güncellemeyi almadı