iPhone 8 Plus Mı ? Samsung Galaxy Note 8 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Sizce şuan tercih edilebiliecek en mantıklı telefon hangisi iPhone 8 Plus mı ? Samsung Galaxy Note 8 Mi ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tabiki Galaxy Note 8 , kendise has olan özellikleriyle ve yetenekleriyle oldukça iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8 fakat S9 veya S9 Plus daha mantıklı bütçe yetiyorsa.

Gececi44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 8'den başka cihaz tanımam abi

notebook

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Note 8 kullaniyorum telefonfan cok memnunum pil performansi haric bana gore berbat bir pili var.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Sizce şuan tercih edilebiliecek en mantıklı telefon hangisi iPhone 8 Plus mı ? Samsung Galaxy Note 8 Mi ?
Kalem olayı verimlilik açısından gerçekten çok güzel ancak sırf o androidin birkaç ay sonraki crashlerinden ve kasmalarından ötürü gözüm kapalı iPhone 8 Plus alırdım. Evet şuan Apple kötü bir dönem geçiriyor olabilir. iOS 11 ilk çıktığında harika değildi ancak şuan baya bir sorun düzeldi. Ki kötü hali bile androidden kat kat daha iyidi :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kalem olayı verimlilik açısından gerçekten çok güzel ancak sırf o androidin birkaç ay sonraki crashlerinden ve kasmalarından ötürü gözüm kapalı iPhone 8 Plus alırdım. Evet şuan Apple kötü bir dönem geçiriyor olabilir. iOS 11 ilk çıktığında harika değildi ancak şuan baya bir sorun düzeldi. Ki kötü hali bile androidden kat kat daha iyidi :)
Reyiz sen güvendiğin iOS cihazı getir ben 5T getireceğim hız, stabilite karşılaştırması yapalım A11in kas gücünü haliyle gösterdiği yerler dışında 5T tokatlayacak iddia ediyorum ne dersin? Çok ovdugun iOS'u 5T ile gömerim diyorum.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Hocam şöyle. Gömerim kısmı sanırım sentetik testlerle. Ki gömebilirisn belki hiç sorun yok. Ama benim kast ettiğim şey kullanıcı deneyimi. Android platformunun bir süre sonra aşırı ram tüketmeye başladığı ve kasmalar yapmaya başladığı büyük bir gerçek. İki platformu da ölümüne kullandım. Evet androidde bazen test sonuçları muazzam çıkıyor. Erişilebilirlik, özgürlük, kişiselleştirme, donanım her şey android platformunda daha güzel ama gel gelelim yazılım bir süre gidiyor. Bunun telefon üreticileriyle de bir alakası yok. Keşke androidler hep ilk kutudan çıktığı gibi kalsa :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam şöyle. Gömerim kısmı sanırım sentetik testlerle. Ki gömebilirisn belki hiç sorun yok. Ama benim kast ettiğim şey kullanıcı deneyimi. Android platformunun bir süre sonra aşırı ram tüketmeye başladığı ve kasmalar yapmaya başladığı büyük bir gerçek. İki platformu da ölümüne kullandım. Evet androidde bazen test sonuçları muazzam çıkıyor. Erişilebilirlik, özgürlük, kişiselleştirme, donanım her şey android platformunda daha güzel ama gel gelelim yazılım bir süre gidiyor. Bunun telefon üreticileriyle de bir alakası yok. Keşke androidler hep ilk kutudan çıktığı gibi kalsa :)
Kim dedi sentetik diye ? 40 gündür hunharca kullanıyorum. Ben direk kullanıci deneyimi karşılaştıralım dedim. Sentetik testlerde 5Tnin 8 ve üstüne yani A11'e karşı bir şansı yok. iOS'un en iyisi şuan adam akıllı bir Android ile yarışamaz. Android hem hızlı hem de işlevsel. Bu kadar basit. Ben 20 ay S7 kullandım o da güzeldi 5T daha güzel.
Ram tüketmek bir suç değil. Android'de kullanılmayan RAM çöptür Android cihaz daha hızlı çalışsın diye sık kullanılan uygulamaların parçalarını RAM'e alır pratikte de bunu aldığını rahatlıkla fark edebilirsiniz şöyle ki 5Tnin RAM'e aldığı ve almadığı zamanları çok rahatlıkla fark edebiliyorum. Hafif uygulamalarda Rame almadığı vakit animasyonla birlikte uygulama açılırken. RAM'e aldığı zaman animasyon tamamlanmadan uygulama açılıyor beyaz ekranın gitmesi animasyondan önce tamamlanıyor yani daha önceden uygulamanin tamamı RAM'e alınmış RAM'den tamamını çağırmış gibi bir durum söz konusu zaten aşırı hızlı olduğu için fark küçük fakat dikkatli kişiler bunu anlayabiliyor ve X'den en hızlı iPhone'dan günlük kullanılan uygulamalar çok çok daha hızlı. X'den gereksiz bir animasyon yavaşlığı var kaldı ki uygulama başlatma hızları o animasyonlara bile yetişemiyor

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
iPhone 4 bile günümüzde stabil olarak çalışabilirken, neden Samsung'un S3, grand Neo vs telefonları günümüze kadar gelemeyip hemen iflas ediyor. Şuan iPhone 4 kullananlar herhangi bir sorun olmadan kullanıyor ancak Samsung S3 kullananlar. Donma kasma sorunlarından cihazlarını kullanamaz oluyor. Bir de Apple servisi Samsung'a göre kat kat daha iyi bu yüzden tercihimi iPhone dan yana kullanacağım. ( bu arada KVK da çalıśıyorum ) @Murat Burç yanlış anlamanızı istemem ama sizin de kullanmış olduğunuz telefon oneplus 5 t herkes kendi cebindeki telefonu över. Ancak burası bir forum burada daha tarafsız davranırsanız daha makbule geçer. (Tabi bu benim kişisel görüşüm )

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhone 4 düzgün çalışıyor diyen birinden ve Android'in kötü zamanlarını ele alarak kıyas eden birinden tarafsızlık dersi alacak değilim. İstediğim telefonu överim. 5T dediğimiz cihaz kamera dışında X'i gömer bu kadar basit ve net. Bundan daha tarafsız bir yorum düşünülemez.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İstediğim yorumu yaparım kimsenin beni denetlemeye veya yönlendirmeye çalışmaya hakkı yok.

Yıl olmuş 2018 hala sahte Apple stabilitesini konuşuyoruz pes yani pes

Son düzenleyen moderatör:

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
iPhone 4 düzgün çalışıyor diyen birinden ve Android'in kötü zamanlarını ele alarak kıyas eden birinden tarafsızlık dersi alacak değilim. İstediğim telefonu överim. 5T dediğimiz cihaz kamera dışında X'i gömer bu kadar basit ve net. Bundan daha tarafsız bir yorum düşünülemez.

İstediğim yorumu yaparım kimsenin beni denetlemeye veya yönlendirmeye çalışmaya hakkı yok.

Yıl olmuş 2018 hala sahte Apple stabilitesini konuşuyoruz pes yani pes
Neden sadece cihaz bakımından bakıyorsunuz. 5t cihaz ithalatçı garantili en büyük eksi yönü bu zaten. 5t cihazı aldım diyelim cihaza ilerleyen zamanlarda bir şey oldu ithalatçı firma garantisi yüzünden telefon yapılacak mı? yapılmayacak mı ?, yapılsa parça değişiminde orjinal ürün mü kullanacaklar her şey sorun. Şuan tabi telefonu yeni alıp kullanmaya başladığınız için bu sorunları göz önünde bulundurmuyorsunuz ancak ilerleyen zamanlarda telefon çöp bile olabilir. İthalatçı firma zaten istemezse cihazın onarımını yapmaz bile sonra fıyatına göre en iyi telefon olan 5t'ye verdiğin 2200 - 2500 tl gitti çöpe. Telefonu kıyaslıyorsunuz ama diğer detaylara değinmeden kıyaslıyorsunuz. Bu işin bir alış kısmı var bir de aldıktan sonraki destek var. Zaten diğer aynı segmenteki telefonlara nazaran fiyatının düşük olmasının nedenlerinden bir tanesi bu. Desen ki Oneplus'ın kendisi buna distribütör garantisi veriyor. O zaman tek kelime etmeme bile gerek kalmaz direk çıktığı gün alırdım. Yani kısaca şunu diyorum eğer ben telefona 2200 - 2500 tl verip aldıktan sonra iyi bir destek alamayacaksam ben o telefona o parayı verene kadar gider gerekirse daha yüksek ücretlere distribütör garantili bir telefon alırım hiç değilse ileride bir şey olduğunda desteğinin olduğunu bilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden sadece cihaz bakımından bakıyorsunuz. 5t cihaz ithalatçı garantili en büyük eksi yönü bu zaten. 5t cihazı aldım diyelim cihaza ilerleyen zamanlarda bir şey oldu ithalatçı firma garantisi yüzünden telefon yapılacak mı? yapılmayacak mı ?, yapılsa parça değişiminde orjinal ürün mü kullanacaklar her şey sorun. Şuan tabi telefonu yeni alıp kullanmaya başladığınız için bu sorunları göz önünde bulundurmuyorsunuz ancak ilerleyen zamanlarda telefon çöp bile olabilir. İthalatçı firma zaten istemezse cihazın onarımını yapmaz bile sonra fıyatına göre en iyi telefon olan 5t'ye verdiğin 2200 - 2500 tl gitti çöpe. Telefonu kıyaslıyorsunuz ama diğer detaylara değinmeden kıyaslıyorsunuz. Bu işin bir alış kısmı var bir de aldıktan sonraki destek var. Zaten diğer aynı segmenteki telefonlara nazaran fiyatının düşük olmasının nedenlerinden bir tanesi bu. Desen ki Oneplus'ın kendisi buna distribütör garantisi veriyor. O zaman tek kelime etmeme bile gerek kalmaz direk çıktığı gün alırdım. Yani kısaca şunu diyorum eğer ben telefona 2200 - 2500 tl verip aldıktan sonra iyi bir destek alamayacaksam ben o telefona o parayı verene kadar gider gerekirse daha yüksek ücretlere distribütör garantili bir telefon alırım hiç değilse ileride bir şey olduğunda desteğinin olduğunu bilirim.
Tamam o zaman android tarafı 5T'den ibaret değil para vermeye merakliysak Mate 10 Pro alırız,Note 8 alırız,HTC U11 alırız S9 ailesi var daha ne olsun mis gibi cihazlar niyE kalas tasarımlı çöp cihazlara o parayı verelim ( X tasarımını dışarıda tutuyorum. )

5T'nin fiyatının düşük olmasının sebebi ülkede ithalatçı garantisi ile satılması değil İngiltere'de 5T OnePlus tarafında OnePlus garantisi ile 540 sterline satılıyor. X ise 1000 sterlin. Bir şeyler bildiginizi sanıyorsunuz ama habire bir şeyler sallıyorsunuz

Son düzenleyen moderatör:

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Tamam o zaman android tarafı 5T'den ibaret değil para vermeye merakliysak Mate 10 Pro alırız,Note 8 alırız,HTC U11 alırız S9 ailesi var daha ne olsun mis gibi cihazlar niyE kalas tasarımlı çöp cihazlara o parayı verelim ( X tasarımını dışarıda tutuyorum. )

5T'nin fiyatının düşük olmasının sebebi ülkede ithalatçı garantisi ile satılması değil İngiltere'de 5T OnePlus tarafında OnePlus garantisi ile 540 sterline satılıyor. X ise 1000 sterlin. Bir şeyler bildiginizi sanıyorsunuz ama habire bir şeyler sallıyorsunuz

Hocam kusura bakmayın ama biraz düzgün okusanız anlacaksınız da neyse ;

"
Zaten diğer aynı segmenteki telefonlara nazaran fiyatının düşük olmasının nedenlerinden bir tanesi bu."

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60

Sen hangi çağda android telefon kullandın bilmiyorum ama ben 1 sene 3 aydır mate 9 kullanıyorum. Bir kere olsun kastığını yavaşladığını veya crash verdiğini görmedim, keza kardeşim de aynı süredir p9 kullanıyor onda da görmedik.. Artık bu hikayeleri anlattığınız dönemler eskide kaldı. Boynuz kulağı geçeli baya bi oldu

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kardeşim, bakma her yoruma atla deve yok iki telefon arasında. İkisininde kamerası güzel portre modunu ben 8 plusta daha çok beğendim. Ayrıca 8 plusun sesi daha iyi çıkıyor. Note 8 de güzel bir telefon hoş duruyor android kullanmak istiyorsan al tabiki tek kötü yanı fiyatı değeri çok fazla düşüyor elinden çıkarırken.