İphone 8 Geç Algılama Sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Değerli arkadaşlar çok yakın bir zamanda iphone 8 aldım şuan için cihazdan gayet memnunum. Fakat son zamanlarda anlam ve isim veremediğim bir garip hatalar olmakta bilmiyorum sizde de böyle sorunlar var mı? Bazen rehberde bir kişiyi aramak için arma bölümüne o kişinin ismini yazmaya çalıştığımda bazı harflerin basmadığı ve geç algıladığı oluyor. mesaj yazarken klavyenin geç algıladığı ve bazı harflerin bazen basmadığı olmakta. Örneğin bir programı açmaya çalıştığımda algılamıyor ve sağa soka kayıyor. Az önce bahsettiğim hatalar ara sıra tekrar etmekte bu bir hatamı yoksa benden kaynaklı mı?

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Değerli arkadaşlar çok yakın bir zamanda iphone 8 aldım şuan için cihazdan gayet memnunum. Fakat son zamanlarda anlam ve isim veremediğim bir garip hatalar olmakta bilmiyorum sizde de böyle sorunlar var mı? Bazen rehberde bir kişiyi aramak için arma bölümüne o kişinin ismini yazmaya çalıştığımda bazı harflerin basmadığı ve geç algıladığı oluyor. mesaj yazarken klavyenin geç algıladığı ve bazı harflerin bazen basmadığı olmakta. Örneğin bir programı açmaya çalıştığımda algılamıyor ve sağa soka kayıyor. Az önce bahsettiğim hatalar ara sıra tekrar etmekte bu bir hatamı yoksa benden kaynaklı mı?
yazılımsal bi sıkıntı olabilir, son sürümü bi temiz kurulum yap

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Kimse yok mu arkadaşlar yardım edin?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İlk önce klasik yolu dene: ses yükseltme düğmesine bir kere bas,sonra ses alçaltma düğmesine bir kere bas ve güç tuşunu basılı tut. Elma logosu çıkana kadar basılı tutmaya devam et. Logo çıktığında basılı tutmayı bırak ve tekrar dene.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
İlk önce klasik yolu dene: ses yükseltme düğmesine bir kere bas,sonra ses alçaltma düğmesine bir kere bas ve güç tuşunu basılı tut. Elma logosu çıkana kadar basılı tutmaya devam et. Logo çıktığında basılı tutmayı bırak ve tekrar dene.
Tamam hocam hemen deniyorum fakat bunun çözüm olacağını sanmıyorum?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tamam hocam hemen deniyorum fakat bunun çözüm olacağını sanmıyorum?
Yinede dene. Ben de o yoldan çok ümitli değilim ama hata ciddi mi değil mi onu bilmek gerekir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada hiç o telefona ekran değişimi yaptın mı?

Son düzenleme:

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yinede dene. Ben de o yoldan çok ümitli değilim ama hata ciddi mi değil mi onu bilmek gerekir

Tamam hocam denedim bir kaç gün sonra bu hatayı tekrar verirse buradan size yazarım yardımlarınız için teşekkürler. Hata ciddiyse ne gibi bir işlem yapma durumundayım?

Arkadaşım şuan aynı hatayı vermektedir ne yapmam gerekiyor

telefon henüz daha sıfır 9 ay oldu

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tamam hocam denedim bir kaç gün sonra bu hatayı tekrar verirse buradan size yazarım yardımlarınız için teşekkürler. Hata ciddiyse ne gibi bir işlem yapma durumundayım?

Arkadaşım şuan aynı hatayı vermektedir ne yapmam gerekiyor

telefon henüz daha sıfır 9 ay oldu
bir dakika. 9 ay mı? O zaman sorun normal olabilir. Eylül 2017’den mart 2018’e kadar satılan iphone 8(plus değil) modellerinde anakart sorunu vardı. Fabrika hatası işte.

iPhone 8 Logic Board Replacement Program - Apple Support

Buraya gir. Ülkeni seç(yoksa diğer ülkeler ayarını seç) sonra seri numara sorgulamasını yap. Sorun varmı yokmu gösterir.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
bir dakika. 9 ay mı? O zaman sorun normal olabilir. Eylül 2017’den mart 2018’e kadar satılan iphone 8(plus değil) modellerinde anakart sorunu vardı. Fabrika hatası işte.

iPhone 8 Logic Board Replacement Program - Apple Support

Buraya gir. Ülkeni seç(yoksa diğer ülkeler ayarını seç) sonra seri numara sorgulamasını yap. Sorun varmı yokmu gösterir.
Arkadaşım bahsettiğiniz sorgulamayı yaptım ve bana aşağıda ki gibi sonuç verdi?
Türkçeye çevirmek için google çeviri kullandım
Girdiğiniz seri numarası bu program kapsamında uygun değildir, çünkü:
- Etkilenen seri numarası aralığında değil.
- Kayıtlarımız, cihazınızın bu program kapsamında onarıldığını gösteriyor.
- Kayıtlarımız, cihazınızın artık bu program kapsamında ücretsiz olarak değiştirilmeye uygun olmadığını gösteriyor. Sorularınız varsa lütfen Apple ile iletişime geçin .
Buda ingilizce versiyonu?
The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not in the affected serial number range.
- Our records show your device was already repaired under this program.
- Our records show your device is no longer eligible for a free replacement under this program. If you have questions, please contact Apple.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tamamdır. Türkçeye çevirmene gerek yoktu ama düşünmen iyi olmuş. Teşkkürler.

Cihazın büyük ihtimalle o sorunlu cihazlar arasında değil. Yani sorun çok büyük değil. Bir öneri yapmadan önce sorayım: ios sürümün nedir?

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Tamamdır. Türkçeye çevirmene gerek yoktu ama düşünmen iyi olmuş. Teşkkürler.

Cihazın büyük ihtimalle o sorunlu cihazlar arasında değil. Yani sorun çok büyük değil. Bir öneri yapmadan önce sorayım: ios sürümün nedir?
Hocam iso apple cihazların kullanmış olduğu işletim sistemidir. İos sürümü o işletim sisteminin bir önceki versiyonudur. Bilgisayara format atmak gibi

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Hayır tabiki... iTunes ile yaptığın şey iPhone'u garanti kapsamından çıkartır mı hiç? :D

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Diğer konuya yazmış olduğunuz cevapta sorunuzu yanıtladım :)

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Model numarası ile GLOBAL mi yoksa GSM mi çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hocam iso apple cihazların kullanmış olduğu işletim sistemidir. İos sürümü o işletim sisteminin bir önceki versiyonudur. Bilgisayara format atmak gibi
O zaman şöyle söyleyeyim? İos 11 mi 12 mi kullanıyorsun? Tam sürümünü de söylersen sevinirim(örneğin 11,2 gibi)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
11.1 gibi olsa neyse de. 12.1 miş.

Bunu dene:

1)İtunes’un en güncel sürümünün yüklü olduğuna emin ol
2)iphoneu masaüstüne/laptopa bağla
3)telefonu nolur ne olmaz yedekle ve telefonu kapat
4)Kabloyu sökme. Kablo bağlı haldeyken sağdaki güç tuşuna 3 saniye basılı tut. Güç tuşu basılı haldeyken ses alçaltma tuşuna 5 saniye basılı tut. Sonra sağdaki güç tuşuna basmayı bırak ama hala soldaki ses alçaltma tuşuna 5sn basılı tut. Eğer ekran siyah olarak kaldıysa doğru yaptın.
6)itunes “telefonunuzda sorun var” gibi bir uyarı verecek.
7) “güncelle”ye bas
8)birkaç dosya indirdikten sonra ”itunes telefondaki yazılımı güncellemeye hazırlıyor” gibi birşey söyleyecek biraz bekle.
9)telefonunda apple logosu ve altında yüklenme durumu çıkacak. Biraz bekle
10)güncelleme bittiğinde “güncelleme onaylanıyor”gibi birşey yazacak.
11)telefon yeniden başlatacak
12)açıldığı zaman “iphone senkronize ediliyor”gibi bir yazı çıkacak

Ve bu kadar. Şimdi sorun büyük ihtimalle düzelmiş olur. Eğer sorun düzelmezse:

Tüm dosyaları yedekle ve telefonu fabrika ayarına sıfırla.

Yine düzelmezse appledan yardım al.

Son düzenleme:

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205

Bunu dene:

4)Kabloyu sökme. Kablo bağlı haldeyken sağdaki güç tuşuna 3 saniye basılı tut. Güç tuşu basılı haldeyken ses alçaltma tuşuna 5 saniye basılı tut. Sonra sağdaki güç tuşuna basmayı bırak ama hala soldaki ses alçaltma tuşuna 5sn basılı tut. Eğer ekran siyah olarak kaldıysa doğru yaptın.
7) “güncelle”ye bas
8)birkaç dosya indirdikten sonra ”itunes telefondaki yazılımı güncellemeye hazırlıyor” gibi birşey söyleyecek biraz bekle.

Açıklayıcı bilgileriniz için bütün kalbimle teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alarak yapacağım selamlar saygılar esen kalın.

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Tek çözüm komple yeni ipsw dosyası ile sıfırlayarak yeni bir iphone kurmak olacaktır

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205

Bunu dene:

7) “güncelle”ye bas

Hocam bahsettiğiniz yolu denetim fakat o hata devam etmekte. Ben aldığım hatayı tam anlamıyla anlatamadım galiba. Telefon bahsedeceğim hatayı sık sık yapmıyor. Telefonda youtube de video izliyorum belli bir zaman sonra telefonun dokunmatigi hassaslaşmaya başlıyor. Videoları aşağıya doğru kaydırmaya çalıştığımda hemen video açıyor. Tam arama ekranına tıkladığımda hemen algılamıyor. Açılan klavyede bazen bazı harfler basmıyor ve bastığım harfler geç yazıyor. Telefonun ana ekranına döndüğümde ise bazı uğurlamalar açılmıyor hemen sağa kaydırdığımda sola gidiyor. Kaydırma işlemi bazen algılamadığı oluyor. Arama yapmak için tuşlara daha ben bas manadan o rakamı yazıyor. İşte bu bahsetiğim hataa arada sırada olmakta ne yapmalıyım şimdi.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
ben de 8 plus kullanıcısıyım bende de bu tarz hatalar olmaya başladı

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefonu yedekleyip sıfırlasan bile sorun devam ediyorsa apple ile görüşmeni öneririm.

Bu arada internetten baktım 3d touch ayarlarını değiştirip tekrar dene diyor. Ne alakası var ben de bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Telefonu yedekleyip sıfırlasan bile sorun devam ediyorsa apple ile görüşmeni öneririm.

Bu arada internetten baktım 3d touch ayarlarını değiştirip tekrar dene diyor. Ne alakası var ben de bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez
İlginiz için teşekkür ederim telefonu değiştirirler mi yoksa tamir mi görür düşünceniz ne yönde olur?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İlginiz için teşekkür ederim telefonu değiştirirler mi yoksa tamir mi görür düşünceniz ne yönde olur?
Daha önce hiç sorun yaşamadığımdan orasını bilemiyorum. Ama bildiğim kadar telefonda 2 yıllık garanti var. Büyük ihtimal yenisini verirler

Son mesajlar