iphone 8+ alinirmi

Bu konuyu okuyanlar

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
İnanılmaz iç rahatlatıcı bir yorum oldu teşekkür ederim. Normalde farkındaydım bu dediklerinizin ama iPhone tarafında sadece forumda değil günlük hayatta da aynı şekilde öylesine garip yorumlar alıyorum ki insan ister istemez şüphe ediyor.
Yani birde şöyle bir durum var. Diyelim ki iPhone aldın bir süre kullandın beğenmedin. Satıp androide geçmek istedin. Hem anında alıcısını bulursun hemde çok zarar etmeden satarsın. Ama iPhone değilde android aldın eee onu beğenmezsen ne olacak? Satacaksın belki aldığın fiyatın yarısına.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Yani birde şöyle bir durum var. Diyelim ki iPhone aldın bir süre kullandın beğenmedin. Satıp androide geçmek istedin. Hem anında alıcısını bulursun hemde çok zarar etmeden satarsın. Ama iPhone değilde android aldın eee onu beğenmezsen ne olacak? Satacaksın belki aldığın fiyatın yarısına.
iPhone'nun beni kendisine çekmesindeki bazı sebeplerden birisi de bu değerini zor kaybediyor ve ederi her daim var.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
iPhone almak isteyen alsın arkadaşlar. Pişman olmazsınız. Bugün alacağınız yeni bir iPhone sizi 5 yıl götürür, güncelleme alır. Performans sıkıntısı falan yaşamazsınız. Değerinide androide kıyasla çok daha fazla korur. Bugün hala iPhone 6s alanlar yada alayımmı diye soranlar var. Peki kim galaxy s6 almak istiyor unutuldu gitti 3 senede. iPhone almak istiyorum ama forumda kimse tavsiye etmiyor diyorsunuz mesela. Burada tavsiye verenler uzman falan değil adamlar iphone 8 plus la note 9 u epey.com gibi yerlerde yanyana getirip kağıt üzerindeki sayısal değerlere bakarak tavsiye veriyorlar. Atıyorum note 9 8plus a göre hem daha dolu dolu görünüyor hemde fiyatı daha uygun misal. Az paraya çok donanım hesabına note 9 öneriyorlar. Bilmiyorlarki asıl mesele 8gb ram değil yazılımdır yazılım. Geçenlerde forumda biri note 8 güzellemesi yapıyordu şimdi konu açmış 6 aylık telefonumun şarjı anormal gitmeye başladı diye. Bu işler böyle. Sizin paranız sizin tercihiniz ben şahsen her türlü tavsiye ederim iPhone u.
Çok mantıksız bir mesaj olmuş. Android İOS'u yakaladı zaten, üstelik İOS kapalı bir sistem olmasına rağmen. Ayrıca iPhone 6s'in alınabilirliği biteli çok oldu, soran var diye telefon iyi mi oluyor? Note 8'in şarjı anormalleşmişmiş de, iPhone'ların şarjının rezalet olduğunu göz ardı ediyorsunuz sanırım. Güncelleme ömru uzun da ne oluyor sanki, hepsi yavaşlatmak için. Ayrıca Oneplus, Xiaomi gibi firmaların güncelleme desteği gayet iyi, bu sorun Android'in değil firmaların. Başından sonuna kadar mantıksız bir mesaj.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Çok mantıksız bir mesaj olmuş. Android İOS'u yakaladı zaten, üstelik İOS kapalı bir sistem olmasına rağmen. Ayrıca iPhone 6s'in alınabilirliği biteli çok oldu, soran var diye telefon iyi mi oluyor? Note 8'in şarjı anormalleşmişmiş de, iPhone'ların şarjının rezalet olduğunu göz ardı ediyorsunuz sanırım. Güncelleme ömru uzun da ne oluyor sanki, hepsi yavaşlatmak için. Ayrıca Oneplus, Xiaomi gibi firmaların güncelleme desteği gayet iyi, bu sorun Android'in değil firmaların. Başından sonuna kadar mantıksız bir mesaj.
Mesajı tam mantıksız sayılmaz ama evet,iphoneların bataryasının diğerlerine göre düşük olması gibi durumları anlatmamış.

Yavaşlatma kısmından artık emin değilim. En son güncellemede telefonlar hızlandı. Gelecekte de bu devam eder mi bilemeyiz. Zamanla öğreneceğiz artık.

Güncelleme desteği kısmına katılıyorum. Sorun daha çok firmalarda.

Android açık sistem olsa da arayüzleri kapalı. Tam açık kaynaklı diyemem.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Mesajı tam mantıksız sayılmaz ama evet,iphoneların bataryasının diğerlerine göre düşük olması gibi durumları anlatmamış.

Yavaşlatma kısmından artık emin değilim. En son güncellemede telefonlar hızlandı. Gelecekte de bu devam eder mi bilemeyiz. Zamanla öğreneceğiz artık.

Güncelleme desteği kısmına katılıyorum. Sorun daha çok firmalarda.

Android açık sistem olsa da arayüzleri kapalı. Tam açık kaynaklı diyemem.

Kendileri itiraf ettiler "yavaşlatıyoruz" diye, daha nasıl emin olacağız anlamadım.

Android gayet açık bir sistem. İstediğimi tarayıcıdan indirebiliyorum, bilgisayara bağlarken İOS gibi uğraştırmıyor, bluetooth ile istediğim cihaza bağlanabiliyorum vs. aklıma gelenler bunlar. Root atarsam tamam zaten, istediğim yazılımı kurabiliyorum ki rom çeşitliliği iyi seviyede.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Kendileri itiraf ettiler "yavaşlatıyoruz" diye, daha nasıl emin olacağız anlamadım.

Android gayet açık bir sistem. İstediğimi tarayıcıdan indirebiliyorum, bilgisayara bağlarken İOS gibi uğraştırmıyor, bluetooth ile istediğim cihaza bağlanabiliyorum vs. aklıma gelenler bunlar. Root atarsam tamam zaten, istediğim yazılımı kurabiliyorum ki rom çeşitliliği iyi seviyede.
Ha sen androidin daha özgür olması anlamında açık sistem diyorsun :) orası kesin zaten ;)

Apple itiraf etti derken? Sen batarya ömrüne bağlı yavaşlatmadan mı bahsediyordun?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ha sen androidin daha özgür olması anlamında açık sistem diyorsun :) orası kesin zaten ;)

Apple itiraf etti derken? Sen batarya ömrüne bağlı yavaşlatmadan mı bahsediyordun?

Bu zaten itiraf hocam böyle bir eylemde bulunupda bunu müşteriden gizli yapıyorsa bu yavaşlatmaktır. Yani adamın çıkıp açıkça ben suçluyum demesimi gerekiyor bu tabi bir örnek.^^

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Bu zaten itiraf hocam böyle bir eylemde bulunupda bunu müşteriden gizli yapıyorsa bu yavaşlatmaktır. Yani adamın çıkıp açıkça ben suçluyum demesimi gerekiyor bu tabi bir örnek.^^
Yok. Hani güncelleme yapınca da yavaşlama oluyor ya. Onda apple ne kadar belli olsa ve mahkemelik olsa da itiraf etmez diye biliyorum. Batarya throttle kısmında itirafçı oldular zaten. Hatta kıvırdılar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yok. Hani güncelleme yapınca da yavaşlama oluyor ya. Onda apple ne kadar belli olsa ve mahkemelik olsa da itiraf etmez diye biliyorum. Batarya throttle kısmında itirafçı oldular zaten. Hatta kıvırdılar.

Dostum benim kastım apple firmasının itiraf edip etmemesi değil tüketicide bunu algılamak zorunda diyorum :) yani koca firma elbet kabul etmez kelime oyunu yapar geçerler.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Dostum benim kastım apple firmasının itiraf edip etmemesi değil tüketicide bunu algılamak zorunda diyorum :) yani koca firma elbet kabul etmez kelime oyunu yapar geçerler.
O güncellemeyle yavaşlatma işini tüketici yıllar önce farketti ondan sorun yok ;)

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Vay be birileri o parayı bulmak için ölüyor...

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İphone almayın aldırmayın iyice abarttılar