İphone 7 vs Sony Xperia XZ

Sizce hangisi? Cevap vermeden önce yaptığım açıklamayı okursanız sevinirim.

• İphone 7

Kullanılan: 8 47.1%
  • Sony Xperia XZ

Kullanılan: 9 52.9%

• Kullanılan toplam oy
    17

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba.

İp 6s'imi daha yeni sattım. Şimdi tekrar telefon alacağım fakat kafam karışık. Belki karşılaştırma saçma bir karşılaştırma ama şöyle söylemek istiyorum İP7 3.250 lira. 2. el temiz bir telefon alabilirim oda minimum 2.900 lira.

Xperia XZ kutusu açılmamış, nakite çevirilme amacıyla faturaya ek alınıp vodafone, türkcell, TT faturalı telefonlar var. Bunlar da 1.900-2.000 lira civarında. Sizce arada ki 1.000 lira farka değecek bir şey var mı?

Kullanım şeklime bakıyorum, telefona 3.000 değil 13.000 lira da versem aynı işlemleri yapıyorum, 500 lira da versem aynı işlemleri yapıyorum. Tabi ki gidip 500 liralık telefon alıp, donma, kasma vb olaylar yaşamak istemediğim için bütçeyi yine yüksek tutuyorum ama Android tarafında herkes tarafından bilinen en stabil ve en iyi desteği sunan telefon Sony tarafında.

Sizlerinde fikirlerini almak istedim açıkçası.

Sizce paraya kıyıp İP7 almalı mıyım?

Yoksa aradaki 1.000 lira farka değecek bir durum yok Sony Xperia XZ alıp kullanmalı mıyım?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Android'de sunulan özelliklerin dışında stabiliteyi sony ve htc sunuyor. Ön kamera ve ses performansı için htc10'da düşünebilirsiniz. 2250 tlye açılmamıl kutu paraya çevrilmek için alım satım yapılan faturalı cihazlar varya heh onlardan bi htc10'da güzel olur. Ön kamera ve ses performansı şuan piyasanın en iyisi. Bunlar güzel artılar. Ama sony xz'de güzel model alınır.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
XZ güzel cihaz, alabilirsiniz.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Git Mi5 al arkadaş. O telefonlardan hiç bir eksiği yok. Cebinde de baya bir paran kalır. Daha iyisini istiyorsan Mi5s var. Yine paranın büyük bir kısmı cebinde kalır. Marka diye ekstra para vermenin hiç bir anlamı yok. Performans desen performans, tasarım desen tasarım. Bir tek ithalatçı garantili onun da hiç bir problem olmadığını düşünüyorum.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Klasik bir kullanıcıya benziyorsun tek derdin kasma felan olmasın diyorsun iki telefonda donma yapmaz ama + olaraktan iphone 7 nin kamerası çok daha iyi o yüzden iphone 7 diyorum ben oda seni artık 4 yıl götürür çok rahat, 4 senede kim öle kim kala az bir süre değil

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
6s'ten 7'ye geçmek sana hiç bir şey farkettirmez.Tasarım hemen hemen aynı.Diper bir kaç küçük fark var.Gerçekten farkı hissetmek için Xz alın.Hem kamerada,hem tasarımda Sony kendini aşmış.Arka kamera gerçekten çok iyi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Klasik bir kullanıcıya benziyorsun tek derdin kasma felan olmasın diyorsun iki telefonda donma yapmaz ama + olaraktan iphone 7 nin kamerası çok daha iyi o yüzden iphone 7 diyorum ben oda seni artık 4 yıl götürür çok rahat, 4 senede kim öle kim kala az bir süre değil
Arka kamerada 7 nin üstün olduğu yok
XZ daha önde bir cihaz arka ve ön kamerada sadece optik imaj sabitleyicisi olmaması düşündürüyor ama kalite olarak kesinlikle daha kaliteli çekiyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zaten 7'de olan ois 4 yönlü olsa neyse,onu bile 2 yönlü koymuşlar :D
optik imaj sabitleyicisi donanimsaldir 7de var sanırım eis yani yazılımsal sabitleme de var
XZ de optik imaj sabitleyicisi yok 4 yönlü yazılım sabitleme olması lazım o var. Fakat o da 4k ve full HD 60fps de çalışmıyor benim bildiğim
Sony daha optik imaj sabitleyicisi koyduğu cihaz yok sanırım neymiş efendim tasarım bozuluyor muş zaten cihazın kalın ve çerçeve Cumhuriyeti ois koysan ne olur

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bir insan neden İphone 7 alır hiç anlamıyorum olmadı 2.el güzel bir Htc telefona göz at hala en baba Android.;)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar merhaba.

İp 6s'imi daha yeni sattım. Şimdi tekrar telefon alacağım fakat kafam karışık. Belki karşılaştırma saçma bir karşılaştırma ama şöyle söylemek istiyorum İP7 3.250 lira. 2. el temiz bir telefon alabilirim oda minimum 2.900 lira.

Xperia XZ kutusu açılmamış, nakite çevirilme amacıyla faturaya ek alınıp vodafone, türkcell, TT faturalı telefonlar var. Bunlar da 1.900-2.000 lira civarında. Sizce arada ki 1.000 lira farka değecek bir şey var mı?

Kullanım şeklime bakıyorum, telefona 3.000 değil 13.000 lira da versem aynı işlemleri yapıyorum, 500 lira da versem aynı işlemleri yapıyorum. Tabi ki gidip 500 liralık telefon alıp, donma, kasma vb olaylar yaşamak istemediğim için bütçeyi yine yüksek tutuyorum ama Android tarafında herkes tarafından bilinen en stabil ve en iyi desteği sunan telefon Sony tarafında.

Sizlerinde fikirlerini almak istedim açıkçası.

Sizce paraya kıyıp İP7 almalı mıyım?

Yoksa aradaki 1.000 lira farka değecek bir durum yok Sony Xperia XZ alıp kullanmalı mıyım?
Bence iphone 7 almayın 32 gb bile yetersiz kalıyor bence günümüzde.Onun yerine sony xperia xz alınabilir.Sony nin telefonları saf android e çok yakın olduğu için hem stabil çalışan telefonlar hem de çok hızlı güncelleme alıyorlar.Yalnız kafamda bir soru var iphone 6s i neden sattınız yani sizi memnun etmeyen bir durumumu vardı.Eğer böyle bir durum var ise zaten iphone 7 almanız doğru olmaz bence.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Ya hacı benim anlamadığım 6s i satıp niye bu ikileme düştün onunla devam etseydin ya :D ama i7 ile 6s arasında bariz bi fark yok. Bari xz ye geç de android deneyimin olsun. Yalnız xz 2000 liradan daha pahalı diye biliyorum

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim 6s'i satma maceram biraz garip oldu. İş yerindeki arkadaşım sat bana telefonu dedi, Şaka yapıyor sandım ilk başka. Tamam len satıyorum, ver şu kadar para dedim. 15 dk sonra hesabıma para geldi, paranın gelmesiyle arkadaşımın gelmesi bir oldu :) Ver len telefonumu dedi, dedim yürü git şaka mısın felan derken karambole gitti yani benim telefon.

Şimdi böyle bir durum olduğu için almışken tekrar alırsam İp 6s almanın mantığı yok. Almışken 7 alırım, sonuçta yeni yenidir diye baktım olaya.

Ama ilk mesajımda da belirttiğim gibi yaptığım şeyler belli gerçekten bir telefona 3.000 lira vermekte pek mantıklı gelmiyor yani. Bende sizlere danışmak istedim bu kararsızlıkla.

M

Murat Burç

SDN Okuru
7'de de ois var.bir de bildiğim kadarıyla Sony ois koymuyor çünkü kamera çıkıntısı olabiliyormuş.
İşte diyorum ya 4 zamanlı mıdır be o video sabitleme yazılımsal
Ois yani optik imaj sabitleyicisi in 4 eksenli tarzı dereceleri yok
7nin tek avantajı ois

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
60fps de 3 yönlü çalışıyor ve yine iPhone'un ois inden iyi iş çıkarıyor. 4k da ise tamamen yok.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Iphone 7 hiç bir zaman sizi üzmez emin olun ve pişman olmazsınız Iphone 7.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Alacağım Xperia Xz satılınca sıfır kapatlı kutu İP7 aldım 2.800'e Biraz pişman oldum denebilir şimdiden. Çünkü telefon aynı telefon pekte bir farkı olduğu söylenemez. Ne biliyim iyi mi ettim, kötü mü ettim şuan için bende bilmiyorum. Allah utandırmasın inşallah.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
6s'ten kullanım olarak hiç bir farkı yoktu. Yani birazda o kadar para verdim deysin isterdim ama hiç bir fark olmayınca insan verdiği paranın o telefonun hakkı olmadığını düşünüyor. Telefonu aldığım gibi toplamda 5 saat felan kullandım ama az önce sattım İphone 7'yi. Muhtemelen Sony Xperia XZ alacağım.

6s'i olanlar varsa sakın satıp almasın. Hele ki İos10 varya tamamen şahsi düşüncem ama çöp yani. Nefret ettim telefondan. 3.000 lira verdim ama elime alırken o mutluluk, kullanım zevki yoktu içimde. Sattım bende içime sinmediği için.

Sizce XZ'nin hangi rengi peki?

Platin mi?
Orman Mavisi mi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s'ten kullanım olarak hiç bir farkı yoktu. Yani birazda o kadar para verdim deysin isterdim ama hiç bir fark olmayınca insan verdiği paranın o telefonun hakkı olmadığını düşünüyor. Telefonu aldığım gibi toplamda 5 saat felan kullandım ama az önce sattım İphone 7'yi. Muhtemelen Sony Xperia XZ alacağım.

6s'i olanlar varsa sakın satıp almasın. Hele ki İos10 varya tamamen şahsi düşüncem ama çöp yani. Nefret ettim telefondan. 3.000 lira verdim ama elime alırken o mutluluk, kullanım zevki yoktu içimde. Sattım bende içime sinmediği için.

Platin mi?
Orman Mavisi mi?
Orman mavisi
1. önerim olarak LG V20 bekle
İkinci öneri olarak ise bekleyebilirsen S8
Bekleyemem diyorsan XZyi 2500 civarına bulmaya bak 2800 tl için bazı özellikleri düşük kalıyor

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214

Platin mi?
Orman Mavisi mi?
Keşke biraz daha bekleyip öyle satsaydın. yeni androidler çıksaydı. Xz alcaksan orman mavisi derim ya da siyah benim hep favorimdir

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
XZ'yi alırsam orman mavisi alacağım. Samsung telefonları sevmiyorum. Kaldı ki çıktığı zaman 3.000+ fiyatı olur yine vermek istemiyorum o kadar para bir telefona. Mantıklı gelen hiç bir yanı yok yani bir telefona 3.000+ vermenin. Sanki bana ev temizliği yapıyor, bulaşık yıkıyor, çamaşır mı asıyor yani? Telefon işte.

Yıllardır dünya kadar para verdim telefonlara resmen savurdum yani. Ama bakıyorum doğru düzgün hiç bir özelliğini kullanmadığım gibi 3.000 liralık telefonda da aynı işlemi yapıyorum, 1.000 lira olanda da. O yüzden artık deli paralar vermek gibi düşüncelerim yok.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
XZ'yi alırsam orman mavisi alacağım. Samsung telefonları sevmiyorum. Kaldı ki çıktığı zaman 3.000+ fiyatı olur yine vermek istemiyorum o kadar para bir telefona. Mantıklı gelen hiç bir yanı yok yani bir telefona 3.000+ vermenin. Sanki bana ev temizliği yapıyor, bulaşık yıkıyor, çamaşır mı asıyor yani? Telefon işte.

Yıllardır dünya kadar para verdim telefonlara resmen savurdum yani. Ama bakıyorum doğru düzgün hiç bir özelliğini kullanmadığım gibi 3.000 liralık telefonda da aynı işlemi yapıyorum, 1.000 lira olanda da. O yüzden artık deli paralar vermek gibi düşüncelerim yok.
Yani yeni çıkanı almasanda o telefonlar çıkınca diğer modellerin ki direk düşecek

yarasa446

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Android tarafında ios stabilisini istiyorsanız huawei modellere bakın aralık ayının ilk çeyreğinde mate 9 modeli türkiyede satılacak onu beklemeni tavsiye ederim

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
İşte ben de bu 2 telefon arasında kararsız kaldım sırf bu konuyu danışmak için bu siteye üye oldum 3 gün içinde karar vermek zorundayım lütfen yardımcı olun.