iPhone 7 vs ikinci el 8

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
benim sponsor da ablam oluyor :D nasıl hocam memnun musunuz telefondan?
5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçince büyük bir sıçrama geçirdim çağ atladım desem yeridir telefondan cidden memnunum özellikle ekran ve batarya anlamında beni çok tatmin ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim sponsor da ablam oluyor :D nasıl hocam memnun musunuz telefondan?
ablamı da yeni bir telefona geçirmem gerek sırf Çin malı diye Xiaomi veya Realme istemiyor Samsung mu alsam diyor A ve M serisi aldırmak istemiyorum alacaksan S veya Note al dedim S10 Lite düşünüyorum ablam için bakalım zaman neyi gösterecek S10 Lite'a bütçesi yetmezse Redmi Note 8 Pro düşünüyorum

junkieee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçince büyük bir sıçrama geçirdim çağ atladım desem yeridir telefondan cidden memnunum özellikle ekran ve batarya anlamında beni çok tatmin ediyor
uzun süredir ben de android kullanıcısıydım en son elimde asus zenfone 5z vardı ve f/P açısından fena değildi ancak telefon sadece hız ve pil konusunda çok tatmin ediciydi.Onun dışında kamera vs. performanslarını aldığım fiyata göre çok beğendiğimi söyleyemicem(3500).Zaten alırken de şüphelerim vardı

junkieee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ama xiaomiyi alan herkes memnun anlamadım bu işi diğer android telefonlar için çok iyi yorumlar yok ama xiaomi cidden iyi yorumlar alıyor:D

Sadece ikisi arasında kaldıysan 2. el 8 al bence.
cuma günü almayı düşünüyorum,ilk kez iphone alacağım ikinci el alırken ne yapmam gerektiği hakkında herhangi bir öneriniz var mı?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
uzun süredir ben de android kullanıcısıydım en son elimde asus zenfone 5z vardı ve f/P açısından fena değildi ancak telefon sadece hız ve pil konusunda çok tatmin ediciydi.Onun dışında kamera vs. performanslarını aldığım fiyata göre çok beğendiğimi söyleyemicem(3500).Zaten alırken de şüphelerim vardı
ablam 2800'e aldı halen pahalı diyorlar sanki 10 bin liralık İPhone 11 Pro kullanıyorum muamelesi görüyorum zaten ailemde 16 yaşındaki kuzenim hariç kimse telefondan gram anlamıyorum bilmiyorlar ki Mİ9T 3800'den giriş yaptı 2500'lere düştü bu arada benim telefon 128'lik olduğu için 2800'e aldık yoksa 2550'e 64 gb modelini alırdım 64'lük çünkü mavi rengi kalmamıştı :D
mavi rengi deli gibi parmak izi bırakıyor bu yüzden kılıf ile kullanıyorum

ama xiaomiyi alan herkes memnun anlamadım bu işi diğer android telefonlar için çok iyi yorumlar yok ama xiaomi cidden iyi yorumlar alıyor:D

cuma günü almayı düşünüyorum,ilk kez iphone alacağım ikinci el alırken ne yapmam gerektiği hakkında herhangi bir öneriniz var mı?
hocam Mİ9T'yi AnkaMall'deki MI Store'dan aldık orada İPhone 6-6s hatta 7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum

junkieee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
açıkçası bundan önce de samsung galaxy s6 kullanmıştım.Hiç de memnun değildim samsung bana göre android telefon sektörünün en kötü fp veren markası

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
açıkçası bundan önce de samsung galaxy s6 kullanmıştım.Hiç de memnun değildim samsung bana göre android telefon sektörünün en kötü fp veren markası
hocam benimde pek iyi bir Android deneyimim olduğunu söyleyemem çünkü ilk Android telefonum Galaxy mini 2 idi bu telefon yüzünden Android'ten soğumuştum ve İPhone 5s'e geçtim gerçi Galaxy mini 2 benim isteğimin dışında alınan bir telefondu ben Ace 2 istiyordum o zamanlar şimdiki gibi telefon konusunda bilgili biri değildim Android'i Samsung'tan ibaret zanneden andavalın biriydim

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,749
Aslında ikisi arasında pek fark yok, ama 2.el iPhone 8 almak daha mantıklı.

Reaksiyon puanı
8,023

Cihazı alırken sözleşme tarzı bir şey imzala şu IMEI numaralı cihazı şu kişiden şu tarihte satın aldım diye. Cihaza bakarken de kozmetiğini kontrol edin önce. Daha sonra kamera ve mikrofonları deneyin. Eğer garantisi varsa faturayı mutlaka alın. Bir de cihazın içi açılmış mı açılmamış mı satıcıdan onu öğrenin.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
OnePlus 8 serisinin kötü bir yanını görmedim desem ?
S20'nin alınırsa SD865 versiyonu alınması taraftarıyım
Exynosu bende çok beğenmiyorum ama günlük kullanımda memnun edecek performansı sunuyor.One plus 8 kamera tarafında bana göre S20 kadar iyi değil.Şöyle bir durumda var ikimizde yurtdışında olsak Oneplus ı alırken garanti sorunu yaşamayız ama ülkemizde Oneplus ın servisi olmadığı için almak bir noktada risk.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Merhaba önümüzdeki birkaç gün içerisinde iPhone almayı düşünüyorum.Suanlik elimden olduğunca androidden uzak duruyorum.3500 e kadar bütçem var sizce ikinci el 8 mı almayalım yoksa iPhone 7 mı?
Eğer temiz bir iPhone 8 bulursanız daha iyi olur. Sonuçta daha yeni bir telefon.
Edit: iPhone 7'den daha güncel bir telefon.

Son düzenleme:

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Samsungun üst segmentleri cep konusunda bana çok hitap etmiyor.Orta segmentte de ciddi anlamda iyi bir fp ürünü yok hatırladığım kadarı ile.
Samsung'un orta seviye de A71 diye bir cihazı var.Orta seviye Samsung kullanmak isteyen için en iyi tercih.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
iphone 2.el alınabilir çünkü 2.el piyasası değerlidir iyi bir araştırma ile 2.el alınabilir neden alınmasın ?
ikinci alma dememin sebebi iki telefon arasında çok fark olmaması. iphone 8 iphone 7 den çok iyi değilki ikinci el iphone 8 alsın. keza ikinci el olarak alınan telefonu kişi nasıl ve ne kadar kullanmış gibi dertlerle uğraşmaktansa sıfır iphone 7 bana daha cazip geliyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ikinci alma dememin sebebi iki telefon arasında çok fark olmaması. iphone 8 iphone 7 den çok iyi değilki ikinci el iphone 8 alsın. keza ikinci el olarak alınan telefonu kişi nasıl ve ne kadar kullanmış gibi dertlerle uğraşmaktansa sıfır iphone 7 bana daha cazip geliyor.
Tabiki sıfır almak daha iyi kutuyu kendin açacan telefonun üstündeki jelatini sökecen o çıkan ses paha biçilemez sırf o sesi tekrar duymak için bir tane daha sıfır telefon alan manyaklar var
2.el al dememin sebebi ise sıfır fiyatları çok uçuk yoksa bende sıfır alması taraftarıyım

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Tabiki sıfır almak daha iyi kutuyu kendin açacan telefonun üstündeki jelatini sökecen o çıkan ses paha biçilemez sırf o sesi tekrar duymak için bir tane daha sıfır telefon alan manyaklar var
2.el al dememin sebebi ise sıfır fiyatları çok uçuk yoksa bende sıfır alması taraftarıyım
evet doğru?

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Ankarada isen yardımcı olurum telefoncu değilim ama analarım cep shoplardan olabildiğince uzak dur çoğu yıkık cihazlar olur 7/7plus larda kronik arıza ses entegresidir konuşma sırasında ses ne gelir ne gider %70 7/7plus un başına gelmiştir onun için iyi bakman lazım sağlam alırsın gene bozulabilir yada daha önceden işlem olabilir ha 8 i de tavsiye etmem tercih edecek olursan 7plus kullan dersen ki ben büyük telefon kullanamıyorum o zaman 7 e girme direk 8 al