iPhone 7 Plus'i Satip Xiaomi Mi 10 Lite(?) Almali miyim?

egeuludag

Öğrenci
Merhaba arkadaslar. Baslikta gordugunuz gibi bir ikilem icerisindeyim. Bu iPhone'u yaklasik 4 senedir kullaniyorum ve suana kadar hic sikintim olmadi. Suanlik tek sikintim pilin omrunun az olmasi ancak bu kolay cozulebilir bir sorun. Ancak bu telefon beni daha ne kadar goturur emin degilim. Degistirmek gibi bir fikrim yoktu ta ki iPhone'un 2. el fiyatini gorene kadar. 4 yil kullandigim telefonumun bu kadar para etmesi beni sasirtti ve aklima telefonumu ucretsiz olarak yeni bir model android ile degistirmeli miyim sorusunu aklima getirdi. Anliyorum bu biraz da iOS-Android farkliligi ancak sizin degerli yorumlarinizi almak istedim. Neredeyse hic para harcamadan 4 senelik telefonu yepyeni bir model Android ile degistirebiliyorum. Ozellik olarak Xiaomi cok ilgimi cekse de uzun sure iOS kullanimindan sonra beni tatmin eder mi emin degilim. Ilk dusuncem Xiaomi olsa da farkli onerilerinize de acigim. Yardimci olan, fikrini belirten herkese tesekkurlerimi sunarim, iyi gunler dilerim.

Merhaba arkadaslar. Baslikta gordugunuz gibi bir ikilem icerisindeyim. Bu iPhone'u yaklasik 4 senedir kullaniyorum ve suana kadar hic sikintim olmadi. Suanlik tek sikintim pilin omrunun az olmasi ancak bu kolay cozulebilir bir sorun. Ancak bu telefon beni daha ne kadar goturur emin degilim. Degistirmek gibi bir fikrim yoktu ta ki iPhone'un 2. el fiyatini gorene kadar. 4 yil kullandigim telefonumun bu kadar para etmesi beni sasirtti ve aklima telefonumu ucretsiz olarak yeni bir model android ile degistirmeli miyim sorusunu aklima getirdi. Anliyorum bu biraz da iOS-Android farkliligi ancak sizin degerli yorumlarinizi almak istedim. Neredeyse hic para harcamadan 4 senelik telefonu yepyeni bir model Android ile degistirebiliyorum. Ozellik olarak Xiaomi cok ilgimi cekse de uzun sure iOS kullanimindan sonra beni tatmin eder mi emin degilim. Ilk dusuncem Xiaomi olsa da farkli onerilerinize de acigim. Yardimci olan, fikrini belirten herkese tesekkurlerimi sunarim, iyi gunler dilerim.
İos tan androide geçecekseniz bence Xiaomi güzel bir tercih arayüz olarak benziyorlar. Bütçe söylerseniz iyi olabilir ama 4k tahmin ediyorum mi 10 Lite 5g öneririm.

egeuludag

Öğrenci
İos tan androide geçecekseniz bence Xiaomi güzel bir tercih arayüz olarak benziyorlar. Bütçe söylerseniz iyi olabilir ama 4k tahmin ediyorum mi 10 Lite 5g öneririm.
Butce olarak bir fiyat belirlemedim cunku biraz da 7 Plus'i kac TL'ye sattigima bagli. ama en az 4 5 bin TL gibi duruyor. Evet iOS'a benzedigi yorumunu ben de duydum ancak kullanmadigimdan emin degilim tabii.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 10 Lite çok iyi bir cihaz sizi üzmez memnun da kalırsınız. Ama iOS'e alıştıysanız Android'e geçmek biraz zor olabilir.

Telefonunuz ne kadar ediyor peki ona göre de başka öneriler yapalım?
Ne kadar ettigiyle ilgili son arastirmami yapmadim ama size 4 5 bin TL bandinda bir telefon aradigimi soyleyebilirim.

egeuludag

Öğrenci
Se2 alabilirsiniz. Yine iphone'da kalırsınız.
4-5 bin arası bütçeniz varsa bugün tanıtılacak olan realme 7 pro'yu düşünebilirsiniz.
Tesekkurler onerileriniz icin. Realme'yi ilk kez duydum ama takipte kalacagim. SE2 gayet hos bir telefon aslinda, 7 Plus'tan once yillarca 5S kullandim ama tekrardan kucuk ekrana alisamayacagim gibi geliyor. Butcemi biraz zorlayip Samsung S10 Lite'i da dusundum ancak butcemi asmama deger mi bilemedim.

Tesekkurler onerileriniz icin. Realme'yi ilk kez duydum ama takipte kalacagim. SE2 gayet hos bir telefon aslinda, 7 Plus'tan once yillarca 5S kullandim ama tekrardan kucuk ekrana alisamayacagim gibi geliyor. Butcemi biraz zorlayip S10 Lite'i da dusundum ancak butcemi asmama deger mi bilemedim.
Xiaomi arayüz olarak iPhone'a çok fazla benziyor bence iPhone'dan sonra Android dd geçilebilecek telefon Xiaomi. Mi 10 Lite 5G öneririm. 4k civarına bulunabiliyor. 2. nesil SE de mantıklı onuda öneririm.

egeuludag

Öğrenci
Poco X3 NFC'ye bakabilirsiniz
Guzel bir alternatif olarak gozukuyor. Listeme ekledim, tesekkur ederim.

Ben olsam değiştirmedim, batarya değiştirip devam et derim.
Bunu da dusundum ancak 4 senelik bir telefonu 2 sene daha kullandigimda yine boyle bir yuksek fiyata satacagimi sanmiyorum. Bu yuzden satmaya daha olumlu yaklasiyorum.

2022 yılında miladı doluyor 😞
Guncelleme destegi cekilmeden satmak en mantiklisi gibi.

Xiaomi arayüz olarak iPhone'a çok fazla benziyor bence iPhone'dan sonra Android dd geçilebilecek telefon Xiaomi. Mi 10 Lite 5G öneririm. 4k civarına bulunabiliyor. 2. nesil SE de mantıklı onuda öneririm.
Boyle bir ara model oldugunu farketmemistim. Daha iyi bir secenek gibi duruyor. Dedigim gibi 2. nesil SE'yi aldigimda pisman olmayacagimi biliyorum ama tekrar kucuk ekrana donus fikri beni biraz caydiriyor acikcasi. Tesekkur ederim onerileriniz icin.

Son düzenleme:

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Butce olarak bir fiyat belirlemedim cunku biraz da 7 Plus'i kac TL'ye sattigima bagli. ama en az 4 5 bin TL gibi duruyor. Evet iOS'a benzedigi yorumunu ben de duydum ancak kullanmadigimdan emin degilim tabii.

Ne kadar ettigiyle ilgili son arastirmami yapmadim ama size 4 5 bin TL bandinda bir telefon aradigimi soyleyebilirim.
O zaman SE'ye de bir bakın derim.

Cvnmrt

Profesör
Poco X3 NFC alabilirsin paran cebinde kalır veya bugün tanıtılacak olan Realme 7 Pro'yu öneririm.

Mi 10 lite güzel cihaz ama sosyal medya ağırlıklı kullanımın varsa android tarafında hikaye kısmında hayal kırıklığına uğrarsın.Senin yerinde olsam 7 plustan sonra ikinci el temiz kullanılmış Xr alırdım.7 plus I severek kullanan,taşıyabilen bir insan Xr ıda severek kullanır diye düşünüyorum.Android le devam etmek istiyorum ömrü uzun cihaz olsun diyorsan S10 lite,P30 gibi cihazlardan kafana yatanı almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

egeuludag

Öğrenci
Poco X3 NFC alabilirsin paran cebinde kalır veya bugün tanıtılacak olan Realme 7 Pro'yu öneririm.
Poco ve redmi arasindaki fiyat farkina degmiyor mu xiaomi? Realme'yi takibe aldim tesekkur ederim.

Değiştirme ne gerek yok bence iPhone sonuçta stabil cihaz heleki şavmi gibi bir güncellemeo özürlüsü
Maksimum 2 sene sonra guncelleme almayi biraktiginda degeri cok dusecek. Elimde kalmadan degistirmeyi dusundugum icin xiaomi dusundum. iPhone X butcemin cok ustunde oldugundan pek yanasamadim ne yazik ki.

Mi 10 lite güzel cihaz ama sosyal medya ağırlıklı kullanımın varsa android tarafında hikaye kısmında hayal kırıklığına uğrarsın.Senin yerinde olsam 7 plustan sonra ikinci el temiz kullanılmış Xr alırdım.7 plus I severek kullanan,taşıyabilen bir insan Xr ıda severek kullanır diye düşünüyorum.Android le devam etmek istiyorum ömrü uzun cihaz olsun diyorsan S10 lite,P30 gibi cihazlardan kafana yatanı almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.
2. El cihazlara pek guvenemiyorum ama kesinlikle bakarak olacagim. Haklisiniz, androide gecis korkutuyor beni. Hikaye kismi hakkinda neden oyle bir olgu var acaba?