Iphone 7 plus kamera donma

Bu konuyu okuyanlar

harmedesalvo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese selamlar arkadaşlar.Uzun yıllardır android kullanan biri olarak ilk defa ıos işletim sistemli 2.el olarak ıphone 7plus cihaz satın aldım.Cihaz kurulumu ve sanırım yeni gelen güncellemeyi tanımladıktan sonra kendi kamera uygulaması üzerinden çekim yapmak istediğimde donduğunu gördüm.Appstore dan kamera uygulaması indirip denediğimde böyle bir donma yapmadığını sadece kendi kamera uygulamasını kullanmak istediğimde bu sorunu verdiğini farkettim.Kamera odaklanıyor,yenileniyor ve sonrasında donuyor.Yukarıda yeşil küçük bir ışık var donma esnasında o da kapanıyor.Konu hakkında bilgi sahibi olan sayın arkadaşlarım yardımcı olma şansınız var acaba ? Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır karar veremedim.

harmedesalvo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
koskoca forum da bir problemimi dile getirip çözüm için yardım beklediğim için kusura bakmayın.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460
Herkese selamlar arkadaşlar.Uzun yıllardır android kullanan biri olarak ilk defa ıos işletim sistemli 2.el olarak ıphone 7plus cihaz satın aldım.Cihaz kurulumu ve sanırım yeni gelen güncellemeyi tanımladıktan sonra kendi kamera uygulaması üzerinden çekim yapmak istediğimde donduğunu gördüm.Appstore dan kamera uygulaması indirip denediğimde böyle bir donma yapmadığını sadece kendi kamera uygulamasını kullanmak istediğimde bu sorunu verdiğini farkettim.Kamera odaklanıyor,yenileniyor ve sonrasında donuyor.Yukarıda yeşil küçük bir ışık var donma esnasında o da kapanıyor.Konu hakkında bilgi sahibi olan sayın arkadaşlarım yardımcı olma şansınız var acaba ? Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır karar veremedim.
Güncellemeden önce kamerada sorun olmuyorsa yazılımsaldır ama güncellemeden öncede bu sorun varsa donanımsaldır.İkinci el cihaz alırken kamera dahil bir çok unsuru kontrol etmek lazım.Yedek alıp İtunesdan Dfu mod ile sıfırlamanı tavsiye ederim.Sorun devam ederse aldığın yere götür,kamerada sorun olduğunu belirtip başka bir cihaz al derim.

harmedesalvo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncellemeden önce kamerada sorun olmuyorsa yazılımsaldır ama güncellemeden öncede bu sorun varsa donanımsaldır.İkinci el cihaz alırken kamera dahil bir çok unsuru kontrol etmek lazım.Yedek alıp İtunesdan Dfu mod ile sıfırlamanı tavsiye ederim.Sorun devam ederse aldığın yere götür,kamerada sorun olduğunu belirtip başka bir cihaz al derim.
cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim sanırım yazılımsal değil donanımsal bir problem ve kamera,kamera filmi veya anakart problemi gibi gözüküyor.Yaptıklarım:
-Ayarları ve ıphone cihazını sıfırlamak
-ıTunes üzerinden bir önceki ıos sistemini yüklemek
-2.Part kamera uygulaması ile denemek
Yazdıklarımı ve cihazı kapatıp açtığım zaman 1 saat kadar sorunsuz fakat sonrasında yine aynı duruma geri dönüyor.Eğer aynı problemi yaşayan arkadaşlarım bu başlığı okuyor ise üzülerek söylüyorum sorun yazılımsal değil donanımsal ve umarım benim gibi 2.el bir cihazda da çıkmamıştır bu problem.
Aldığım yere geri götürüp durumu anlattım kontrol edip bilgilendirme yapacaklarını umuyorum.

harmedesalvo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncelleme: 2.el olarak aldığım ıphone 7plus marka cihazın kamerasını orjinal ve çalışan başka bir kamera ile değişilmesine rağmen sıkıntının (kamerayı açtıktan 10 saniye sonra blurlanıp,donması) devam ettiğini gözlemdim.Kısacası kamera değişimi bile kurtarmadı.Sorun kensinlikle yazılımsal değil büyük bir ihtimal kamera entegresi veya anakart arızası olabilir.Satıcı ile uzun bir sözlü münakaşa ile zararına da olsa çalışmayan ve kullanamadığım cihazı geri vermek mecburiyetinde bırakıldım.2.el cihaz alırken detaylı bir inceleme bile yapsanız benim gibi mağdur olma olasılığınız yüksek bir ihtimal.Özellikle 7 ve 8 plus cihaz almayı düşünen arkadaşlarım lütfen dikkatli olun.Iphone benim için kötü bir deneyim oldu ve yaşadığım müddetçe kesinlikle apple ürünlerinden uzak durmaya ant içtim.