Iphone 7 plus hakkında bir kaç soru

Bu konuyu okuyanlar

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar bu zamana kadar androıd kullanıcısı olarak gerek ıos ışletım sıstemının kararlılığı gerekse fıyalarını uzun süre korumaları ( 2.el pazarında ) samsung lg vs gıbı 3 ayda 1000 lıraya yakın değer kaybetmemelerı açısından ıos ekosıstemıne geçmeye karar verdım. yenı bır cıhaz alıcaktım ve aklımda kı cıhazlar note 8 - 7plus - 8 plus'tı
Androıd'den sıkıldığım ıçın ve ıos performansı ıçın note8'ı eledım 7 ve 8 plus arasında da tercıhımı 7 plustan yana kullandım ve hb'dan 3.699 32gb gold rengınde 7 plus aldım.yardım ıstedığım konular ıse genellde ünlülerın ellerınde görüyorum düşük ışıkta mükemmel fotolar çekıyorlar ve onlara ımrenerek aldım aslında ama kamera düşük ışıkta özellıkte ön kamera karıncalanma yapıyor güzdüz dışarlarda sıkıntı yok çok güzel ama güzdüz evın ıçınde bıle karıncalanma oluyor bır sorunu ve çözümü varmıdır ? önerebıleceğız güzel selfıe uygulaması ? dığer bır hoşuma gıtmeyen şey bılırımlerde ekran ışığını açması bunu kapatmamızın bır yolu varmı ?şarjı ıse süreklı ınstagram sms whasap telefon görüşmelerı vs yarı wıfı yarı 3g 5.5 6 saat sızce nasıl pıl süresının daha uzun gıtmesı ıçın yapmam gereken ayarlar varmı ?

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
ilk olarak note 8' i eldeiğiniz için çok yazık etmişsiniz
Telefon 2.el mi?
Ve şarjı uzun götürmek için konum servislerini kapatabilirsiniz(daha önce ios kullanmadım bilgim yok)

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ilk olarak note 8' i eldeiğiniz için çok yazık etmişsiniz
Telefon 2.el mi?
Ve şarjı uzun götürmek için konum servislerini kapatabilirsiniz(daha önce ios kullanmadım bilgim yok)

note 8 tasarım olarak çok güzel cıhaz lakın ama ıphone gıbı benı 3-4 sene götüreceğını sanmadığım ıçın ve götürse bıle çok fazla değer kaybederek satacağım ıçın eledım telefon sıfır hepsıburadadan aldım

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
note 8 tasarım olarak çok güzel cıhaz lakın ama ıphone gıbı benı 3-4 sene götüreceğını sanmadığım ıçın ve götürse bıle çok fazla değer kaybederek satacağım ıçın eledım telefon sıfır hepsıburadadan aldım
s3 mini beni şu ana kadar getirdi ;)

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
merhaba arkadaşlar bu zamana kadar androıd kullanıcısı olarak gerek ıos ışletım sıstemının kararlılığı gerekse fıyalarını uzun süre korumaları ( 2.el pazarında ) samsung lg vs gıbı 3 ayda 1000 lıraya yakın değer kaybetmemelerı açısından ıos ekosıstemıne geçmeye karar verdım. yenı bır cıhaz alıcaktım ve aklımda kı cıhazlar note 8 - 7plus - 8 plus'tı
Androıd'den sıkıldığım ıçın ve ıos performansı ıçın note8'ı eledım 7 ve 8 plus arasında da tercıhımı 7 plustan yana kullandım ve hb'dan 3.699 32gb gold rengınde 7 plus aldım.yardım ıstedığım konular ıse genellde ünlülerın ellerınde görüyorum düşük ışıkta mükemmel fotolar çekıyorlar ve onlara ımrenerek aldım aslında ama kamera düşük ışıkta özellıkte ön kamera karıncalanma yapıyor güzdüz dışarlarda sıkıntı yok çok güzel ama güzdüz evın ıçınde bıle karıncalanma oluyor bır sorunu ve çözümü varmıdır ? önerebıleceğız güzel selfıe uygulaması ? dığer bır hoşuma gıtmeyen şey bılırımlerde ekran ışığını açması bunu kapatmamızın bır yolu varmı ?şarjı ıse süreklı ınstagram sms whasap telefon görüşmelerı vs yarı wıfı yarı 3g 5.5 6 saat sızce nasıl pıl süresının daha uzun gıtmesı ıçın yapmam gereken ayarlar varmı ?
Güzel kardeşim tek tek cevap vermeye çalışayım sana kullanıcısı olarak öncelikle konun çok karmaşık olmuş yani özetle sormak istediğin kısmı sorarsan daha çok anlaşılır olurdu yanlış anlama işlerim varken konuyu anlamaya çalışınca kafam karışıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

1. Cevap onun çözümü Yok ıphoneler genel olarak ön kamera konusunda rezalet tabi zamanında iyiydi ama beklentiyi karşılayacak kadar değil öZellikle düşük Işık'ta anakamera plus modellerinde bir nebzede olsa iyi. 2 cevap Panda Apps Limited: ProMovie Recorder https://itunes.apple.com/tr/app/promovie-recorder/id1076481548?l=tr&mt=8 ben bunu kullanıyorum 3. Cevap mallsef onun bir yolu yok diye biliyorum ama bildirim kısmından kilit ekranına gelen bildirimi kapatırsanız sanız yanmaz diye düşünüyorum ama ekrana bildirim gelmez son cevaba ayrı konuşarak anlatmak gerekir çünkü bir çok ayarı var pili yükseltmek için bilemem size hangi konu da eksi yön olarak döner yani uzun biraz ama uzun gitmesini sağlaya bilirsiniz

Kamera programı

Son düzenleme:

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim tek tek cevap vermeye çalışayım sana kullanıcısı olarak öncelikle konun çok karmaşık olmuş yani özetle sormak istediğin kısmı sorarsan daha çok anlaşılır olurdu yanlış anlama işlerim varken konuyu anlamaya çalışınca kafam karışıyor

1. Cevap onun çözümü Yok ıphoneler genel olarak ön kamera konusunda rezalet tabi zamanında iyiydi ama beklentiyi karşılayacak kadar değil öZellikle düşük Işık'ta anakamera plus modellerinde bir nebzede olsa iyi. 2 cevap Panda Apps Limited: ProMovie Recorder ProMovie Recorder App Store’da ben bunu kullanıyorum 3. Cevap mallsef onun bir yolu yok diye biliyorum ama bildirim kısmından kilit ekranına gelen bildirimi kapatırsanız sanız yanmaz diye düşünüyorum ama ekrana bildirim gelmez son cevaba ayrı konuşarak anlatmak gerekir çünkü bir çok ayarı var pili yükseltmek için bilemem size hangi konu da eksi yön olarak döner yani uzun biraz ama uzun gitmesini sağlaya bilirsiniz

Kamera programı

teşekkür ederım pekı pıl konusunda yapılacakları bızımle paylaşır mısınız hem benım ıçın hemde ıhtıyacı olan olursa dığer arkadaşlar ıçın bılgılendırılmış oluruz

Reaksiyon puanı
11
Ünlüler aslında düşük ışıkta mükemmel fotoğraf çekmiyor yeterince ışıklı bir ortamda çekiyorlar ancak pozlamayı düşürüyorlar.O dediğin şeyi ekran ayarları kısmından kapatmıştım ben.Şarjı çok iyi olan bir telefon zaten. Daha da arttırmak için otomotik ekran parlaklığını kapat büyük yararı olur. Bi arkadaş note 8 i elemekle hata yapmışsın falan demiş de hiç moralini bozma. Kamera konusunda İphoneler öyle kardeşim bozma moralini düşük ışıkta kötüler ama iyi ışıkta mükemmel fotoğraflar çekebilirsin. Özellikle portre modundan dolayı 7 plusı seçmen çok iyi olmuş. Abimde note 8 var nasıl çekersen çek portreleri 7 plus kadar başarılı değil.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
teşekkür ederım pekı pıl konusunda yapılacakları bızımle paylaşır mısınız hem benım ıçın hemde ıhtıyacı olan olursa dığer arkadaşlar ıçın bılgılendırılmış oluruz
Öncelikle sizin için önemli değilse konum servisini kapatın ya da sürekli kullanıyorsanız istediğiniz uygulamayı açık tutun konum servisi olarak. Hücresel ayarında WiFi yardımı diye seçenek var kapalı tutun boşa internetiniz gitmez ve şarja faydası olur. Otomatik ışık sistemini kapatıp kendinize uygun seviye kullanın. Sizin için sorun olmaZsa siyah yoğunluklu resim kullanın çok büyük etkisi olmaz ama yine bir nebze fark eder. Gereksiz uygulama bildirimini kapatın ve hücresel veriden gereksiz internet kullanmasını istemediğiniz uygulamayı kapatın. Güncellemeleri manuel yapın şarja vs takılıyken. Mümkün derece WiFi kullanın pile çok etkisi var bunun dışında aklıma gelenler bunlar yine takıldığınız kısım olursa sora bilirsiniz

Kullanmadığınız zaman hücresel veriyi kapatın

Son düzenleme:

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle sizin için önemli değilse konum servisini kapatın ya da sürekli kullanıyorsanız istediğiniz uygulamayı açık tutun konum servisi olarak. Hücresel ayarında WiFi yardımı diye seçenek var kapalı tutun boşa internetiniz gitmez ve şarja faydası olur. Otomatik ışık sistemini kapatıp kendinize uygun seviye kullanın. Sizin için sorun olmaZsa siyah yoğunluklu resim kullanın çok büyük etkisi olmaz ama yine bir nebze fark eder. Gereksiz uygulama bildirimini kapatın ve hücresel veriden gereksiz internet kullanmasını istemediğiniz uygulamayı kapatın. Güncellemeleri manuel yapın şarja vs takılıyken. Mümkün derece WiFi kullanın pile çok etkisi var bunun dışında aklıma gelenler bunlar yine takıldığınız kısım olursa sora bilirsiniz

Kullanmadığınız zaman hücresel veriyi kapatın

teşekkür ederım pekı wıfı kullanırken hücreselde kı gıbı uygulamaların ınternetını kesme şansım var mı yanı ıstedığım uygulamalar ınternete bağlansın

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
teşekkür ederım pekı wıfı kullanırken hücreselde kı gıbı uygulamaların ınternetını kesme şansım var mı yanı ıstedığım uygulamalar ınternete bağlansın
WiFi de öyle birşey Yok ama şöyle birşey var şebeke çok şarj harcıyor mobil veriden bağlandığın zaman ama WiFi öyle çok harcamadığı için kötü yönünü göremezsin