İphone 7 Plus 32 GB

7 Plus 32 gb cihaza 12.4 güncelleme yapmalı mıyım?

• Yap

Kullanılan: 8 66.7%
  • Yapma

Kullanılan: 3 25.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkesin Bayramı mübarek olsun. Herkese iyi forumlar. Telefonum 7 Plus 32 gb şu an 11.4.1 sürümündeyim bana gelen en son 12.4 sizce güncellemeli miyim? Ne gibi değişiklikler olur artısı eksisi nedir?

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Biraz araştırarak yapın
Araştırdım normalde geçmek istemiyorum ama telefonda 4,02 gb yer var depolama dolu uyarısı verip duruyor ara sıra. İcloud'da 2.5 gb boş yer var WhatsApp 3,48 gb yer kaplıyor nasıl oluyor anlamıyorum 1 - 2 saat önce 1 gb yer kaplıyordu hiç bir şey değişmedi.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
[ Telefonunda depolama yeri olduğunu varsayarak yorum atıyorum ] tabikide yapmalısın güncellemeler herzaman performansı daha iyiye götürmek ve bugları düzeltmek içindir. Zaten 2 gb ram A11 işlemcili bir telden bagsediyorsun. Yani kullandığın telefonun özelliklerini biraz araştırman da fayda var. O telefonu kasmadan en az 2-3 yıl daha güncelleyebilirsin. Çünkü iPhone 8 in A12 işlemci olması dksında ram ve diğer özellikleri aynı yani kolay kolay öldüremezler buna 6s te dahil. 6s te 2gb ram işlemcisi A10 olabilir ama sonuçta ram ve kapasitesi olarak 8 den farkı yok işlemci hariç ( buna fotoğraf kalitesini karıştırmayın günkü donanım-yazılım kuramı böyle calsır.)
Not: iPhone 6s ve iPhone 7 kullanıcısıyım. .( Ayrıca MacBook Air ve MacBook Pro ) yani araştıran biriyim.

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
[ Telefonunda depolama yeri olduğunu varsayarak yorum atıyorum ] tabikide yapmalısın güncellemeler herzaman performansı daha iyiye götürmek ve bugları düzeltmek içindir. Zaten 2 gb ram A11 işlemcili bir telden bagsediyorsun. Yani kullandığın telefonun özelliklerini biraz araştırman da fayda var. O telefonu kasmadan en az 2-3 yıl daha güncelleyebilirsin. Çünkü iPhone 8 in A12 işlemci olması dksında ram ve diğer özellikleri aynı yani kolay kolay öldüremezler buna 6s te dahil. 6s te 2gb ram işlemcisi A10 olabilir ama sonuçta ram ve kapasitesi olarak 8 den farkı yok işlemci hariç ( buna fotoğraf kalitesini karıştırmayın günkü donanım-yazılım kuramı böyle calsır.)
Not: iPhone 6s ve iPhone 7 kullanıcısıyım. .( Ayrıca MacBook Air ve MacBook Pro ) yani araştıran biriyim.
iphone aldığın güne lahnet olsun. iphone 7plus 128 lik aldım . yukarı sol küncde şebeke gösterdiyi yerde piksel karalmaları başladı. chost screen diyelim. bumıdur iphone kalitesi lahnet olsun

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iphone aldığın güne lahnet olsun. iphone 7plus 128 lik aldım . yukarı sol küncde şebeke gösterdiyi yerde piksel karalmaları başladı. chost screen diyelim. bumıdur iphone kalitesi lahnet olsun
Garantiye vs gönderseydin yeni cihazlarla değişim yaparlar kronik problem ise

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
100 kişiden sadece 1 kişide oluyorsa o kullanıcı hatasıdır boşa lekeleme yada karalama gereksiz. Applenin kötü olduğu tek nokta fiyat pahalılığı o kadar onun dışında sıkıntısız ürün ve kalite

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Yalnız değilsin dostum :) Bende hala iPhone 7 Plus ile ios 11.4.1 kullanıyorum yer problemim yok ama açıkçası ios 13 beni cezbetti ama geçmeyeceğim :)