İphone 7 mi s7 edge mi

İphone 7 vs s7 edge

• Galaxy s7 edge

Kullanılan: 15 55.6%
  • İphone 7

Kullanılan: 8 29.6%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 4 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    27

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Batarya ve Hızlı şarj : S7 edge
ısınma : Gerçekten emin değilim ama 2 side can sıkmaz
Stabillik ve hız : iPhone gözle görünemez bir şekilde olsada bir tık önde ama puan verilmez
Kullanım ömrü : 2 side aynı götürür emin ol
Kamera kalitesi : Kesinlikle S7 edge

M

Murat Burç

SDN Okuru
siz telefonun hangi özelliğinden yada özelliklerinden memnunsunuz? kamera hariç diğer amiral gemilerinden farkı ne ?
--- Gönderi Güncellendi ---

telefon sürekli reset atıyor.bazen hiç açılmıyor.sonra bakıyorum pil sıfır olmuş.fabrıka ayarlarına sıfırlayınca birkaç gün düzeliyor.bunun dışında sadece ınternette gezınırken bıle ısınıyor.pili çabuk tükenıyor.en ufak bir düşürmede yabancı cisim çarpmada çabuk çiziliyor.bunun dışında herkeste olan problem telefonda parmak izi kalması
Bu kadar sorun sayiyorsun thh sana para iadesi kararlaştırmadi mi?
İnatla paranı niye almıyorsun?

MelodyPond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bugün s8 i çok kısa bir süre içerisinde inceleme fırsatı buldum. Tasarımına ele oturuşuna ekran çözünürlüğüne falan diyecek yok. Ön kamerada yüz her zamanki gibi renksiz hayalet gibi sarı tonlu. Mağazanın ışığından mı ya da samsungun özelliğinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama bu hep rahatsız olduğum bir şeydi. Başka bir dikkatimi çeken şey kamerayı kullanırken ekranın bir kısmının boş kalması çok orantısız olmuş o düzeltilebilir mi acaba.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bugün s8 i çok kısa bir süre içerisinde inceleme fırsatı buldum. Tasarımına ele oturuşuna ekran çözünürlüğüne falan diyecek yok. Ön kamerada yüz her zamanki gibi renksiz hayalet gibi sarı tonlu. Mağazanın ışığından mı ya da samsungun özelliğinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama bu hep rahatsız olduğum bir şeydi. Başka bir dikkatimi çeken şey kamerayı kullanırken ekranın bir kısmının boş kalması çok orantısız olmuş o düzeltilebilir mi acaba.
Çözünürlük düşürerek ayarlanabiliyor kamera arayüzünden

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
18:5:9 u sectiginizde ayarlaniyor ve ben cektim gozle gorulur bir cozunurluk farki yok. 16:9 cekmeyi tecih ediyorum genelde ama. Ön kamera muthis isiktan kaynaklaniyor olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170827-001957.png
    Screenshot_20170827-001957.png
    208.4 KB · Görüntüleme: 511

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Muhtemelen yazilimsal. Temiz rom kurmayı denediniz mi
garantisi devam ediyor.rom falan kurmadım.zaten hiç anlamam
birisi flaş soketi mi de onda sorun var şeklinde yazmıştı
iade edip paramı geri alacağım ama hala alacağım telefona karar veremedim.mecburen idare ediyorum

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 7 fiyatına S8 var.
Bu ikisi arasından iPhone 7 ama S8 mi iPhone 7 mi diye sorarsan... Yine iPhone 7 :D
Benim şahsi tercihim böyle. Neden diye soracak olursan zaten o telefonların fiyatları yüksek, kötü olma imkanları yok.
Hangisinin alırsan al seni üzmez ama Apple'ın stabilitesi ve şimdi doğruya doğru ''PREMIUM'' havası olduğu için Apple diyorum :D

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ne veriyor bu Premium havasını arkadaki elma logosu mu? Klasikleşmiş tasarımı mı? Yoksa insanların gözündeki masaya koyulacak zengin telefonu algısı mı? Hangisi?
Tasarım kişisel bir şeydir. Evet bu arada elma logosu ve zengin telefon algısı

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Bu kadar sorun sayiyorsun thh sana para iadesi kararlaştırmadi mi?
İnatla paranı niye almıyorsun?
başka telefonum yok.ve hangi telefonu alacağıma da karar veremedim.mecburen kullanmaya çalışıyorum
ıphone düşünüyorum ama çok pahalı.yakında ıphone 8 çıkacak ama 6splus 32 gb telefonlar hala 350o tl nın üzerinde.bu kadar beklemişken nokıa 8 mı beklesem dıyorum.yada s8 300 tl ye düştüğünde onu mu alayım dıye düşünuyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
başka telefonum yok.ve hangi telefonu alacağıma da karar veremedim.mecburen kullanmaya çalışıyorum
ıphone düşünüyorum ama çok pahalı.yakında ıphone 8 çıkacak ama 6splus 32 gb telefonlar hala 350o tl nın üzerinde.bu kadar beklemişken nokıa 8 mı beklesem dıyorum.yada s8 300 tl ye düştüğünde onu mu alayım dıye düşünuyorum
6S Plus alma kazık o cihaz.
Nokia 8 pahalı gelecek net 3000'in kesin üstüne gelecek.
S8 alabilirsin hala Samsung'a yaklaşmaya güvenin varsa tabi.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250

7s tanitildiktan bi sure sonra butcene gore 7 serisinden birine gecebilirsin.maddi imkanin varsa 7s serisinede gecebilirsin.iphone deneyimleme sansin olur.en kotu ihtimal bir daha kullanmazsin.sanmiyorum ama.bunu sana apple in zamaninda en bas dusmani olan bi insan soyluyor :)cok kisiyi vazgecirmisligim var oncesinde taki birgun yolum kesisene kadar.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bende 9 aydır S7 edge kullanıyorum batarya olarak ben çok yoğun kullanmama rağmen 2 gün çıkartıyıor nasıl yoğun yani Mortal kombat x youtube facebook instagram gibi çok takılırım bayağı 1 beni götürüyor batarya da iyi olduğunu net iddia ederim dolum süresi olarakta aynı şekilde hız olarak ip 7 önde olabilir hiç bir şey diyemem çünkü 9 aydan sonra sanki eskisi gibi hızlı olmadığını düşünüyorum ama çok değil kamera olarak S7 edge renkleri daha canlı vermesini çok seviyorum doğallığı neden sevmem bilmiyorum ama kamerası çok güzel ön kamera gece olarak arkadaşın yazığı gibi biraz puslu çekiyor ve bu telefonun 3 yıl gidebileceğini umuyorum ha 2. el olarak satacaksan net iPhone 7 zaten :D. Ama genelleme yapacak olursak ben hep bu yorumu derim kamera batarya hızlı şarj kablosuz şarj ekran gibi etmenler önemliyse ( tasarımıda şık bence ama kullanıcıya göre bir şey o ) S7 edge garanti sonra 2. el fazladan gitsin ve hani uzun zamandan sonra yine kararlı olmasını istiyorsan iphone 7 bence.

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Batarya, ısınma, stabillik, hız, kullanım ömrü, kamera kalitesi gibi özellillerde hangisi hangi yönlerden daha iyi sizce?
şimdi şöyle ikisini ilk aldığında s7 edge pil olarak daha uzun ömürlü gelecek ama s7 edgenin pili ortalama 1.5-2 yıl sonra bozulacak. iphone 7 ise hep batarya olarak aynı performansı gösterecek. samsungu almama sebebim de bu zaten pili bozuluyor. hız olarak iphone daima samsungdan iyidir. kullanım ömrü olarak da iphone daha uzun süreli kullanım sunar. stabillik falan iphonda daha iyi. s7 edge kamerasını bilmiyorum ama iphone 7 gayet iyiydi. ben olsam hiç düşünmeden iphone 7 alırdım. s7 edgenin tek avantajı ilk aldığında pili daha uzun süre götürecek seni. ben direk iphone7 alırdım
samsunga bulaşma bence .al bir iphone

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Valla kardeşim s7 edge 1.5-2 sene sonunda ısınmaya başlıyor söyleyeyim. Batarya da su gibi gidiyor. Bence ip7 yi de geç başka alternatiflere bak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
s ile plus serileri arasında belirgin farklar neler ?
benim merak ettiğim ısınma ,çizilme ,batarya dayanıklılığı falan..yoksa ıphone de telefonun arayüzü ,menüleri hiç hoşuma gitmiyor :) basit ve sade.aynı linux gibi.daha önce bilgisayarıma kurmuştum baktım win de kullandığım bazı sorunlar hata veriyor hemen kaldırmıştım :)

peki 6 plus ta aynı mı? alırsam 32 gb aşağı almam.yada 7 plus
nokıa 8 kesın olarak 300o tl nın üzerindeyse onu alamam
bunlardan başka huwei p 10 tek hat,ithalatcı garantili hepsiburada da one plus 5 var.
başka seçenek olmazsa mecburen yine samsunga yönelmek zorunda kalacağım
zaten samsungtan 2700 tl alacağım var.üzerine 300 tl daha koyup s8 almak daha mantıklı.3000 tl ye bulabılırsem.tabii samsung bana sorun çıkartmazsa.yani şuan telefon onların gözüküyor.
6 Plus tam anlamıyla çok git Note 4 al çok daha iyi.
6 Plus'da 1GB RAM var şuan üst seviye iPhone'lardan 7 Plus'da 3gb geri kalanında 2GB RAM var SE'de bile.
Yeni iPhone 4 GB RAM ile bile gelebilir ama kesin 3 ile gelecek ve işletim sisemi 3GB RAM'e yönelecek gidipte 1GB RAM'li iOS cihaz alma o cihaz'ın safaride sayfa yenilediği çok oluyordu uygulama tutamama falan filan. Kamerası da iyi değil alma o cihazı o cihazı sakın alma
Nokia 6 1300'den girdi 246 dolar iken,705 dolar Nokia 8 asla 3000'in altınedan girmez ben 3000'in üstünde bir fiyatla gireceğini düşünüyorum.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
s ile plus serileri arasında belirgin farklar neler ?
benim merak ettiğim ısınma ,çizilme ,batarya dayanıklılığı falan..yoksa ıphone de telefonun arayüzü ,menüleri hiç hoşuma gitmiyor :) basit ve sade.aynı linux gibi.daha önce bilgisayarıma kurmuştum baktım win de kullandığım bazı sorunlar hata veriyor hemen kaldırmıştım :)

Kasa bakimindan eger duz modelinde sorun varsa iyilestirme yapilir.donanim bakimindan hizlandirilir.kasa gorunusu,genel hatlar degismez.

Plus modeli ekran ve pil bakimindan buyuk.temel donanim ayni ince detaylar farkli.linux kullandiginiza gore bu nuanslari arastirabilecek kapasiteniz var.

Menuler zevk meselesi.kisiden kisiye gore degisir.zaten kendiniz demissiniz basit ve sade.olayi bu.

Guncel iphone serilerinde donma kasma vs goremezsin gibi.gibi diyorum 1000 de 1 denk gelir.sonucta kul yapisi bu da :)

Her telefon isinir,her telefon cizilir,pilleri ortalama ayni gider.lityum iyon teknolojisi kullaniliyor su anda benim bildigim yani telnolojileri ayni.mucize beklemek sacmalik olur.

Buradan ne kadar yazarsak yazalim deneyimlemeden anlamak imkansiz.

Iphone da genel olarak pisman olacagin biseye cok rastlayamazsin.ayrintilarda bilemem kisisel zevk.

Cok uzadi :)

Not:samsung,sony,lg,htc kotu degildir.digerleride en az iphone kadar tercih edilebilir.ne istedigini bilmek onemli.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
6 Plus tam anlamıyla çok git Note 4 al çok daha iyi.
6 Plus'da 1GB RAM var şuan üst seviye iPhone'lardan 7 Plus'da 3gb geri kalanında 2GB RAM var SE'de bile.
Yeni iPhone 4 GB RAM ile bile gelebilir ama kesin 3 ile gelecek ve işletim sisemi 3GB RAM'e yönelecek gidipte 1GB RAM'li iOS cihaz alma o cihaz'ın safaride sayfa yenilediği çok oluyordu uygulama tutamama falan filan. Kamerası da iyi değil alma o cihazı o cihazı sakın alma
Nokia 6 1300'den girdi 246 dolar iken,705 dolar Nokia 8 asla 3000'in altınedan girmez ben 3000'in üstünde bir fiyatla gireceğini düşünüyorum.
elmacılar bu 1 gb ram konusunda acaba ne dıyorlar :) onlarında bir görüşlerini alsak :)ben donanımına falan hiç bakmıyorum bile.kullanım alanım belli.sürekli internete girerim.oyun falan oynamıyorum.arasıra kamera da lazım oluyor.yani benim için o da çok önemli değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
elmacılar bu 1 gb ram konusunda acaba ne dıyorlar :) onlarında bir görüşlerini alsak :)ben donanımına falan hiç bakmıyorum bile.kullanım alanım belli.sürekli internete girerim.oyun falan oynamıyorum.arasıra kamera da lazım oluyor.yani benim için o da çok önemli değil
Elmacılar stabil falan filan derler ama 1GB RAM ile 6 ve 6 Plus üst seviye iPhonelar kadar uygulama sekme tutamıyor alma o cihazı çok eskidi.
Kamerası çok iyi olup gücü senin işlerin için yeterli daha fazlası olmayan bir cihaz yok çok iyi kameralar çok güçlü cihazlarda oluyor genellikle ve onlarda pahalı oluyor. Zenfone 3 kamerası güzel ama S7 Edge'den sonra ne etki yapar bilmiyorum. Hala samsung'a güveniyorsan S8'i alabilirsin. Olmaz dersen bi nokia 8'i bekle 1 ay bakarsın 3000'den gelir(bence imkansız)
İthalatçı garantili alırım dersen OnePlus 5 güzel cihaz hızlı bataryası iyi kamerası güzel. Hoş ben S7 Edge vs OP5'de de yüksek ihtimal S7 Edge alırdım.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Elmacılar stabil falan filan derler ama 1GB RAM ile 6 ve 6 Plus üst seviye iPhonelar kadar uygulama sekme tutamıyor alma o cihazı çok eskidi.
Kamerası çok iyi olup gücü senin işlerin için yeterli daha fazlası olmayan bir cihaz yok çok iyi kameralar çok güçlü cihazlarda oluyor genellikle ve onlarda pahalı oluyor. Zenfone 3 kamerası güzel ama S7 Edge'den sonra ne etki yapar bilmiyorum. Hala samsung'a güveniyorsan S8'i alabilirsin. Olmaz dersen bi nokia 8'i bekle 1 ay bakarsın 3000'den gelir(bence imkansız)
İthalatçı garantili alırım dersen OnePlus 5 güzel cihaz hızlı bataryası iyi kamerası güzel. Hoş ben S7 Edge vs OP5'de de yüksek ihtimal S7 Edge alırdım.
gece çekimleri hariç s7 edge den bir düşük kamerası olan sizce hangı telefon?
yani sadece kamerası için bir telefona diğerlerinden 300-400 tl daha fazla vermek istemiyorum.hergün foto,video çeken biri değilim

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250

Ios ta 1 gb ram devri bitti.guncel iphone tadi vermez tabi.3 sene oldu 6 cikali.uzak durmakta fayda var.1-2 sene anca omru kaldi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
gece çekimleri hariç s7 edge den bir düşük kamerası olan sizce hangı telefon?
yani sadece kamerası için bir telefona diğerlerinden 300-400 tl daha fazla vermek istemiyorum.hergün foto,video çeken biri değilim
Note 5:D Onun pili çok iyi değil ama. One Plus 5 de güzel ama ithalatçı garantili aynı şekilde Mİ6'da güzel ama o da ithalatçı garantili.
Sony XZ'de alabilirsin fakat biraz ısınma ve şarzının çok da iyi gitmediğini duydum bir kaç kişiden ama bir kaç kişiden
Huawei P10 düşük ışık performansı S7 Edge yanında bir hiç bataryasından kullanıcılar çok memnun değil ve ısındığı iddai ediliyor.
Gündüz çoğu telefon iyi fotoğraf çekiyor bir nebze iyi video çekiyor ama hepsinin OIS'i (sarsıntıyı engelleyen mekanizma) çok iyi değil.
One Plus 3T var normal S7 var 1900'lere ama ithalatçı.
vb. vb. işte seçenek çok ben her zaman ki gibi S7 Edge bir kenara geri kalanlar bir kenara modundayım. Birini seç ister çık 3200'e S8 al ister düş başka telefon al ister uç XZ Premium al (düşük ışık fotoğraflarını çok beğenmiyorum)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Note 5:D Onun pili çok iyi değil ama. One Plus 5 de güzel ama ithalatçı garantili aynı şekilde Mİ6'da güzel ama o da ithalatçı garantili.
Sony XZ'de alabilirsin fakat biraz ısınma ve şarzının çok da iyi gitmediğini duydum bir kaç kişiden ama bir kaç kişiden
Huawei P10 düşük ışık performansı S7 Edge yanında bir hiç bataryasından kullanıcılar çok memnun değil ve ısındığı iddai ediliyor.
Gündüz çoğu telefon iyi fotoğraf çekiyor bir nebze iyi video çekiyor ama hepsinin OIS'i (sarsıntıyı engelleyen mekanizma) çok iyi değil.
One Plus 3T var normal S7 var 1900'lere ama ithalatçı.
vb. vb. işte seçenek çok ben her zaman ki gibi S7 Edge bir kenara geri kalanlar bir kenara modundayım. Birini seç ister çık 3200'e S8 al ister düş başka telefon al ister uç XZ Premium al (düşük ışık fotoğraflarını çok beğenmiyorum)
samsung harici telefonları kastetdim :)farzedelim ki samsung telefon üretmiyor :D