iPhone 7 Jet Black Çizilme Sorunu

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ne yalan söyleyeyim Jet Black alacaktım kalmamıştı alacağım yerde, mat siyahını aldım sonra eve gelip Jet Black çizilir haberini gördüm büyük bir oh çektim. Zaten lansmanda da adamlar çizilebilir yani ayağınızı denk alın gibisinden bir vurgu yapmıştı. Bu saatten sonra insafa kaldın diyebilirim. Şansını dene ve aldığın yere telefonun renk seçeneğini bu sebeple değiştireceğini söyle. İade istersen çok büyük bir ihtimalle telefonu almayacaklardır. Bence bir şansın var değiştirmek için.

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1- Türk Telekomdan almışsın hiçbir şekilde değişim yada iade hakkın yok.
2- Apple store götürsen de orada sana söyleyecekleri "telefonda hiçbir problem yok, o nedenle bizim yapacağımız birşey de yok."
3- Kasko bile yaptırsan hiçbir kasko çizik nedeniyle telefon değiştirmez.
4- Sende biliyorsun ki telefon durup dururken çizilmez. Suçu birazda kendinde aramalısın.

Sonuç olarak elindeki telefonu bu şekilde kullanmaya mecbursun. Apple artık her koşulda yeni telefon vermiyor cuma günü ve bugün apple storedaydım ekran problemlerinin hepsinde ekran değişimi yapıyorlar, pil sorunlarında da pil değişimi yapılıyor.

Son düzenleme:

sikayetname

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen kendini bile bile yaktın bknz azer bülbül yıllar öncesnden söylemiş yada inci sözlükte dedikleri gibi ( ne geregi vardıki ) nedir ya bu iphone merakı ?
ama birazda müstehak sanki :)
--- Gönderi Güncellendi ---
sen kendini bile bile yaktın bknz azer bülbül yıllar öncesnden söylemiş yada inci sözlükte dedikleri gibi ( ne geregi vardıki ) nedir ya bu iphone merakı ?
ama birazda müstehak sanki :)

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Benim 1 yıllık kaskom var nisan ayında bitiyor telefonumun çalışmayan bi tuşu var göndersem değişim hemen olur mu

LeoCorte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Satın aldığınız yer bu ürün durduk yere bile kolay kolay çizilir bilgisi vermediyse, değişim en doğal hakkınız. Apple'ın bunu demesi kimseyi bağlamaz. Satıcının bunu belirtmesi gerekiyor. Bunu bilerek aldıysanız, yapacak iki seçenek satıcının opsiyonu yada iade hakkınızı kullanmak. Kaskonun bu durum için size bir getirisi yok ama satıcı için caydırıcı olacaktır.

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Satın aldığınız yer bu ürün durduk yere bile kolay kolay çizilir bilgisi vermediyse, değişim en doğal hakkınız. Apple'ın bunu demesi kimseyi bağlamaz. Satıcının bunu belirtmesi gerekiyor. Bunu bilerek aldıysanız, yapacak iki seçenek satıcının opsiyonu yada iade hakkınızı kullanmak. Kaskonun bu durum için size bir getirisi yok ama satıcı için caydırıcı olacaktır.

okuduğum en saçma yorumdu :) tebrikler

Honeyrock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1- Türk Telekomdan almışsın hiçbir şekilde değişim yada iade hakkın yok.
2- Apple store götürsen de orada sana söyleyecekleri "telefonda hiçbir problem yok, o nedenle bizim yapacağımız birşey de yok."
3- Kasko bile yaptırsan hiçbir kasko çizik nedeniyle telefon değiştirmez.
4- Sende biliyorsun ki telefon durup dururken çizilmez. Suçu birazda kendinde aramalısın.

Sonuç olarak elindeki telefonu bu şekilde kullanmaya mecbursun. Apple artık her koşulda yeni telefon vermiyor cuma günü ve bugün apple storedaydım ekran problemlerinin hepsinde ekran değişimi yapıyorlar, pil sorunlarında da pil değişimi yapılıyor.
O telefon hakikaten durup dururken çiziliyor kardeş. Youtube da bir sürü video var bununla alakalı

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bence yapılacak bişey yok sizin tercihiniz o yönde olduysa başınıza geleceklerden siz sorunlusunuz gülü seven dikenine katlanır...

muttalipcaglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle geçmiş olsun, bu kadar güzel bir telefonun bu kadar kolay çizilebilir olması vede bunu koskoca apple şirketinin aman dikkat çizilir diye tanıtması çok vahim bir durum, bende jet black alacaktım bu durumdan dolayı mat siyah aldım, çizildiği için ürün değişimini apple yaparmı bilmem bence yapmaz ama kaskodan değiştirme gibi bir durumunuz malesef yok, sigorta poliçenizi okursanız teminatlar açıkça yazar çizilme eskime teminat haricidir diye, kaskonun amacı beklenmedik durumlarda sigortalatmış olduğunuz emteanın başına bir durum gelmesi halinde genel şartlar ve teminatlar dahilinde hasarınızın giderilmesidir, apple bile çizilir dediği bir cihazın çizilmesi hiçte beklenmedik bir durum değil malesef, birde cepkask ve benzeri ecs ( elektronik cihaz sigorta ) poliçelerinde bir hayli muafiyetler vardır poliçenizi detaylı okumalısınız, tekrar geçmiş olsun...

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yapacak bir şey yok demek ki . Of fikir değişikliği işte ya. Son pişmanlık fayda etmez. Yine de çözüm önerileriniz için teşekkür ederim :(
--- Gönderi Güncellendi ---
Hala çözüm önerisi olan varsa ya da kullanan bu başlık altından yazabilir.

MehmetF4tih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende de jet black 7 plus var kılıfla kullanıyorum sürekli hiçbir sorun yaşamadım. Ne çizilme ne başka bir sorun yaşamadım hangi kılıfı kullanıyorsunuz acaba resim göndermeniz mümkün mü?