iPhone 7 hangi Samsung cihazı ile eşdeğerdir?

Bu konuyu okuyanlar

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Reaksiyon puanı
5,171

Güldürmeyin beni. Bir aralar antutu vardı. Ve antutuya göre çinliler hep en üstte olurdu. Buda onun gibi bir şey kimi testlerde sd845 kimi testlerde ise sizin işlemciler önde.

Siz herhalde iphonedo izleye izleye bu hale geldiniz. Şuan s6 nın üzerinden geçen onca seneye ramen tüm oyunlarda 60fps veriyor. Zaten çoğu oyun 60fps nin üstüne bile çıkamıyor. Kısacası sd ve exynos işlemcinin sizin işlemcilerden geri kalan hiçbir yanı yok. Aynı zamanda stabilite olarak samsungun önünde olabilirsiniz ama os boyutu 1gb ı bile bulmayan saf android karşısındada şansınız olamaz. Siz android camiasının sadece eksik taraflarını görmeyi beceriyorsunuz. Halbukisi birazcık görmeye çalışsanız içinde kaybolacaksınız.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Güldürmeyin beni. Bir aralar antutu vardı. Ve antutuya göre çinliler hep en üstte olurdu. Buda onun gibi bir şey kimi testlerde sd845 kimi testlerde ise sizin işlemciler önde.

Siz herhalde iphonedo izleye izleye bu hale geldiniz. Şuan s6 nın üzerinden geçen onca seneye ramen tüm oyunlarda 60fps veriyor. Zaten çoğu oyun 60fps nin üstüne bile çıkamıyor. Kısacası sd ve exynos işlemcinin sizin işlemcilerden geri kalan hiçbir yanı yok. Aynı zamanda stabilite olarak samsungun önünde olabilirsiniz ama os boyutu 1gb ı bile bulmayan saf android karşısındada şansınız olamaz. Siz android camiasının sadece eksik taraflarını görmeyi beceriyorsunuz. Halbukisi birazcık görmeye çalışsanız içinde kaybolacaksınız.
Çinlilerin samsungun üstüne olması kadar doğal bir şey yok oneplus olsun xiaomi olsun optimizasyon olarak samsungun önünde, ben açıkçası taktir ediyorum çinli üreticileri.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Şuan Samsung'a geçmek aklımı kurcalıyor ancak hangi modele geçebilirim bilmiyorum. Geçtiğimde de zorluk yaşamak istemiyorum. Aslında geçmeli miyim ona da emin değilim...
Sakın yapma. Bu düşüncede hemen vazgeç.

Reaksiyon puanı
5,171
Çinlilerin samsungun üstüne olması kadar doğal bir şey yok oneplus olsun xiaomi olsun optimizasyon olarak samsungun önünde, ben açıkçası taktir ediyorum çinli üreticileri.
Bu durum 4 yıl önceydi ve o zaman hiçbir çinli telefon üst düzey işlemci kullanmıyordu. Liste geekbench listesinden farksızdı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sakın yapma. Bu düşüncede hemen vazgeç.
Neden???

Son düzenleme:

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Snapdragon 845 ile 4 yıl götürmeyecek telefon var mı cidden merak ediyorum :) heralde 2013 yılındaki android telefonlarında ki işlemcilere benzetiyolar komik :) aynen karşim zaten 1 sene sonra kasmaya başlıyo 845 dimi :D geçiniz efenim :)

Reaksiyon puanı
5,171
Snapdragon 845 ile 4 yıl götürmeyecek telefon var mı cidden merak ediyorum :) heralde 2013 yılındaki android telefonlarında ki işlemcilere benzetiyolar komik :) aynen karşim zaten 1 sene sonra kasmaya başlıyo 845 dimi :D geçiniz efenim :)
s9 3.6 yıl sonra custom rom ister o kadar

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Şuan Samsung'a geçmek aklımı kurcalıyor ancak hangi modele geçebilirim bilmiyorum. Geçtiğimde de zorluk yaşamak istemiyorum. Aslında geçmeli miyim ona da emin değilim...
Valla gecmen sacma olur haylen guclu bi islemci i7 nin gecersen note 8 s9 veya note 9 gecmeni oneririm

mdolanbayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Geçmiyorum o zaman. Zaten iyi ki geçmemişim.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
S8'den aşağı Samsung alınmaz. Ama iPhone 7 de çöp telefon. Hiç sevmiyorum.

mdolanbayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
s7 s7 edge note fe bu cihazlar iphone 7 den çok çok daha iyi cihazlar hatta işlemcisini saymazsak Note 5 bile iphone 7 den iyi bi telefon
işlemcisini saymazsak ne kalıyo :D

s8 çıkalı 1 sene oldu olmadı. e her sene yeni samsung mu alacağım...

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

Kamara arayüz ekran batarya işlevsellik diye uzar gider.

Apple da senede 1 telefon çıkarıyor ona bakılırsa?

Son düzenleme:

mdolanbayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
s8 çıkalı 1 sene oldu olmadı. e her sene yeni
Kamara arayüz ekran batarya işlevsellik diye uzar gider.

Apple da senede 1 telefon çıkarıyor ona bakılırsa?
e her sene telefon çıkarmasından bahsetmiyorum ama sonuçta 2014 telefonu bile şuan kullanılabilir.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
s8 çıkalı 1 sene oldu olmadı. e her sene yeni

e her sene telefon çıkarmasından bahsetmiyorum ama sonuçta 2014 telefonu bile şuan kullanılabilir.
İphone 7 den aşağısı alınmaz şuanda hadi biraz daha iyimser davranıp 6s ide işin içine katalım 6s le yakın zamanda çıkmış s7 edge şuan da 6s ten daha fazla talep görüyor ve 6s ten çok daha iyi bi telefon bana masal anlatma samsung kaç yıllık Note 4 e batarya güncellemesi gönderdi apple 'ın plânlı eskitmesine benzemez ilk çıktığı yıl 6 plus almıştım 1 yıl kullandım ios 8 den ios 9 a güncelleyince kasmayan telefon kasmaya yavaşlamaya başladı sen gelmiş 2014 yılında çıkmış telefonu kullanılabilir diyosun ne diyim sen bu kafayla...

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Karşılaştırma yapmalı diyen arkadaşlar 2 sene kullanımdan sonra karşılaştırın bakalım cihazları kim kimin içinden geçiyor :) tutturmuşsunuz dilinizde liseli laflarıyla fanlık bilmem nelik. Herhangi bir fanına sitesine üye değilim ama kaliteden ve güvenlikten ödün vermediği için apple yazılımı ve kalitesiyle her zaman tercihimdir tıpkı yıllaaaar sonra macbook a geçip alışma sürecinden sonra iyi ki dediğim gibi. Ayrıca iphone ya da apple sevenlere karşı nefretiniz ve cahilsiniz gibi hakaretleriniz ile ne kadar gereksiz insanlar olduğunuzu da belli ediyorsunuz. İnsanlar apple ve samsung ya da her ne halt ise istediğini sevebilir ama siz kimseye bu şekilde davranamazsınız(aklınız başınızda olsaydı tabi)...
2.5 yıldır s7 kullanıyorum daha bir gram performans kaybım yok ve her güncelleme telefonu daha da iyi yapmakta. Peki iphone 7’de durumlar nasıl? Güncellemeler yavaşlatmıyor mu?

mdolanbayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
2.5 yıldır s7 kullanıyorum daha bir gram performans kaybım yok ve her güncelleme telefonu daha da iyi yapmakta. Peki iphone 7’de durumlar nasıl? Güncellemeler yavaşlatmıyor mu?
hayır gayet iyi hiç yavaşlama/kasma yok hatta ios 12 ile çok daha iyi olacak diye dahmin ediyorum sadece büyük ekran hevesim oldu belki iphone 7 plusa geçerim

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
:D Note serisinin apple tarafında rakibi olmadığını anlasa keşke :D

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84

7 plus public beta 12 deyim şuan gönül isterdiki işsiz olup senle karşılaştırayım hızını cartını curtunu :) ama işte işim var sadece gülüp geçebiliyorum nedense reelde samsungların ve diğer andoidlerin çöküşünü görüyorken klavyeden hep performans artıyor :) o kaliteli samsung kendi telefonuna yapmadığı(muhtemelen gereksiz görmüştür yüksek kaliteyi) kalitede işlemciyi ve ekranı apple a yaptı siz hala alice harikalar diyarındasınız. Bu şey gibi aynı ne yazık ki tabi rizede üretilen çayın kalitelisi yurtdışına geriye kalan kısmı memlekete samsungun tam yaptığıda bu işte :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
7 plus public beta 12 deyim şuan gönül isterdiki işsiz olup senle karşılaştırayım hızını cartını curtunu :) ama işte işim var sadece gülüp geçebiliyorum nedense reelde samsungların ve diğer andoidlerin çöküşünü görüyorken klavyeden hep performans artıyor :) o kaliteli samsung kendi telefonuna yapmadığı(muhtemelen gereksiz görmüştür yüksek kaliteyi) kalitede işlemciyi ve ekranı apple a yaptı siz hala alice harikalar diyarındasınız. Bu şey gibi aynı ne yazık ki tabi rizede üretilen çayın kalitelisi yurtdışına geriye kalan kısmı memlekete samsungun tam yaptığıda bu işte :)
Hocam bu dediğiniz 4 yıl öncesi samsungu. Bu olay kalkalı yıllar oldu. Onu yapma sebepleri de bizim 4g'ye sahip olmamamızdı

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
note 9 a yeni gelecek iphone u bile rakip görmeyenler haklı çıktılar... ama ters yönde :cool:
iPhone X ve Galaxy Note 9 kapışıyor! - ShiftDelete.Net
Sen hala bunlaramı bakıyosun günlük kullanımda cebimdeki note 8 abimin x inden hızlı çalışıyor bizzat deneyimledim testlerde op6 mi8 s9 plus gibi bütün sd 845 li cihazlar x ten hızlı çalışıyor sen kağıt üstündeki verilere göre konuşmaya devam et?Ek Note;Note serisinin dünyada henüz bi rakibi yok piyasada tek yeni çıkacak x lerin s9 'la s9 plusla kıyaslanmasını rica ediyoruz??

Son mesajlar