Iphone 6s sorun

Bu konuyu okuyanlar

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
elimde kullandığım 6 s var ve bataryası da %96 sağlık durumu ama havalar ısındığında ve havalar soğuduğunda telefon kapanıyor ve batarya pil bitmiş durumda gözüküyor ne yapmalıyım bu durumda telefoncuya götürmüştüm bataryayı değiştirelim dedi bende zaten batarya sağlığı %96 dedim gerek yok dedim

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bazı servis dışı bataryalar sağlık değerini %80'in altına düşürdüğünde hücre yönetim sisteminden dolayı daha yüksekmiş gibi gösterir, sebebi bu olabilir eğer Apple (daha doğrusu üretici olan Baseus) marka dışında batarya varsa cihazda.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Telefon kapanmadan önce kamera altındaki yer ısınıyor mu ?

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
cihazımda ısınma problemiolmuyor cihaz soğuk oluyor sıkıntı olmuyor telefonla konuşurken aniden şarj düşmeye geçiyor kapanıyor aradan 5 10 dk elimde bekletiyorum sonra şarj %80 de kapandıysa %75 70 civarında geri açılıyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bazı servis dışı bataryalar sağlık değerini %80'in altına düşürdüğünde hücre yönetim sisteminden dolayı daha yüksekmiş gibi gösterir, sebebi bu olabilir eğer Apple (daha doğrusu üretici olan Baseus) marka dışında batarya varsa cihazda.
Baseus marka batarya sadece orjinal pilin klonudur. En sağlıklı olan apple'ın orjinal bataryasıdır her zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

cihazımda ısınma problemiolmuyor cihaz soğuk oluyor sıkıntı olmuyor telefonla konuşurken aniden şarj düşmeye geçiyor kapanıyor aradan 5 10 dk elimde bekletiyorum sonra şarj %80 de kapandıysa %75 70 civarında geri açılıyor
Hiç yüzdelikte çoklu pil düşüm yüzdesi gördünüz mü ? Beşer beşer, onar onar ?

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Baseus marka batarya sadece orjinal pilin klonudur. En sağlıklı olan apple'ın orjinal bataryasıdır her zaman.
cihazı sıfır almıştım ve bataryası hiç değişmedi içinde orijinal batarya yokmudur şimdi

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

O modele servis bataryası ürettiler ve en sorunsuz alınan bataryalardandı servis bataryaları arasından ondan söyledim.

cihazı sıfır almıştım ve bataryası hiç değişmedi içinde orijinal batarya yokmudur şimdi
O zaman benim dediğim ihtimal suya düşüyor.

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

hayır sadece oyun oynarken cihaz ısınıyor özellikle pubg de şarjı fazla yiyor onun haricinde hızlı düşüş olmadı

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Kesinlikle orjinaldir. Şunu demek istedim. Baseus birebir orjinal apple piline benzer baskı yapıp üstüne kaplatıp satan bir firma. Yan ürün yani.

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Telefon kapanmadan önce kamera altındaki yer ısınıyor mu ?
[/QUOTE
öyle bir ısınma durumu olsaydı ne kaynaklı olurdu

Kesinlikle orjinaldir. Şunu demek istedim. Baseus birebir orjinal apple piline benzer baskı yapıp üstüne kaplatıp satan bir firma. Yan ürün yani.
anladım dediğinizi

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
hayır sadece oyun oynarken cihaz ısınıyor özellikle pubg de şarjı fazla yiyor onun haricinde hızlı düşüş olmadı
Hiç gözlemlemediniz yani. Mesela atıyorum video izliyorsunuz. Şarjınız 70 olsun. Video bittiğinde bir baktınız 65 olmuş.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
5 dk vide izlediğimde maximum 5 6 şarj yiyor yüksek kalitede ve ekran parlaklığı sonda
Ekran parlaklığı otomatiğe çekin. Öyle de deneyin. Tabi normal değil. Pil gibi gözüküyor durum.

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ekran parlaklığı otomatiğe çekin. Öyle de deneyin. Tabi normal değil. Pil gibi gözüküyor durum.
anlıyorum ben otomatiğe çekeyim eğer durum hala devam ederse yapacak bişey yok yeni cihaza kaldık gibi görünüyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Gene o kadar yerse pil gitmiş demektir. İki seçenek var gibi. Birincisi deji marka var yan ürün. İçlerinde en alınabilir olan. İkinci seçenekte bozuk iphone 6s bulacaksınız. Batarya seviyesi yüksek olan. Başka çözüm yok gibi.

anlıyorum ben otomatiğe çekeyim eğer durum hala devam ederse yapacak bişey yok yeni cihaza kaldık gibi görünüyor
Tabi size ve maddi durumunuza kalmış. Ben kaç yıl 6 plus kullandım. 2 kez bataryasını değiştirdim. Kamerası bozuldu. Onu değiştirdim. En son mikrofonla ahizeyi değiştirdim. Hala iyi sayılır. :D

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Gene o kadar yerse pil gitmiş demektir. İki seçenek var gibi. Birincisi deji marka var yan ürün. İçlerinde en alınabilir olan. İkinci seçenekte bozuk iphone 6s bulacaksınız. Batarya seviyesi yüksek olan. Başka çözüm yok gibi.
anlıyorum teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Bulunduğunuz şehirdeki bir Apple yetkili servisine gidip bu sorunu anlatmalısınız.

karacayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Aynı şey bende de oldu. Cihaz yere düşmüştü. Pilin soketi temassızlık ediyordu. İçini açıp soketi kaldırıp tekrar takmak gerek.