iPhone 6s Plus mu iPhone 7 mi? Hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Sıkıntı olmaz bencede olsada zaten apple garantisi var anında değişim.
Birşey daha sorabilir miyim şuan 6s pluslar da 16 gb'lar stoklarda yok gözüküyor sebebi 32 gb üreticek olmaları mı ? Eğer öyleyse ne kadar beklerim ?

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Birşey daha sorabilir miyim şuan 6s pluslar da 16 gb'lar stoklarda yok gözüküyor sebebi 32 gb üreticek olmaları mı ? Eğer öyleyse ne kadar beklerim ?

6S plus alcaksan 64 gb al bence uzun kullanımı düşün

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264

Tabiki piyasadaki esnaf telefoncularda ve teknoloji marketlerde 16gb modeli bulmanız mümkğün fakat apple 6s serisi için 16gb ve 64gb modelleri kaldırdığı için apple storelarda 32 bulabilirsiniz. 32gb modellerde ekim ayı içerisinde iphone 7 ile birlikte ülkemize gelecektir tahminen. İphone alacaksanızda apple storedan başka yerden almayın istanbuldaysanız.

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
6S plus alcaksan 64 gb al bence uzun kullanımı düşün
Az önce canlı destek ekibine sordum 32 gb'lar satışa sunulmuş onun içinmiş yavaş yavaşta stoklara girmeye başladı dediler.

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Tabiki piyasadaki esnaf telefoncularda ve teknoloji marketlerde 16gb modeli bulmanız mümkğün fakat apple 6s serisi için 16gb ve 64gb modelleri kaldırdığı için apple storelarda 32 bulabilirsiniz. 32gb modellerde ekim ayı içerisinde iphone 7 ile birlikte ülkemize gelecektir tahminen. İphone alacaksanızda apple storedan başka yerden almayın istanbuldaysanız.

İstanbulda olmasa bile havale edebilir bence appstoreden almalı nerden olursa olsun 64 gb düşünürse hepsiburada gibi sitelere yönelmeli

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31

İstanbuldayım ama almama nedeni ne ve apple store'lar taksitlendirme yapabiliyor mu ?

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hepsiburada tamam da taksit olması önemli işte o canımı sıkıyor
İstanbulda olmasa bile havale edebilir bence appstoreden almalı nerden olursa olsun 64 gb düşünürse hepsiburada gibi sitelere yönelmeli

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
İstanbuldayım ama almama nedeni ne ve apple store'lar taksitlendirme yapabiliyor mu ?

İstanbuldaysanız Apple'nin merkez mağazaları mevcut akasya ve zorluda buralarda aldığınız ürünlerin 15 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var.

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bilmiyorum artık olmazsa peşin alıp appstore'dan bankadan taksitlendiricem
İstanbuldaysanız Apple'nin merkez mağazaları mevcut akasya ve zorluda buralarda aldığınız ürünlerin 15 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var.

Reaksiyon puanı
125
Türk kafası ile iphone 7. Normaldede iphone 7. İphone 6s plus tabak gibi telefon. Eskiden plus modellerini alma sebebi ois ve büyük ekrandı. Şimdi iphone 7 modelindede ois var ve bence 4.7 inch çok yeterli. A10 işlemciden bahs etmiyorum bile. Rakiplerinin 1 yıl irelisinde. Ve kamerada en önemli konulardan birisi.

Sef_60FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir A10 çip için ve yeni ana ekran düğmesi için 7 almak değmez bende A9 çipin de çok iyi iş çıkardığını söylemek lazım.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Batarya ön planda olan büyüklük önemli değilse 6 plus taşıyamam derseniz 7 ama en iyisi 7plus ıos sistemin de

Y.Emre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uzun zamandır 6s Plus kullanıyorum çıktığı günden beri daha doğrusu
6s plus'tan bahsetmek gerekirse gerçekten çok güzel cihaz özellikle pil performansı harika diyebilirim zaten plusları diğer modellerden ayıran en büyük fark pilleridir, pil çok önemliyse senin için plus al. Ama öteki yanda da 7'de su geçirmezlik ve home butonunda güzel bir yenilik var özellikle su geçirmezlik şu an benim için pilden daha iyi gibi telefonu çok kullanmayan birisi isen pilden dolayı diyorum bunu 7 al ama yok arkadaş telefonla duşamı giriyorum su sıçrasa zaten hiçbirine birşey olmuyor pil daha iyi olsun diyorsan kesinlikle plus al. ✌️

Efeblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır İOS kullandım alıştım yani Android hoşuma gitmiyor pek iphone almak istiyorum da kararsızım dediğim gibi 6s plus mı yoksa 7 mi kamera konusunda sizce hangisi iyidir yani tabiki 7'dir de 6s'in de gideri var mıdır yine
Bence kamera olarak çok kayıp görmezsin

Pursue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hızda çok fark yok, zaten iOS da hız farketse ne olur, patır patır çalışıyor.
A9 ve A10 arası pek uçurum yok.
İkiside 16 nm.
İkiside 64 bit destekliyor.
A9 çift çekirdek, A10 4 çekirdek sana kalmış.

Ram olarak ikiside 2 GB (Sadece 7 Plus 3 GB ram kullanıyor.)

Ön kamera olarak; i7: 7 Megapiksel - 6sP: 5 Megapixel

Batarya olarak; i7: 1960 mAh - 6sP: 2750 mAh

6s Plusa fark olarak, iPhone 7'de fiziksel ana menü tuşu bulunmuyor.

6s Plusta hem kulaklık hemde şarj girişi bulunuyor ama i7 de tek giriş mevcut, şarjıda kulaklığıda sadec tek yerden kullanabiliyorsun. Hem şarj edip hem müzik dinleme şansın yok, illa çevirici satın almak zorundasın.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor, kararını ver iyi düşün. :)

kuti_0505

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi bn 6s plusu bilmem ama bnde 6s var aralıksız kullanımda 5 saat gidiyor benim arkadaşımdada 7 var hemen hemen aynı birde eğer hem şarj edip kulaklıkla şarkı dinliyorsan 6s plus al

erdiguler97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
iPhone 7 kullanıyorum kesintisiz oyunda 5 saat gidiyor. Yoğun günlük kullanımda prizden sabah 7 de çektiğimde akşam 6 gibi eve geldiğimde şarj %20 seviyelerinde oluyor. Büyük ekran ihtiyacınız yoksa ve çok yoğun kullanan birisi değilseniz kamera, su geçirmeme taptic engine gibi yeni özellikler kullanım tarafında size güzellik sağlar ve yeni donanım sayesinde en azından 1 sene fazla daha rahat kullanıma sahip olursunuz. Onun için tavsiyem iPhone 7

hakan381

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Şuan iphone 4 kullanıyorum telefonumu değiştirmek istiyorum ama 7 ve 6s plus arasında kaldım hangisini almalıyım arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?
Bence iphone 7 yeni donanımlı olması iyidir.

assasainturk

Asistan
Reaksiyon puanı
17
7 ile arasında bir fark yok ben de düşündüm aldım 6s plus ı.

Sansar0044

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav arkadaş iPhone 7 : 4.5 G Üzerinde tam 7 saat dayanıyor Bir gün Come 24 saat olduğuna göre Bu 24 saatin ortalama yedi 8 saat uyku vs geriye kalıyor tam 16 saat Günlük standart bir yaşamın yarısını telefon üzerinde geçecek biri var mı acaba Çok merak ediyorum + sı var iPhone 7 Wifi üzerinde tam 10 saat varın gerisini siz düşünün Hala ekranı büyük şarjı dayanmıyor falandı filandı feşmekan dı soruyu Soran arkadaşımız hiç tereddütsüz iPhone 7 al

RianKillah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Biri büyük ekran olduğu için önceliğim 6s Plus siz nedenlerini belirterek önerilerinizi sunun teşekkürler.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
7 alacağına 6s plus daha mantıklı iphone nun ufaklıklarında pil yetmiyor yetiyor diyen saat olarak kullanıyordur