İphone 6s mi yoksa Galaxy s7 mi

S7 mi 6s mi

• Kullanılan toplam oy
    22

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şimdi samsung eskisi gibi değil geçti kasmalar donmalar. İos kaliteli ve stabil bir sistem ve bir o kadarda kapalı android kullanıcıya tam admin yetkisi verdiği için kullanıcıya cidden çok bağlı fiyat konusunda evet çabuk düşüyor ve bir önceki modelin adı tarihe geçiyor yapabilecek bişe yok ama samsung her yıl yeni bir inovasyon getiren bir marka gereksiz gibi gelebilir ama s5 te kalp hızını s6 da kavis olayı note 7 de su altında kalemle kullanım gibi bir sürü yenilik geldi bunlara da değinmessek haksızlık olur. Apple da neler görebiliyorsunuz yeniliğe dair ?
Bir telefondan istediğim performansı aldıktan sonra su altında kalemle yazmama ne gerek var inovasyon iyi mi gayet iyi ama bana katkısı olmadığı takdir de inovasyonun anlamı ne

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İphone 6s in 16 gb modelinden bahsediyorsan kesinlikle alma.İos kullanacağım diye eziyet çekersin ben sana diyim.İphone 7 de bile 32 gb başlangıç modeli olacağı söyleniyor.Samsung s7 yerinede s7 edge öneririm biraz daha para ver şık olanını al.
Yok 6s in 64 gb modeli ali cam ama s7 edge almam Telefonun estetiği iyi ama kullanımı zor kullanmam ben

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir arkadaş s4 2 yıldır kasmadı demiş. Tam bir samsung fanıdır inanmayın kendisine. S5 bile kasıyor arkadaşım kullanıyor bin pişman. Evet android eskisi gibi kasma donma yapmıyor, lakin bu hiç kasmadığı anlamına gelmiyor. Samsung un toucwiz arayüzü , size hep olmasada ara sıra süpriz çıkartabiliyor. Durduk yere beklemediğiniz bi an, uygulama durduruldu hatası ile karşılaşıyorsunuz. Tolga abi s7 edge nin uzun kullanım testinde kendiside belirtiyor zaten, ara sıra en çok ihtiyacınız olduğu an sana sorun çıkartabiliyor demişti . İzleyin videoyu görürsünüz. Ve zaman geçtikçe şişiyor tüm android telefonlar ( htc de bu süre biraz daha uzuyor sadece) kendim 1 hafta s7 kullandım ve hemen 6s e geçmiş biri olarak yazıyorum bunları. S7 nin 3000 mah bataryasına aldanmayın, şuan 6s kullanıyorum ikisininde şarjı aynı gidiyordu. Android özgürlük ios kapalı diyorlarda bi türlü anlamıyorum bu androidde tema değiştirme ve usb yi telefona bağlama dışında ne yapıyorlar bu arkadaşlar? Evde tv kumandası varken telefonu kumanda olarak mı kullanıyorlar? Allah aşkına napıyorsunuz bi söyleyin merak ettim. Samsungta her uygulamadan 2 tane var. Müziklerden , galeriden iki tane var. Buda sürekli arkada bi veri toplanmasına , ramin şişmesine neden oluyor. Ve bu uygulamaları kaldıramıyorsunuz. Evet kaldıramıyorsunuz. Bu mudur özgürlük? Root yapman gerekiyor. Ama samsungta knox sayacı diye birşey var, eğer root atarsan veya farklı bi room yüklersen, telefonun knox sayacı atıyor ve bu sayac atınca garantisi bozuluyor. Nette araştırın bunu lütfen.

Siz öncelikle fanları boşverin, ihtiyaçlarınız ne , önce ona karar verin. Eğer ihtiyaçlarınza göre yapın tercih. Örneğin ;

Kamera , suya dayanıklılık , ekran deneyimi istiyorsanız s7 alın

Stabilite, uzun kullanım, daha iyi market ve daha iyi uygulama deneyimi yaşamak istiyorsanız 6s alın.
O kadar haklısın ki özgürlük dediğin bu mu ayrıca telefonu gerçekten kullanmış birinin yorumunu duymak daha iyi benim s7 yi aldıktan sonra 6s e geçme gibi bir şansım yok ya da 6s alıp s7 ye geçmek su an 6s ten memnun musun peki sarj ve ramdan dolayı

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Kardeşim sazan değilsin de beni de sazan sanma madem s7 edge almayı sazanlik buluyosun bana neden oneriyosun o da senin garipliğin
Kardeşim bir adam gibi yorumları okuya.Saf mısınız anlamadım ki.S7 edge nin fiyatı düşük ve note 7 ile arasında çok fark yok yazdım ben oraya dikkatli oku.S7 edge alınır yazmışım zaten.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Kardeşim sazan değilsin de beni de sazan sanma madem s7 edge almayı sazanlik buluyosun bana neden oneriyosun o da senin garipliğin
Kardeşim bir adam gibi yorumları okuya.Saf mısınız anlamadım ki.S7 edge nin fiyatı düşük ve note 7 ile arasında çok fark yok yazdım ben oraya dikkatli oku.S7 edge alınır diyorum note 7 yerine.

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çoğu Android telefon kullanıcıları Apple alınmaz pahalı diye diye insanları yanlış yöneltiyorlar hiç bir şekilde pahalı değil bugüne bugün ben şuan hala stabilliğini koruyabilen Iphone 5 kullanabiliyorsam ama Samsung galaxy Note 3 , S3 kullananlar dert yanıyor ise bu durumda bir anormallik vardır demekki note 3 ıphone 5 ten sonra çıkmasına rağmen çöp olmuş bir cihaz eğer android stabil olsaydı şuan note 2 bile cayır cayır çalışması lazım şimdi andocular diyecek ki eski androidle neden karşılaştırıyorsunuz. s7 edge ye ver 3000 tl üç yıl sonrası güncelleme bitsin geç gelsin sürekli fiyatı pat diye düşsün servis desteği berbat olsun hiç kimse kusura bakmasın ama 3000 tl vereceğinize gidin 6s 16 gb alın hafıza sorunu çekerseniz çekin en azından kaliteli ve uzun kullanım alırsınız kimse gelipte bana eski andorid kalmado demesin
Ya açıkçası fikrim 6s almak ama s7 nin özelliklerini duyunca biraz kafam karıştı ayrıca iphonenun bataryası beni tedirgin ediyordu ama büyük ihtimalle 6s alacağım dediklerinize de katılıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir arkadaş s4 2 yıldır kasmadı demiş. Tam bir samsung fanıdır inanmayın kendisine. S5 bile kasıyor arkadaşım kullanıyor bin pişman. Evet android eskisi gibi kasma donma yapmıyor, lakin bu hiç kasmadığı anlamına gelmiyor. Samsung un toucwiz arayüzü , size hep olmasada ara sıra süpriz çıkartabiliyor. Durduk yere beklemediğiniz bi an, uygulama durduruldu hatası ile karşılaşıyorsunuz. Tolga abi s7 edge nin uzun kullanım testinde kendiside belirtiyor zaten, ara sıra en çok ihtiyacınız olduğu an sana sorun çıkartabiliyor demişti . İzleyin videoyu görürsünüz. Ve zaman geçtikçe şişiyor tüm android telefonlar ( htc de bu süre biraz daha uzuyor sadece) kendim 1 hafta s7 kullandım ve hemen 6s e geçmiş biri olarak yazıyorum bunları. S7 nin 3000 mah bataryasına aldanmayın, şuan 6s kullanıyorum ikisininde şarjı aynı gidiyordu. Android özgürlük ios kapalı diyorlarda bi türlü anlamıyorum bu androidde tema değiştirme ve usb yi telefona bağlama dışında ne yapıyorlar bu arkadaşlar? Evde tv kumandası varken telefonu kumanda olarak mı kullanıyorlar? Allah aşkına napıyorsunuz bi söyleyin merak ettim. Samsungta her uygulamadan 2 tane var. Müziklerden , galeriden iki tane var. Buda sürekli arkada bi veri toplanmasına , ramin şişmesine neden oluyor. Ve bu uygulamaları kaldıramıyorsunuz. Evet kaldıramıyorsunuz. Bu mudur özgürlük? Root yapman gerekiyor. Ama samsungta knox sayacı diye birşey var, eğer root atarsan veya farklı bi room yüklersen, telefonun knox sayacı atıyor ve bu sayac atınca garantisi bozuluyor. Nette araştırın bunu lütfen.

Siz öncelikle fanları boşverin, ihtiyaçlarınız ne , önce ona karar verin. Eğer ihtiyaçlarınza göre yapın tercih. Örneğin ;

Kamera , suya dayanıklılık , ekran deneyimi istiyorsanız s7 alın

Stabilite, uzun kullanım, daha iyi market ve daha iyi uygulama deneyimi yaşamak istiyorsanız 6s alın.
biri 2k ekran birisi 768p bile değil hocam bırakda gitsin.
S4 değil s4mini bu bir.
İkincisi napayım bir kaç kilometre gideyip sırf sana kanıtlamak için video mu çekeyim.Boş laf bunlar androidi düzgün kullanrısan o da kasmaz ben temiz kullandığım için kasmıyordu. Telefon yerine önce gear s2 aldım sonra işlemcisini kendi hatamla yaktığığım için s7ye geçtim telefon alacağım vakit teknosada kampanya vardı iki tane seçeneğim vardı ya 2800e 6s 16 alıcaktım yada 2400 e s7 s4 miniyle sorun yaşamadığım ve 6si s7den daha kalitesiz gördüüğüm için s7 aldım evet samsung telefonları daha çok seviyorum.Ama dediğim gibi imkanım vardı 6s almak için ben daha kalitesiz bir telefon olarak görüyorum ve kendim sorun yaşamadım içini virüslü apklerle doldurmazsak bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Açıkçası S7nin batarya ömrü biraz daha uzun olabilirdi.Şimdiki touchwiz bazı konularda bataryayı insafsızca kullanıyor. Note 7 de yeni bir yazılım var ekran çözünürlüğünü düşürme olayı gelmiş 3500 mAh amper ile birlikte ekranı 1080pye düşürürsün. Yine gayet güzel bir batarya ömrü sunar.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
şöyle birşey var ki ayfonu aldıktan sonra kullanıp onun 2. el fiyatıyla s7 alabilirsin yani ilk bi ayfonu dene derim :D

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
O kadar haklısın ki özgürlük dediğin bu mu ayrıca telefonu gerçekten kullanmış birinin yorumunu duymak daha iyi benim s7 yi aldıktan sonra 6s e geçme gibi bir şansım yok ya da 6s alıp s7 ye geçmek su an 6s ten memnun musun peki sarj ve ramdan dolayı

S7 ile belki samsung hakkaten iyi olmuştur diye s7 kullandım iyi bir telefon mu desen kişiye göre değişir neden dersen

1-kamera iyi konusuna gelirsek mantıken baktığınızda kaliteli,iyi , renkler daha parlak çıkıyor vb. Ama bana göre gereğinden ben hobi olarak profesyonel seviyede fotoğraf çeken biriyim benim düşünceme göre gerçeği iyi yansıtmayan fotoğraf görüntü ve renkler ne kadar iyi olursa olsun düzgün bir fotoğraf değildir.Yani bazen kaliteli yapcam diye herşeyi abartmak güzel sonuçlar vermiyor ama dediğim gibi kişiye göre değişir ona şöyle bir örnek veriyim bazı insanlar normal hali biraz sarıya yakın portakalın resmini çektiğinde ekranda turuncu görünmesi hoşuna gidebiliyor bunada saygı duyarım öyle sevende olabilir
2- Ak3La' arkadaşın dediği gibi 3000 mah batarya olayıda birazcık hikayeydi ve kağıt üstünde bir özellik 6s pekte farklı sayılmaz
3-Su geçirmeme konusunada gelirsek çok gereklimi desen bence değil çünkü dezavantajıda olabilecek bişey tamam çok derin olmayan sularda bozulmayacaktır tamam ama bi telefon deniz suyuna yada havuz suyuna maruz kalınca teknik olarak belki zarar görmez ama görüntü olarak zarar görebilir birinde klor var birinde tuz

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
bu arada samsung a alınmaz kötüdür filanda asla demem ama samsung un gerçekten apple ı geçmesi için en azından üst seviye telefonlarını ios gibi sadece samsung a özel bir yazılım geliştirip android platformundan çıkarması lazım ve artık birçok çeşit çıkarmamalı artık orta seviye telefonlardan htc,samsung gibi firmaların vazgeçmesi lazım

Esscera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şimdi sen konuyu açmadan önce bile zaten 6s almayı kafana koymuşsun o yüzden en iyisi 6s alman :) konuya gelecek olursak iPhone 5c den s7 e geçtim. İlk çıktığında almıştım 2,5 yıl iPhone kullandım ve her büyük güncelleme de performans gözle görülür biçimde düştü. Performansı düşürecekse çok güncelleme almak ne kadar iyidir? Bunu bi sorgulamak lazım. İkincisi ben de bu konuya önceden yorum yazan arkadaşlar gibi düşünüyordum ne özgürlüğü bu bu kadar diye ama uzun süre kullanınca insan anlıyor. Android geçince gerçekten ios un kısıtlamalarını anlayabildim. En basitinden telefondan bir yere birşeyler aktarmak bile işkence. 2.5 yılda iTunes u çözemedim saçma sapan bir şey. Birçok kullanmak isteyipte kullanmadığım uygulama olduğunu farkettim ki bunlar ios ta sadece jailbreak yapılarak yapılıyor ama her sürüme jailbreakte gelmiyor gelsin diye bekliyorsun yaparsan yeni güncelleme almıyorsun falan. Kamera konusunda s7 nin kamerası şuan telefonlardaki en iyi kamera. (kişisel görüşüm değil, ödüller, sitelerdeki ve YouTube daki karşılaştırmalara bakabilirsin.). Batarya da yoğun kullanımda her türlü bir günü çıkartırsın iphone da 768p ekran var daha full HD bile değilken s7 de 2k ekran var. 3000mah pilin düşünüldüğü gibi çok uzun sürmemesinin sebebi işletim sistemi değil ekran çözünürlüğüdür. Performansta hiçbir sorun yok. Daha herhangi bir takılma gibi birşey yaşamadım gibi TouchWiz arayüzünde gerçekten kolaylık sağlayan birçok özellik var. Android 7.0 güncellemesinde gelecek özelliklerin çoğu hatta hepsi zaten şuan son TouchWiz sürümünde var. Son olarakta diyelim 2 sene sonra oldu da performans düştü, garantisi zaten bitmiş olacağından root atıp bir sürü rom deneyebilirsin, Android in asıl eğlencesi burada zaten :) şuan babamın s3 de cm11 kurulu ve herhangi bir kasma yok telefonda. Ayrıca illa 6s alacağım dersen 16gb alma kesinlikle, yetmez. s7 alman sana daha iyi bir deneyim sunacaktır, tavsiye ederim.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
İphone 6s öneririm ios un avantajları saymakla bitmez

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145

kadirirdem

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar uzun zamandır telefon almayı düşünüyorum fakat hangi amirel gemisi daha iyi bir türlü anlayamadım size iki telefonda ilgimi çeken özellikleri sayayım;

İphone 6s : Telefonun apple ve ios olması beni etkiliyor ios işletim sistemini her zaman stabil ve iyi buldum. Telefonun bir cazibesi var ama telefon hep 2 gb ram ve bir gün ne demek yoğun kullanım da 5 saat ancak gidiyor.

Galaxy s7: Telefonun harika bir kamerası var 3000 mah batarya su gecirmezlik 4gb ram bunlar harika. Ama android işletim sistemi bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor, telefon değeri düşüyor onun dışında androide pek isinamiyorum.
eğer ki 2 yıl kullanacaksanız s7 derim rahat rahat götürür eski yavaşlamalar yok kardeşim fakat 2 yıldan daha uzun kullanacağım dersen eğer iphone 6s derim...

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
biri 2k ekran birisi 768p bile değil hocam bırakda gitsin.
S4 değil s4mini bu bir.
İkincisi napayım bir kaç kilometre gideyip sırf sana kanıtlamak için video mu çekeyim.Boş laf bunlar androidi düzgün kullanrısan o da kasmaz ben temiz kullandığım için kasmıyordu. Telefon yerine önce gear s2 aldım sonra işlemcisini kendi hatamla yaktığığım için s7ye geçtim telefon alacağım vakit teknosada kampanya vardı iki tane seçeneğim vardı ya 2800e 6s 16 alıcaktım yada 2400 e s7 s4 miniyle sorun yaşamadığım ve 6si s7den daha kalitesiz gördüüğüm için s7 aldım evet samsung telefonları daha çok seviyorum.Ama dediğim gibi imkanım vardı 6s almak için ben daha kalitesiz bir telefon olarak görüyorum ve kendim sorun yaşamadım içini virüslü apklerle doldurmazsak bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Açıkçası S7nin batarya ömrü biraz daha uzun olabilirdi.Şimdiki touchwiz bazı konularda bataryayı insafsızca kullanıyor. Note 7 de yeni bir yazılım var ekran çözünürlüğünü düşürme olayı gelmiş 3500 mAh amper ile birlikte ekranı 1080pye düşürürsün. Yine gayet güzel bir batarya ömrü sunar.

Haha bir 2k ekranmış birisi cart curt. Evet haklısın, adaletli değil bu karşılaştırma şöyle yapalım ozaman

Neredeyse 1 yaşına basacak iPhone 6S; Samsung s7' nin yarısı kadar Ram, Yarısı kadar Grafik çekirdeği ve 8 çekirdeğe karşı 2 çekirdekli işlemcisiyle Samsun s7 yi performans konusunda darmaduman ediyor. Evet haklısınız bu test adil değil.

iPhone 6S'e; 8 çekirdekli işlemci, 12 çekirdekli grafik işlemci, 4 gb ram ve 1 yıl sonrasının donanımını koyup birde öyle bakalım.
Hoşuma giden bi yorum alıntıdır.

İphone 6s e s7 nin donanımlarını katalım, 6s e değil 2k, 4k ekran koysalar bu donanımla darmaduman eder s7 yi. 2k ekranı savunuyorsunuz madem, 4gb ram i 8 çekirdeği neden hesaba koymuyorsunuz?

Esscera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Haha bir 2k ekranmış birisi cart curt. Evet haklısın, adaletli değil bu karşılaştırma şöyle yapalım ozaman

Neredeyse 1 yaşına basacak iPhone 6S; Samsung s7' nin yarısı kadar Ram, Yarısı kadar Grafik çekirdeği ve 8 çekirdeğe karşı 2 çekirdekli işlemcisiyle Samsun s7 yi performans konusunda darmaduman ediyor. Evet haklısınız bu test adil değil.

iPhone 6S'e; 8 çekirdekli işlemci, 12 çekirdekli grafik işlemci, 4 gb ram ve 1 yıl sonrasının donanımını koyup birde öyle bakalım.

İphone 6s e s7 nin donanımlarını katalım, 6s e değil 2k, 4k ekran koysalar bu donanımla darmaduman eder s7 yi. 2k ekranı savunuyorsunuz madem, 4gb ram i 8 çekirdeği neden hesaba koymuyorsunuz?
S7 deki donanımları 768p ekrana koyalım peki o zaman kim kimi darmaduman edecekmiş? :)) böyle saçma karşılaştırmalara gerek yok aradaki farklar belli, daha iyi kamera daha iyi ekran suya dayanıklılık ve daha fazla özgürlük isterse s7, daha stabil olsun uzun yıllar kullanırım derse de 6s. Ama tekrar ediyorum 16gb yeterli değil. 64 olunca da fiyat s7+bir telefon daha gibi bir kıvama geliyor. Kişinin bileceği iş.

M

Murat Burç

SDN Okuru

İntel iki çekirdekle nasıl 8 çekirdekli amdyi deviriyorsa o 8 çekirdeğin 8i de çok güçlü çekirdek değil ki bunların onu bunu geçtim 6s performans anlamında durma duman falan edemiyor günlük kullanımları yakın telefon bunlar onu bunu geçtim.
Koysaydı koymamış biz mi koymasın dedik. Dediğim gibi çekirdek sayısı ile güç ölçülmez çekirdek mimarisi iyiyse iki çekirdekle halleder onu geçtim ram ile ekran çözünürlüğünun alakası yok.ekran işlemciye yüklenir RAMa değil.
Sadece cahilliğini belli ediyorsun yok iphone düşük donanımla çok iş başarıyor yalan o yalan hadi kabul edelim ben kendim kabul ederim iOS un ram yönetimi iyi 6sde hayvan gibi işlemci var bu senenin telefonları ile yarışacak derecede hiç boş yapma 2015de diğerlerinin yanında sırıtıyor dünya adeta 6s işlemcisi

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İntel iki çekirdekle nasıl 8 çekirdekli amdyi deviriyorsa o 8 çekirdeğin 8i de çok güçlü çekirdek değil ki bunların onu bunu geçtim 6s performans anlamında durma duman falan edemiyor günlük kullanımları yakın telefon bunlar onu bunu geçtim.
Koysaydı koymamış biz mi koymasın dedik. Dediğim gibi çekirdek sayısı ile güç ölçülmez çekirdek mimarisi iyiyse iki çekirdekle halleder onu geçtim ram ile ekran çözünürlüğünun alakası yok.ekran işlemciye yüklenir RAMa değil.
Sadece cahilliğini belli ediyorsun yok iphone düşük donanımla çok iş başarıyor yalan o yalan hadi kabul edelim ben kendim kabul ederim iOS un ram yönetimi iyi 6sde hayvan gibi işlemci var bu senenin telefonları ile yarışacak derecede hiç boş yapma 2015de diğerlerinin yanında sırıtıyor dünya adeta 6s işlemcisi

Ben cahil değilim. Sen okuma özürlüsün. Sen birinde 2k ekran var demişsin, bende 4 gb ram 8 çekirdek işlemci ver diye belirtmişim. İphone a 2k koyalım kabul. Ama s7 deki 4 gb ram le 8 çekirdekli işlemciyide koyalım. Gene darmaduman eder sizi 2k ekranda. Tutturmuşunuz bi 2k dır 2k dır. Kimse demiyor, 4 gb ram e karşı 2 gb ram. 8 çekirdeğe karşı 2 çekirdek.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben cahil değilim. Sen okuma özürlüsün. Sen birinde 2k ekran var demişsin, bende 4 gb ram 8 çekirdek işlemci ver diye belirtmişim. İphone a 2k koyalım kabul. Ama s7 deki 4 gb ram le 8 çekirdekli işlemciyide koyalım. Gene darmaduman eder sizi 2k ekranda. Tutturmuşunuz bi 2k dır 2k dır. Kimse demiyor, 4 gb ram e karşı 2 gb ram. 8 çekirdeğe karşı 2 çekirdek.
Arkadaş sen ciddimisin ya
Snapdragon 810 8 çekirdekli bir işlemci snapdragon 820 4 çekirdekli bir işlemci
Ama görüyoruz 820 810a neler yapıyor sen anlamak mi istemiyorsun sen güçsüz 10 çekirdek köy gene birşey olmaz mimarisi sağlam 2 tane çekirdek vr a9da ayrıca ekran çözünürlüğü ile Ram ne alaka
Cahilsin ama öyle böyle bir cahil değil sen sanıyor musun Apple 8 10 çekirdekli işlemci yapsa çekirdeklerini Apple a9 daki kadar güçlü yapacak düşün mesela Apple a9un gücünü 80 varsay adam o gücü 40 40 iki çekirdeğe bölüyor.
Exynos gücünü 80 say adam 4 çekirdeğe
5 veriyor diğer 4 çekirdeğe 15 15 veriyor olay bu bunu anlamıyorsan sorun vardır

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaş sen ciddimisin ya
Snapdragon 810 8 çekirdekli bir işlemci snapdragon 820 4 çekirdekli bir işlemci
Ama görüyoruz 820 810a neler yapıyor sen anlamak mi istemiyorsun sen güçsüz 10 çekirdek köy gene birşey olmaz mimarisi sağlam 2 tane çekirdek vr a9da ayrıca ekran çözünürlüğü ile Ram ne alaka
Cahilsin ama öyle böyle bir cahil değil sen sanıyor musun Apple 8 10 çekirdekli işlemci yapsa çekirdeklerini Apple a9 daki kadar güçlü yapacak düşün mesela Apple a9un gücünü 80 varsay adam o gücü 40 40 iki çekirdeğe bölüyor.
Exynos gücünü 80 say adam 4 çekirdeğe
5 veriyor diğer 4 çekirdeğe 15 15 veriyor olay bu bunu anlamıyorsan sorun vardır

Yahu sen anlama özürlümüsün. S7 de 2k ekran var demişsin. Bende diyorum ki, 2k yı bahane etme. 2k var ama o 2k ekranı destekleyecek donanımda var s7 de. Ama ona rağmen performans olarak geride kalıyor 6s in. Sen bunu kabullenemiyorsun. Senin gibi samsung fanı görmedim şu forumda daha. Bi s7 in var yere göğe sığdıramamışsın. Senin dediğine bakacak olursak, samsung 4-8-10 diye tüketicileri kandırıyor ozaman. Dediğinden çıkan bu. Kullanıcıları keriz yerine koyuyor ozamaan samsung. Oda yapsın öyleyse 40 40. Böyle saçmalık mı olur. tutturmuşsunuz 2k ekran . Kabullenemiyorsunuz rakip firmanın üstünlüğünü, bahaneler üretiyorsunuz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu sen anlama özürlümüsün. S7 de 2k ekran var demişsin. Bende diyorum ki, 2k yı bahane etme. 2k var ama o 2k ekranı destekleyecek donanımda var s7 de. Ama ona rağmen performans olarak geride kalıyor 6s in. Sen bunu kabullenemiyorsun. Senin gibi samsung fanı görmedim şu forumda daha. Bi s7 in var yere göğe sığdıramamışsın. Senin dediğine bakacak olursak, samsung 4-8-10 diye tüketicileri kandırıyor ozaman. Dediğinden çıkan bu. Kullanıcıları keriz yerine koyuyor ozamaan samsung. Oda yapsın öyleyse 40 40. Böyle saçmalık mı olur. tutturmuşsunuz 2k ekran . Kabullenemiyorsunuz rakip firmanın üstünlüğünü, bahaneler üretiyorsunuz
Hayır sen gitmişsin 6s donanım güçsüz diyorsun 6ade o 2k ekranı kaldıracak donanım var sen hala yom s7 8 çekirdek yok 20 çekirdek yok 30 çekirdek yok.soyle donanım git az öğren 6sin işlemcisi hayvan gibi güçlü

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hayır sen gitmişsin 6s donanım güçsüz diyorsun 6ade o 2k ekranı kaldıracak donanım var sen hala yom s7 8 çekirdek yok 20 çekirdek yok 30 çekirdek yok.soyle donanım git az öğren 6sin işlemcisi hayvan gibi güçlü

Yahu kardeşim ben hangi mesajımda iphone 6s in donanımı güçsüz demişim. Anlama kıtlığın mı var? S7 de 2k ekran var ama o ekranı destekleyecek donanımda var , ona rağmen iphone daha performanslı. Ayrıca iphone 6s teki çekirdekler 1.84 ghz ken, samsung s7 dekiler, 2.3 ghz. Tekli çekirdekte iphone 6s daha yüksek puan alırken, çoklu çekirdekte samsung s7 daha yüksek puan alıyor. Bana cahil diyen, dinime küfreden müslüman olsa bari. Kullandığınız 4 çekirdek, bizim 2 çekirdeğe eş değer değil.

Ayrıca Biz mi dedik samsung a git 2k ekran koy diye kardeşim. Koymasaydı. Biri gitmiş 2k ekran koymuş, ekran güzel ama rakip firmadan performans konusunda geri kalmış. Diğeri gitmiş, 768p ekran koymuş ama performans konusunda 1 numara olmuş. Seçimde tüketiciye kalmış, performans isteyen A markasını alır, ekran deneyimi yaşamak isteyen B markasını alır bu kadar basit. Ekran benim umrumda değil, performans önemli gittim iphone 6s aldım. Sen ekranı güzel olsun demişsindir s7/s7 edge almışsındır.

Özetle, fanboyluğun lüzumu yok. Her iki firmanın birbirine üstünlüğü vardır. Ben iphone 6s kullanıcısı olarak, samsung un kamera ve ekran üstünlüğünü kabul ediyorum. Sizde, iphone un performans ve uzun kullanım üstünlüğünü kabul ederseniz kavga çıkmaz.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Benim tavsiyem S7 almanız yönünde. Hızlı şarj bile yok İphone'da.. Batarya desen yetersiz kamerada aynı şekilde, teknolojiyi geriden takip ediyor iphone bence karar sizin tabiki..

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111

Kardeş adamlar sana en basitlerini söylüyo özellik olarak sen samsungun hangi özellğini biliyosunda burdakilerle cart curt diye konuşuyosun adamlar seni adam yerine koyupta mesaj yazıyor haksızmılar yoksa

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kardeş adamlar sana en basitlerini söylüyo özellik olarak sen samsungun hangi özellğini biliyosunda burdakilerle cart curt diye konuşuyosun adamlar seni adam yerine koyupta mesaj yazıyor haksızmılar yoksa

Sen adamların avukatımısın kardeşim kendi dilleri var. Cevap yAzardımda, vaktimi değecek biri değilsin gereği yok

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şimdi sen konuyu açmadan önce bile zaten 6s almayı kafana koymuşsun o yüzden en iyisi 6s alman :) konuya gelecek olursak iPhone 5c den s7 e geçtim. İlk çıktığında almıştım 2,5 yıl iPhone kullandım ve her büyük güncelleme de performans gözle görülür biçimde düştü. Performansı düşürecekse çok güncelleme almak ne kadar iyidir? Bunu bi sorgulamak lazım. İkincisi ben de bu konuya önceden yorum yazan arkadaşlar gibi düşünüyordum ne özgürlüğü bu bu kadar diye ama uzun süre kullanınca insan anlıyor. Android geçince gerçekten ios un kısıtlamalarını anlayabildim. En basitinden telefondan bir yere birşeyler aktarmak bile işkence. 2.5 yılda iTunes u çözemedim saçma sapan bir şey. Birçok kullanmak isteyipte kullanmadığım uygulama olduğunu farkettim ki bunlar ios ta sadece jailbreak yapılarak yapılıyor ama her sürüme jailbreakte gelmiyor gelsin diye bekliyorsun yaparsan yeni güncelleme almıyorsun falan. Kamera konusunda s7 nin kamerası şuan telefonlardaki en iyi kamera. (kişisel görüşüm değil, ödüller, sitelerdeki ve YouTube daki karşılaştırmalara bakabilirsin.). Batarya da yoğun kullanımda her türlü bir günü çıkartırsın iphone da 768p ekran var daha full HD bile değilken s7 de 2k ekran var. 3000mah pilin düşünüldüğü gibi çok uzun sürmemesinin sebebi işletim sistemi değil ekran çözünürlüğüdür. Performansta hiçbir sorun yok. Daha herhangi bir takılma gibi birşey yaşamadım gibi TouchWiz arayüzünde gerçekten kolaylık sağlayan birçok özellik var. Android 7.0 güncellemesinde gelecek özelliklerin çoğu hatta hepsi zaten şuan son TouchWiz sürümünde var. Son olarakta diyelim 2 sene sonra oldu da performans düştü, garantisi zaten bitmiş olacağından root atıp bir sürü rom deneyebilirsin, Android in asıl eğlencesi burada zaten :) şuan babamın s3 de cm11 kurulu ve herhangi bir kasma yok telefonda. Ayrıca illa 6s alacağım dersen 16gb alma kesinlikle, yetmez. s7 alman sana daha iyi bir deneyim sunacaktır, tavsiye ederim.
Açıkçası ilk başta iphone 6s almayı düşünüyordum ama bir video da s7 yi görüp bayan beğendik inceleme video su gördüm aralarında biraz kararsizdim. Hala biraz kararsızlık var uzun yıllar kullanacağım için 6s daha iyi bir secenek.

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
eğer ki 2 yıl kullanacaksanız s7 derim rahat rahat götürür eski yavaşlamalar yok kardeşim fakat 2 yıldan daha uzun kullanacağım dersen eğer iphone 6s derim...
Daha uzun vadeli kullanacağım gibi gözüküyor ama yine de dusuneyim