iPhone 6s mi, Samsung S8 mi?

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar selam şu an 1700 - 1600 tl gibi bir bütçeyle 2.el samsung s8 ve iphone 6s buldum iphone 7 bulamadım çünkü hepsi 2000 bin tlnin üstünde.
Eğer iphone 6s alırsam ios 15 almayacak galiba samsung s8 de bu yıl güncelleme almayacak hangisini alırsam beni daha uzun götürür ve hızı stabil bir şekilde kalır ?
İkisininde desteği kesilecek benim gönlüm iphone 6s den yana hep android telefonum oldu ve hep ios kullanmak istemişimdir perşembe alıcağız telefonu ?
Hangisini alırsam pişman olmam ? Ha bu arada bende özellik konusunda s8 çok daha iyi fakat iphone 6s bana daha akıcı geliyor . Önerileriniz bekliyorum.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Arkadaşlar selam şu an 1700 - 1600 tl gibi bir bütçeyle 2.el samsung s8 ve iphone 6s buldum iphone 7 bulamadım çünkü hepsi 2000 bin tlnin üstünde.
Eğer iphone 6s alırsam ios 15 almayacak galiba samsung s8 de bu yıl güncelleme almayacak hangisini alırsam beni daha uzun götürür ve hızı stabil bir şekilde kalır ?
İkisininde desteği kesilecek benim gönlüm iphone 6s den yana hep android telefonum oldu ve hep ios kullanmak istemişimdir perşembe alıcağız telefonu ?
Hangisini alırsam pişman olmam ? Ha bu arada bende özellik konusunda s8 çok daha iyi fakat iphone 6s bana daha akıcı geliyor . Önerileriniz bekliyorum.

Samsung fanboyu olarak S8 öneririm.
Bir akrabamda 6 veya 6s vardı tam olarak bilmiyorum Chrome'a girene kadar canım çıkıyordu, S8 kullanan bir akrabam daha var, telefonu aldım çok güzel yan kenarları kavisli, akıcı, S8 öneririm.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
Ben olsam S8 alırdım çünkü;

Süper Amoled 2K ekranı var.
İşlemcisi daha iyi.
AnTuTu puanı daha yüksek.
Arayüzü bana göre daha iyi.
Tasarımı bana göre daha şık.

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Bir akrabamda 6 veya 6s vardı tam olarak bilmiyorum Chrome'a girene kadar canım çıkıyordu, S8 kullanan bir akrabam daha var, telefonu aldım çok güzel yan kenarları kavisli, akıcı, S8 öneririm.
Ben olsam S8 alırdım çünkü;

Süper Amoled 2K ekranı var.
İşlemcisi daha iyi.
AnTuTu puanı daha yüksek.
Arayüzü bana göre daha iyi.
Tasarımı bana göre daha şık.
Peki iphone 7 ile kıyaslarsak ? ios 16 alıcak gibi tam bilmiyorum. İphone 7 ile kıyasşadığımızda ne değişir peki ?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
iphone 6s alırsan 2 3 sene sonra elinde kalır

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013

6S’ten yazıyorum Chrome açarken canım çıkmıyor kesin bilgi. :D

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
İkisi arasından kesinlikle Galaxy S8 almanızı öneririm. Yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum. Hala çok akıcı bir şekilde çalışıyor.

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
tabiki iphone 6s. Bir kere İOS gibi bir işletim sistemi var ve çok stabil çalışır. 2 en son ios güncellemesini almış bir cihaz. Son olarak Samsungdan daha fazla ömür sunan bir cihaz iphone.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Maalesef üstteki yorumlarda biri açık açık fanboyluğunu yapıp sallamış. İki cihaz arasında akıcılık olarak kesinlikle 6S daha iyidir. 2. telefonum 6S+ idi geçen aya kadar. Hala gayet stabil çalışan çok güzel bir telefon. Güncelleme desteğinin bitmesine az kaldı o kadar. Onun dışında günlük işlerde hala aynı hızda güzel bir şekilde kullanılabiliyor. Ama maalesef aynı akıcılığı S8'de yakalayamazsınız Android belli bir yaştan sonra kesinlikle sistemi yavaşlatıyor. Devasa fark olmaz ama bazen canınızı sıkar. S8'in yazılım desteği biteli çok oldu ayrıca 6S'inki hala devam ediyor. Daha önce de hiç iOS cihaz kullanmadığınızı da katarsak bence 6S'i bir deneyin. Yıllardır 2 hat kullanıyorum biri amiral Samsung biri Apple cihaz oluyor, deneyime dayalı konuşuyorum.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
tabiki iphone 6s. Bir kere İOS gibi bir işletim sistemi var ve çok stabil çalışır. 2 en son ios güncellemesini almış bir cihaz. Son olarak Samsungdan daha fazla ömür sunan bir cihaz iphone.
Son güncellemeyi alması ve iOS işletim sistemine sahip olması almak için sebep değil. Yılların telefonu ve ömrünü doldurmuş durumda. Eski akıcılığı da hâliyle kalmadı. iOS 15 almasının tek sebebi hafif bir güncelleme olmasından kaynaklı.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Maalesef üstteki yorumlarda biri açık açık fanboyluğunu yapıp sallamış. İki cihaz arasında akıcılık olarak kesinlikle 6S daha iyidir. 2. telefonum 6S+ idi geçen aya kadar. Hala gayet stabil çalışan çok güzel bir telefon. Güncelleme desteğinin bitmesine az kaldı o kadar. Onun dışında günlük işlerde hala aynı hızda güzel bir şekilde kullanılabiliyor. Ama maalesef aynı akıcılığı S8'de yakalayamazsınız Android belli bir yaştan sonra kesinlikle sistemi yavaşlatıyor. Devasa fark olmaz ama bazen canınızı sıkar. S8'in yazılım desteği biteli çok oldu ayrıca 6S'inki hala devam ediyor. Daha önce de hiç iOS cihaz kullanmadığınızı da katarsak bence 6S'i bir deneyin. Yıllardır 2 hat kullanıyorum biri amiral Samsung biri Apple cihaz oluyor, deneyime dayalı konuşuyorum.
Şuan yedek cihazım olarak galaxy s8 kullanıyorum. Hala akıcı ve hızlı bir şekilde çalışıyor. 6s daha iyi demek apple fanboyluğundan başka birşey değil. Bu arada Android 7 sürümlü Galaxy S6 Edge bügün nerdeyse bütün uygulamaları destekliyor. Öyle iOS gibi sürümü 2-3 yıl eskiyince hemen uygulama desteği kesilmiyor. Ekran,tasarım,işlemci ve kamera gibi konularda Galaxy S8 çok daha üstün bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple fanboyu olduğunuz bu yorumunuzdan belli oluyor. 6s ömrünü doldurmuş bir cihaz. S8 yerine 6s önermek ve daha uzun ömürlü demek tam bir komedi.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Şuan yedek cihazım olarak galaxy s8 kullanıyorum. Hala akıcı ve hızlı bir şekilde çalışıyor. 6s daha iyi demek apple fanboyluğundan başka birşey değil. Bu arada Android 7 sürümlü Galaxy S6 Edge bügün nerdeyse bütün uygulamaları destekliyor. Öyle iOS gibi sürümü eskiyince hemen uygulama desteği kalkmıyor. Ekran,tasarım,işlemci ve kamera gibi konularda Galaxy S8 çok daha üstün bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple fanboyu olduğunuz bu yorumunuzdan belli oluyor. 6s ömrünü doldurmuş bir cihaz. S8 yerine 6s önermek ve daha uzun ömürlü demek tam bir komedi.
Tabii S8 hiç doldurmamıştır ömrünü. Ayrıca okuma anlama sıkıntınız mı var bilmiyorum ama uzun ömürlü dememişim. İkisi de kaç senelik telefonlar böyle bir umudu yoktur kimsenin iki cihazdan da.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Tabii S8 hiç doldurmamıştır ömrünü. Ayrıca okuma anlama sıkıntınız mı var bilmiyorum ama uzun ömürlü dememişim. İkisi de kaç senelik telefonlar böyle bir umudu yoktur kimsenin iki cihazdan da.
Yukarıdaki mesajımın en alt kısmında başka bir arkadaşın mesajını alıntıladım. Bana "okuma,anlama sıkıntınız varmı" diyeceğinize mesajları dikkatli okursanız sevinirim:).

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
iPhone 6s almanızı önermem. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi, yılların telefonu. Samsung Galaxy S8 alınabilir (günlük kullanım için).