İPhone 6S imi değiştircem Samsung A50 mi Mate 20 Lite mı neden? Yada başka önerebileceğiniz cihaz bütçe 2400 max. Nedenleriyle söylermisiniz?

ufukgokturk19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İPhone 6S imi değiştircem Samsung A50 mi Mate 20 Lite mı neden? Yada başka önerebileceğiniz cihaz bütçe 2400 max. Nedenleriyle söylermisiniz?

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
A50 çok güzel seçim olur mate 20 lite onun ayarında değil kesinlikle süper amoled faktörü bile yeter ayrıca ön kamera, işlemci vs pek çok noktada da daha üstün a50.
İkinci seçenek v30+ ön kamerası ve bataryası hariç a50'den üstün birde ram 4gb android de uzun vade de üzebilir biraz v30+'ın en büyük artıları sd835 işlemci, oisli iyi arka kamera, quad dac ses çipi. Gün içinde cihazı çok kullanıyorsan a50 öneririm bataryası çok iyi, v30+ ise günü ancak çıkartıyor kötü değil normal bataryası.

astegon

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
9x in hangi fiyata geleceği bile meçhul. Kasım'a kadar...

The Cyclist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906
Hangi açıdan ? Tasarım ve malzeme yapısı olarak haklısın ama geri kalan özellikler ya aynı ya daha kötü.

İşlemci( daha yüksek performans ve 7nm etkisi), çentiksiz ekran, bi tık daha iyi kamera, daha büyük ekran, senin de dediğin gibi daha iyi tasarım ve malzeme kalitesi farkına sahip. Ayrıca yanda olmasına rağmen daha kaliteli ve hızlı bir parmak izi okuyucusuna sahip.

Açıkçası genel bir bakışta, A50’nin 15W şarj dışında hiçbir artısı bulunmuyor.

DKN NZY

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,190
Lg v30+
Nedeni sd 835 ve amiral gemisi olması

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
İşlemci( daha yüksek performans ve 7nm etkisi), çentiksiz ekran, bi tık daha iyi kamera, daha büyük ekran, senin de dediğin gibi daha iyi tasarım ve malzeme kalitesi farkına sahip. Ayrıca yanda olmasına rağmen daha kaliteli ve hızlı bir parmak izi okuyucusuna sahip.

Açıkçası genel bir bakışta, A50’nin 15W şarj dışında hiçbir artısı bulunmuyor.

A50 artıları;
Ekranı daha iyi.., malzeme olarak daha sağlam glastik, ön kamera daha iyi olacaktır, arka kamera fark varmı bilemeyiz görmek lazım ayrıca performans değerlendirmesi kullanım sonucu belirlenir huaweinin bu tarz düşük bütçeli performans değerlendirmeli cihazları hep sorunlu oluyor. Gpu olarak g52 mp 6 çok yeni ve verimlilik odaklı bir çözüm iken 850mhz ile çalışıyor bu verimli ve stabil olacakmı özellikle oyunlarda bilemeyiz zira abisi kirin 710 felaketti çabuk ısınıyordu.

The Cyclist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906
A50 artıları;
Ekranı daha iyi.., malzeme olarak daha sağlam glastik, ön kamera daha iyi olacaktır, arka kamera fark varmı bilemeyiz görmek lazım ayrıca performans değerlendirmesi kullanım sonucu belirlenir huaweinin bu tarz düşük bütçeli performans değerlendirmeli cihazları hep sorunlu oluyor. Gpu olarak g52 mp 6 çok yeni ve verimlilik odaklı bir çözüm iken 850mhz ile çalışıyor bu verimli ve stabil olacakmı özellikle oyunlarda bilemeyiz zira abisi kirin 710 felaketti çabuk ısınıyordu.

Ülkemizde herhangi bir değerlendirme yapılmadı ama uluslararası kanallarda Mi 9T ile kapışan bir cihaz. Malzeme olarak cama göre sağlam olabilir ama kalitesiz bir yapıya sahip. JerryRigEverything’in videosunda arka taraf jelatin gibi çıktı. A50 ile 9X PPI değerleri yakın sayılır, A50’nin artısı amoled ekran iken 9X’in artısı daha büyük ve çentiksiz ekran bulundurması.?

DKN NZY

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,190
A
Ülkemizde herhangi bir değerlendirme yapılmadı ama uluslararası kanallarda Mi 9T ile kapışan bir cihaz. Malzeme olarak cama göre sağlam olabilir ama kalitesiz bir yapıya sahip. JerryRigEverything’in videosunda arka taraf jelatin gibi çıktı.
A50 çöptür net sadece şişiriliyor o paraya değmez

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
Ülkemizde herhangi bir değerlendirme yapılmadı ama uluslararası kanallarda Mi 9T ile kapışan bir cihaz. Malzeme olarak cama göre sağlam olabilir ama kalitesiz bir yapıya sahip. JerryRigEverything’in videosunda arka taraf jelatin gibi çıktı. A50 ile 9X PPI değerleri yakın sayılır, A50’nin artısı amoled ekran iken 9X’in artısı daha büyük ve çentiksiz ekran bulundurması.?

Dostum jerry'nin videoları bilgilendirici güzel ama sen bu cihazı günlük hayatta evde veya dışarda düşüreceksin, bir ince silikon kılıf ve ekran koruyucu ile a50 istesende kıramazsın ama o 9x ben eminim sıkıntı yaşatacak ayrıca kamera sensörü filan bozulursa ve güncelleme sıkıntısı yaşatırsa o zaman görün 9x sağlammıymış. Sırf ekranın üstündeki minnak bir kamera çıkıntısı için 9x gibi sorunlara gebe huawei'nin alt markasının orta segmentini almazdım. Ben a50'yi elime aldım kalite hissiyatı harika.

Smoke On the Water

Profesör
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,910
değeri düşmeden satacağım diyorsan o ayrı ama bence 6s halen kullanılıyor (mesela ben 6s+ kullanıyorum) a50 bu arada daha iyi bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum jerry'nin videoları bilgilendirici güzel ama sen bu cihazı günlük hayatta evde veya dışarda düşüreceksin, bir ince silikon kılıf ve ekran koruyucu ile a50 istesende kıramazsın ama o 9x ben eminim sıkıntı yaşatacak ayrıca kamera sensörü filan bozulursa ve güncelleme sıkıntısı yaşatırsa o zaman görün 9x sağlammıymış. Sırf ekranın üstündeki minnak bir kamera çıkıntısı için 9x gibi sorunlara gebe huawei'nin alt markasının orta segmentini almazdım. Ben a50'yi elime aldım kalite hissiyatı harika.
ben hiç beğenmedim a50'nin kalite hissiyatına

The Cyclist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906

Arkadaşın adı Zack bu arada??.

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşın adı Zack bu arada??.

Kanalın ismi jerry rig everythings ben o kadarını biliyorum ismi filan pek umrumda değil zaten pek takip etmiyorum öyle yok telefona şunu yap bunu dene onlar ilgimi çekmiyor başka konuları takip ederim genelde yanlış anlamayın fikrimi belirttim. :)

değeri düşmeden satacağım diyorsan o ayrı ama bence 6s halen kullanılıyor (mesela ben 6s+ kullanıyorum) a50 bu arada daha iyi bence

ben hiç beğenmedim a50'nin kalite hissiyatına

Metal cihazların sağlamlığı ve verdiği hissiyatı vermez tabi 6s+ gibi ama bana gayet hoş geldi şık bir siyah şeffaf arka plastik + beyaz a50 ile ufka bakılır devam edilir. :D

2300 pardon, klavye hatası??

3300'e a50 almamalısın senin için üzülürüz. :D :p

DKN NZY

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,190
Kanalın ismi jerry rig everythings ben o kadarını biliyorum ismi filan pek umrumda değil zaten pek takip etmiyorum öyle yok telefona şunu yap bunu dene onlar ilgimi çekmiyor başka konuları takip ederim genelde yanlış anlamayın fikrimi belirttim. :)

Metal cihazların sağlamlığı ve verdiği hissiyatı vermez tabi 6s+ gibi ama bana gayet hoş geldi şık bir siyah şeffaf arka plastik + beyaz a50 ile ufka bakılır devam edilir. :D

3300'e a50 almamalısın senin için üzülürüz. :D :p
Telefonlara işkence ediyor resmen gördükçe içim gidiyor?

Toprak Kokusu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,120
A

A50 çöptür net sadece şişiriliyor o paraya değmez
Birkaç konuda yazdıklarınıza baktım da Siz Neden bu kadar a serisinden uzaksınız özellikleri bence iyi
Bi kötülüğünü mü gördünüz ????

Hİç düşünmeden değiştir bence. Ben iPhone 6 Plus kullanıyorum. Nasip olursa birkaç güne a70 ile takas edilecek. Ben o konuyu baya araştırdım. iPhone den a50 falan geçenlerin hepsi çok memnun. Hiç hiç düşünme. iPhone u sat gitsin. iPhone zman kaybı bence

Toprak Kokusu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,120
Samsung un satışını çok yaptım bşım çok ağrıdı yeni çıkan modellerde aynı o yüzden uzağım samsung a o exynos yokmu iğren işlemci güçlü ama dayanıksız
Çok sayıda telefon kullandım snapdragonul çihazlar hariç hepsi afallıyor

Benle aynı dilde konuşan birisi nihayet
Konuş üstad

Bu telefon dan nefret ediyorum herşeyi yanlış yazuyor
Ben de tam onu diyecektim. Sizin klavye hala düzelmedi yaa

Toprak Kokusu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,120

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
Samsung un satışını çok yaptım bşım çok ağrıdı yeni çıkan modellerde aynı o yüzden uzağım samsung a o exynos yokmu iğren işlemci güçlü ama dayanıksız
Çok sayıda telefon kullandım snapdragonul çihazlar hariç hepsi afallıyor

Benle aynı dilde konuşan birisi nihayet
Konuş üstad

Bu telefon dan nefret ediyorum herşeyi yanlış yazuyor

Exynoss güçsüzmü? Vaat ettiğini veriyor kardeşim s7 mesela o bile hala güncel pek çok orta segmentten iyi eski a serisini diyorsanız a50 öncesi tek adam akıllı işlemcili orta segment cihazları a9 2018 idi yani işlemci iyi olduktan sonra neden olmasın çokmu iyi hayır ama sırf işlemci içim geriye kalan yönlerden geri olan v30+ almaya değmez.