iPhone 6s İlk İncelemesi

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
iPhone 6s İlk İncelemesi

Apple, San Francisco'da düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonu iPhone 6s'i tanıttı. ABD'de olan ekibimiz iPhone 6s'i ilk inceleyenlerden oldu. İşte iPhone 6s ilk incelemesi!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İngilizcenizi geliştirmenizi; hatta sil baştan öğrenmenizi öneririm: nasıl olur da A9 yongasetinin bir öncekinden %70 daha hızlı olduğunu söylersiniz!

h2oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beklenenden biraz daha kalın ve ağır bence.. 3d touch özelliğini güzel değerlendirdiğini düşünüyor işlevselliği beklenenden fazla olmuş. :)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Canlı resimler ios 9 ile i6 ya gelir mi ?? Tanıtımda tek hoşuma giden özellik o oldu.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
32 Gb olaydı iyiydi. Ayrıca amerikada çok ucuza iken geliyor burda en düşük maaşın 3 katı. Çok vergi dayıyorlar amerikada yaşamak var ya

eren_ea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RAM gösterilir diye bekledim ya da video içinde kaçırmış olabilirim,RAM yine 1 GB mı? Sadece DDR'ında iyileştirme yapılmıştır diye tahmin ediyorum.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
16 gb ve 4K çekim başlı başına komedi :)
Bataryadan zaten bahsetmeye bile gerek yok.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Ne zaman satışa sunulacağı yönünde bir ibare göremedim hiç bir konuda yoksa ben mi kaçırdım ? Bilgi verebilecek var mı ?

h2oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ne zaman satışa sunulacağı yönünde bir ibare göremedim hiç bir konuda yoksa ben mi kaçırdım ? Bilgi verebilecek var mı ?
Eylül 12 de ön sipariş ve Türkiye hariç 10 ülkede eylül 25 te satışta olacak.
benim tahminimce ekim 16 gibi TR de satışta olur diye düşünüyorum bu tahmin sadece :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Adamlar 4k ekran koyuyor (gerekli veya değil) bunlar daha hd ekranda insan bari full hd koyar bu bir ikincisi telefon yaklaşık 14 cm aynı kasaya lg 5.2" ekran sığdırmış bunlar 4.7" yıl olmuş 2015 hala 1800 mah batarya yine aynı boyuta 2400ü çok rahat sığdıranlar var tasarım zaten aynı sadece sağlamlaşmış bir artısı kamera birde ram işlemci zaten doğal olarak yenilenir yeni modelde(yılda bir çıkıo bir zahmet) birde 3d touch anlata anlata bitiremedikleri sanki dünyayı yeniden keşfetmiş gibi birkaç oyun hariç kimsenin kullanmayacağı çokta gerekli olmayan özellikten öte değil sonye hala 16 gbla geliyor diye laf etmiştim onlar bile düzeldi bunlar hala 16 çıkarmış sonyde bişey değişmeyince laf atanlar konu apple olunca millet yamuluyor ne diyim bu millete müstehak inşallah 16lık olanı 4500 lira olur çokta güzel olur alacak insan çok nede olsa.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
adamlar 4k ekran koyuyor (gerekli veya değil) bunlar daha hd ekranda insan bari full hd koyar bu bir ikincisi telefon yaklaşık 14 cm aynı kasaya lg 5.2" ekran sığdırmış bunlar 4.7" yıl olmuş 2015 hala 1800 mah batarya yine aynı boyuta 2400ü çok rahat sığdıranlar var tasarım zaten aynı sadece sağlamlaşmış bir artısı kamera birde ram işlemci zaten doğal olarak yenilenir yeni modelde(yılda bir çıkıo bir zahmet) birde 3d touch anlata anlata bitiremedikleri sanki dünyayı yeniden keşfetmiş gibi birkaç oyun hariç kimsenin kullanmayacağı çokta gerekli olmayan özellikten öte değil sonye hala 16 gbla geliyor diye laf etmiştim onlar bile düzeldi bunlar hala 16 çıkarmış sonyde bişey değişmeyince laf atanlar konu apple olunca millet yamuluyor ne diyim bu millete müstehak inşallah 16lık olanı 4500 lira olur çokta güzel olur alacak insan çok nede olsa.

16 6s 3100
16 6s+ 3400

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
İnşallah şu Apple'ın ayılık belli bir ödeme yaparak her yıl yeni iPhone'nu alma şeysi Türkiye'ye gelir. Gerçi gelse operatörler batar :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Pek biriey yok 6S'de, soğudum resmen

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Pek biriey yok 6S'de, soğudum resmen
Hocam aslında cihaz baya güzel olmuş. Ama iPhone 6 kadar çok satmayabilir tasarım aynı olduğundan. Çoğu kişi bütçesini iPhone 7'ye ayırmış olabilir mantıklı olan da o zaten.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hocam aslında cihaz baya güzel olmuş. Ama iPhone 6 kadar çok satmayabilir tasarım aynı olduğundan. Çoğu kişi bütçesini iPhone 7'ye ayırmış olabilir mantıklı olan da o zaten.

Yani 4-4S kullanan vatandaşlar direk 6S alsın ama 5-5S-6 kullananlar geçmesin gibi bir telefon

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
İngilizcenizi geliştirmenizi; hatta sil baştan öğrenmenizi öneririm: nasıl olur da A9 yongasetinin bir öncekinden %70 daha hızlı olduğunu söylersiniz!
Eğer Hey Siri, Give us a Hint etkinliğini izleseydin bunun cevabını bulabilirdin. Embesil embesil konuşmayın.

Adamlar 4k ekran koyuyor (gerekli veya değil) bunlar daha hd ekranda insan bari full hd koyar bu bir ikincisi telefon yaklaşık 14 cm aynı kasaya lg 5.2" ekran sığdırmış bunlar 4.7" yıl olmuş 2015 hala 1800 mah batarya yine aynı boyuta 2400ü çok rahat sığdıranlar var tasarım zaten aynı sadece sağlamlaşmış bir artısı kamera birde ram işlemci zaten doğal olarak yenilenir yeni modelde(yılda bir çıkıo bir zahmet) birde 3d touch anlata anlata bitiremedikleri sanki dünyayı yeniden keşfetmiş gibi birkaç oyun hariç kimsenin kullanmayacağı çokta gerekli olmayan özellikten öte değil sonye hala 16 gbla geliyor diye laf etmiştim onlar bile düzeldi bunlar hala 16 çıkarmış sonyde bişey değişmeyince laf atanlar konu apple olunca millet yamuluyor ne diyim bu millete müstehak inşallah 16lık olanı 4500 lira olur çokta güzel olur alacak insan çok nede olsa.
Sony 4K ekran koyuyor. İyi, aferin. İnatla Snapdragon 810'da koyuyorlar. 10 puan 10 puan şampuan, alkış. Fiyatı da arttırdıkça arttırıyor. Ama cihazın cayır cayır yanacağını ve pil ömrünün rezalet olacağını hiç kimse düşünmüyor.

Büyük ekranı ne yapacaksın ki? Büyük ekran aşığıysan git iPhone 6s Plus al veya Samsung denilen tamiyen kopya cihazlar üreten bir markayı seç.

1800MAh, evet. Ama cihazda her şey birbiriyle uyumlu. En başta da ekran ve batarya. En azından Sony gibi 4K ekran koyup, rezil bir batarya koymuyorlar. Aradaki fark da bu zaten. Android üreticiler birini arttırıp birinden kısarken, Apple ise hepsini dengede tutarak bir yükseltme sağlıyor.

Eğer üşenmeyip dün geceki Apple etkinliğini izleseydin, 3D Touch'ın yalnızca oyunlarda kullanılmayacağını bilirdin. Zaten telefonu zenginleştirenler, küçük detaylardır.

Türkiye de 16GB iPhone 6s'in fiyatı ne kadar olur? 3.100 küsür TL.
Ama 32GB iPhone 6s'in fiyatı ne kadar olur? Max. 3.200-3.300 küsür TL.
Sırf aradaki fark yüzünden iPhone almaktan vazgeçen insanlar elbet olacaktır çünkü herkesin yatları, hamamları yok. Ayrıca vergi yüksekliği meselesi yalnızca Türkiye'de değil. Brezilya ve nice ülkelerde devlet sağolsun bize büyük bir kazık atıyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Eğer Hey Siri, Give us a Hint etkinliğini izleseydin bunun cevabını bulabilirdin. Embesil embesil konuşmayın.

Sony 4K ekran koyuyor. İyi, aferin. İnatla Snapdragon 810'da koyuyorlar. 10 puan 10 puan şampuan, alkış. Fiyatı da arttırdıkça arttırıyor. Ama cihazın cayır cayır yanacağını ve pil ömrünün rezalet olacağını hiç kimse düşünmüyor.

Büyük ekranı ne yapacaksın ki? Büyük ekran aşığıysan git iPhone 6s Plus al veya Samsung denilen tamiyen kopya cihazlar üreten bir markayı seç.

1800MAh, evet. Ama cihazda her şey birbiriyle uyumlu. En başta da ekran ve batarya. En azından Sony gibi 4K ekran koyup, rezil bir batarya koymuyorlar. Aradaki fark da bu zaten. Android üreticiler birini arttırıp birinden kısarken, Apple ise hepsini dengede tutarak bir yükseltme sağlıyor.

Eğer üşenmeyip dün geceki Apple etkinliğini izleseydin, 3D Touch'ın yalnızca oyunlarda kullanılmayacağını bilirdin. Zaten telefonu zenginleştirenler, küçük detaylardır.

Sırf aradaki fark yüzünden iPhone almaktan vazgeçen insanlar elbet olacaktır çünkü herkesin yatları, hamamları yok. Ayrıca vergi yüksekliği meselesi yalnızca Türkiye'de değil. Brezilya ve nice ülkelerde devlet sağolsun bize büyük bir kazık atıyor.

32 Gb iphone 6S yok :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554

Sonye o ekranı koyduğu için laf edenlerden biri de benim mesele zaten koymak değil ama adam 4k ekran yapmış insan hd koymaya utanır bu bir fp teli değilki insan en azından full hd koyar
Mesele büyük ekran değil aynı kasaya daha büyük ekran sığdırmak
Pil için söylediğin şeyi samsung s6 için de demişti sonuç yine hüsran buda öyle olacak
Üşenmeyip izledim kimse basılı tutup o özelliği kullanmayacak ister inan ister inanma aynı samsungtaki temassız fotoğraf değişme gibi var ama kimsenin haberi bile yok
Sonynin 4k ekranlı telefonunu almak zorunda değil kimse zaten 1080p ekranlı olan normal sürümü var ve onda özellikler çok dengeli
Değişen bir kamera bir de ram işlemci de mecbur değişecek z3le z3+ gibi olmuş 6 ile 6s.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
706
İncelemeyi samsung'la yapması manidar :)

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Hocam yapmayın ya, her seferinde son modeli al bir üstü çıkınca da insanlar kendini kazıklanmış gibi hissediyor. Telefon bu işte, çağın gereklerini yerine getirsin yeter! İphone 6 sahibiyim inanın bu paraları vermeye değmeyen cihazlar. Almış bulunduk bir kere ama artık bütün cihazlşar işimizi görüyor, sid*k yarışı dışında!

yalimbaris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ram 2 gb...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

'S' serilerinde parayı performansa, model değişikliğinde ise parayı tasarıma verirsiniz. Yüzde 99.9 'Iphone 7' bire bir 'Iphone 6s Plus'la aynı özellikte çıkacak. Tasarıma da 1 sene bekleyenler (400-500 TL) ekstra para ödemek zorunda kalacak.

pinkmask77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her defasında model yenilemek gerçekten gereksiz asgari ücret alıyor insanlar bakıyorsun elinde son model telefon. Teknolojik ürünler için gerçekten hakkının üzerinde fiyatların döndüğü ülkemizde yapılan bu harcamaları kesinlikle doğru bulmuyorum

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
[video=youtube;sfkbxzilVC4]https://www.youtube.com/watch?t=29&v=sfkbxzilVC4[/video]

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=463723]Aden[/MENTION] aynı videoyu atmak için başlığa girdim. :D Adamlar resmen fanboyların özetini geçmiş. Herif utanmadan sürekli yeni ayfonu almak lazım diyor. :D