İphone 6plus bıktırdı beni

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 14 aydır 6plus kullanıcısıyım ve telefonu aldığım ilk günden beri sıkıntı çekmekdeyim, hep bi donmalar kasılmalar, en son kamerasıda bozulmuştu garantiye gönderdim kamerasını değiştirdiler, donma problemi ortadan kalkmıştır dediler ama telefon bana geldiğinde hala donma devam ediyordu, şu kış dönemi geldiğinden beride telefonu soğuk biryerde tutunca kendiliğinden kapanmıyor ve şarja tak işareti çıkıyor 10 dakika sonra kendiliğinden geri açılıyor, açıyorum aniden geri kapanıyor bi süre sonra geri açılıyor, telefonum resmen soğuka alerjisi var soğuk dediğim hava 3-5 derece havalar, hani bir süre sonra donma sorununa alışmıştım, benim 6plus'ın donması bana normal geliyordu ama şu son kendiliğinden kapanma durumu beni çok sıkıntıya sokmaya başladı, böyle bir durum hiç başına gelen oldumu? Ben bu sorunlardan bıktım artık garantiye göndereceğim fakat randevu saati bulamıyorum kaç gündür gece 00.00 dan hemen sonra bakmama rağmen, nasıl yapacam bilemiyorum artık

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Randevu alıp Apple Store'lardan birine göstermek lazım. Fakat dediğiniz gibi hiç boş yer yok. Randevu almak sıkıntılı biraz. Randevu almak için gece 00:00 beklemeye gerek yok artık her saat başı açılıyormuş yeni randevular. Bunu bana zorlu apple store çalışanı söyledi. Pazar günleri de teknik servis bölümü saat 14:30'dan sonra hizmet veriyormuş.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tam 13.00 da denedim olmadı 13.01-13.02 de de denedim dolu gözüküyor hep

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Yaklaşık 14 aydır 6plus kullanıcısıyım ve telefonu aldığım ilk günden beri sıkıntı çekmekdeyim, hep bi donmalar kasılmalar, en son kamerasıda bozulmuştu garantiye gönderdim kamerasını değiştirdiler, donma problemi ortadan kalkmıştır dediler ama telefon bana geldiğinde hala donma devam ediyordu, şu kış dönemi geldiğinden beride telefonu soğuk biryerde tutunca kendiliğinden kapanmıyor ve şarja tak işareti çıkıyor 10 dakika sonra kendiliğinden geri açılıyor, açıyorum aniden geri kapanıyor bi süre sonra geri açılıyor, telefonum resmen soğuka alerjisi var soğuk dediğim hava 3-5 derece havalar, hani bir süre sonra donma sorununa alışmıştım, benim 6plus'ın donması bana normal geliyordu ama şu son kendiliğinden kapanma durumu beni çok sıkıntıya sokmaya başladı, böyle bir durum hiç başına gelen oldumu? Ben bu sorunlardan bıktım artık garantiye göndereceğim fakat randevu saati bulamıyorum kaç gündür gece 00.00 dan hemen sonra bakmama rağmen, nasıl yapacam bilemiyorum artık

Öncelikle geçmiş olsun aynı kendiliğinden kapanma sorunu bende de vardı 2-3 hafta çabalamamdan sonra akasya apple store a götürdüm uygulamalar çakışmış dediler 😃 cihazı itunes ile sıfırlayıp geri yolladılar.İlla apple store a götürmek zorunda değilsiniz apple premium reseller noktaları var oraya da götürebilirsiniz.

conducktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sıfırlayıp restore etmeyi deneyin belki düzelir...

I

iphoncubirol

SDN Okuru
değişim iste kronik sorunlu cihaz denk gelmiş geçmiş olsun.

I

iphoncubirol

SDN Okuru
değişim iste kronik sorunlu cihaz denk gelmiş geçmiş olsun.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim cihaz kaç kere sıfırlandı hiçbirşey değişmedi, hem ben sıfırladım hemde garantiye gittiğinde sıfırlanmıştı fakat değişen birşey yoktur, apple teknik servisi aradım cihazı test ettik ve yazılımsal hiçbir problomin olmadığını gördük, sorunun yazılımsal değil donanımsal olabileceğini söylediler, haftaya Cumartesine randevu aldım, bakalım neler olacak, yazarım buraya...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
apple store a götür derim kasmalar donmalar normal değil...

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Benim cihaz kaç kere sıfırlandı hiçbirşey değişmedi, hem ben sıfırladım hemde garantiye gittiğinde sıfırlanmıştı fakat değişen birşey yoktur, apple teknik servisi aradım cihazı test ettik ve yazılımsal hiçbir problomin olmadığını gördük, sorunun yazılımsal değil donanımsal olabileceğini söylediler, haftaya Cumartesine randevu aldım, bakalım neler olacak, yazarım buraya...
Sana söyledim aynısı bana da olmuştu çünkü ben cihazdan kurtuldum İnşallah seninkini çözerler.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Soğukta kapanma olayı tüm iPhone'larda var yalnız. 0 derecenin altında kapanıyor.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Soğukta kapanma diye bir problem aslında yok. Ben iPhone 6 ile -15 derecede uygulama açıp kullanıyorum sıkıntı olmuyor. Ayrıca iPad de var tabi.

Bir telefon soğukta - sıcakta kapanıp kapanmayacağına pile göre karar verir çünkü li-ion pillerin problemsiz olarak çalışma sıcaklıkları -25 ile +45 derece arasıdır. Şarj etme açısından bakarsak eğer +10 derece sıcaklık altında şarj etmek pilin yapısından dolayı ömrünü çabuk tüketmesine neden olacaktır. Bu da faydadan çok zarar getirecektir. Zaten Apple store randevunuzu almışsınız. Sizin probleminiz donanımsal gibi duruyor.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte benim cihazda 0 derecenin üstünde de kapanıyor yaşadığım yer Gaziantep, burada zaten hava kolay kolay 0 derecenin altına düşmüyor.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Acıyorum bu Apple kullanıcılarına. Sorsanız telefonları ne kapanır, ne donar, ne reset atar ama iş itiraf etmeye gelince bu sorunlar sadece Android kullanıcılarında vardır. Bir de randevu rezaleti var ki Apple denilen teknoloji faşisti bir firma binlerce tl'ye sattığı ürünün hizmetini doğru dürüst vermez randevu almanız gerekir. Sanki doktordan randevu alıyorsun. Altı üstü bir elektronik cihazın tamiratı olacaktır. Randevu ne yahu? Doğru dürüst randevu da alamazsın. Sorunun çözümü kolaydır ama her zamanki gibi Apple dendiğinde kolaylık diye bir şey olmaz. Resmen paralarıyla rezil oluyorlar.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunca zaman geçmiş keşke aldığınızda arasaydınız Destek bölümünü ama zaten randevunuz var ve en yetkili yere gidiyorsunuz. Çözüm sağlanacaktır endişe etmeyin.

aven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acıyorum bu Apple kullanıcılarına. Sorsanız telefonları ne kapanır, ne donar, ne reset atar ama iş itiraf etmeye gelince bu sorunlar sadece Android kullanıcılarında vardır. Bir de randevu rezaleti var ki Apple denilen teknoloji faşisti bir firma binlerce tl'ye sattığı ürünün hizmetini doğru dürüst vermez randevu almanız gerekir. Sanki doktordan randevu alıyorsun. Altı üstü bir elektronik cihazın tamiratı olacaktır. Randevu ne yahu? Doğru dürüst randevu da alamazsın. Sorunun çözümü kolaydır ama her zamanki gibi Apple dendiğinde kolaylık diye bir şey olmaz. Resmen paralarıyla rezil oluyorlar.
anlaşılan apple a baya bir kızmışsın ama sorunun tam olarak ne ne ile karşılaştın.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Marka fanatikleri haricinde kimsenin böyle birşey söyleyeceğini sanmıyorum. Kaldı ki hastaneye giderken randevu almaya gocunmuyoruz, arabayı servise götürürken randevu almaya gocunmuyoruz vs. de iş Apple firmasına gelince niye bu tavır anlamıyorum gerçekten. Apple zaten anlaşmalı servislerle (kvk, genpa, başarı, teleservis vs. vs.) de yine müşterilerine hizmet veriyor. Yetkili servisler ekran kırığı haricinde her durumda Apple Store ne yapacaksa aynısını yapıyor zaten bire bir değişim hakları bile var servislerin. Kimse sizi illa randevu alıp Apple Store mağazasına gelmeye zorlamıyor. Üstüne üstlük çağrı merkezinden de çoğu yardımı alıp (mümkün olanları tabi) ve gerekli bilgileri de alabiliyorsun.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Ya arkadaşım sizin sorununuz ne yahu? Hiç mi bu Apple denilen firmayı eleştiremeyeceğiz. Kraldan çok kralcı olmayın. Ben gelip burada 50 dolara maliyeti olan bir ürünü 700 dolara satan firmaya bir kaç laf söylediğim de sanki babanızın firması gibi sahipleniyorsunuz. Halbuki sizin de tepki koymanız lazım. Adam diyor ki "hastaneye giderken gocunmuyorsun da..." Sağlık ile ...tan bir telefonu aynı kefeye koymanız bile sizin bu konuda nasıl uyutulduğunuzu ispat ediyor. Size iyi uykular...

aven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşım sizin sorununuz ne yahu? Hiç mi bu Apple denilen firmayı eleştiremeyeceğiz. Kraldan çok kralcı olmayın. Ben gelip burada 50 dolara maliyeti olan bir ürünü 700 dolara satan firmaya bir kaç laf söylediğim de sanki babanızın firması gibi sahipleniyorsunuz. Halbuki sizin de tepki koymanız lazım. Adam diyor ki "hastaneye giderken gocunmuyorsun da..." Sağlık ile ...tan bir telefonu aynı kefeye koymanız bile sizin bu konuda nasıl uyutulduğunuzu ispat ediyor. Size iyi uykular...
sen sorunun ne olduğunu söylememekte neden bu kadar ısrar ediyosun ki. söyle bizde bilelim ne olduğunu ona göre yorum yapalım. sen sorunun ne olduğunu söylemden sana hak vermemizi istiyosun

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Arkadaşım bir sorunum olduğunu kim söyledi sana? Yazdıklarımdan hangi cümle sana bunu düşündürttü? Ben burada eleştirel bir yazı yazdım. Apple'ın ürünlerini ve servis mantığını eleştiremezmiyim? Olay bu kadar basit.

aven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu yoksa yada randevu almadıysan eleştirel bir yazı yazma hakkın olduğunu düşünmüyorum. senin yaptığın can sıkıntısından keyfiyetten apple a sallama olur.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
sorunu yoksa yada randevu almadıysan eleştirel bir yazı yazma hakkın olduğunu düşünmüyorum. senin yaptığın can sıkıntısından keyfiyetten apple a sallama olur.

Adamın mantığına bak ya? Şaka gibi.:wink:

aven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen hiç bişe yaşamamışsın kalkmış eleştiriyosun. bence eleştirebilmen için önce o surunu yaşaman gerek. yoksa bizde sallayalım burdan diğer firmalara servisler çıktığınız yok sürekli sorunlar yaşıyosunuz diye olay bu kadar net

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Eleştirebilirsin eleştirmesine tabiki Apple babamın malı değil de sanki diğer telefonlar 500dolara mal ediliyor da 550 dolara satılıyor senin hayrına da bir tek Apple kazıklıyor. Ülkede zaten herşey normal bir tek Apple tu kaka.

Sağlık ile ...tan bir konu diyorsun haklısında zaten ...tan bir konu da asıl ciddi konu için randevu alıp sürünüyorsun madem ...tan konuyu niye dert ettin. Dert etme o zaman randevu varmış yokmuş diye. Sıkıntı da yokmuş zaten senin açından. Oh ne güzel işte ye, iç, yat ne diye bok atma sevdasına giriyorsun ki.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Eleştirebilirsin eleştirmesine tabiki Apple babamın malı değil de sanki diğer telefonlar 500dolara mal ediliyor da 550 dolara satılıyor senin hayrına da bir tek Apple kazıklıyor. Ülkede zaten herşey normal bir tek Apple tu kaka.

Sağlık ile ...tan bir konu diyorsun haklısında zaten ...tan bir konu da asıl ciddi konu için randevu alıp sürünüyorsun madem ...tan konuyu niye dert ettin. Dert etme o zaman randevu varmış yokmuş diye. Sıkıntı da yokmuş zaten senin açından. Oh ne güzel işte ye, iç, yat ne diye bok atma sevdasına giriyorsun ki.

Yazdıklarımı kafasıyla değil de başka yeriyle anlayınca böyle oluyor. Bak bakalım ben sağlık ...tan bir konu mu yazmışım yoksa telefon ...tan mı demişim? Ama adamın Nick'i Apple destek olunca yazılanları okumayıp direk aklındakileri yazmış olması nedense bizi şaşırtmıyor. Dediğim gibi size iyi uykular Apple destek :p

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yazdıklarımı kafasıyla değil de başka yeriyle anlayınca böyle oluyor. Bak bakalım ben sağlık boktan bir konu mu yazmışım yoksa telefon boktan mı demişim? Ama adamın Nick'i Apple destek olunca yazılanları okumayıp direk aklındakileri yazmış olması nedense bizi şaşırtmıyor. Dediğim gibi size iyi uykular Apple destek :p

Keşke sen de aynı şekilde gözünle okusaymışsın, bak bakalım ben sağlık ...tan mı yazmışım yoksa sağlık İLE ...tan bir konu mu demişim...

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Sorunun çözümü basit böylesine kibirli ve burnundan kıl aldırmayan teknoloji şirketinin verdiği hizmetten vazgeçip başka servise vereceksin yada yaptırdıktan sonra bu çileden vazgeçip başka telefon kullanmaya başlayacaksın. Nitekim senin sorunundan müzdarip bir teknoloji sitesi editörü çözümü bulmuş. Aşağıdaki videodan çözümü nasıl bulduğunu görebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=MSw2vlSktzY

Keşke sen de aynı şekilde gözünle okusaymışsın, bak bakalım ben sağlık ...tan mı yazmışım yoksa sağlık İLE ...tan bir konu mu demişim...
Konuyu amacından saptırıyorsun. Benim orada verdiğim mesaj telefonun insan sağlığı ile eş değer tutulmasının mümkün olmadığıydı. Nitekim bütün gelişmiş ülkelerde sağlık için randevu sisteminin olduğudur ve doğrusu da budur. Eğer acil bir sağlık problemin varsa acil servise gidersin. Fakat bunu bir telefon için yapmak kadar saçma bir şey olamaz. Sen ise bunu anlamamış gibi yazdığımı değiştirerek okuyanlara sanki ikisini aynı kefeye koyuyormuşum gibi düşündürtmek oldu. Eğer oradaki "ile" ye takıldıysan bir zahmet okurken sehven yapılmış bu hatayı "ile" ekleyerek düzelt.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tachyon beyciğim yazdığınız yorumlarda birazda ustrubunuza dikkat ederseniz sevinirim, hani ben bundan önce iphone 4, iphone 5 kullandım ve 2 telefonda da günün şartlarında en iyi telefonları kullandığımı düşünüyorum ve beni yanıltmadıklarınıda size rahatlıkşa söyleyebilirim, benim görüşüme göre Apple kullanan kullanıcı profili ile Android kullanan kullanıco profili farklılık gösteriyor, ben kendi adıma söylecek olursam ben Android kullanamam hem alışık değilim hemde antrik kuntrik gerekli gereksiz özellikler fazla ve bu özelliklerin hiçbirini kullanmayacağım için Apple'ı tercih ediyorum, oyun oynayan biriside değilim bu zamana kadar oynadığım tek oyunda Clash Of Clans'dır ve yıllardan beridir de fanatik olmasamda oynuyorum, hani şunu söylemek isterim ki ben Apple İphone'u en iyi telefon statüsüne sokuyorum fakat benim bu kullandığım telefon bana hiçte en iyi telefon havası vermedi bunu açıklıkla söylebilirim, bunun nedeni telefonu doğru düzgün kullanamamdır, bu sorunlarım kalması bende telefonumda birbirimizden mutluyuz�� Benim temennim başıma gelen bu üzücü olayın Apple Teknik Servis tarafından anlayışla düzeltilmesi ve gerçek Apple İphone kullanma zevkine tekrardan erişebilmektir, umarım bunu yaşarım ve başıma gelenleri buraya yazacağımdır, lütfen rica ediyorum konuyu saptırmayalım, Apple Android kavgası etmeyelim herkes istediğini kullanmakta özgürdür.