iPhone 6 Yazlım Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kortmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.

1 yıl önce Arabistan 'dan iPhone 6 satın aldım. Telefon Amerikan cihazı. Model No : A1549
Bu modellere Apple Türkiye'de destek vermiyor ve bunu alırken biliyordum.

Daha önce Android cihaz kullanıyordum, sorunlar yaşadığımdan dolayı iOS 'a geçiş yaptım.
iPhone 6 cihazını 1 yıldır sorunsuz kullandım ve çokta memnundum. Ta ki 10 gün öncesine kadar.

Telefon, kendi kendini yeniden başlatıyor, herhangi bir uygulamaya bastığımda, açılacakmış gibi olup atıyor. Yeri geliyor bunu cihazın kendi varsayılan olarak gelen uygulamalarında bile yapıyor. Artık bu durum can sıkmaya başladı. Kendim sıfırladım, fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu sorun yine aynı.

En son Apple teknik desteği arayarak, sorunumu anlattım ve telefonumdan tanı göndererek (rapor) incelediler, sorun yazılımsal. Güncelleme alırken setup (kurulum) dosyası bozuk gelmiş olabilir bundan dolayı yapıyordur dedi. Telefonu fabrika ayarlarına yeni iPhone olarak geri döndürürsek sorun kalmayacaktır dendi. İlgili işlemi birlikte iTunes üzerinden gerçekleştirdik ve sorun hala devam ediyor. (Fabrika ayarlarına döndürdükten sonra herhangi bir yerden otomatik yedek vs.. kesinlikle almıyorum.)
Sorunun devam ettiğini bildirince, telefonun servise gelmesi gerektiğini söylediler ve benim cihazıma destek verilmediği içi servis kabul etmiyor.

Çok kritik bir durumla karşı karşıya kaldım
Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı ?
Çözüm için neler önerebilirsiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim.

MehmetA097

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Krds apple'dan iyi anlayan bi telefoncuya ver yaparlar takma yapilmayacak bi sorunu yok telefonun.

Kortmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabınız için teşekkür ederim. Kime nasıl güveneyim. Nasıl bir işlem gerçekleştirecekler. Bu konuda hakkında detaylı bilginiz var mı ?

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşın dediği çok yanlış. Cihazınızı bir telefoncuya teslim etmek, yapmanız gereken en son şey olmalı.
Arabistan'a tekrar gitme gibi bir ihtimaliniz var mı?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Merhaba.

1 yıl önce Arabistan 'dan iPhone 6 satın aldım. Telefon Amerikan cihazı. Model No : A1549
Bu modellere Apple Türkiye'de destek vermiyor ve bunu alırken biliyordum.

Daha önce Android cihaz kullanıyordum, sorunlar yaşadığımdan dolayı iOS 'a geçiş yaptım.
iPhone 6 cihazını 1 yıldır sorunsuz kullandım ve çokta memnundum. Ta ki 10 gün öncesine kadar.

Telefon, kendi kendini yeniden başlatıyor, herhangi bir uygulamaya bastığımda, açılacakmış gibi olup atıyor. Yeri geliyor bunu cihazın kendi varsayılan olarak gelen uygulamalarında bile yapıyor. Artık bu durum can sıkmaya başladı. Kendim sıfırladım, fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu sorun yine aynı.

En son Apple teknik desteği arayarak, sorunumu anlattım ve telefonumdan tanı göndererek (rapor) incelediler, sorun yazılımsal. Güncelleme alırken setup (kurulum) dosyası bozuk gelmiş olabilir bundan dolayı yapıyordur dedi. Telefonu fabrika ayarlarına yeni iPhone olarak geri döndürürsek sorun kalmayacaktır dendi. İlgili işlemi birlikte iTunes üzerinden gerçekleştirdik ve sorun hala devam ediyor. (Fabrika ayarlarına döndürdükten sonra herhangi bir yerden otomatik yedek vs.. kesinlikle almıyorum.)
Sorunun devam ettiğini bildirince, telefonun servise gelmesi gerektiğini söylediler ve benim cihazıma destek verilmediği içi servis kabul etmiyor.

Çok kritik bir durumla karşı karşıya kaldım
Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı ?
Çözüm için neler önerebilirsiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Telefoncuya götürmenizi bende tavsiye etmem çünkü birçok cihaz anlamayan telefoncular tarafında icloud sorununa maruz bırakılıyor internetten araştırabilirsiniz konuyu yabancı sitelerden youtube dan filan yoksa bana sorarsanız işiniz zor.

Kortmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet. Telefoncuya getirmekten yana değilim hiç. Yurt dışına gitme gibi bir ihtimalim bile yok şuan.

Telefonum şimdi daha da kötüye gitti. Açılmıyor. Power tuşuna basıyorum, Apple logosu geliyor, biraz bekliyor, tekrar kapanıyor.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Bence randevu alıp yada almayıp bi götür Zorlu'ya yada Akasya'ya. Denk geldiğin kişinin insiyatifine bağlı olarak belki yardımcı olur. Benim bir arkadaşım Zorlu'ya randevusuz gidip cihaz değişimi yaptırdı. Tabi onun cihazı yurtiçiydi.