IPhone 6 - Samsung S6 Edge

talhamacit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese iyi günler, bildiğiniz gibi Apple ve Samsung telefonlarını tanıttı ve pazara sürdü, yavaş yavaş kullanıcılarda ilk izlenimler oluşuyor. Bende yeni telefon almayı düşünüyorum fakat IPhone 6 ve Samsung S6 Edge arasında kaldım. Android, işlemci olarak zamanla yavaşladığını biliyorum ve bunu düzelteceklerdi bir sonuç aldılarmı bilmiyorum. Bir kaç sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim.

Hangisinin kamerası daha iyi ?
Hangisinin ekran kalitesi daha iyi?
Isınma problemi varmı ? (Her ikisi için)
Hangisi sizce daha sağlam ve daha hızlı?

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kamera olarak her ne kadar samsung mp olarak yüksek olsa da iphone daha net çekiyor bu bir gerçek.
Isınma problemi her telefonda olur ama abarti şekilde oyun oynarsan olur ki o da elini cayır cayır yakacak şekilde değildir.
Ios android den daha sağlam ve hızlıdır ayrıca şöyle birşey var androidde program indirirsen ve o program virüslü ise telefona virüs bulaşır ancak iphoneda telefonlara virüs girmez.

Ben s4 kullaniyorum ve 1 yıldan sonra kasmaya başladı telefon ve birkaç güne iphone 6 alacağım.
Samsung edgenin tek özelliği biraz kıvrık olmasi 3.000 liradan başlıyor fiyatları bence o para verilmez samsung'a ikinci elde fiyatları çok düşüyor.

talhamacit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında mağazaya gittiğimde IPhone 6 almak için girdim ama Samsung S6 Edge'yi görünce gerçekten ikilemde kaldım. Kamera olayı beni çok etkiliyor. Şu an kullandığım telefonumda Note 2, camı kırıldı hiç uğraşmadan değiştirmek istiyorum.

ilyasuzun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir s6 edge kullanıcısı olarak kesinlikle 10 numara olmus bu sefer tavsiye ederim

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Samsung işletim sistemi olan Android uygulama desteği açısından daha avantajlı, ama stabil, sağlam altyapı olsun diyorsan IOS ile IPhone derim. İkisini de kullanıyorum.

talhamacit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung işletim sistemi olan Android uygulama desteği açısından daha avantajlı, ama stabil, sağlam altyapı olsun diyorsan IOS ile IPhone derim. İkisini de kullanıyorum.

Kamera açısından ne dersiniz? Hangisi sizce daha iyi.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ikisi çok farklı telefonlar

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar herkese iyi günler, bildiğiniz gibi Apple ve Samsung telefonlarını tanıttı ve pazara sürdü, yavaş yavaş kullanıcılarda ilk izlenimler oluşuyor. Bende yeni telefon almayı düşünüyorum fakat IPhone 6 ve Samsung S6 Edge arasında kaldım. Android, işlemci olarak zamanla yavaşladığını biliyorum ve bunu düzelteceklerdi bir sonuç aldılarmı bilmiyorum. Bir kaç sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim.

Hangisinin kamerası daha iyi ?
Hangisinin ekran kalitesi daha iyi?
Isınma problemi varmı ? (Her ikisi için)
Hangisi sizce daha sağlam ve daha hızlı?
kamerada s6 edge (yabancaı kaynaklar söylüyor...)
ekran kalitesinde s6 edge açık ara önde...(Hd ekranı Qhd Ekran :) )
ısınma problemi iphone da yok diye biliyorum ama s6 yı kullananlara sorman lazım
ikiside sağlam ama en saglamı dersen bilemem hız konusunda 2 side şuan en hızlı cihazlar arasında ama androidden kaynaklı ilerde sıkıntı olursa bilemem...

esTFyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkisi farklı şeyler çünkü işletim sistemi farkı var HTC M9 mu S6 Edge mi dersen bu soru yorumlanabilir olur ama bu şekilde bu iyidir diye bir şey yok. Sana cevabım ikiside alanında lider telefonlar ha iOS un rakibi yok kendi işletim sistemi zaten ama muadil dersen Windows Phone var bir nevi dolayısıyla iki telefonda alanında lider ikisinide al pişman olmazsın geriye hangi işletim sistemini kullanmak isterim sorusu kalıyor.

esTFyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone'un yakınlaştırmadan default zoom ayarnda ki 8 MP'li gayet başarılı tabii Samsung'un da gayet başarılı için içine baskı ya da görmek istenen bir ayrıntı girdiği zaman örn; % 150 % 200 yakınlaştırırsanız S6 Edge'in açık ara farkla önde olduğunu görebilirsiniz. ( Fotoğraf çekerken değil çektikten sonra ki durumu konuşuyorum)

Ek olarak 1.9F sayesinde karşılıklı çekilen video ya da fotoğraflarda çok net bir şekilde özellikle videoların altını çiziyorum burada Samsung'un iPhone'a karşı ciddi önde olduğunu söyleyebilirim örn iPhone'da X bölge karanlıkta kalırken Samsung orayı daha gerçek ışık değerleriyle alabiliyor haliyle siz o bölgeyi iPhone'da görmüyor ya da çok zor görüyorken Samsung'da görebiliyorsunuz. Tabletten girdiğim için örnek video atamıyorum.

esTFyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IPhone 8 megapixel olmasına karşın görüntüler gayet başarılı, 20mp xperiadan daha net çekiyor

20 MP Xperia işi Faso fiso zaten MP'ye bakıp bu daha iyi bu daha kötü demek doğru değil çünkü MP dışında onlarca etken faktör var.

Son mesajlar