iPhone 6 mı Samsung A5 2017 mi?

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese iyi forumlar. Ben çok sık telefon değiştiren bir kullanıcı değilim ve bütçemde yeni amiral gemilerine yetmiyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla 1700-2000 tl fiyat bandında alınabilecek en güzel telefonlar bunlar gibi gözüktü.

iPhone almaktaki tereddütüm androidden ios a geçmekte bir zorluk çeker miyim? ve kullanım süresi bakımından hangisi bana daha uzun kullanım sağlar. Kağıt üzerinde a5 2017 daha iyi gözüksede hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
2200e çık Sony Xperia XZ al hepsi buradadan çıkamam dersen o zaman başka öneri yapabilirim. iPhone 6 çöp bir telefon alınmaz. A5 2017nin işlemciside o fiyata göre pahalı

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İkisini de tavsiye etmem ama illa bu ikisinden biriyse a5 ama 2200 e xz alırdım ben biraz daha zorlayıp

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XZ'yi de inceleyebilirim. Tavsiye etmemenizin nedeninide yazarsanız sevinirim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ'yi de inceleyebilirim. Tavsiye etmemenizin nedeninide yazarsanız sevinirim :)
Bu ikisinden net daha güçlü. Arka kamerası ikisinden de daha iyi . Bataryası da güzel. Antutuda A5 2017 60 bin alırken iPhone 6 80 bin XZ ise 135-140 bin skor alıyor. Antutu çok güvenilir bir platform mu aslında çok değil ama hile yapanları bir kenara çıkartırsak kıyaslamak için işe yarıyor.

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Çok sık telefon değiştirmem demişsiniz bu da demek oluyor ki en az 2-3 sene kullanacaksınız iphone 6 3 senelik telefon onun dönemi geçti artık. A5 de özelliklerine göre fazla pahalı o yüzden alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim. Eğer 2200 e çıkabiliyorsanız ve xz nin tasarımı sizin için sıkıntı değilse(o tasarımı sevmeyen çok kişi var diye diyorum) düşünmeden alın. Bu ikisinden de çok üstün bir cihaz

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony'nin tasarımlarını fazla sevmiyorum açıkçası. Ben aşırı performans arayan biri değilim ancak şuan eski model telefonumdan farlı bir kullanış keyfi yaşamak isterim. 600-700 tlye alıp aynı telefon hissini yaşamak istemiyorum. Ayrıca 2-3 yıl bana kullanım yaşatacak bir cihaz arıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony'nin tasarımlarını fazla sevmiyorum açıkçası. Ben aşırı performans arayan biri değilim ancak şuan eski model telefonumdan farlı bir kullanış keyfi yaşamak isterim. 600-700 tlye alıp aynı telefon hissini yaşamak istemiyorum. Ayrıca 2-3 yıl bana kullanım yaşatacak bir cihaz arıyorum.
Ben diyeceğimi dedim. XZ yanında bu cihazları almak büyük mantıksızlık.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Ben 2000 lira bandinda cihaz almayi dusunen arkadaslara sony xperia xz oneriyorum. Cunku suan bu fiyat bandinin en iyi urunu xz.

Iphone 6 iyi bir urun olmadi. Yani sadece suan degil ciktigindada rakiplerinin gerisindeydi. Suan cok cok gerisinde bu fiyat bandindaki rakiplerinin.

Samsung a serisi ise malum. Yani yillardir soyluyorum samsung'un ara modellerinden uzak durum diye. Buda oyle bir cihaz. Birtek a9 pro guzel bir cihaz. Ama oda ithalatci garantili olarak mevcut sadece ulkemizde. Fakat onada gerek yok daha guclu olan ama daha ucuz olan ve ayni sekilde ithalatci garantili olan xiaomi mi5, mi5s almak daha dogru bir tercih olur.

Size tavsiyem sony xperia xz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben 2000 lira bandinda cihaz almayi dusunen arkadaslara sony xperia xz oneriyorum. Cunku suan bu fiyat bandinin en iyi urunu xz.

Iphone 6 iyi bir urun olmadi. Yani sadece suan degil ciktigindada rakiplerinin gerisindeydi. Suan cok cok gerisinde bu fiyat bandindaki rakiplerinin.

Samsung a serisi ise malum. Yani yillardir soyluyorum samsung'un ara modellerinden uzak durum diye. Buda oyle bir cihaz. Birtek a9 pro guzel bir cihaz. Ama oda ithalatci garantili olarak mevcut sadece ulkemizde. Fakat onada gerek yok daha guclu olan ama daha ucuz olan ve ayni sekilde ithalatci garantili olan xiaomi mi5, mi5s almak daha dogru bir tercih olur.

Size tavsiyem sony xperia xz.
Hocam TRde A9 Pro var mı ? Prolardan ben bir C9 Pro gördüm .
A serisi iyi bir seri değil ama A serisinin işlemci kralı A8 2016yi unutmayalım iyi cihaz şimdi o

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Asus zenfone 3 veya sony x tasarım olarak xzler gibi kaba değil x. Zenfone 3 ün tasarımı çok hoş zaten özelliklerde o fiyatı iyi

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
En mantıklı seçeneği arkadaşlar söylemişler yani artık bu saatten sonra iPhone 6 alınmaz eğer telefon kullanımın arama whatapp müzik dinlemek ise çok şöyle akıcı bir ara yüzle işim olmaz bana sürpriz çıkartmasın dersen ancak öyle iPhone 6 al derim. En fazla alacak olduğu güncelleme gelecek sene de alır belki o da ne halle gelir bilemem. A7 güzel şık bir telefon ama fiyatına kıyasla biraz zayıf kalıyor. Alınacak en iyi seçenek Sony xz gibi duruyor. Şimdi ekonomik durumunu bilmeden konuşmak istemiyorum eğer o parayı peşin çıkartacaksan dişini sık bir şekilde birikimle falan üzerine koy ya da sıfır kapalı kutu ürünler var 2. El telefoncularda faturalı falan (Samsung Türkiye garantili olması şartıyla)
git s7 al derim yani ben s7 tarafındayım uzun süre de değiştirmeyeceksin madem.
Öncelikle herkese iyi forumlar. Ben çok sık telefon değiştiren bir kullanıcı değilim ve bütçemde yeni amiral gemilerine yetmiyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla 1700-2000 tl fiyat bandında alınabilecek en güzel telefonlar bunlar gibi gözüktü.

iPhone almaktaki tereddütüm androidden ios a geçmekte bir zorluk çeker miyim? ve kullanım süresi bakımından hangisi bana daha uzun kullanım sağlar. Kağıt üzerinde a5 2017 daha iyi gözüksede hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım.

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony afedersiniz ancak kalas gibi tasarımları var. Ben verdiğim paranın ardından beni üzmeyecek bir cihaz arıyorum hem cihaz hemde beni 2-3 yıl götürebilecek türden. Güncellemelerde felan yarıyolda bırakmayacak ve tasarım açısından da sony gibi kaba olmayan bir cihaz.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ıkı telefondan biri ise a5 2017.

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle bu iki telefondan biri olacak. Sony açıkçası hiç hoşuma gitmedi varsa başka önerileriniz bekliyorum.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Büyük ihtimalle bu iki telefondan biri olacak. Sony açıkçası hiç hoşuma gitmedi varsa başka önerileriniz bekliyorum.
Ikı telefondan A5 2017 daha mantıklı en basta batarya senın ıcın onemlıyse zaten ıphone 6 dırek ele batarya performansı 3 katı ıyı a5 2017 nın + su gecirmez olması .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony sizi tasarımda üer performans ve kamerada çok çok mutlu eder. A5 2017nin belki 2 hatta daha fazla katı gücünde . Hocam aklınızı kullanın. Donanım kamera çok üstün XZnin
--- Gönderi Güncellendi ---
Haa yok yok c9 pro yanlis yazmisim farkinda degilim :)

A8 2016 tamam samsung'un onceki tepe islemcisi olan exynos 7420 kullaniyor bu islemci gercekten cok basariliydi. Zaten rakinide sd810'du oda kotu cikinca termal konularda 7420 iyice zirve yapti. Simdi a8 2016 guzel cikiyorda ama baktiginizda fiyati neredeyse bi amiral gemi fiyati. Yani 200 lira daha verip amiral gemi almak daha dogru olur. En azindan sagi solu kirpilmamis destegi fazla bir cihaz alinmis olur. Ben genede su ara modellerin alinmasi taraftari degilim.

Suan o c9 pro da guzel cihaz tamam ama fiyat ne 1700 lira hemde ithalatci garantili. Yani simdi onu almak yerine 1300 liraya mi 5s 64 gb alinir. Oda ithalatci garantili ama en azindan cihaz tam bi amiral gemi. Yani tahminimce sizde boyle dusunuyonuzdur.
C9 proyu alacak adam bataryası için 6 inç ekranı için alır.
A8 2016da kamerası daha iyi olsa 2015 amiral gemisi. Mesela Tüm a serisi C9 Pro bile LPDDR3 bu A8 2016 LPDDR4 RAM

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Sony afedersiniz ancak kalas gibi tasarımları var. Ben verdiğim paranın ardından beni üzmeyecek bir cihaz arıyorum hem cihaz hemde beni 2-3 yıl götürebilecek türden. Güncellemelerde felan yarıyolda bırakmayacak ve tasarım açısından da sony gibi kaba olmayan bir cihaz.
Zenfone 3 ün tasarımı gayet şık eğer kalas gibi istemiyorsanız ona bakabilirsinz banada sonynin bu son xz modelleri çok kalın geldi ancak x daha kibar ve köşeli olması benin tasarım olarak hoşuma gidiyor samsung gibi yuvarlak köşeleri sevmiyorum zevk meselesi tabi.samsung a5 i bizde düşünmüştük ancak a serisinin özelliklerine göre çok pahalı olduğunu anladık zenfone 3 aldık fiyat olarak a3 2017yle aynı veya yakındı ancak a3 16gbhafıza ve küçük ekran. Zenfone3 64 g ve ekranı daha büyük. Bu basit bir karşılaştırma yani samsunga çok güveniyorsanız s serisine bakın derim en azından paranıza değsin

Burak DUMAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
A 2017 Serisinde Arka Cam Tasarım Çok Kırılgan Bir Yapıya Sahip Yani 5 Defa Tıklasan Orta Derece Sert Hemen Kırılıyor Kuzenimde A7 2017 Vardı Kırılmaz Dedi 2 Defa Tıkladı Sert Bir Şekilde Paramparça Oldu Arka Cam Tasarım Arkadaşların Dediğine Pek Katılmıyorum Arka Cam Tasarım Çok Kırılgan XZ İyi Bir Cihaz Ama Ekran Gövde Oranı Seni Pek Tatmin Etmez İnan Bunu Yaşarsın Ben A7 2017 ile Z5 Premium Arasında Kaldım XZ fiyatı Çok Yüksek

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sony Xperia XZ ye bakabilirsin eğer kulanım tecrübelerini falanda öğrenmek istersen YouTube da 15 süre kullanıp fikirlerini söyleyen bir kanal var video'larını izleyebilirsin. ;)

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43

samsungu salla üste 100 tl daha koy SE al yok eğer boyutu senın için problemse İP 6 al

numxlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeyi biraz daha yükselttim ancak bu seferde ios mu android mi konusu kafamı karıştırdı açıkçası iphone6s ve s7edge arasında kaldım siz ne önerirsiniz?

#güncel

M

Murat Burç

SDN Okuru
T
Bütçeyi biraz daha yükselttim ancak bu seferde ios mu android mi konusu kafamı karıştırdı açıkçası iphone6s ve s7edge arasında kaldım siz ne önerirsiniz?

#güncel
Tabi ki S7 Edge
Bu soruyu sormak S7 Edgeye ağır hakaret S7 edgenin rakibi 7 Plus

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29

#güncel
Ben hiçbir markanın fanboyu değilim hangisi daha iyise güzelse onu alır kullanırım çok şükür maddi sıkıntım yok :) Ve şunu diyorum S7 edge varken 6s telefon bile değil benim gözümde..