İphone 6 16GB Note 5 takası ?

Bu konuyu okuyanlar

Sanli_5260

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim doğru yeremi yazdım bilmiyorum. Elimde iphone 6 var ama note beş imreniyorum tasarımına özellikle. Ama zamanında samsungdan note 3 ile ağzım yanmıştı. O yüzden tereddüt ediyorum. Bi türlü karar veremiyorum. Benim telim 7 aylık i6 16 gb Birinde de iki aylık note 5 var üste 100 tl alacağım şekilde takasa evet diyor. Sizce napmalıyım düşünceleriniz için iimdide teşekkür ederim

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim doğru yeremi yazdım bilmiyorum. Elimde iphone 6 var ama note beş imreniyorum tasarımına özellikle. Ama zamanında samsungdan note 3 ile ağzım yanmıştı. O yüzden tereddüt ediyorum. Bi türlü karar veremiyorum. Benim telim 7 aylık i6 16 gb Birinde de iki aylık note 5 var üste 100 tl alacağım şekilde takasa evet diyor. Sizce napmalıyım düşünceleriniz için iimdide teşekkür ederim
Şimdi arkadaşım ikisi de farklı işletim sistemine sahip bu konuda kendin karar vermen daha doğru olur.Ama bende iphone 6 varken bende senin gibi note 5 istemiştim sıfırına üstüne 800 tl istemişti telefoncu şimdi bakıyorum üstüne 100 tl para vererek bile alabilirmişim yani demem o ki değeri çok hızlı düşüyor android telefonların eğer bir gün gene iphone 7 ye filan geçmek istersen üstüne çok para verirsin.Ha para sıkıntım yok veririm diyosan senin için değişik bir serüven olur.

Sanli_5260

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi arkadaşım ikisi de farklı işletim sistemine sahip bu konuda kendin karar vermen daha doğru olur.Ama bende iphone 6 varken bende senin gibi note 5 istemiştim sıfırına üstüne 800 tl istemişti telefoncu şimdi bakıyorum üstüne 100 tl para vererek bile alabilirmişim yani demem o ki değeri çok hızlı düşüyor android telefonların eğer bir gün gene iphone 7 ye filan geçmek istersen üstüne çok para verirsin.Ha para sıkıntım yok veririm diyosan senin için değişik bir serüven olur.

Yediyi düşünüyorum aynen kardeşim ama aklımdaki şey şu yedi eylül gibi çıkar yazın ağustos gibi note 5i 1500 tl elden çıkarabilsem benim için iyi olur. Zaten ağustos gibi i6 da 1500 dolaylarına düşmesede yaklaşır o yüzden zararım olmaz die yorumluyorum kendimce. Sence bu düşüncem yada tahminlerim ne kadar yerinde ?

mustafaatess_

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Sen gine bi note5le takasla dene dediğin gibi yaparsın içinde kalmasın hoşuna giderse note6 alırsın. Veya note5in zevkine varırsın ginede içinde ıphone kalırsa 7ye geçiş yaparsın sıkıntı etme

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Yediyi düşünüyorum aynen kardeşim ama aklımdaki şey şu yedi eylül gibi çıkar yazın ağustos gibi note 5i 1500 tl elden çıkarabilsem benim için iyi olur. Zaten ağustos gibi i6 da 1500 dolaylarına düşmesede yaklaşır o yüzden zararım olmaz die yorumluyorum kendimce. Sence bu düşüncem yada tahminlerim ne kadar yerinde ?

Şimdi senin düşüncen mantıklı olabilir.Ama şunu da unutmamak lazım alacağın note 5 2.el bir cihaz olacağı için değeri biraz daha düşer.Herhalde senin sıfır takıntın yok 2.el cihazda kullanabiliyosun o zaman deneyebilirsin bence sıkıntı olmaz.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

note 5 sundugu ozellikler bakimindan daha iyi bir cihaz. Note 5 e gecerseniz daha iyi bir.kameraya sahip olcaksiniz. Safafide yasadiginiz sekmlerin yeniden yuklenmesi gibi sorunlariniz olmucak. Batarya sureniz articak. Ekran boyutunuz ve ekran gorsel kaliteniz articak. İslemci performansiniz articak. Yani sonuc olarak note 5, iphone 6 dan daha iyi bir cihaz.

Note 5e gecmemeniz icin sebeplerde var. Ornegin guncelleme bekleyen biriyseniz apple bir guncelleme verdiginde sizde global ile ayni anda alicaksiniz ama android de bir guncelleme geldiginde anca ulkemize verilmesini bekliceksiniz.

Diger bir gecmeme sebebi ise ikinci el piyasasi. Yani iphone 6 yi satarken iyi fiyata satirsiniz ama note 5 de deger kaybedersiniz.

Ama bunlarin hicbiri bence daha iyi bir telefon kullanmaya engel degil. Bence tasa girin eger temizze note 5i alin.

Sanli_5260

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Note beşi elime aldım biraz inceledim sebebini bilmiuorum ama bir türlü içime sinmedi takas etmedim

M

Murat6648

SDN Okuru
4 aylık iPhone 6 cihazımı note 5 ile takas etmek istiyorum üste 200 tl para istiyorlar ben haksız buluyorum sizce doğrusu nedir teşekkürler

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
4 aylık iPhone 6 cihazımı note 5 ile takas etmek istiyorum üste 200 tl para istiyorlar ben haksız buluyorum sizce doğrusu nedir teşekkürler

Note 5 iyi cihaz 200 TL istemeleri normal , iPhone 6 ve Note 4 aynı yıl tanıtıldı , 6s ve Note 5 'de aynı yıl tanıtıldı yani senin telefonun dengi Note 4

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Az bile istemiş 2. el İphone 6 şuan 1600-1650 den başlıyor ilgili sitelerde görebilirsin çok açık şekilde,

burakst208

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gecen ay tel alcaktım kararsız kaldım note 5ile 6s plus arasında arkadaşımda denedim note 5i ama bir türlü ısınamadım telefona sonra gittim 6s plus aldım

ricman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 plus cihazımı kapalı kutu Note 5 ile takas ettim. Çok üstün özellikleri var kablosuz şarj falan bi harika. Geliştirilmiş kalem ayrıca bir hava katıyor kamerası da muhteşem fakat... 4 Gb ram a rağmen arkaplandaki uygulamaları tekrar açtığınızda baştan başlıyor tamamı. sekmeler sıfırdan açııyor tarayıcıda. kamera şak diye çekmiyor illa ki bekletiyor. takılmaz diyen yalan söyler takılıyor cihaz. iş sadece yüksek özellik koymakla bitmiyor yani. o yüzden uzak durun kesinlikle. Cihazı bir ay kullanıp sattım. 6 Plus tan pek memnun değildim kasmalar falan. geçici olarak 5s aldım ama inanın 6 plustan sanki daha hızlı.

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
sen note 5 i iphone 6 yı falan boşverde bas parayı 6s plus 64 gb al kafan rahat olsun

CaStRoLL

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
2. El piyasası haricinde pişmanlık yaşamazsın Note5 kamera ekran kasa olarak çok daha iyi bir cihaz iphone 6 dan pişman olmazsın 100 TL de temizinden yersin.