Iphone 5S - Sony Xperia Z1 - LG G2

Asosyal Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni telefon almayı düşünüyorum fakat bu 3 model arasında kaldım. Size göre hangi telefonu seçmem daha mantıklı olur? Bu telefonların + ve - yönlerini açıklarsanız sevinirim.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar yeni telefon almayı düşünüyorum fakat bu 3 model arasında kaldım. Size göre hangi telefonu seçmem daha mantıklı olur? Bu telefonların + ve - yönlerini açıklarsanız sevinirim.

Z1 iLe LG G2'nin donanımları aynı. iphone 5S gerçekten de iphone 5'den iki kat daha güçlü olmuş, nitekim yapılan geekbench testleride bunu kanıtlar nitelikde. telefon tam bir oyun canavarı olmuş. 2014 yılı snapdragon 800 işlemcili ve andreo 330 grafik birimine sahip telefonların yılı olacak, android telefonların nerdeyse hepsinde bu donanım olacak, insanlar telefon alırken tasarımına göre alacaklar. Z1 yapılan incelemerinde ekranın yine iyi olmadığı ortaya çıktı, hoparlöride vasatmış. ileriye dönük bir telefon istiyorsanız iphone 5S, Androidli bir cihaz istiyorsanız LG G2 aLın, aceleniz yoksa biraz daha bekleyin HTC, samsung galaxy S5, nexus 5 telefonlarıda görüp kararınızı öyle verin..

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Iphone 5S'in fiyat çok bence. 5S'i eledim. G2 ile Xperia Z1 Kaldı 2'si arasından da Z1'i seçerdim.

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu üçü arasında kaldım ama en fazla kurban bayramına kadar bekleyebilirim bir telefon almam lazım şu anda bana yakın olan yani F/P side iyi olan LG G2 alıcam gibime geliyo fakat bazı soru işaretleri var kafamda mesela oyun oynarken o sanal tuşlar bana çokmu rahatsızlık verir alıntı yaparsanız sevinirim

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Bende bu üçü arasında kaldım ama en fazla kurban bayramına kadar bekleyebilirim bir telefon almam lazım şu anda bana yakın olan yani F/P side iyi olan LG G2 alıcam gibime geliyo fakat bazı soru işaretleri var kafamda mesela oyun oynarken o sanal tuşlar bana çokmu rahatsızlık verir alıntı yaparsanız sevinirim

Sanal tuşlar bazı oyunlarda sorun çıkaracaktır..

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İphone 5s fiyat ve performans açısından uygun bulmuyorum Lg G2 donanımsal olarak güzel görünsede arkadaki tuş tasarımı pek kullanışlı olmaz sanal tuşlarda sıkıntı yaratacaktır Sony xperia z1 üstün geliyor z1 tercihimdir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu konuda sana katılmıyorum xperia z1 tek geçerim iphone 5s le arasında goruntu karşılaştırması yapılmış z1 daha canlı ve net ayrıca android sistem kullanıyo düşünün ki bir villanız var vilada sadece siz varsınız kimseyi istemiyorsunuz tek yaşıyorsunuz birde villan var partilere eğlencelere açık o yüzden 5s içine kapanık ios işletim sistemi kullanıyor herzaman androidden şaşmayın

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Z1 iLe LG G2'nin donanımları aynı. iphone 5S gerçekten de iphone 5'den iki kat daha güçlü olmuş, nitekim yapılan geekbench testleride bunu kanıtlar nitelikde. telefon tam bir oyun canavarı olmuş. 2014 yılı snapdragon 800 işlemcili ve andreo 330 grafik birimine sahip telefonların yılı olacak, android telefonların nerdeyse hepsinde bu donanım olacak, insanlar telefon alırken tasarımına göre alacaklar. Z1 yapılan incelemerinde ekranın yine iyi olmadığı ortaya çıktı, hoparlöride vasatmış. ileriye dönük bir telefon istiyorsanız iphone 5S, Androidli bir cihaz istiyorsanız LG G2 aLın, aceleniz yoksa biraz daha bekleyin HTC, samsung galaxy S5, nexus 5 telefonlarıda görüp kararınızı öyle verin..
Ekranı şuan piyasanın en iyi ekranı Triliminos ve X-reality teknolojileri var ekranda Z1 in hoparlörü ayrıca gayet büyük ve donanımlı ve son teknoloji yazılımlar var bilmem bilirmisin ama Sony ses kalitesinde dünya çapında bir devdir walkman , xloud , clearbass teknolojilerinin eşi benzeri yok ayrıca ileriye dönük android bir telefon olarak g2 yi nasıl önerebiliyorsun çok merak ediyorum LG güncelleme vermeyerek mi geleceğin telefonu oluyor ?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Ekranı şuan piyasanın en iyi ekranı Triliminos ve X-reality teknolojileri var ekranda Z1 in hoparlörü ayrıca gayet büyük ve donanımlı ve son teknoloji yazılımlar var bilmem bilirmisin ama Sony ses kalitesinde dünya çapında bir devdir walkman , xloud , clearbass teknolojilerinin eşi benzeri yok ayrıca ileriye dönük android bir telefon olarak g2 yi nasıl önerebiliyorsun çok merak ediyorum LG güncelleme vermeyerek mi geleceğin telefonu oluyor ?

Piyasanın en iyi ekranı mı :) LG G2 de ki IPS ekran çok daha iyi.. Çıkan önce ki sony telefonların ekranları hep eleştirildi, ekran konusunda hep rakiperinin gerisinde kaldı Z1'de de durum değişmemiş. incelemerine bakarsanız ekranının önce ki ekranlar gibi kötü olduğunu görebilirsiniz. ayrıca sesi de vasat olarak tanımlanmış.. Sony de güncelleme olarak LG'nin ilersinde değil, güncelleme de samsung'dan başkasına güvenmeyeceksin...

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Ekranı çok iyi değil, ayrıca telefonu almadan böyle yorumlar yapmak pek de doğru değil. Ekranı bana çok ama çok canlı geldi ve bu da iyi olduğunu göstermez, Süperamoled den bile daha canlı, note 3 kıyaslamasını gördüm. Su ana kadar en iyi ekran G2 de ve Gpro da var. Ips hem realistik hem de canlı renkler sunan tek ekran teknolojisi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkese selam benim merak ettiğim şu , üst düzey telefonu alanların kaçı üst düzey oyun için alıyo benim çevremde bunlardan alıpta oyun oynayan nerdeyse yok. birde hepsininde ortak sorunu büyük telefonlar taşıması zor. orta düzey her telefon internet video film müzik bir çok oyun işini zaten görüyor. misal s3 mini - s4 mini -htc one x -iphone 4 - nexus 4 gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence lg g2 çok iyi ekran büyük ama s4 kadar hacmi var nerdeyse ve donanımı çok güçlü.en önemlisi ise fiyatı iphone 5s in yarısı !,z1 ise bence gereksiz cerceveler çok büyük

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranı çok iyi değil, ayrıca telefonu almadan böyle yorumlar yapmak pek de doğru değil. Ekranı bana çok ama çok canlı geldi ve bu da iyi olduğunu göstermez, Süperamoled den bile daha canlı, note 3 kıyaslamasını gördüm. Su ana kadar en iyi ekran G2 de ve Gpro da var. Ips hem realistik hem de canlı renkler sunan tek ekran teknolojisi.
Beyler Triliminos normal LCD ekranara göre daha fazla renge sahiptir ki ben canlı canlı görme şansını yakaladım . cidden Triliminos ekran beni çok şaşırttı. o kadar gerçekçi renklere sahip ki bence en iyisi şu an Triliminos LCD ekranıdır, tek sorunu varsa o da siyahı parlak vermesidir ki o da bence önceki tft ekranlar gibi değildir. x-reality zaten görüntüyü işleyen bir yazılım araştırrsanız görürsünüz . ips ekran elbette güzel bir görüntü deneyimi sunabilir ama bir triliminos ekran kadar olamaz . bu benim düşüncem.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Beyler Triliminos normal LCD ekranara göre daha fazla renge sahiptir ki ben canlı canlı görme şansını yakaladım . cidden Triliminos ekran beni çok şaşırttı. o kadar gerçekçi renklere sahip ki bence en iyisi şu an Triliminos LCD ekranıdır, tek sorunu varsa o da siyahı parlak vermesidir ki o da bence önceki tft ekranlar gibi değildir. x-reality zaten görüntüyü işleyen bir yazılım araştırrsanız görürsünüz . ips ekran elbette güzel bir görüntü deneyimi sunabilir ama bir triliminos ekran kadar olamaz . bu benim düşüncem.

Siyahı parlak vermesi TFT'den bunu da görmeyeceğiz artık. :) Bence de Triliminos ekran şuan 1. :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Canlılık ile realistik farklı şeyler. Siz çok canlı renk seviyor iseniz Triluminos u daha çok begenebililirsiniz. Ben de Note kullanıyorum ve şikayetçiyim, renkler saçma bir şekilde canlı. Insan ın gözünün gördüğü gibi sunan tek ekran Ips dlr ki Lg bu sınıfta en iyisi.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Hıc kımse bana TFT + TRILIMUnos ekranın ıyı oldugunu soylemesın xperia z ile bir güneşe çıkın hiçbirşey göremessınız . Buda ekranın 5 para etmediğini kanıtlıyor .

En iyi ekran IPS ekrandır . yıl 2o13 olmuş daha bunu tartışıyorsunuz zevk mı alıyorsunuz anlamıyorum ki yada bilmeden fanlık yapıyosunuz .

Dünyada en iyi en kaliteli ekran LG dedir.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Canlılık ile realistik farklı şeyler. Siz çok canlı renk seviyor iseniz Triluminos u daha çok begenebililirsiniz. Ben de Note kullanıyorum ve şikayetçiyim, renkler saçma bir şekilde canlı. Insan ın gözünün gördüğü gibi sunan tek ekran Ips dlr ki Lg bu sınıfta en iyisi.

Bu arkadaşların yapılan incemelerden haberleri yok. Baksalar Z1 ekranın önce ki ekranlar gibi rakiplerinin gerisinde kaldığını görürler..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Triliminos ekranın şu an piyasanın en iyi ekranı olduğunu söyleyenler Z1 incelemelerine bakmalarını öneririm. Ekran her zaman ki rakiplerinin gerisinde kalmış..

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her şeyi anlarım da z1'in ekranına hangi gözlerle kötü diyorsunuz anlamıyorum

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bu arkadaşların yapılan incemelerden haberleri yok. Baksalar Z1 ekranın önce ki ekranlar gibi rakiplerinin gerisinde kaldığını görürler..

Triliminos ekranın şu an piyasanın en iyi ekranı olduğunu söyleyenler Z1 incelemelerine bakmalarını öneririm. Ekran her zaman ki rakiplerinin gerisinde kalmış..

Burada kimin yapılan incelemelerden haberi olmadığı açıkça belli oluyor.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Z1 Ekrana kötü diyenlere sesleniyorum. Susmanızı ve telefonu beklemenizi tavsiye ediyorum...

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Z1 Ekranı önce ki ekranlar kadar kötü olmasa da ekran olarak yine sınıfta kalmıştır.. Contrast oranı bile htc one'nin gerisinde.. Şu an piyasanın en iyi ekranı diyenler yanılıyor..

Constrat Oranları:

Z1: 11353

LG G2: 11503

HTC ONE: 11781

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Piyasanın en iyi ekranı mı :) LG G2 de ki IPS ekran çok daha iyi.. Çıkan önce ki sony telefonların ekranları hep eleştirildi, ekran konusunda hep rakiperinin gerisinde kaldı Z1'de de durum değişmemiş. incelemerine bakarsanız ekranının önce ki ekranlar gibi kötü olduğunu görebilirsiniz. ayrıca sesi de vasat olarak tanımlanmış.. Sony de güncelleme olarak LG'nin ilersinde değil, güncelleme de samsung'dan başkasına güvenmeyeceksin...
LGnin güncelleme vermediğini herkes biliyor boşa yırtınıp durma ayrıca sen TFT LED ekranı 37 ekran Tv , İps ekranı LED ekran sanıyorsun heralde bu ekran teknolojilerinde yazılım önemlidir ve şuan en iyi yazılım Sonyde ayrıca Xperia Z de minicik hoparlörden yeterli ses çıkartan firma o hoparlörün 10-15 katı büyüklüğünde hoparlör yerleştirince sesi nasıl vasat çıkıyor acaba ? bence sen kendini avutmaya devam et Sony herzaman multimedya devidir dünyada ve teknolojilerini konuşturur sen güncelleme vermeyen ses kalitesi berbat Ips ekranlı kamerası berbat ama OIS var mantığı ile gidip al ve onun ile yola devam et çünkü Sony herkeste olmamalı sony kullanmak ayrıcalıktır :biggrin:

Burada kimin yapılan incelemelerden haberi olmadığı açıkça belli oluyor.
Sony düşmanı o arkadaş bir tane Xperia Z almış root yaparken sistemi bozmuş servise göndermişler telefon gelmedi diye burlardan sony ürünlerini kötülüyor :D Kullanmayı bilmiyşorsan firma ne yapsın değil mi :)

Alakası yok Xperia Zninde ekranı bir numara değildi ama en doğru rengi xperia z verirdi iyiki bir düz IPS ekran paneli kullanıyorlar bu arada söylüyorum papağan gibi ezberlemişsin ama en iyi ekran paneli Sharp ın IGZO panelidir milletede konudan konuya yalan sıralama yok Xperia Z Kullanıyorum bozuldu yok Note kullanıyorum şikayetçiyim tutmuyor bu numaraların benden söylemesi :)

Hıc kımse bana TFT + TRILIMUnos ekranın ıyı oldugunu soylemesın xperia z ile bir güneşe çıkın hiçbirşey göremessınız . Buda ekranın 5 para etmediğini kanıtlıyor .

En iyi ekran IPS ekrandır . yıl 2o13 olmuş daha bunu tartışıyorsunuz zevk mı alıyorsunuz anlamıyorum ki yada bilmeden fanlık yapıyosunuz .

Dünyada en iyi en kaliteli ekran LG dedir.
Dünyadaki en iyi ekran paneli sharp ın kullandığı IGZO panelidir bir ezberlemişsin adını aynı şeyi diyip duruyorsun ben güneşe çıkıyorum xperia z gayet normal gösteriyor ayrıca xperia z de triliminos ve x-reality yoktu xperia z1 e eklediler triliminos ve x-reality i bilip bilmeden konuşup duruyorsun maaşsız fanboy seni

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Xperia Z Ultra'yı yakından görme şansına sahip oldum ve ekranı gerçekten başarılıydı, görüş açısı düzeltilmiş,renkler daha canlı idi. G2'yi de kullanma şansım oldu IPS ekran zaten bildiğimiz gibi iyidi, parlaklığı Ultra'dan daha iyiydi, ama Ultra'nın ekranı daha gerçekçi gibi geldi. Kısaca şöyle diyelim 2'sinin de ekranı gayet iyi normal kullanımda farkını bile hissetmeyeceksiniz arkadaşlar yok onun ekranı yok bunun ekranı daha iyi yapmaktan vazgeçin artık bu saatten sonra.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
LGnin güncelleme vermediğini herkes biliyor boşa yırtınıp durma ayrıca sen TFT LED ekranı 37 ekran Tv , İps ekranı LED ekran sanıyorsun heralde bu ekran teknolojilerinde yazılım önemlidir ve şuan en iyi yazılım Sonyde ayrıca Xperia Z de minicik hoparlörden yeterli ses çıkartan firma o hoparlörün 10-15 katı büyüklüğünde hoparlör yerleştirince sesi nasıl vasat çıkıyor acaba ? bence sen kendini avutmaya devam et Sony herzaman multimedya devidir dünyada ve teknolojilerini konuşturur sen güncelleme vermeyen ses kalitesi berbat Ips ekranlı kamerası berbat ama OIS var mantığı ile gidip al ve onun ile yola devam et çünkü Sony herkeste olmamalı sony kullanmak ayrıcalıktır :biggrin:

Sony düşmanı o arkadaş bir tane Xperia Z almış root yaparken sistemi bozmuş servise göndermişler telefon gelmedi diye burlardan sony ürünlerini kötülüyor :D Kullanmayı bilmiyşorsan firma ne yapsın değil mi :)

Alakası yok Xperia Zninde ekranı bir numara değildi ama en doğru rengi xperia z verirdi iyiki bir düz IPS ekran paneli kullanıyorlar bu arada söylüyorum papağan gibi ezberlemişsin ama en iyi ekran paneli Sharp ın IGZO panelidir milletede konudan konuya yalan sıralama yok Xperia Z Kullanıyorum bozuldu yok Note kullanıyorum şikayetçiyim tutmuyor bu numaraların benden söylemesi :)

Kimsenin sony kötülemek gibi bir çabası yok, sadece dünyanın en iyi ekranı değil diyoruz, siz kabul etseniz de etmeseniz de ekran olarak yine rakiplerinin gerisinde kalmış.. gözle görülür birşey bile gösteremiyorsunuz..

Constrat Oranları

Z1: 11353

LG G2: 11503

HTC ONE: 11781

Renk Sıcaklığı

Z1: 7037

HTC ONE: 7656

LG G2: 7931

Samsung Galaxy S4: 7980

Renk ışınları

Z1: 2.08

HTC ONE: 2.21

LG G2: 2.15

Samsung Galaxy S4: 2.34

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Sharpın IGZO ekranını kım kullanıyorda sharp sharp diye kuduruyorsun . Şu anda kullanılan en iyi ekran IPS ekran tabi kullanılmayan teknolojiye en iyi diyen tek kişi sensin isminden başka bişey bilmiyosun .

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
@LittleMonster

Alakası yok Xperia Zninde ekranı bir numara değildi ama en doğru rengi xperia z verirdi iyiki bir düz IPS ekran paneli kullanıyorlar bu arada söylüyorum papağan gibi ezberlemişsin ama en iyi ekran paneli Sharp ın IGZO panelidir milletede konudan konuya yalan sıralama yok Xperia Z Kullanıyorum bozuldu yok Note kullanıyorum şikayetçiyim tutmuyor bu numaraların benden söylemesi

Sen kim olduğunu sanıyorsun da bana yalancı diyorsun? Ne zaman dedim Xperia Z bozuldu Note aldım diye? Yazıklar olsun, bi yalancı olmadığım kaldı. Her zaman en doğruyu, en dürüst bir şekilde söylemeye çalıştım. Yeri geldi sony yi övdüm, samsung u kötüledim, yeri geldi Lg yi övdüm. Bari söylediklerime inanmıyor isen takma beni, mesajlarıma cevap yazmak zorunda değilsin. Ha bak Note um olduğuna inanmıyorsun, ss atıyorum, tabi inanırsan;

t3vry.png

Xelord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hayır aksine androidin geliştirilebilir, değiştirilebilir olduğunu düşünürsek custom romlarda filan sanal tuşlarının da boyutunu değiştirip, araya farklı bir tuş koyup mesela 4. bir tuş ekleyip farklı şeyler yapabiliriz. Yani aslına bakarsanız daha iyi.

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla sırf o yüzden almıyacağım galiba nexus 5 bekliycem fakat nexus 5 tede sanal tuş hakkında bilgisi olan varmı 2 aydır lg g2 yi bekliyodum sanal tuş kafama takıldı dün almıcam telefonu inşallah nexus 5 te olmaz

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Valla sırf o yüzden almıyacağım galiba nexus 5 bekliycem fakat nexus 5 tede sanal tuş hakkında bilgisi olan varmı 2 aydır lg g2 yi bekliyodum sanal tuş kafama takıldı dün almıcam telefonu inşallah nexus 5 te olmaz
Nexus 5te sanal tuş kullanılacak.