İphone 5s mi Lg G2 mi Sony Xperia Z1 mi? Hangisini alayım?

İphone 5s mi Lg G2 mi Sony Xperia Z1

• İphone 5s

Kullanılan: 16 39.0%
  • Lg G2

Kullanılan: 15 36.6%
  • Sony Xperia Z1

Kullanılan: 10 24.4%

• Kullanılan toplam oy
    41

PcUzmanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
%100 LG G2 Hız,Zerafet in bulunduğu Teknoloji harikasını al.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Paran varsa iphone 5s. İphone 5s ile lg 2 karşılaştırılamaz. İphone 5s al

Doğru LG G2 her acıdan 5S den daha üstün bir telefon.

Ekran Kalitesi,Pil Süresi,Hızı,Android Rahatlıgı,Kamerası falan falan uzar gider...

brslfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana kalırsa iPhone derim çünkü Apple ürettiği telefonun arkasında duran bir firma ve uygulama mağazası olarakta en geniş yelpazeye sahip lg yine beğeniyorum ama lg kararsız çünkü geçenlerde L serisi telefonlarına destek vermeyi keseceğini okumuştum daha sonraları bunu g2yede yapabilir . Sonde güzel ama arayüz olarak beğenmiyorum . Güncelleme desteği çok yok

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Lg g2nin bir üstü yakında gelicek boşuna alma pişman olursun,
uygun fiyat ve fiyatına göre donanim olsun diyorsanda GM Discovery...

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hızı, kamerası ? Yapma hocam.

Açık konusalım mı senle ? Snapdragon 800 ü Koy iPhone 5 veya 5s e (Çözünürlükleri aynı sonucta) A7 den fazla performans verir Android in sıkıntısı Habire cozunurluk arttırıyolar ayrıca hız konusunda sozumun arkasındayım İki telefonada Bir Video Convert Ettirilse LG G2 en az 2 Kat fark atar 2 Çekirdek 4 Çekirdek 1.4 Ghz A7 2.26 Ghz Snapdragon 800...

Kamera konusundada OIS destegi sayesinde video cekerken titresim hissttirmiyon ve fotograflardada aynı sekılde...Ayrıca detaya inildiginde 13 Megapixel in Üstünlügü öne çıkıyor ve iPhone 5s 480p 120 fps video cekiyor (Kanıtlandı 720 P 120 Kare degil 480 p 120 kare cekip Yazılımsal olarak 720 p yapıyor ve 720 p ile aynı kaliteyi vermiyor arastırabılırsın) ama LG G2 FULL HD DE 60 Kare Saniye video alabılıyor...

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Açık konusalım mı senle ? Snapdragon 800 ü Koy iPhone 5 veya 5s e (Çözünürlükleri aynı sonucta) A7 den fazla performans verir Android in sıkıntısı Habire cozunurluk arttırıyolar ayrıca hız konusunda sozumun arkasındayım İki telefonada Bir Video Convert Ettirilse LG G2 en az 2 Kat fark atar 2 Çekirdek 4 Çekirdek 1.4 Ghz A7 2.26 Ghz Snapdragon 800...

Kamera konusundada OIS destegi sayesinde video cekerken titresim hissttirmiyon ve fotograflardada aynı sekılde...Ayrıca detaya inildiginde 13 Megapixel in Üstünlügü öne çıkıyor ve iPhone 5s 480p 120 fps video cekiyor (Kanıtlandı 720 P 120 Kare degil 480 p 120 kare cekip Yazılımsal olarak 720 p yapıyor ve 720 p ile aynı kaliteyi vermiyor arastırabılırsın) ama LG G2 FULL HD DE 60 Kare Saniye video alabılıyor...

Kağıt üstü özrlliklere takılıp kalmışsınız. İki cihazı birden kullanmadan yorum yapmamanızı tavsiye ederim.

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya telefonla en fazla ne yapacaksın ki? 3D render mi yapacaksin ? git 1400 TL ye paşa gibi al lg g2 yi. Bir 5S kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Amerikadan almasaydım hayatta bu kadar para vermezdim şahsen. Arada uçurum var 800 TL az para değil. Ha senin için 800 TL önemli değilse git al 5S i kullan gitsin. Sonra satar yine g2 alabilrisin sonucta ikinci eli de pahalı ;) Şu telefon olayına bu kadar takılmayın :yes:

Bu arada Z1 de kullandım g2 de. Z1 gereksiz büyük (su geçirmeme muhabbeti yüzünden) ve ben TFT ekran olayını hiç beğenmedim. Şahsi düşüncem.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kağıt üstü özrlliklere takılıp kalmışsınız. İki cihazı birden kullanmadan yorum yapmamanızı tavsiye ederim.

Aynı gün arkadasımla aldık ben lg g2 aldım o 5s aldı inan g2 nin tek eksi yanı bence klavyesi swiftkey i aldım google play den cihazın hic eksi si kalmadı...iPhone 5s ide cok kullandım yani ama ekranının kucuklugu asırı rahatsız ettı benı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ikisinin işlemcisi aynı fakat lg g2 de kullananlar bilir ısınma ve oyunlarda fps düşüklüğü olabiliryor z1in kassının cam ve büyük olması ısıyı daha iyi yayıyor ve bu yüzden çoğu testte önde hız kesmeden s800 kullanıyorsun tavsiyem sony dir çünkü kullanınca bi daha vazgeçemiyorsun kaliteyi hissettiriyor

emrahkirecci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalite hız sağlamlık olarak İphone 5S. Ekran büyük ve görünüş güzel olsun diyosan Z1 :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
G2nin ısıyı düzgün dağıtamama sorunu ve dolayısıylada işlemcisi uzun süreli kullanımda performans kayıbı sorunu var Z1 ve 5S te kasada kullanılan malzemeden dolayı bu gideriliyor.
Ayrıca LGdeki OIS çok üst seviye bir OIS değil . Yazılımsal bir OIS ten farkı yok şuan üst seviye OIS Lumia 1520 de var.
Ayrıca G2nin kamerasının 60kare çekimde ne kadar kare kaybı yaşadığını kendi gözlerimle gördüm bunun yanısıra kamera arayüzü gecikmeli açılması vs vs. sorunlu.
5S ' in sensörü ve pixel genişliği daha fazla g2den ve şu yeni dual flaşıyla bence çok ileride. Kameranın Mp ine çok takılmamanızı öneriyorum çünkü kameranın çekim kalitesini sadece mp belirlemiyor.
Kullanılan lens , diyafram , sensör büyüklüğü , yazılım bunlar Mp den daha önemli şeyler bence bu alanda Z1 bu 3 cihazdan en iyisi çünkü hem G lensi hemde BIONZ görüntü işlemcisi var.
Hangi akıllı telefonda kamera için ek bir işlemci kullanıldıki şimdiye kadar ? Zaten halihazırda çok iyi çekiyor güncellemelerle çok daha ileriye gidecektir.
Ayrıca Androiddeki en büyük kamera sensörü yine Sonyde G2nin kamera sensöründen 3 kat büyük algılayıcısı var.