İphone 5s mi iphone 6 mi?

all1none

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5s 32/64 gb almayı düşünüyordum ama iphone 32gb ve 64 gb 5s leri bulundurmadığını biliyoruz hiç bir mağazada yok. O yüzden 5s alırsam 16 gb almak zorundayım. Ama bu telefonu 2,5-3 sene civarı kullanacağım için 16 yetmiceğini düşünüyorum.
Bu sebepten tüm paramı kullanıp iphone 6 64gb düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var. Bükülme sıkıntısı deniyordu gerçekten var mı bi çözümü yok mu bi bilgim yok? Hassaslık oldugunu görmüştüm çabuk ekranının kırıldıgını düştüğünüde fazla zarar gördüğü falan yazıyordu ? Bazı kullanıcılarda aldıklarında kamerada vb özellikler kaymalar gibi hatalarla karşılaşılmış ?
Sİzce ne yapmalıyımç Öğrenciyim dışarda okumuyorum para sıkıntım yok ama kenardaki bütün paramı basıp iphone 6 64 gb mı almalıyım yoksa paramı cebimde tutup iphone 5s 16 gb mı almalıyım ?

all1none

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakında iphone 6s çıkacak ve iphone 5sler eski duruma düşecek eskimez ama değeri de düşmez ama tabiki eski görünür.
Her telefonda bükülme sorunu vardır, ben iphone 6 plus denedim gittim mağazaya tüm kuvvetimi uyguladim ne bükülme oldu ne bisey. Samsung gibi arka kapağı plastik değil sağlam maddeden yapılmış.
Ince telefonların hepsi hassastır ekranları kırılabilir bir yere vurunca ama ekran koruyucu var markasını şuan hatırlamıyorum ama 59 lira fiyati ve ekrana çekiçle vursaniz bile kırılmıyor çizik bile olmuyor webtekno'da bile tanıtım yaptılar.

Bende samsung s4 kullaniyorum 2 yıldır ve iphone alacağım ama 6s mi 6 mı alsam bilemedim.
6s mi 6 mı arasında kalsam alıcagım 6 olurdu heralde. bükülme sorunu olmaz mı diyosun. telefon arka cebindeyken şoför koltuguna oturan biri oturup kalkmış telefon baya ükülmüş falan böyle şeyler okumuştum.Gerçi şöyle de bi haber vardıiphone b usorun ortaya çıktıktan sonra gövdesi daha sağlam olarak üretmeye başlamış diye okumuştum. Onca para sonunda hevesim kursagımda kalsın istemem

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yakında iphone 6s çıkacak ve iphone 5sler eski duruma düşecek eskimez ama değeri de düşmez ama tabiki eski görünür.
Her telefonda bükülme sorunu vardır, ben iphone 6 plus denedim gittim mağazaya tüm kuvvetimi uyguladim ne bükülme oldu ne bisey. Samsung gibi arka kapağı plastik değil sağlam maddeden yapılmış.
Ince telefonların hepsi hassastır ekranları kırılabilir bir yere vurunca ama ekran koruyucu var markasını şuan hatırlamıyorum ama 59 lira fiyati ve ekrana çekiçle vursaniz bile kırılmıyor çizik bile olmuyor webtekno'da bile tanıtım yaptılar.

Bende samsung s4 kullaniyorum 2 yıldır ve iphone alacağım ama 6s mi 6 mı alsam bilemedim.
6s mi 6 mı arasında kalsam alıcagım 6 olurdu heralde. bükülme sorunu olmaz mı diyosun. telefon arka cebindeyken şoför koltuguna oturan biri oturup kalkmış telefon baya ükülmüş falan böyle şeyler okumuştum.Gerçi şöyle de bi haber vardıiphone b usorun ortaya çıktıktan sonra gövdesi daha sağlam olarak üretmeye başlamış diye okumuştum. Onca para sonunda hevesim kursagımda kalsın istemem

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
senin gibiyim bende aynı üniversiteye gitcem ama 2850 lira vermek te ne bliliyim cok fazla param olmadığından değil ama o paraya baska seylerde alırım diyorum ama 5s te ekran küçüklüğü ilerde sıkıntı cıkarır mı onuda bilemedim

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
iPhone 6 kullanıyorum genellikle arka cebimde duruyor sınıfta otururken filanda gerekmedikçe çıkartmıyorum şuana kadar bükülme filan olmadı kılıfsız kullanmama rağmen. Ben gayet memnunum daha öncede note 2 kullanıyordum boyut olarak gayet yeterli her işimi rahat bir şekilde görüyorum. Fazla oyun oynamadığım içinde şarj sıkıntım yok 1 günü rahat çıkartıyorum.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Niye komik gelsin ki ? İphone kullanıcıları veyahut severler için gayet normal bir soru.. Büyük ekran severler veyahut küçük ekran severler için gayet mantıklı bir soru.Onun haricinde her iki cihazda gayet uzun ömürlü ve parasını hakeden bir cihaz. Tabi ki pahalı ama ülkemizde ki durumlardan dolayı bu böyle. Bu nedenle iki telefonu da gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.İphone 5s 32 veya 64gb lık ürün stoğuna gelince apple ın kendi sitesinden veyahut telefonculardan alabilirsin , bulabilirsin.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2

bahsettigiz ekran koruyucu markasi BUFF'tir, tavsiye edilir:cool:

Ben iphone 6 derim her turlu, cunku iphone 6nin bukulecegi bir durumda eminim ki iphone 5s de bukulurdu

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bahsettigiz ekran koruyucu markasi BUFF'tir, tavsiye edilir:cool:

Ben iphone 6 derim her turlu, cunku iphone 6nin bukulecegi bir durumda eminim ki iphone 5s de bukulurdu

Evet evet buff hatta sadece apple için değil samsung için de vardı :)

hakanmelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben iPhone 6 tavsiye etmiyorum. Şu an bükülmüş iPhone 6 kullanıyorum. Üstelik AppStore'a gittim ve değiştirmediler üstüne üstelik 900 lira para istediler. 1 aydır uğraşıyorum denemedim şey kalmadı. Apple sahip çıkmadı. En son tüketici haklarına başvurdum bakalım sonucu bekliyorum. Ama kullanıp bükülmeyenler de var. Ben çok dikkatli kullanmama rağmen oldu. Sen biraz daha araştır istersen.

Burada konusu da açmıştım .

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben iPhone 6 tavsiye etmiyorum. Şu an bükülmüş iPhone 6 kullanıyorum. Üstelik AppStore'a gittim ve değiştirmediler üstüne üstelik 900 lira para istediler. 1 aydır uğraşıyorum denemedim şey kalmadı. Apple sahip çıkmadı. En son tüketici haklarına başvurdum bakalım sonucu bekliyorum. Ama kullanıp bükülmeyenler de var. Ben çok dikkatli kullanmama rağmen oldu. Sen biraz daha araştır istersen.

Burada konusu da açmıştım .

Iphone ekranı kırılsa bile yeni telefon veriyor sen apple sahip çıkmadı diyorsun :D

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İstanbulda oturuyosan kamerada falan sıkıntı olur diye hiç düşünme randevu alıp apple mağazasına git hemen yenisini veriyolar

all1none

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Niye komik gelsin ki ? İphone kullanıcıları veyahut severler için gayet normal bir soru.. Büyük ekran severler veyahut küçük ekran severler için gayet mantıklı bir soru.Onun haricinde her iki cihazda gayet uzun ömürlü ve parasını hakeden bir cihaz. Tabi ki pahalı ama ülkemizde ki durumlardan dolayı bu böyle. Bu nedenle iki telefonu da gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.İphone 5s 32 veya 64gb lık ürün stoğuna gelince apple ın kendi sitesinden veyahut telefonculardan alabilirsin , bulabilirsin.
5s 32 gb 64 gb ürünler stoğa ne zaman gelir tahmini olarak ?