İphone 5S, Home Tuşu ve Parmak İzi Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

WrithQuars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefon 2014 yılından alınma ve batarya ölmüş durumdaydı %25-30 ken kapanıyordu batarya kabi. denedim yine çözülmedi.
Yeni batarya sipariş ettim ve takarken HOME butonu zarar görmüş olabilir diye düşünüyorum taktıktan sonra Home tuşu çalışmıyor ama PARMAK İZİ çalışıyor, şimdi 20-30tlye tuş değişecek telefoncular var fakat, parmak izi çalışmıyormuş öylede ne yapabilirim?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Evet hocam parmak izi gidiyo bildigim yine telcilere sorarsiniz.sahibindende filan ayni sekilde cok ilan var.degisim yapildi parmak izi gitti diye.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Telefon 2014 yılından alınma ve batarya ölmüş durumdaydı %25-30 ken kapanıyordu batarya kabi. denedim yine çözülmedi.
Yeni batarya sipariş ettim ve takarken HOME butonu zarar görmüş olabilir diye düşünüyorum taktıktan sonra Home tuşu çalışmıyor ama PARMAK İZİ çalışıyor, şimdi 20-30tlye tuş değişecek telefoncular var fakat, parmak izi çalışmıyormuş öylede ne yapabilirim?
Sanırım batarya değişimini serviste yaptırmadın hocam

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Oyle olmus gorunen o malesef
Ben kime olsa diyorum apple için dışarıdaki tamirciyim diye geçinen telefonculara vermek yazık günah parçası pahalı diye her telefoncu apple servisi mübarek. Zaten adamlar her türlü kolaylığı sağlıyor memnuniyet adına.

WrithQuars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben kime olsa diyorum apple için dışarıdaki tamirciyim diye geçinen telefonculara vermek yazık günah parçası pahalı diye her telefoncu apple servisi mübarek. Zaten adamlar her türlü kolaylığı sağlıyor memnuniyet adına.
1. Kendim yaptım :) sonra yapamayınca telefoncuya götürdüm.
2. Garantisi yok ve telefonu ben 850 tl aldım, bir batarya için 100-150tl ödemek öğrenci adam için zor
3. Çözüm istiyorum nasıl yapabilirm.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
1. Kendim yaptım :) sonra yapamayınca telefoncuya götürdüm.
2. Garantisi yok ve telefonu ben 850 tl aldım, bir batarya için 100-150tl ödemek öğrenci adam için zor
3. Çözüm istiyorum nasıl yapabilirm.

İlla yapmak istiyorsanız eğer, home butonunun filmi (iletim kablosu) kopmuş veya bi şekilde tahrip olduğundan çalışmıyor ve bu durumda yenisini alıp tamir etmeniz gerekecek.

Bana kalırsa hiç tamir ettirmeden assistive touch özelliğiyle telefonu kullanmanız ve daha fazla masraf açmamanız.

Edit : Home butonunun filmini tamirci başka bir cihazda denesin eğer sağlam ise boşuna sipariş etmeyin.