iPhone 5s ekran dönme sorunu

Eadz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Tam süresini hatırlamamakla beraber yaklaşık 8-10 aydır bu sorunu yaşıyorum. Uygulama geçmişine gelip sileceğim sıra ekran birden dönüyor. Ekran görüntülerini de ekliyorum. Telefonu resetledim yeniden kurdum yine düzelmedi. 1-2 kez de iPad air2'de yaşadım bu olayı..

Telefonda Bir kaç kere de yeniden başlatacağım sıra yani home+kilit tuşuna basılı tutarken kapanmadan hemen önce mavi ekran veriyordu. Bu işlem de bir kaç kez yaşandı artık korkuyorum komple kapatıyorum sadece.

Daha sonraları da şu bildirimlerin üst üste binmeleri olmaya başladı. Bir veya bir kaç bildirim sabit kalıyor diğerleri üstüne biniyor tümünü sil deyince kayboluyor ama aşağılara inince yine gözüküyordu. Bu sorunları kime sorsam göstersem böyle bir şeyi görmediklerini söylediler.

İstanbul dışında olduğum için ve devamlı gidip gelemediğim için Apple Store'a götüremedim 2 yıllık garantisi bitmeden tam randevu aldım gideceğim derken 2 gün öncesinde ufak bir kaza geçirdim ve haftalarca evde kalmak zorunda kaldım. İyi olduğum sırada da garantisi çoktan bitmişti.
Şimdi tekrar düşünüyorum götürmeyi ancak ne kadara mal olur bilemiyorum.
Yeni telefon istiyorum ancak Eylül'e de çok kalmadı ve almışken yeni çıkanını almak istiyorum. Şimdi bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve götürürsem değişim mi olur tamir mi? Ve fiyatı ne kadar olabilir tahmini? Yeni telefon için de sizce beklemeli miyim? Fiyatlar da aşırı yükseldi, yeni çıkacak olan çok pahalı olacaksa haketmiş olacak mı o da muamma.. aşırı kararsızım bu konuda da:)

Teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• IMG_4226.JPG
    IMG_4226.JPG
    92.9 KB · Görüntüleme: 639
  • IMG_4227.JPG
    IMG_4227.JPG
    76.1 KB · Görüntüleme: 336
  • IMG_1811.JPG
    IMG_1811.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 346
  • IMG_1806.JPG