iPhone 5S durup dururken alev aldı!

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Olay Cuma gerçekleşti. Yani daha yeni... Internette yabancı bir iPhone forumunda WAM2 nickli üye iPhone 5S telefonunun durup dururken aniden alev aldığını söyledi. WAM2 telefonun o sırada sarja takılı olmadığını ve hiç bir şekilde yan sanayi ürün kullanmadığını, sarj aletinin orijinal olduğunu belirtiyor. WAM2 ekranın aniden şiştiğini fark edince hemen telefonun bataryasını çıkarmış... Aşağıdaki fotoğrafları paylaşmış... Not: Bende de iPhone 5S var ve bazen ani ısınmalar oluyor... bu haberi okuyunca da tırsmadım yani....

IMG_20140221_194651230.jpg

IMG_20140221_194656523.jpg

IMG_20140221_202720190.jpg

photo%201.JPG

photo%202.JPG

photo%205.JPG

photo%204.JPG

photo-2.JPG

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Apple bu aralar bu haberle çok gündeme geldi bu konuda bende tırsmadım değil :)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
ekranın aniden şiştiğini fark edince hemen telefonun bataryasını çıkarmış...

Telefon tamircisi falan mıymış ? Arka kasa kırılmadan öyle hemen çıkartamaz.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10

Aynen ben de seninle aynı düşüncedeyim... hayır şimdei bende öyle olsa vaktim de olsa cihazı sökmek için ulan iPhone'un vidalarına uygun tornavidayı nereden buldun.. Kasayı sökmek öyle kolay bir şey değil ki bataryanın üzerinde beyaz yazılar olur bu kadar yanmış olsa da en azınadn o yazıalrdan bir iz görürlürdü bence... aşağıdaki fotoda görülen yazıların bu yanmış bateride hiç bir şekilde görünmemesi tuhaf değil mi sizce de?

aD3oxevif6k36Ahh

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Çinphone alırsa alev de alır patlar da :D Orijinal iPhone değil bence bahsedilen resimdeki iPhone karalama senaryoları yine :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
telefonun ön yüzünü merak etmedim değil :)

berkaysavci

Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Reaksiyon puanı
1
Telefon cakma olabilir yada adamdan habersiz bir sey dokulduse kisa devre yapmstr.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Aynen ben de seninle aynı düşüncedeyim... hayır şimdei bende öyle olsa vaktim de olsa cihazı sökmek için ulan iPhone'un vidalarına uygun tornavidayı nereden buldun.. Kasayı sökmek öyle kolay bir şey değil ki bataryanın üzerinde beyaz yazılar olur bu kadar yanmış olsa da en azınadn o yazıalrdan bir iz görürlürdü bence... aşağıdaki fotoda görülen yazıların bu yanmış bateride hiç bir şekilde görünmemesi tuhaf değil mi sizce de?

Artık pek çok kişinin evinde telefon tornavidaları bulunuyor. Ben dahi pek çok kez telefonumu söküp takışımdır. Demekki bu alet edavat sizde yok ;) kaldı ki yabancılar bu işe daha meraklıdır bilindiği gibi. Lipolar konusunda biraz bahsedeyim, eğer lipo pilin sonuna kadar bitmesine, düzensiz şarj ve yüksek akım ile şarj denemelerine girişirseniz lipo pil şişer. Bunu okuyunca korkmayın :D muhtemelen piyasada 2 yıl kadar kullanılmış pek çok pilde şişme vardır. Ancak yanma için kısa devre gerekir. Pilin üstündeki yazı silinmiş dediğin aslında ince plastik bir tabaka. Altında ise kalınca bir plastik, lipo hücrelerini bir arada tutar. O bile oldukça zarar görmüş fotoğrafta.
Telefon kesin çin malıdır demek imkansız. Bu bir elektronik ve milyonda bir olabilir. Korkmaya gerek yok bence ;)

faruk_ozk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o iphone çakma bence 6. resimde hoparlör bölümüne bakın telefonun duruş yönüne göre delikli görünen yerler benim iphone 5s de büyük delikli yer sol tarafta küçük delikli yer sağ tarafta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o iphone çakma bence 6. resimde hoparlör bölümüne bakın telefonun duruş yönüne göre delikli görünen yerler benim iphone 5s de büyük delikli yer sol tarafta küçük delikli yer sağ tarafta
iPhone'ların kasaları arkadan açılmaz, önden açılır. İlk önce ekran bir vakum yardımıyla çıkarılır. Fotoğraflardaki iPhone orjinal. Ve arkadan değil önden açılmış, yani ekran çıkarılmış. bu çok zor bir işlem değil. Bu yüzden sizin dediğiniz gibi telefonda da bir terslik yok.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
çakma olmadığı kesin ama böyle ani yanmaların nedenide düzensiz şarj dan olabilir.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
iPhone'ların kasaları arkadan açılmaz, önden açılır. İlk önce ekran bir vakum yardımıyla çıkarılır. Fotoğraflardaki iPhone orjinal. Ve arkadan değil önden açılmış, yani ekran çıkarılmış. bu çok zor bir işlem değil. Bu yüzden sizin dediğiniz gibi telefonda da bir terslik yok.

Sen 3te kalmışsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen 3te kalmışsın
Yukarıdaki resimlerde baştan 5. sıradaki resimde ses tuşları görünüyor. Ses tuşları iPhone'ların sol tarafında bulunur. Şişmiş ve yanmış Pil de bu tuşların sağında kaldığına göre cihazın ekranı çıkarılmış demektir..

Siz nerede kaldınız bilmiyorum ama hiç iPhone açmadığınız belli..

.com/watch?v=RWMnlVN-4Ss

başına youtube ekleyip izleyiniz. SDN okurları link paylaşamıyormuş.