iPhone 5s alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen bende iyi bi bütçem olsa Xiaomi lere yönelirdim arkadaşta önermişti. Babam lgs var bu sene bitir en âlasını alayım sana diyor ? Tasarımını beğendiğim için iPhone 5s düşünmüştüm , zaten sadece alo diyip mesaj atıcam Pubg Mobile fln oynamıyorum. Orjinalini oynuyorum Pc den zaten çoğunlukla pc oynuyorum. Galiba iPhone 5s alacağım gibi görünüyor bu bütçeyle, ama inşallah seneye Xiaomi redmi 9 alırım Veya başka bir model :) çok teşekkür ederim
alma diyorum sen laftan anlamıyon mu sırf tasarımını beğendin diye 2013 model telefon alınmaz ailene söyle 2300-2400'e sana RN8 alsın bu konu da burada kapansın
bende telefondan oyun oynayan biri değilim ama sırf tasarımı için 2013 model telefon almam

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bir tane ikinci el iphone 5s edin ailen rn8 alsın...

Yağız Trz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
B
ailesinin koyduğu limit de çok az günümüzde adam akıllı telefon almak için 2500-3000'e çıkmak gerek
Biraz bekleyip öyle alayım en iyisi haklısın bu bütçeye iyi bir telefon alınmaz onlarlada konuşurum.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Bana kalırsa al benim bir akrabamda vardı telefon 10. Kattan aşağı düştü sadece kenarlarında zedelenme ve dokunmatiği (sol ve sağ kenarlar) bozuldu fakat telefoncuda tamir edildi ve şuan sorunsuz bir şekilde babam kullanıyor
İOS Sürümüde yüksek çoğu uygulamayıda kaldırır ucuz ve iyi olarak bu telefonu alabilirsin (özellikleri çokta iyi değil) :)
Sanırım İphone 5S'e destek kesilmeye başlamış :(
Genede senin kararın ;)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
çocuğun ailesi 1000 tl limit koymuş o limitin dışına çıkamıyormuş
8 değil XR'ı altına inilmez
XR ve 8 arasında performans farkı yok bile. Test yaparsanız anca fark ortaya çıkıyor. 8 , 8 Plus ve üstü halen daha ikinci elde alınabilir cihazlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlla küçük iPhone istiyorum diyorsan aynı kasadaki iPhone SE al en azından. iOS 14 güncellemesi de alacak sosyal medyada ve ufak oyunlarda donanımı da yeterli. Ama tavsiyem paranı biriktirip Android'e yönelmen. Android o fiyatta daha çok mutlu eder.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
iphone ce alınca margarin tabağın oluyor diye iphone ce alma...

Reaksiyon puanı
342
Onun yerine Xiaomi almanı öneririm yıl olmuş 2020 sen 7 yıl önce çıkmış olan telefon alınır mı diyorsun ?
bütçeni biraz daha arttırıp Redmi Note 8 almanı öneririm

bende 5 yıl kullandım ve telefon elimde kaldı bu yüzden artık bir telefonu 5 sene boyunca kullanmayacam max 3 yıl öbür türlü elinde kalıyor satamıyorsun tecrübe ile sabittir :D
ilk 3 yıl severek kullandım 3.yılın sonunda telefondan sıkıldım çünkü telefon artık bana birçok yönden yetersiz geldi özellikle ekran ve bataryası bana yetmiyordu son 2 sene ise benim için tam bir işkenceydi özellikle yanımda şarj aleti taşımak artık sinir kat sayımı arttırmıştı ama çok şükür telefondan kurtuldum
Kasım 2019'da Xiaomi'ye geçtim çağ atladım desem yeridir ekran ve bataryası beni çok tatmin ediyor kesinlikle buna değdi :cool:
aga adamın bütçesi 1200tl sen adama 2300tllık telefon önerip ''biraz'' diyorsun kafanı çalıştır.

Yağız Trz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bana kalırsa al benim bir akrabamda vardı telefon 10. Kattan aşağı düştü sadece kenarlarında zedelenme ve dokunmatiği (sol ve sağ kenarlar) bozuldu fakat telefoncuda tamir edildi ve şuan sorunsuz bir şekilde babam kullanıyor
İOS Sürümüde yüksek çoğu uygulamayıda kaldırır ucuz ve iyi olarak bu telefonu alabilirsin (özellikleri çokta iyi değil) :)
Sanırım İphone 5S'e destek kesilmeye başlamış :(
Genede senin kararın ;)

Sağol cevabın için ?

bir tane ikinci el iphone 5s edin ailen rn8 alsın...
Sağol cevabın için. Redmi note 8 e baktım söylediğin, çok güzel telefonmuş seneye hedefte o var inşallah ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
aga adamın bütçesi 1200tl sen adama 2300tllık telefon önerip ''biraz'' diyorsun kafanı çalıştır.
Aga doğru diyorsun da günümüzde 1200'e adam akıllı telefon kalmadı ki ailesi limiti kaldırsa 2300'e RN8 alsa İPhone 5s'i aramaz bile şimdi bu adam 1200'e 2013 model bir telefon alsa adam akıllı kullanamayacak bile çünkü seneye uygulamalar desteğini kesmiş olacak güncelleme yapmazsan WhatsApp'a da Instagram'a da giremiyon çünkü IOS seni güncellemeye zorluyor

XR ve 8 arasında performans farkı yok bile. Test yaparsanız anca fark ortaya çıkıyor. 8 , 8 Plus ve üstü halen daha ikinci elde alınabilir cihazlar.

İlla küçük iPhone istiyorum diyorsan aynı kasadaki iPhone SE al en azından. iOS 14 güncellemesi de alacak sosyal medyada ve ufak oyunlarda donanımı da yeterli. Ama tavsiyem paranı biriktirip Android'e yönelmen. Android o fiyatta daha çok mutlu eder.
hocam doğru diyon da çerçeveli tasarım çok kötü ya film dizi izlerken zevk alamıyon oyun oynarken zevk vermiyor ekran kasa oranı yüksek telefonlar aldı başını gitti bunu sende biliyon

B

Biraz bekleyip öyle alayım en iyisi haklısın bu bütçeye iyi bir telefon alınmaz onlarlada konuşurum.
bence ailen limiti kaldırsın 1200'e günümüzde adam akıllı telefon bile yok

aga ben mantıklı olanı söylüyorum keşke RN8 2300-2400 olmasaydı normalde o telefon 1500-1600 tl idi konu sahibi arkadaş bu konuyu 4 ay önce açsaydı 200-300 daha koy RN8 al derdim

Son düzenleme:

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
kırptığı özelliklerden biri de 3D Touch ama hangi birimiz kullanıyor ki annem 6s kullanıyor bir kere bile 3D Touch kullandığını görmedim
XR çok kaba bir cihaz doğru ama İPhone 8 de artık göz yoran bir cihaz tam ekran kullanmaktan çerçeveli telefonlar bana garip gelmeye başladı
İPhone almak bana hiç mantıklı gelmiyor hem ihtiyacım yok hemde iş adamı teknoloji editörü veya içerik üreticisi değilim neden İPhone alayım ki ?

1200'e Xiaomi'nin adam akıllı telefonu yok ki bu konuyu 4 ay önce açsaydı 300-400 daha koy Redmi Note 8 al derdim o telefon da 2300'lere fırladı artık gerisini sen düşün
Ben AZERBAYCANDA yasiyorum ve bizde XİAOMİ telefonlari cok ucuz mesela: REDMI 9 2000TLaltinda ve iphone 5s-den daha iyi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bizde redmi 9 410 manat yani ortalama 1500-2000 TL arasi
ek vergiler var 3'e 4'e katlıyor kdv,ötv... telsiz kullanım haracı telsizcilerden alamadıklarını...
LyQrBG.gif

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Merhaba başlıkta belirttim. iPhone 5s almayı düşünüyorum. Telefondan oyun oynamam nadiren köyde sıkılınca oynasam bile küçük boyutlu oyunlar oynarım. İnstagramda dolaşırım, Discord kullanırım, arasıra fotoğraf çekerim kalitesi pek farketmez benim için fotoğrafın. iPhone 5s istememin nedeni tasarımını beğenmem ve küçük telefon sevmem. (büyükleri sevmiyorum cebime bile sığmıyor) Bir adet iPhone 5s buldum 32 gb yenilenmiş fiyatı 1200 TL sizce alayım mı?
6s

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
LyQrBG.gif

maliye vergi mükellefini emüklerken yakalanmış.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhaba başlıkta belirttim. iPhone 5s almayı düşünüyorum. Telefondan oyun oynamam nadiren köyde sıkılınca oynasam bile küçük boyutlu oyunlar oynarım. İnstagramda dolaşırım, Discord kullanırım, arasıra fotoğraf çekerim kalitesi pek farketmez benim için fotoğrafın. iPhone 5s istememin nedeni tasarımını beğenmem ve küçük telefon sevmem. (büyükleri sevmiyorum cebime bile sığmıyor) Bir adet iPhone 5s buldum 32 gb yenilenmiş fiyatı 1200 TL sizce alayım mı?
Almanızı önermem.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
500 TL ise alınır anca bu devirden sonra 5 veya 5s.
Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım :)