İPhone 5s alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Selam Dostlar

Tekrardan buraya dönmeyi özlemişim uzun zamandır dışardan takip etmekteydim okul vesaire işler yüzünden herneyse 2 yıllık Gm Discovery Macerama son vermeyi planlıyorum işimi görüyordu fakat artık gerçekten can sıkıntısından başka birşey değildi donmalar kasılmalar Android kullanmak istemiyorum öncelikle Maddi durumum iphone 5s alabilecek kadar 1500 lira civarı G4 Z5compact gibi cihazları önerebilirsiniz fakat gerçekten kullanmak istemiyorum planım 2-3 sene sonra iphone 8e direk geçiş yapmak öncelikle sizden sorum iphone5s beni ne kadar süre götürür oyun açısından fazla oyun oynayan birisi değilim Sosyal Medyayı Aktif kullanan Müzik fotoğraf tarzı takılan birisiyim genellikle fazla bi iş yapmayacagım ios11i alacağını tahmin ediyorum fakat sıkıntı cıkarırmı bilmiyorum iphone 6 ile arasında aham şaham bi fark yok fakat 1000tl gibi bi miktar malaasef vermeyi uygun bulmuyorum sonuçta gm discoveryden geçiş yapacagım sizce alınırmı yardımcı olurmusunuz bu kriterler için yoksa başka birşeye yönelmelimiyim teşekkür ederim

Adnan Cansız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam Dostlar

Tekrardan buraya dönmeyi özlemişim uzun zamandır dışardan takip etmekteydim okul vesaire işler yüzünden herneyse 2 yıllık Gm Discovery Macerama son vermeyi planlıyorum işimi görüyordu fakat artık gerçekten can sıkıntısından başka birşey değildi donmalar kasılmalar Android kullanmak istemiyorum öncelikle Maddi durumum iphone 5s alabilecek kadar 1500 lira civarı G4 Z5compact gibi cihazları önerebilirsiniz fakat gerçekten kullanmak istemiyorum planım 2-3 sene sonra iphone 8e direk geçiş yapmak öncelikle sizden sorum iphone5s beni ne kadar süre götürür oyun açısından fazla oyun oynayan birisi değilim Sosyal Medyayı Aktif kullanan Müzik fotoğraf tarzı takılan birisiyim genellikle fazla bi iş yapmayacagım ios11i alacağını tahmin ediyorum fakat sıkıntı cıkarırmı bilmiyorum iphone 6 ile arasında aham şaham bi fark yok fakat 1000tl gibi bi miktar malaasef vermeyi uygun bulmuyorum sonuçta gm discoveryden geçiş yapacagım sizce alınırmı yardımcı olurmusunuz bu kriterler için yoksa başka birşeye yönelmelimiyim teşekkür ederim
Yaklaşık 2 ay önce ios kullanmaya başladım iphone 6 ile gerçekten çok fark var. Kaliteyi hissedebileceksin diyebilirim fakat kişiselleştirmeye yönelik çok fazla seçenek sunmuyor sana. Ben direk 6 aldım sebebi ise bu yıl içerisinde İphone 7 çıkacak. eğer 2 - 3 yıl kullancaksan bence 5s doğru bir tercih olmaz. 2500 TL vermek istemiyorsan 1900-2000 tl arası temiz 6 bulabilirsin.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hocam discoveryden geçeceğim bide şuan lisedeyim üniye geçene kadar 5s idare der diye düşünüyorum facebook whatsapp youtube gibi uygulamalarda sıkıntı çıkarırmı 2 yıl içerisinde

Adnan Cansız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam discoveryden geçeceğim bide şuan lisedeyim üniye geçene kadar 5s idare der diye düşünüyorum facebook whatsapp youtube gibi uygulamalarda sıkıntı çıkarırmı 2 yıl içerisinde
Hayır herhangi bir sıkıntı çıkmaz. dediğin gibi bir durumdaysan alıp rahatlıkla kullanabilirsin diye düşünüyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Selam Dostlar

Merhaba,

Iphone 8 e gecmeniz icin en az 3 yil 5s i kulkanmaniz gerekiyor. Iphone 5s ios 11'i alir diye tahmin ediyorum demissiniz. Guncelleme almasina alir ama guncelleme aldikca hizi dusuyor. Yani mesele guncelleme almasi degil bu aldigi guncellemeler sonucundaki hizi ne durumda olucak? Size soyle ifade adiyim iphone 5s bu yil ve onumuzdeki yil guncellemelerinden sonraki guncellemelerde bariz yavaslicak. Suan bile eski performansi biraz dustu.

Sosyal medya, muzik , foto icin sizi 2 yil goturur, 3. Yilda kabak tadi vermeye baslar. Haberin olsun. Yani 3. Yilda suanki kullandigin general'e doner.

Eger sifir urun takintin varsa 5s al. Ama ikinci el guvenilir, temiz bir cihaz bulursan 1700-1800'e iphone 6 arastir ikinci el iphone 6 al. Arada dunyalar kadae fark yok ama 2. Ve 3. Yolda sizi uzmeyecek kadar islemci guc farki var. O nedenle 5s e 1500 tl vercegine temiz bi ikinci ele 1750 tl civari ip6 alaman tavsiyemdir.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
en azından bana 1.5 sene güzel bi performans verirse benim için güzel olur suankinden berbat olacagını sanmıyorum temiz kullandım fakat android malesef

torunsalih

Asistan
Reaksiyon puanı
6
HOCAM PARAN VARSA ALMA 7 Yİ BEKLE DERİM

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
iphone 5se çıkacak onu alman daha mantıklı

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hocam 1500ü aşmam baya zor 5se cıkıncada 2300 bandında olur büyük ihtimal baya zor iphone 6 ve 5s arasında ekrandan başka bi fark göremiyorum testlerde falanda fazladan 1 sene güncelleme alacak

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence 5S gayet iyi bir telefon 6 ile aralarında performans olarak çok bir fark yok ondan bi iyisi şuanda 6S ios 9 da ilk zamanlarda evet yavaş kalıyordu biraz ama 9.2.1 den sonra 5S te baya bi performans artışı oldu ki neredeyse 9.2.1 ile 6 ile aynı hızda çalışıyor.

Son mesajlar