İphone 5s 16 Gb

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Yeni telefon almak istiyorum, şu anda İphone 5S'in fiyatları düşmüş durumda. Sizce 5S alınır mı ? Teknosa'da da 5S 32 GB'lık versiyonu 1498 TL'ye düşmüş seri sonu diye fakat tükenmiş sanırım üretimler durdu. 16 Gb yeterli olur mu ? Veya Vatan'da 32 GB 2000 TL iyi midir ?

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Üretim durmadı ancak alıyorsan 32 gb al ayrıca 32 gb vatanda yok.

harunsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni telefon almak istiyorum, şu anda İphone 5S'in fiyatları düşmüş durumda. Sizce 5S alınır mı ? Teknosa'da da 5S 32 GB'lık versiyonu 1498 TL'ye düşmüş seri sonu diye fakat tükenmiş sanırım üretimler durdu. 16 Gb yeterli olur mu ? Veya Vatan'da 32 GB 2000 TL iyi midir ?

Üretim durmadı henüz fakat sakın 16 gb almak gibi bir hata yapma.Çün ki 16 GB'nin zaten 12-13 GB kadarını kullanabiliyorsun.Sistem güncellemesi dahi yapman gerektiğinde resim,müzik,uygulama ne varsa silmen gerekir.Doğru düzgün ne video ne resim çekebilir veya atabilirsin telefona.32 GB al alacaksan fakat imkanın varsa 64'lüğü öneririm.5S güzel telefondur.Alırsın rahat rahat kullanırsın.Tavsiyem siyah almandır çok şık duruyor (bence).

iPhone yerine başka telefonlara baktın mı hiç ?

Örneğin Sony Z serisi 10 numara bir telefondur.İyice araştır derim.Eğer şu an android kullanıyorsan iPhone seni sıkacaktır.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

iphone 5s 16 gb suan piyasada 1500 tl cvarina indi. Guzel bir urun fakat 1500 tl lik bir urun oldugunu dusunmuyorum. Yani fiyati cok uygun dgil. Bu fiyat bandinda daha iyi ozellikler sunan android platformunda urunler var. Onlardan dusunmuyormusunuz. Sony xperia z3c mesela tasarimsal olarak iphone 5s in en guclu rakiplerinden. Teknik spekleri ve kullanim deneyimi cok basarili bir urun. Veya bira daha buyuk.sony.m5 bi bakin derim.

Yok ben illa iphone istiyorum derseniz iphone 5s alinabilir bir telefon ama ikinci ele sicak.bakiyorsaniz guvenilir biryerden.iphone 6.bakmanizi tavsiye. ederim.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Gerçekten imkansız bir olay ama olmuş :D TURKCELL de İphone 5s 1439 tl

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Turkcell stok eritiyor işte yoksa o fiyata verirmiydi :D

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
İlla İphone 5S olsun istemiyorum yaz başında alıcaktım telefonlar o zamanlar 2000 TL'ydi şimdi hazır düşmüşken alayım dicektim fakat 16 GB'lık versiyonu düşmüş ve o da yetmez bana daha çok oyun filan oynayacağım telefonda. Şu anda Galaxy Ace kullanıyorum fakat İOS'un herhangi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum geçişte. Z3C bakmıştım fakat nedense beğenmedim pek. M5 için de şarjı az gidiyor filan diyorlar fakat pek incelemedim.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Bak madem oyun oynucan donanimi guclu bir cihaz al. Sana 1500 tl civarinda oyun icin onerebilcegim cihazlar;

* Sony xperia z3c ekran 720p islemci snpdrgn 801 performans ve pil super. (1350-1500 tl)

* sony xperia z2: kullandigim performans acisindan memnun kaldigim.bir cihaz. 1080p ekran snapdrgn 801 oyun performansi guzel. Pili basarili. ( 1350-1500 tl)

* asus zenfone 2 32gb: islemcinin oyun performansi cok iyi. 4 gb rami ile de multitaskingi basarili.1300 tl

* sony m5: guclu hellio x10 islemcisi basarili oyun.perfoemansi veriyor ama optimizasyonu snapdragon islemciler kadar iyi degil. Ayni sorun htc m9+ da vardi.(1500tl)

* lg g4: butceni ayarlayabilirsen.memnun kalirsin. Paralel ithalat 1550 ye kliksa da var. Kipada 1650 tl. Ekran.kamera super. Oyun performansi oldukca iyi.

İkinci ele sicak.bakiyorsan samsung note 4 dusun bak memnun kalirsin. Hem oyun.performansi hem kamera hem pil hem kasa malzeme kalitesi oldukca basarili. Piyasada 1300-1500 arasi ikinci elini bulmak mumkun.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Bak madem oyun oynucan donanimi guclu bir cihaz al. Sana 1500 tl civarinda oyun icin onerebilcegim cihazlar;

* Sony xperia z3c ekran 720p islemci snpdrgn 801 performans ve pil super. (1350-1500 tl)

* sony xperia z2: kullandigim performans acisindan memnun kaldigim.bir cihaz. 1080p ekran snapdrgn 801 oyun performansi guzel. Pili basarili. ( 1350-1500 tl)

* asus zenfone 2 32gb: islemcinin oyun performansi cok iyi. 4 gb rami ile de multitaskingi basarili.1300 tl

* sony m5: guclu hellio x10 islemcisi basarili oyun.perfoemansi veriyor ama optimizasyonu snapdragon islemciler kadar iyi degil. Ayni sorun htc m9+ da vardi.(1500tl)

* lg g4: butceni ayarlayabilirsen.memnun kalirsin. Paralel ithalat 1550 ye kliksa da var. Kipada 1650 tl. Ekran.kamera super. Oyun performansi oldukca iyi.

İkinci ele sicak.bakiyorsan samsung note 4 dusun bak memnun kalirsin. Hem oyun.performansi hem kamera hem pil hem kasa malzeme kalitesi oldukca basarili. Piyasada 1300-1500 arasi ikinci elini bulmak mumkun.

Onerilerin icin tesekkurler. Z3C'i dusunuyordum onceden fakat gidip elime aldigimda nedense pek hosuma gitnedi ama tekrar bi incelerim. Z2 ise eski kaldigi icin pek istemiyorum. Zenfone 2 arkadaslarimda da var ve onlarda memnunlar onu dusunebilirim. M5'te Helio x10 islemcinin cok pil tukettigini soyluyolar. G4 eger kipada 1600 TL ise dusunurum. Note 4 icin de 2. el dusunmuyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Onerilerin icin tesekkurler. Z3C'i dusunuyordum onceden fakat gidip elime aldigimda nedense pek hosuma gitnedi ama tekrar bi incelerim. Z2 ise eski kaldigi icin pek istemiyorum. Zenfone 2 arkadaslarimda da var ve onlarda memnunlar onu dusunebilirim. M5'te Helio x10 islemcinin cok pil tukettigini soyluyolar. G4 eger kipada 1600 TL ise dusunurum. Note 4 icin de 2. el dusunmuyorum.

Eğer lg g4'e 1650 tl bütçe ayırısan g4 al güzel cihaz. Bütçen yetmezse ötekilerden birini al. En iyi performansı bunlar veriyor.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Eğer lg g4'e 1650 tl bütçe ayırısan g4 al güzel cihaz. Bütçen yetmezse ötekilerden birini al. En iyi performansı bunlar veriyor.
Bütçe konusunda pek sıkıntı yok fakat bir telefona 2000 TL vermeye gönlüm el vermiyor :D Saçma buluyorum o kadar para vermeyi. Eğer G4 hariç diğerlerinden hangisini önerirsin ? (Note 4 2. el hariç)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Performans odakli onerebilceklerimi biraz daha ayrintilandiriyim daha fazla bilgiye sahip ol ona gore magazada incelersin

* asus zenfone 2 (32gb)(1300 tl): Diger markalar icin herhangi bir kampanya, indirim vb olaya denk gelmezsen bu fiyata daha cok oyun performansi veren urun bulamazsin. İslemci ram oyun performansi lg g4, samsung note 4 seviyesinde. Sitede incelemesi ukt si var bi bak goruceksin. Tam oyun cihazi. Buyuk ekran cokta isinmiyor, batarya suresi oldukca basarili. 4 gb ram sayesinde ayni anda bircok islemi sorunsuz yapabiliyorsun. Kamerasi kotu degil fiyat bandinda bir performansi var. Eksi yon olarak tek gorebilcegin tasarimi. Bu goreceli birinin begendigini sen begenmeyebilirsin veya tam tersi. Bir eline al bak. Ayrica arayuzunu de begendigim urunlerden.

* Sony xperia z3c (1350-1500 tl): ekran 720p islemci snapdragon 801 performans super. Ekran cozunurlugu 720p oldugu icin snapdragon 801 islemcisi gibi guclu bir islemcinin performansini tam anlamiyla hissediyorsunuz. Ekran cozunurlugunun 720p olmasi pil e dd yansiyor. 720p oldugu icin batarya performansi cok iyi hatta efsane olmaya dogru gidiyor. Kasa malzeme kalitesi tum xpeeria z ailesinde oldugu gibi bu urunde de cok basarili. Oyun konusu icin tek bir dezavantaji var bence oda 4.7 inc olmasi. Ama iphone 5s alsaydiniz oda oyle. Kamera performansi gunduz iyi. Ama gece pek iyi.oldugunu soyleyemem. Ama bu kadar iyi ozelliklerin yaninds bir nazar boncugu olsun.

* Sony xperia z2 (1350-1500tl): snapdragon 801+1080p ekran kombinasyonuna sahip. Oyun performansi oldukca iyi. Full hd ekran snapdragon 801'i zorlamayan bir cozunurluk. Batarya performansi oldukca iyi. Doya doya 1 gunh cikariyor. Kasa malzeme kalitesi zaten guzel. Kamerasi z3c'deki gibi gunduz iyi ama geceleri biraz kotu.

Sony xperia m5 (1500tl): sony yakin zamanda piyasaya sundugu bir urun. Xperia larin aksinr mediatek'in hellio x10 islemcisini kullaniyor. Bu islemci performans olarak basarili fakat guc tuketimi kotu.bir islemci. Bataryayi somuruyor gibi.birsey. Ayrica uygulama uyumlulugu snapdragon islemciler kadar iyi degil. Ama bu zamanla duzelebilcek birsey. Batarya konusunda ne yazikki pek iyi sayilmaz. Kamera konusunda basarili bir cihaz. Xperia z5 gibi kamerasi var.

Tercih sizin. Detaylari bu sekilde. Gerisi size kalmis. Oyun performansi icin bu fiyat segmentinde onerebilcegim cihazlar bunlar. Beklentinize gore ekran boyutuna gore bunlardan birini secebilirsiniz. Beklentiniz baska yonde kamera falan olursa belirtin ona gore yorumlayalim. Bu arda iphone 5s de.bu fiyat segmentine dustu.

* iphone 5s (1500tl): ozetle her iphone da oldugu gibi stabil akici calisan bir cihaz. Parmak izi okuyucu avantaji var. Ozellikle siyah rengi ve tasarimi cok.basarili. Saglam. Ekrani z3c de oldugu gibi.oyun.icin ufak ama onun gibi de performansli. Batarya konusunda plus modelleri disinda her iphone da oldugu gibi basarisiz. Kamera yonunden de guzel bir urun.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
@...Görkem... Zenfone 2'yi elime alıp inceleme imkanım oldu ve dedikleri kadar kalın gelmedi bana. Z3C elime aldığımda pek hoş gözükmedi fakat tam olarak inceleyemedim Teknosa'da inceleme fırsatım olmuştu ayaküstü. Z2 de güzel fakat tek çekindiğim konu güncelleme Android 6'yı da alacakmış fakat ileride çıkacak güncellemeleri yavaş yavaş almamaya başlar diye düşünüyorum. M5 konusunda da işlemci ve pil konusunda çekingenim. Performans ve donanım olarak Zenfone 2 iyi gibi duruyor fakat senin de dediğin gibi oyun performansı, ram, işlemci G4, Note 4 seviyesindeyken niye bu kadar ucuz ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
@...Görkem... Zenfone 2'yi elime alıp inceleme imkanım oldu ve dedikleri kadar kalın gelmedi bana. Z3C elime aldığımda pek hoş gözükmedi fakat tam olarak inceleyemedim Teknosa'da inceleme fırsatım olmuştu ayaküstü. Z2 de güzel fakat tek çekindiğim konu güncelleme Android 6'yı da alacakmış fakat ileride çıkacak güncellemeleri yavaş yavaş almamaya başlar diye düşünüyorum. M5 konusunda da işlemci ve pil konusunda çekingenim. Performans ve donanım olarak Zenfone 2 iyi gibi duruyor fakat senin de dediğin gibi oyun performansı, ram, işlemci G4, Note 4 seviyesindeyken niye bu kadar ucuz ?

Asus firmasinda calissaydim belki neden ucuz oldugu hakkinda bilgi verebilirdim ama malesef bunu bilemem. Mesela kasa malzemesi plastik oldugu icin fiyati uygun olabilir. Sony nin on arka cam. Cerceve aluminyum. Buda bir maliyet tutuyor. Ama zenfone 2 plastik. Mesela bu olabilir. Veya islemciyi uygun fiyattan almislardir onu bilemeyiz. Simdi soyle dusunun. Qualcomm'um snapdragon 615 islemcisi ile mediatek'in mt6752 islemcisini performans olarak kiyasladigimizda mt 6752 daha iyi ama snapdragon 615 li cihazlar daha pahali. Bunun gibi olmus olabilir.

Tasarimi rahatsiz etmemis olabilir. Bende rahatsiz olmuyorum mesela. Kavisli yapisi elde tutusu kolaylastiriyor. Yani sundugu teknik ozellikleri goz onune tasarim eksi bir detay olarak tolere edilebilir dusuncesindeyim.

Ama performans konusunda sizi lg g4 kadar memnun eder. Aklinizda performans ile ilgili soru isaretleri varsa sitedeki incelemeleri izleyin akliniza yatarsa dusunursunuz.

Sony xperia z2 icin guncellemeyi hemen kesicegini zannetmiyorum cunku sony firmasi yillar once cikmis xperia z modeline bile samsung note 4 den once android lolipop guncellemesini verdi. Sony boyle bir firma. Hani eger z2 icin aklinizdaki soru isareti guncelleme ise bunu da bir goz onunde bulundurun.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Malzemesinin plastik olmasının bi dezavantajı var mı ? Isınma, darbeye karşı sağlamlık konusunda... Z2'yi tekrar bi incelerim, eğer aklıma yatarsa alabilirim. Birde güncellemeler telefona çok fazla + veya - yönde etkisi oluyor mu ? Şu ana kadar hiç güncelleme yapmadım :wink:
Birde HTC M8 ve Xperia Z3 de 1600 TL civarına düşmüş fakat 16 GB'lık versiyonları. Önerir misiniz ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
- Sony xperia z3 guzel bir urun. Performans acisindan sony z2 ile arasinda hicbir fark yok. Z2 arasindaki fark kasada koseleri biraz tamponladilar, ekran parlakligini biraz arttirdilar, birazcik( gozle gorulmeyecek kadar) kemerayi iyilestirdiler. Bu kadar kucuk farklar icin 1600 tl vermeye degmez.

- Htc one m8 guzel bir telefon. Sony urunleri gibi arayuzu akici stabil calisiyor. Kasa malzeme kalitesi guzel saglam. Ama kamera konusunda kotu. Yani bn bu kamera performansi ve hala dunyanin parasini istedikleri icin htc pek onermiyorum.

Madem butceyi 1600 lere cikarabiliyon sen 1650 tl ye lg g4 al hem fiyatindaki rakiplerine gore performansli hemde kamerasi ve ekranini cok begeniceksin. İkinci el dusunmuyorsan 1500e bisey alcagina 150tl daha koy g4 al. 1500 luk urunlere gore fazladan 150 tl vererek g4 ile cok sey kazanirsin ozellilik olarak.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
- Sony xperia z3 guzel bir urun. Performans acisindan sony z2 ile arasinda hicbir fark yok. Z2 arasindaki fark kasada koseleri biraz tamponladilar, ekran parlakligini biraz arttirdilar, birazcik( gozle gorulmeyecek kadar) kemerayi iyilestirdiler. Bu kadar kucuk farklar icin 1600 tl vermeye degmez.

- Htc one m8 guzel bir telefon. Sony urunleri gibi arayuzu akici stabil calisiyor. Kasa malzeme kalitesi guzel saglam. Ama kamera konusunda kotu. Yani bn bu kamera performansi ve hala dunyanin parasini istedikleri icin htc pek onermiyorum.

Madem butceyi 1600 lere cikarabiliyon sen 1650 tl ye lg g4 al hem fiyatindaki rakiplerine gore performansli hemde kamerasi ve ekranini cok begeniceksin. İkinci el dusunmuyorsan 1500e bisey alcagina 150tl daha koy g4 al. 1500 luk urunlere gore fazladan 150 tl vererek g4 ile cok sey kazanirsin ozellilik olarak.
G4'ü bende gördüm fakat hemen alamayacağım telefonu 15 tatilde filan almayı planlıyorum o zamana kadar sürer mi Kipa'daki indirim ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Bu.kipadaki gunluk, haftalik bir indirim degil. Bundan bir ay onceside 1700 tl idi. Yani git gide dusuyor. Hatta sen alana kadar 1600e bile dusebilir. O nedenle gunluk haftalik bir indirim olmadigi icin oradaki raf fiyati bu oldugu icin yukselicegini sanmiyorum. Lg nin sekli bu. Hep dusus. G3 neredeyse 1000 tlye gitcek kliksa gibi yerlerde. Ama bu dusus g4 gibi guzel bir cihazda da olunca kullanici icin iyi bir durum bu.

1997Rasit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000 lira vermeye razıysan o paraya 5s den kesinlikle daha iyi telefon alabilirsin s6 lg g4 gibi veya z5 bunlar 5s den kamera donanım performans gibi bir çok yönden iyi

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
parası yok iphone6-iphone6s 64gb alamıyor...
Yazdığını yeni gördüm. Bir telefona 3000-4000 TL vermek akıl işi mi ? Sadece salaklık olduğunu düşünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2000 lira vermeye razıysan o paraya 5s den kesinlikle daha iyi telefon alabilirsin s6 lg g4 gibi veya z5 bunlar 5s den kamera donanım performans gibi bir çok yönden iyi
5S 1500 TL'ye düştüğü için almak istiyordum yani 2000 TL vermiyeceğim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu.kipadaki gunluk, haftalik bir indirim degil. Bundan bir ay onceside 1700 tl idi. Yani git gide dusuyor. Hatta sen alana kadar 1600e bile dusebilir. O nedenle gunluk haftalik bir indirim olmadigi icin oradaki raf fiyati bu oldugu icin yukselicegini sanmiyorum. Lg nin sekli bu. Hep dusus. G3 neredeyse 1000 tlye gitcek kliksa gibi yerlerde. Ama bu dusus g4 gibi guzel bir cihazda da olunca kullanici icin iyi bir durum bu.
Yardımların için sağol. G4 almayı düşünüyorum, eğer olmazsa da Z2-Z3C-Zenfone 2 arasından birini seçeceğim.