İphone 5

Android14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 5mi xperia z mi oyun ağırlıklı internet ve müzik kamera hangisi sizce

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
2 side aynı ıphone 5 burun farkıyla önde fark ekranda ortaya çıkıyor büyük istiyorsan z küçük istiyosan 5

1000 tane konu açıldı bunun üzerine sen telefon alacak olsan bu konuyu açmadan önce o konulardaki 185 tane yorumu okurdun ondan sonra karşılaştırma videoları izleyip bayiye giderdin adama sorardın

kusura bakma 3310 bile fazla sana

Android14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sende her böyle konu açana 3310 bile fazla diyon :DSADSD

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone 5 ilk çıktığında 3200 liraydı.Allahaşkına şu özelliklere bak:
çift çekirdek 1.2 GHz işlemci
1 GB ram
300 küsur ppi
4 inç ekran
bence tek artısı uygulama marketi.
şimdi bir de 1700 tl lik s4'e bakalım:
1.6 GHz + 1.2 GHz 8 (4+4)çekirdekli işlemci
2 GB ram
441 ppi
5 inç ekran (webde videolarda oyunlarda avantaj)
google play de fena değil

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
iphone 5 ilk çıktığında 3200 liraydı.Allahaşkına şu özelliklere bak:
çift çekirdek 1.2 GHz işlemci
1 GB ram
300 küsur ppi
4 inç ekran
bence tek artısı uygulama marketi.
şimdi bir de 1700 tl lik s4'e bakalım:
1.6 GHz + 1.2 GHz 8 (4+4)çekirdekli işlemci
2 GB ram
441 ppi
5 inç ekran (webde videolarda oyunlarda avantaj)
google play de fena değil
O rakam gerçek piyasaya giriş rakamı değil. Abartmayalım.
Ayrıca mesele sadece donanım değil. Android kullanılırken ram sıkıntısı yaşarken şuan bi dolu uygulama açıyorum iphone 5 te kasma vs olmuyor. Mesele donanımı verimli kullanabilmek

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ellerin ve parmakların büyük ise iphone5 alma derim uzak dur, bir müddet sonra can sıkmaya başlar, alabiliyorsa git s4 al bak keyfine.

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O rakam gerçek piyasaya giriş rakamı değil. Abartmayalım.
Ayrıca mesele sadece donanım değil. Android kullanılırken ram sıkıntısı yaşarken şuan bi dolu uygulama açıyorum iphone 5 te kasma vs olmuyor. Mesele donanımı verimli kullanabilmek
ben kendi fikrimi söyledim bence çok gereksiz özellikler.piyasadaki telefonların yanından bile geçemez.sen iphone 5 te 10 uygulama açtığında kasmıyosa,s4 veya htc one gibi telefonlarda 15-20 uygulama açarsın.hem iphone 5'in pili 1440 mAh,s4'ün 2600 mAh.yorumumu fanboyculuk olarak algılamayın

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=356444]droidfan[/MENTION] bana 256mb ram 600mhz islemci ile asphalt7yi kasmadan oynatan bir android telefon soyler misin? Ama islem uygulanmamis olacak kutudan ciktigi hal ile

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=356444]droidfan[/MENTION] bana 256mb ram 600mhz islemci ile asphalt7yi kasmadan oynatan bir android telefon soyler misin? Ama islem uygulanmamis olacak kutudan ciktigi hal ile

Iphone 3gs var ama onda oynadım, oynanmayacak düzeyde kasıyor.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Iphone 3gs var ama onda oynadım, oynanmayacak düzeyde kasıyor.

3gs im var ara sıra bilgisayar oynarken şarkı dinlemek için kullanıyorum ve asphalt7 yüklü dediğin gibi bir kasma yok sadece ısınıyor.
@droidfan o saydığın 2 telefon çıktığı zamanlardaki oyunları bile zor kaldırıyorlardı asphalt7 i kaldırabilecek düzeyde ne yazık ki değiller . Ayrıca 3gs mostwanted gibi oyunları da kasmadan oynatıyor tek sorunu 30dk sonra fazla ısınması. iphone5in özelliklerine çok gereksiz demişsin ama bir adam 2bin tl verip 1.2ghz çift çekirdek+1gb ram ile , diğer adamın 2bin tl verip aldığı 8çekirdek veya 4 çekirdek 2gb ramlı telefondan daha akıcı deneyim yaşıyorsa buradan herşeyin donanım olmadığını anlaman pek zor olmamalı.Donanımı o kadar yüceltilen cihazların menülerde takılması da ironik tabiki

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
3gs im var ara sıra bilgisayar oynarken şarkı dinlemek için kullanıyorum ve asphalt7 yüklü dediğin gibi bir kasma yok sadece ısınıyor.
@droidfan o saydığın 2 telefon çıktığı zamanlardaki oyunları bile zor kaldırıyorlardı asphalt7 i kaldırabilecek düzeyde ne yazık ki değiller . Ayrıca 3gs mostwanted gibi oyunları da kasmadan oynatıyor tek sorunu 30dk sonra fazla ısınması. iphone5in özelliklerine çok gereksiz demişsin ama bir adam 2bin tl verip 1.2ghz çift çekirdek+1gb ram ile , diğer adamın 2bin tl verip aldığı 8çekirdek veya 4 çekirdek 2gb ramlı telefondan daha akıcı deneyim yaşıyorsa buradan herşeyin donanım olmadığını anlaman pek zor olmamalı.Donanımı o kadar yüceltilen cihazların menülerde takılması da ironik tabiki

Arkadaşım atacaksan da destekli at bari. Bende de 3gs vardı ve most wanted falan da kalıyordu kusura bakma. Illet ettim. Ekranı kalitesiz ve oyunlarda yetmiyor diye geçtim samsung a ondan sonra. Fanboy olabilirsin ama bu kadar da yapma. Youtube da falan illaki videoları vardır. Pc ye oturtma beni.

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benchmark testlerine buyrunuz

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
buyur bu arada http://www.youtube.com/watch?v=6cKXLGmROIY

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşım atacaksan da destekli at bari. Bende de 3gs vardı ve most wanted falan da kalıyordu kusura bakma. Illet ettim. Ekranı kalitesiz ve oyunlarda yetmiyor diye geçtim samsung a ondan sonra. Fanboy olabilirsin ama bu kadar da yapma. Youtube da falan illaki videoları vardır. Pc ye oturtma beni.

http://www.youtube.com/watch?v=qeuieq1WuxM Buyur bu asphalt 7 mostwantedi de sen bul at. Videoda arkadaş tek elle çekmiş doğal olarak tam oynayamamış sadece 1 yerde fps düşüşü oluyor oda donanımın getirisi olsa gerek. İnsanlarla konuşurken azcık üsluplu saygılı olsan çok güzel olacak karşında mahalle arkadaşın yok beni tanımıyorsun bile saygı çerçevesini aşmazsan sevinirim. Eğer video mideo atarsan cumadan sonra bakarım hayırlı cumalara sanada bu arada.

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benchmark testleri sadece bir skordur. Yüksek olması stabil olduğu anlamına gelmez. Şu an her androidde düşük Fps de olan MC4 bile Ip5 te 60gps hızında akıcı.
o testler ne işe yarıyor o zaman(herşey benchmarka bağlı demiyorum) sadece apple fanboyları iphone 5 ile s4'ü,one'ı kıyaslıyorlar ona karşılık söyledim.tavsiyeleri benchmarklara göre yapmıyorum yani

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=356444]droidfan[/MENTION] bu mudur hocam Allah aşkına telefonun ne olduğu bile belli değil adam oraya samsung s6 yazsa o na bile inanabiliriz çünkü ne telefon gözüküyor nede birşey.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Basbayağı kasıyor hocam. 15 fps ile oynuyor resmen :). Sen gel bi S2 de oyna da arıcılık gör. Gözleriniz apple diye kör olmuş resmen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kaç yıldır telefon sektöründeyim bayağı da bir telefon sattım ama çok net bazı konular varken hala üzerinde tartışılması üzücü . Bir kere ios ile androidi kıyaslıyorsunuz . Samsung'un arayüzde ve oyunlarda iphonedan hızlı olabilme şansı yok . Evet bu kadar net bir durum bu . Samsung donanım olarak iphoneu katlayabilir ama android işletim sisteminin hantallığı, s4ün full hd ekranına yetmeyen grafik işlemcisi,touchwizz arayüzünün kasmasına karşılık iphonedaki mükemmel optimizasyon telefonun yağ gibi akması oyunlarda retina ekranından dolayı grafik işlemcisinin gayet yeterli oluşu iphone'u android telefonlara karşı hız bakımından her zaman önde tutacak sebepler . Kısacası bir iphone hızına ancak windows phone işletim sistemli telefonlar ulaşabilir . Şöyle bir durum olur Samsung bu donanımıyla wp işletim sistemi bir cihaz çıkarır o zaman karşısında ne iphone kalır ne de başka bir cihaz .

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=356444]droidfan[/MENTION] [MENTION=350013]memogoren[/MENTION] Kabullenmek istemeyene ne anlatsan ne göstersen boş o yüzden herkesin bildiği kendine diyorum hayırlı günler

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=356444]droidfan[/MENTION] [MENTION=350013]memogoren[/MENTION] Kabullenmek istemeyene ne anlatsan ne göstersen boş o yüzden herkesin bildiği kendine diyorum hayırlı günler

Benim kabullenmek istemediğim bur şey yok, senin anlamadığın bir şey var. Ben iphone un en stabil cihaz olduğunu ve Iphone 5 in tüm oyunlarda 30+fps verdiğini biliyorum. Ama sen 3gs nin tüm oyunlarda kalmadığını söylüyorsun hadi kendim kullanmasam tamam diyeceğim de, olmuyor. Gerçekler acıdır.