Iphone 5 ve samsung galaxy s3 arasında özellik farkı ne olur?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ne Samsung ne de Apple fanboy'uyum. Bence SIII neden dersen tamam İOS çok stabil buna lafım yok ama İOS'de istediğin her şeyi yapamıyorsun ya da kolayca yapamıyorsun örneğin bir zil sesi yapmak için ne kadar uğraşıyorsun hadi bunları geçtim ıPhone 5'e 3000 lira vermek akıl işi değil hocam o paraya yazık günah o paranın neredeyse yarı fiyatına 1600 TL'ye SIII al. Bu arada ben Sony'ciyim XPERİA T Türkiye'ye gelirse onu almanı öneririm SIII geçmiş çünkü testlerde.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
özgürlük isterseniz android kullanırsınız, extra işler fazlası ile vardır.
fakat bu özgürlüğün yanında gelen sıkıntılar vardır,
yani şöyleki stabilite kaybı yavaşlama tepkilerde bazı sorunlar sürekli restore yapma hissiyatı duyarsınız.
helede hevesli bir tipseniz zırt pırt restore edersiniz cihazı :) bir tek bir yöntemi yoktur iphone gibi
yok wipe et yok olmadı superwipe et yok o kernel yok bu kernel daha iyi aboo şu kernelin batarya performansı daha iyi vs. kaybolur gidersiniz. bide hata yaparsanız telefonu alırsınız kucağınıza telefoncuya 20 - 50 tl bayılırsınız jtag parası.

iphone da ise bir çok ısıtlamaya maruz kalırsınız fakat en son telefonunuzu ne zaman kapatıp açtığınızı unutursunuz.
alırsınız tleefonu defu mode a 8çopu zaman buna bile gerek yok atarsınız sürümünüzü olur biter.
hata yapma şansınız sıfırdır.

önemli olan burada ne amaçla kullanacağınızdır.

gaza gelip samsung s3 e waoww 4 çekirdek koymuş bunun üstü yok deyip s3 alırsanız hata edersiniz.
s3 mevcut içindeki işlemciyi olması gereen performansta kullanmaktan çok acizgir.(GL benchmark teslerinde görebilirsiniz)
ayrıca kimsenin dikkat etmediği birşey daha var samsung s3 de s2 de olan GPU nun birebir aynısını kullanmıştır. 3D konusunda S3 de S2 de zayıf cihazlardır. yüksek gpu isteyen 3d oyunlar ile bunu kıyaslayabilirsiniz.

şunu çok net söylüyorumki;
genel çekirdek hızı haricinde hiçbir benchmark testlerinde piyasada aktif kullanılan hiçbir android cihaz iPhone5 i geçecek durumda değildir.
buradan genel çekirdek hızı geçti diye iş bitti anlamını çıkarmayın. kağıt üzerinde verilen çekirdek hızlarının gerçek testlerde nasıl sonuç verdikleri önemlidir. dolayısıyla dediğim gibi, yapılan bechmark teslerinin ortalaması alındığında hiç bir cihaz iPhone5 ile oy ölçüşememektedir.

he ayrıca yukarı dada arkadaşımızın dediği gibi malzeme, işcilik, üretim kalitesi ve teknikleri konusunda ise hiçbir marka iphone ile boy ölçüşemez.

iyi forumlar, iyi bayramlar.

AlperSad

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hangisini tercih edersin bilmem ama lütfen "we" yazmak yerine "ve" yaz.

Mddata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ipone dışa kapalı bi alet güvenli ve hızlı olmasına karşın kendinden başka sistemleri destelemez . Ipone kullanan kişi Oyun veya performans için değil Güvenliği için alır. Sanıyorum senin Saklamak istediğin maillerin programların yok . Sanan şiddet ile Galaxy S III Tavsiye ediyorum

Ipone dışa kapalı bi alet güvenli ve hızlı olmasına karşın kendinden başka sistemleri destelemez . Ipone kullanan kişi Oyun veya performans için değil Güvenliği için alır. Sanıyorum senin Saklamak istediğin maillerin programların yok . Sanan şiddet ile Galaxy S III Tavsiye ediyorum