İphone 5 & Nokia Lumia 925 Bilgili kişiler ???

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefon alıcam kafam karışık. İphone kullanıcılarında anlamadığım tek konu o telefonda ne buldukları. O kadar çok iphone kullanıcısı var ki hayrete düşüyorum. İphone tek sevdiğim yani stabil olup donmaması onun harici şarjı sorunu var, uygulamalar desen sürüsüne bereket ama hepsi paralı ücretli.

Nokia lumia 925'e ise resmen platonik aşığım diyebilirim. Şekli şemali özellikle kamera özellikleri ve çekim kalitesi büyülüyor beni. Kaldı ki çok gezen ve fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. Lumia'a İphone gibi stabil bir telefon. Fakat henüz alt yapısının tam olarak oturmamış olması düşündürücü.

Genel olarak telefon kullanımı mı özetlersem;

*Nadir olarak mesaj
*Aktif facebook
*Arada bir twitter
*Aktif İnternet
*Aktif forum siteleri ziyaretleri
*Oyun çok ama çok nadir aklıma eserse 40 yılda bir işte :)
*Aktif Whatsapp

Bu kullanımlara göre şarjım ne kadar yeter ya da hangi telefonu almam daha mantıklı daha akılcı olur? Arkadaşlar birde ısınma problemi vb şekilde can sıkıcı bir durum var mı? :glare: Aklıma gelen başka bir şey şimdilik yok. Gerçekten bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Mümkünse İphone ve Lumia yani ios ve windows işletim sistemi kullanmış olan arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yok mu bilgisi olan kimseler?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
İkiside kapalı kaynak kodlu işletim sistemleri dolayısıyla ikiside stabil fakat Wp gelişimini henüz tamamlamamış bir işletim sistemi uygulama konusunda yeterli düzeyde uygulaması olsada ios kadar kaliteli ve virüssüz temiz uygulama o kadar yok .
Birde İosta çıkan bir uygulama sonra androide sonra windowsphone a gelir .
Windows biraz deneme yanılma yapa yapa gidiyor bu işletim sisteminde dolayısıyla daha gelişmeye ihtiyacı var bence şuan tercih edilmesi gereken bir işletim sistemi değil en azından İos ile Wp yi karşılaştırıyorsak.
Nokianın şuan tek artısının kamera olduğunu düşünüyorum
Ama iostada sürekli itunes e bağlanmak şahsen bana göre değil :)
Daha çok şey yazabilirim ama Metro arayüzünü beğenmemem gibi bunlar biraz kişisel fikre giriyor ondan yazmıyorum :)

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediğiniz gibi iphone biraz bendirici o konularda. Yok pc'ye bağla müzik at, telefona attığın müziği geri atamama bilmem ne hep bir dert.

Kararsızım açıkçası ne yapsam ne etsem diye :helpsmilie:

Android sistemler bir zaman sonra şişiyor. Daha bu gün arkadaşım s4'ü övüyordu çok iyi donma kasma yapmıyor diye. Yok felan dedim. Sonra bir ara gözüm takıldı sayfalarda gezerken çatır çatır donuyor.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
iPhone 5 2-2,5 yıl üst düzey performans sağlar,pişman olmazsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Windows Phone'nun hala ufak tefek sorunları var deniliyor. Mesela;
ekran döndürme kilidi sadece ayarlarda var, oyundayken kıstığın ses zil sesinde de kısılıyor falan. Ama ufak tefek sorunlar bence. Alınmayacak kadar değil. Sadece çok az oyunu var ama sen de pek oyun oynamam diyorsun. Benim tavsiyem paradan tasarruf sağlayacağı için Lumia 925.

sese61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim. İlk yorum bence sorunun cevabı. Bilgiye ihtiyacın yok, ben wp kullanıyorum . Wifi,Bluetooth için ayarlara giriyorum çok kotu mesela bu. Ancak telefon çok çatlı :) ve kamerası çok iyi. Malzeme kalitesinde zaten samsung'a açık ara fark atar. İosla da yarışır. Ama kullanım kolaylığı var mı ? Yok. İos ve android daha kolay kullanılıyor. Wp'ye 1 ay içinde bildirim merkezi gelecek ama.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben iphone kullanıyorum. açıkcası lumnia 925 benimde çok hoşuma gidiyor. kesinlikle lumnia nın fotoğraf kalitesi başka hiçbir cihazda yok. eğer bahsettiğiniz bir kullanım profiline sahipseniz ve de fotoğraf konusunda hassas iseniz lumnia almalısınız. evet bazı eksikleri var ama bunlar sizi rahatsız etmeyecektir ve gelecek güncelleme ile bu eksikler büyük oranda giderilecektir.

şarj konusunda maalesef akıllı telefonların genel bir sıkıntısı bu, eğer şarjınız akşam siz yatana kadar yetiyorsa başarılı demektir.

ücretli uygulamalar ise bütün platformlarda aynıdır. ücretsiz olanlar ise yine en kaliteli ios platfortmundadır.

tashi 107

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İsteklerine göre iPhone 5 yaramaz l925 işini görür ancak işletim sistemi altyapısı düzgün değil ve bazı eksikler var eğer göze alıyorsan l925 almalısın kamerası açıkçası çok iyi çekiyor. iP5 isteklerine fazla gelir hem parana yazık.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O değil, Nokia'nın kendi sitesinde galiba "Nokia Destek Forumu"adında bir bölüm var ve L925 ile ısınma problemi, şarj problemi, titreşim açık olduğu halde kapasitif tuşlara basınca titrememe durumu, Ekranda renk değişimi, Bir kişide ilk aldığı günden beri donma problemi varmış. Sonra yine arka kapağında boşluk oluşuyormuş. Özellikle ısınma problemi çok dile getirilmiş ve bir kaç yerde arka kapakta oluşan boşluktan bahsedilmiş.

Pimpirikli bir insanım açıkçası. Acaba 1400 liraya kadar olan fiyatlar içerisinde başka telefonlara mı yönelmeliyim?

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
LG G2 var dediğin fiyata uygun olan.
Lumia 925'deki gibi sorunları da yok.
İstediğin fazla bir şey yok aslında başka bir WP telefon alabilirsin.
Örneğin HTC 8X veya Lumia 920.
Lumia 920'nin 925'den tek eksisi metal olmaması.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LG G2 var dediğin fiyata uygun olan.
Lumia 925'deki gibi sorunları da yok.
İstediğin fazla bir şey yok aslında başka bir WP telefon alabilirsin.
Örneğin HTC 8X veya Lumia 920.
Lumia 920'nin 925'den tek eksisi metal olmaması.

Birde kamerada beyaz ayarı kötü :/