iPhone 5 ile iPhone 4S Karşı Karşıya!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok ciddi bir gelişim söz konusu olmadığı ortada..Lansmanı da pek başarılı bulmadığımı belirteyim.. 4S in hemen ardından piyazaya çıkması bence taktiksel bir hata..Madem amaç cezbetmek bekleyin biraz 4S"e olan haranlığımız henüz bitmedi..Göz göre göre sadece biraz daha uzun olduğu için 5 almak ancak teknolojik özelliklerinden pek etkilenmeden reklam kokan hareketler sebe ile 4S alanların yapabileceği bir hamle olur diye düşünüyorum..Uzun lafın kısası yanlış zaman apple yanlış zaman!

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
4s ile arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünmüyorum işlemci dışında ama şuanki haliyle bile yetiyor panaroma olayı ios 6 ile gelecekmiş sırf o yüzden bile alınmaz yani iphone 5 fiyatı ne olacak onu merak ediyorum sadece.

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiyatı ve ne zaman türkiyede satışa sunulacağınıda öğrenebilsek çok iyi olacak

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Çıkan yalan haberlerdeki özellikler bile daha iyiydi.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
iphone 4s ilk çıktığında 3300 tl idi, bunu düşünemiyorum ne kadar olacağını

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
dağlar kadar fark ne bekliyodunuz ??

i5 i7 işlemcimi olacaktı ???

yada ne bilim bir eos makinedeki 18-55mm lensmi olacaktı ??

Yani bir akıllı telefondan beklentileriniz nedir siz onu söyleyin, onu bi dile getirin isterseniz...

inanın anlamıyorum ben bu durumu.

Bu cihazda büyük ihtimal le Cortex a15 32nm işlemci bulunmakta bu işlemcinin ne değerlerde yada exynos 4 den ne kadar daha üstün oldugunu biliyormusunuz ??

yada GPU işlemcisinin PSP deki GPU dan bile daha üst seviyede oldugunu ?

teknoloji forumunda takılıyorsunuz yani bi habersiniz teknolojiden..

Bu cihazdaki ekran dokunmatiğinin ve lcd panelinin tek parçada birleştiren bir yapıya sahip olduğunu biliyormusunuz ?

ve bu yapıyı kullanan ilk ve tek cihaz oldugunu ?

4S den %40 daha fazla kontrast oranına sahip olduğunu ?

3G teknolojisi bile dünyada daha tam oturmamışken 200mbps hızda 4G yada benzeri bir teknolojimi ?

300mbps diye satılan kablosuz routerların gerçek ortamda 2.5 3mb/s hızdan yukarıda çıkamadığı şu ortamda Gbit değerlerde wifi mı bekliyorsunuz ??

yada 3Dsmax ile dakikalar içinde render yapabilecek bir donanımmmı ?

sürekli orda burda paylaştığınız hayal gücü yüksek tasarımcıların abuk subuk videoları yüzünden,

rüyanızda bile anca görebileceğiniz cihazları kriter olarak belirlediğiniz için haliyle böyle bir cihazda hüsran a uğruyorsunuz.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
4s sahibiyim.5 almak için hiçbir neden bulamadım :/ hadi 4 veya 3gs olsa neyse de insan cezbedici bişey koyar.işlemci 4s fazlasıyla yetiyor oyunlarda grafiklerde ki oyun oynayan biri değilim :D

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
4s sahibiyim.5 almak için hiçbir neden bulamadım :/ hadi 4 veya 3gs olsa neyse de insan cezbedici bişey koyar.işlemci 4s fazlasıyla yetiyor oyunlarda grafiklerde ki oyun oynayan biri değilim :D

bu fikre saygı duyarım. mevcut cihaz işinizi görüyorsa problem kalmamıştır.
herşey arz/talep meselesidir.

olay bu..
önemli olan bir akıllı telefonun yapması gerekenleri yapıp yapamadığı ile ilgilidir.
yapmasını istediğin şeyleri yapıyorsa o telefon senin için en iyi telefondur.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Iphone5 değil de iphone4s2 olarak çıksaydı bence daha yerinde olurdu.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
dağlar kadar fark ne bekliyodunuz ??

i5 i7 işlemcimi olacaktı ???

yada ne bilim bir eos makinedeki 18-55mm lensmi olacaktı ??

Yani bir akıllı telefondan beklentileriniz nedir siz onu söyleyin, onu bi dile getirin isterseniz...

inanın anlamıyorum ben bu durumu.

Bu cihazda büyük ihtimal le Cortex a15 32nm işlemci bulunmakta bu işlemcinin ne değerlerde yada exynos 4 den ne kadar daha üstün oldugunu biliyormusunuz ??

yada GPU işlemcisinin PSP deki GPU dan bile daha üst seviyede oldugunu ?

teknoloji forumunda takılıyorsunuz yani bi habersiniz teknolojiden..

Bu cihazdaki ekran dokunmatiğinin ve lcd panelinin tek parçada birleştiren bir yapıya sahip olduğunu biliyormusunuz ?

ve bu yapıyı kullanan ilk ve tek cihaz oldugunu ?

4S den %40 daha fazla kontrast oranına sahip olduğunu ?

3G teknolojisi bile dünyada daha tam oturmamışken 200mbps hızda 4G yada benzeri bir teknolojimi ?

300mbps diye satılan kablosuz routerların gerçek ortamda 2.5 3mb/s hızdan yukarıda çıkamadığı şu ortamda Gbit değerlerde wifi mı bekliyorsunuz ??

yada 3Dsmax ile dakikalar içinde render yapabilecek bir donanımmmı ?

sürekli orda burda paylaştığınız hayal gücü yüksek tasarımcıların abuk subuk videoları yüzünden,

rüyanızda bile anca görebileceğiniz cihazları kriter olarak belirlediğiniz için haliyle böyle bir cihazda hüsran a uğruyorsunuz.

Cortex A15 olduğunu sanmıyorum, bence A9'dur. Kesin mi bu bilgi? Gpu için de iki kat performans denilmiş ama ne model belli, ne de hangi testin uygulandığı. Ayrıca tasarım da çok kötü olmuş ki eminim klasik iphone tasarımını sevenlere bile kötü gelmiştir. Bildiğin uzaktan kumanda, ki onların bazılarında bile daha şık tasarımlar var. Bu arada s3 kullanıyorum ve iphone 5'i iOS için denemeyi düşünüyordum. En azından alternatiflerim arasındaydı ama sunulandan hiç tatmin olmadım. Neyse detaylı incelemeleri bekleyelim.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hep donanım iyileştirmesi Tüm firmalar oda gıdım gıdım başkada bi + ları yok yeni modellerinin şu şarj problemine daha bi çare bulamadılar.. gerçi ona çare bulup patentleyen Dünyanın en zengin adamları ndan biri olacağı kesin :D

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Daha büyük ekran en büyük avantaj gibi duruyor. Real Racing 3 filan çıkınca anlaşılır kalitesi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Apple ın sitesinde bazı özellikler bazı ülkelerde bulunmamaktadır diyor. Ve buna baktığımızda facebook uygulaması, twitter uygulaması, 3d harita gibi özellikler türkiyede yok. Bunlar gerçekten bulunmamakta mıdır ? Sonuçta sosyal medya uygulamaları her iphoneda varken bunda olmaması fazla garip değil mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk kez bu forumda teknolojiden gerçekten anlayan biri görüyorum. helal olsun kardeşim gerekli olanı yazmışsın