İphone 5 Garanti ve Değişim

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 2.el iphone 5 almıştım.Aldıktan bir süre sonra pil göstergesinin altında beyazda daha belli olan ve telefon ısındıkça çıkan sarı bir leke olduğunu fark ettim.Telefonu aldığım yere götürdüm bayramdan sonra yollayalım garantiye dediler. Apple sitesinden seri numarasından kontrol ediyorum garanti göstermiyor.Genpadan imei sorgulattım cihaz genpa çıkışlıdır yazıyor.Şimdi ben yarın telefonu garantiye göndermesi için aldığım yere vereceğim.Onlar telefonu genpaya mı gönderecekler?Daha önceden sarı leke sorunu yaşayanların cihazları değişim yapıldı mı?İstanbul'da ki apple storeda değişim hemen yapıyorlarmış.Genpa da yapıyorlar mı? Eğer cihaz değişim olursa tahmini kaç gün sürer?Konu hakkında deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Teşekkürler...

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
BTK'nın sitesinden imei sorgulatınca ne yazıyor?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Genpa garantili dediğime göre ithalat yoluyla kaydedilen imei yazıyor
O zaman Apple'ın sisteminde görünmesi lazım normal şartlarda. Bende de iPhone 5 vardı Saturn'den almıştım Brightstar garantili seri numarasından direk döktüler cihazın seceresini.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
O zaman Apple'ın sisteminde görünmesi lazım normal şartlarda. Bende de iPhone 5 vardı Saturn'den almıştım Brightstar garantili seri numarasından direk döktüler cihazın seceresini.

Apple garantisi 1 yıl sürüyor.Diğer 1 yılıda telefonu getiren genpa gibi firmalar karşılıyor sanırsam.Demek istediğim apple'ın uyguladığı arıza varsa değişim sistemini genpa'da uyguluyor mu ?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Apple garantisi 1 yıl sürüyor.Diğer 1 yılıda telefonu getiren genpa gibi firmalar karşılıyor sanırsam.Demek istediğim apple'ın uyguladığı arıza varsa değişim sistemini genpa'da uyguluyor mu ?

Hayır kardeşim olur mu öyle şey. Garanti süresi 2 senedir. Ben 1 senesi dolmuş iphone 5 i gidip 5 dk içerisinde değiştirdim zorlu center'daki Apple Store'dan. Garanti firmalarındaki sistem nasıldır bilmiyorum. Büyük ihtimalle uğraştırırlar seni.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hayır kardeşim olur mu öyle şey. Garanti süresi 2 senedir. Ben 1 senesi dolmuş iphone 5 i gidip 5 dk içerisinde değiştirdim zorlu center'daki Apple Store'dan. Garanti firmalarındaki sistem nasıldır bilmiyorum. Büyük ihtimalle uğraştırırlar seni.

Evet apple garantisi 1 sene oluyor.Kimi yerde apple store gidip destek alan da var almayanda var.Sitesinde sorgulama yaptığımda da 1 senenin dolduğu yazıyor.Bugün verecem genpaya inşallah sorun çıkartmazlar

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Evet apple garantisi 1 sene oluyor.Kimi yerde apple store gidip destek alan da var almayanda var.Sitesinde sorgulama yaptığımda da 1 senenin dolduğu yazıyor.Bugün verecem genpaya inşallah sorun çıkartmazlar

Ben yurtdışından gelen cihazların 1 yıl uluslararası garantisi oluyor diye biliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sorum olacak bilen varsa yardımcı olursa sevinirim bana ıphone 5s 18 mart 2014 tarihinde aldım, 20 ekim 2014 de garantiye verdim ,bana dediler ki 980 para ver yenisini verelim ama garanti sürem 1 yıl geçmedi ve benden bildiler şimdi nasıl ne yapmam gerekli tüketici haklarına nasıl ulaşacağım bir yol gösterir misiniiiz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun geri gelmesi için icloudun kapatılması gerekiyor dediler bu doğrumu?