Iphone 5 & Galaxy S3 Karşı karşıya

Bu konuyu okuyanlar

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iPhone 5 & Galaxy SIII Karşı Karşıya

Ekran:
iPhone 5: 4 inç yani 10,1 cm genişliğinde, Retina Display, 1136×640 piksel çözünürlük.
Galaxy SIII: 4.8 inç, 12,1 cm genişliğinde, AMOLED kapasitif dokunmatik, 1280×720 piksel çözünürlük

Büyüklük:
iPhone 5: 124 x 59 x 7.6 mm
Galaxy S III: 137 x 71 x 8.6 mm

Kalınlık:
iPhone 5: 7.6 mm
Galaxy S III: 8.6 mm

Ağırlık:
iPhone 5: 112 gram
Galaxy S III: 133 gram

İşletim sistemi:
iPhone 5: iOS 6
Galaxy S III: Android 4.0

İşlemci:
iPhone 5: 4 çekirdekli A6
Galaxy S III: 1.4 GHz 4 çekirdekli Cortex-A9

Kamera:
iPhone 5: 8 mega piksel arkada, 1.2 mega piksel ön tarafta.
Galaxy S III: 8 mega piksel arkada, 1.9 mega piksel ön tarafta.

Video:
iPhone 5: HD, 1080p (40 inch TV’de gösterim kalitesinde), saniyede 30 kare.
Galaxy S III: HD, 1080p (40 inch TV’de gösterim kalitesinde), saniyede 30 kare.

Hafıza:
iPhone 5: 16, 32 ve 64 GB
Galaxy S III: 16, 32 GB. Hafıza kartı ile 64 GB’ta çıkarılabiliyor.

Batarya:
iPhone 5: 8 saat 3G, 8 saat LTE, 10 saat Wi-Fi, 10 saat video izleme. Bataryası değiştirilemiyor.
Galaxy S III: 9 saat 3G konuşma. Bataryası değişebiliyor.

İnternet bağlantısı:
iPhone 5: 3G, 4G-LTE, Bluetooth, Wi-Fi.
Galaxy S III: Stereo Bluetooth 4.0, 4 band GSM ve 4 band 3G desteği, LTE, Wi-Fi ve NFC

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bizim millet akıllanıyor yavaş yavaş :) Artık herkesin elinde Galaxy SIII görüyorum. Samsung Türkiye'de reklam ve pazarlama işini çok iyi gerçekleştirdi. Galaxy S4 çık​acağı zaman tereddütsüz insanlar kapış kapış alacaktır. Şuna inanıyorum ki. iOS Android'e boyun eğecek. Örnek vermek gerekirse Firefox'un Chrome'a eğdiği gibi. Çünkü Apple kullanıcıların isteklerine göre değil kendi fikirleri ve kararları doğrultusunda hareket ediyor. Google öyle değil.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ahh şu 4.1.1 JellBean bi gelsinde o zaman görüşçez :D

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hafıza kısmında Galaxy S3'ün de 64 GB'lık versiyonu var. Konuyu açan arkadaş bunu da eklesin. Hafıza kartıyla 128 GB'a kadar çıkıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung her halükarda geçiyor arkadaşlar bu gidişle iphone tarih olmalı bence

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tam spec-fan'lere göre bir haber :) hayat kağıt üzerinde zaten gerisi boş :)

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
apple kendi kaybetti az da olsa bi rekabeti var dı samsungla s3 çıktı millet apledan gelecek cevaba baktı ve hayal kırıkklığı oldu artık apple kendi işini bitirdi apple üstüne yoğurt döküp kendini cacaık yapsın başka hiç bi şey olmaz artık ondan :D

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
apple kendi kaybetti az da olsa bi rekabeti var dı samsungla s3 çıktı millet apledan gelecek cevaba baktı ve hayal kırıkklığı oldu artık apple kendi işini bitirdi apple üstüne yoğurt döküp kendini cacaık yapsın başka hiç bi şey olmaz artık ondan :D

neyi bitirdi apple merak ettim biraz aydınlatırmısınız ?

kullandınızmı iPhone 5 i ?

hangi ortamda test ettinizde neleri size eksik geldi ?

biraz aydınlatırsanız çok memnu olurum..?

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
neyi bitirdi apple merak ettim biraz aydınlatırmısınız ?

kullandınızmı iPhone 5 i ?

hangi ortamda test ettinizde neleri size eksik geldi ?

biraz aydınlatırsanız çok memnu olurum..?

aydınlatayım bir telefona kendini yükseğe çıkaran tek şey performans değildir performanstan bir adım öncesi tasarım gelir ve apple bu tasarım işini aşar diye beklerken telefonun üst kulaklarını çekmiş gibi yapmış tmm s3 ve s2 daha büyük ekranlar ama iphone gibi eline sopa konulmuş gibi uzun bi şey hissettirmiyo ve kalıp gibi oturuyor anlaşılan sizde de bi iphone var ve bu iphonenun şirketinde hissesiniz var bu kadar olmayın kardeşim o alt tarafı teknoloji şirketi sanki kendi şirketiniz gibi karşı koymayın sosyal medyayı haber sitelerini takip et bakalım sadece ben mi tasarımı öyle düşünüyorum hıı bu arada ben performansına hiç bi şey demedim başka yerden anlamayın laflarımı ben sadece tasarım üstüne konuştum ve araştırmadan da kimseye karışma

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bence iphone 5 tam bir fiyasko oldu. o kadar güzel telefon tasarımları vardıki nette dolaşan keşke onlardan biri olaydı.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aydınlatayım bir telefona kendini yükseğe çıkaran tek şey performans değildir performanstan bir adım öncesi tasarım gelir ve apple bu tasarım işini aşar diye beklerken telefonun üst kulaklarını çekmiş gibi yapmış tmm s3 ve s2 daha büyük ekranlar ama iphone gibi eline sopa konulmuş gibi uzun bi şey hissettirmiyo ve kalıp gibi oturuyor anlaşılan sizde de bi iphone var ve bu iphonenun şirketinde hissesiniz var bu kadar olmayın kardeşim o alt tarafı teknoloji şirketi sanki kendi şirketiniz gibi karşı koymayın sosyal medyayı haber sitelerini takip et bakalım sadece ben mi tasarımı öyle düşünüyorum hıı bu arada ben performansına hiç bi şey demedim başka yerden anlamayın laflarımı ben sadece tasarım üstüne konuştum ve araştırmadan da kimseye karışma

:)

Atışmayacağım sizinle. çünkü teknik olarak zayıfsınız bu konuda.

genel tasarım zevk ve renk işidir. beğenip beğenmemeniz umrumda değildir.

ama bilmediğiniz bir donanımı abuk sabuk şekilde bitti gitti öldü diye nitelendirmeiz etik değildir.

donanımı tam açıklanmadı ne işlemcisi ne ram i kullanıyor bilinmiyor.

nfc nfc diye bi yerleri paralıyo millet. yani nfc kullandığınız bi yer gösterin bana ben paralıycam kendimi.

telefon size göre sap gibi kalmış olabilir. banada S3 tepsi gibi geliyor ? hadi buyur burdan yak...

o yüzden tasarım zevk işidir bu herkes e göre değişir. üretim kalitesi gelirzek zaten orda samsung un çin telefonlarından farksız olduğu açık ve net olarak ortada.

birde youtube dan iphone ların nasıl üretildiğini izlemenizi tavsiye ederim. belki biraz bilinçlenirsiniz.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben dokunmadım tmm ama sen herhalde aldında çok net konuşuyosun diyosun ki samsung apple tasarımına yaklaşamaz diyosun çünkü appleın ...... sen oraya ne geleceğini bilirsin apple abuk sabuk nedenlerden dava açar eğer dersenki abuk sabuk davalar açıp para kzanmıyo diye biraz vakit ayır ana sayfadaki habere bakar okursun sanki o apple senin yanında üretiliyor bu kadar net konuştuğuna göre ve apple sana para vermiyo bunu anlatamadım sana bu marka korumalığını nerden güvenip yapıyosun anlamadım ama sen ve senin gibilerle uğraşamam kime sorarsan sor apple kesinlikle beklentileri karşıladımı karsılamadımı o zaman konuş senin gibiler inansın diye o videolar var hani gidin koşun alın diye var o videolar sen hala onların öyle yapıldığına inanıyosan cevap falan verme bu mesaja senin gibi takıntılılar öyle uğraşır ama inanmassan yaz mesajını

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence apple 1280x720 çözünürlük koymayarak çok büyük hata yaptı. Şuan siteler mobil telefonlara uyumlu olsun diye 720x1280 göz önünde tutuluyor. Örneğin herhangi bir sitede galaxy s3 ile tam metnini görebildiğiniz bi yazıyı iphone 5 ile göremeyeceksiniz, çünkü çözünürlüğü düşük.

Tasarıma bakarsak ben tasarımı sevdim, gözüme htc one serisi veya sony xperia serisi kadar hoş görünmesede sade ve hoş olmuş.

Apple fanboyları rica ediyorum bunu izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=tk9Lui29q5A&list=UUXzySgo3V9KysSfELFLMAeA&index=1&feature=plcp

Sonra bide ios 6 nın getirdiklerinin ve daha fazlasının ne kadar uzun süredir android de olduğunu öğrenmek için şuna tıklayın.

http://www.youtube.com/watch?v=9tQjE9h7jkA

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
:)

Atışmayacağım sizinle. çünkü teknik olarak zayıfsınız bu konuda.

genel tasarım zevk ve renk işidir. beğenip beğenmemeniz umrumda değildir.

ama bilmediğiniz bir donanımı abuk sabuk şekilde bitti gitti öldü diye nitelendirmeiz etik değildir.

donanımı tam açıklanmadı ne işlemcisi ne ram i kullanıyor bilinmiyor.

nfc nfc diye bi yerleri paralıyo millet. yani nfc kullandığınız bi yer gösterin bana ben paralıycam kendimi.

telefon size göre sap gibi kalmış olabilir. banada S3 tepsi gibi geliyor ? hadi buyur burdan yak...

o yüzden tasarım zevk işidir bu herkes e göre değişir. üretim kalitesi gelirzek zaten orda samsung un çin telefonlarından farksız olduğu açık ve net olarak ortada.

birde youtube dan iphone ların nasıl üretildiğini izlemenizi tavsiye ederim. belki biraz bilinçlenirsiniz.

birincisi teknik olarak fanboyluk yaparak 1-0 gerilediniz ayrıca 2. s3 çin malı gibi olduğu için 20 milyon sattı bu da size aydınlatmıştır umarım

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kardeşim hakaret yemek istiyosan alasını yersin ve senin çoluk çoçukla uğraşamam ben

hakaret ??

nerde kime ??

lütfen uslubunuzu bozmayın.

ben size kötü bişey demedim. tamam yıldım ben işteen büyük S3... okey problem yok..

hayden iyi forumlar..

blacking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şunu anlamıyorum.Galaxy S3 hertürlü apple denen çakma malı geçiyor.Hatta eski sürüm olsa.Galaxy S4 çıksa apple kapanır^^.Nedense bize düşman olan ve bu ülkede 3 kat pahalıya satılan ''KIYTIRIK'' bir telefona 2500 tl veriyorsunuz ki? Cahiliyet diye buna denir.Bence bu apple alanlar paramıza yazık olmasın atışalım da ezilmeyelim diye tartışıyorlar.Boşa tartışmayın.S3 FOR EVER !

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
uslup ve sen kandırma beni bu mesajda hiç üslup sezmedim ben ama senin aldığın uslup buysa diyecek bi şey yok ve kesinlikle yine söylüyorum çoluk çocukla uğraşamam diye anlamıyorsun galiba

tamam ben cocuğum abicim okey ?

problem yok

siz S3 ünüzle misafirlerinize çay ikram edersiniz bende elimde iPhone la sap sap dolaşırım..

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya şu fanboyların önlerine teknik veri konulunca insanları spec-fan diye nitelemeleri yok efendim bizim işletim sistemimiz o kadar donanım istemiyor diye kandırmaları falan çok komik. Daha da komiği bugün 4"'lik iphone için süper tasarım diyen süperzekaların daha bir iki gün önceye kadar 4" telefon mu olur ne o öyle tepsi demeleri. Yarın Apple s3 boyutunda telefon çıkarsın o zaman da biz diyorduk zaten en iyi boyut bu diyecekler. Çünkü bu insanlar hatayı taa başında yapıyor. Kendileri düşünmüyorlar, bu işi onlar için Apple yapıyor. Onlar sadece önlerine konulanın avukatlığını yapıyorlar. Hatırlarsınız iPhone'a yarı multi-tasking gelmeden önce (işin aslı iphone asla multi-tasking kapasiteli bir telefon olmadı.) fanboylar zaten kimin multi-tasking'e ihtiyacı var ki diyorlardı. Eypıl duyuruyu yapınca hemen ağızlara "İşte Eypıl ya adamlar yine devrim yaptı" lafı yerleştirildi. Özet olarak fanboylara sadece düşünün diyorum. Bunu bir yapabilseniz var ya savunduğunuz şeylerin ne kadar saçma olduğunu göreceksiniz.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
tamam ben cocuğum abicim okey ?

problem yok

siz S3 ünüzle misafirlerinize çay ikram edersiniz bende elimde iPhone la sap sap dolaşırım..
senin kesin bi problemin var ben s3 üm var demedim sadece senin abuk sabuk konuşmalarınla iphone u çok abarttığından bahsettim sap sap deilde iphone sen mal mal dolaşırsın sadece

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
senin kesin bi problemin var ben s3 üm var demedim sadece senin abuk sabuk konuşmalarınla iphone u çok abarttığından bahsettim sap sap deilde iphone sen mal mal dolaşırsın sadece

tamam abicim mal mal da dolaşırım okey problem yok yeterki sen sıkıntı yapma..

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Iphone 5 Tv Kumandası
S3 Yenı bır tasarım olmasına ragmen , begenılmemesıne ragmen ılk cıktıgında cok basarılı buldum.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya şu fanboyların önlerine teknik veri konulunca insanları spec-fan diye nitelemeleri yok efendim bizim işletim sistemimiz o kadar donanım istemiyor diye kandırmaları falan çok komik. Daha da komiği bugün 4"'lik iphone için süper tasarım diyen süperzekaların daha bir iki gün önceye kadar 4" telefon mu olur ne o öyle tepsi demeleri. Yarın Apple s3 boyutunda telefon çıkarsın o zaman da biz diyorduk zaten en iyi boyut bu diyecekler. Çünkü bu insanlar hatayı taa başında yapıyor. Kendileri düşünmüyorlar, bu işi onlar için Apple yapıyor. Onlar sadece önlerine konulanın avukatlığını yapıyorlar. Hatırlarsınız iPhone'a yarı multi-tasking gelmeden önce (işin aslı iphone asla multi-tasking kapasiteli bir telefon olmadı.) fanboylar zaten kimin multi-tasking'e ihtiyacı var ki diyorlardı. Eypıl duyuruyu yapınca hemen ağızlara "İşte Eypıl ya adamlar yine devrim yaptı" lafı yerleştirildi. Özet olarak fanboylara sadece düşünün diyorum. Bunu bir yapabilseniz var ya savunduğunuz şeylerin ne kadar saçma olduğunu göreceksiniz.

size göre tasarım bana göre tasarım sizin zevklerinizin size göredir herkez sizin zevkinizi sevmek zorunda değil.

size telefon numaramı bırakayım bi yere not alın,
eğerki apple bir gün s3 tasarımında bir cihaz yapsın bende alırsam o zaman görüşelim. okey..
varmı problem...

tmm hadi sana iyi günler iyi forumlar küçük

eyvallah büyüğüm...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
S3'e çin malı diyip, S3'ü üreten adamların yaptığı ekrana işlemciye sahip telefona iyi demek biraz abest olmuş. Bu her zaman doğru bir argüman olmaz belki ama, bu iki firma rekabet içindeyken işler değişir. Çok giresim yok tartışmaya ama, Samsung'un çöp gibi hissettiren plastikten üretimler yapıyor olması başka bir konu, burada söylenen ya da belki benim yanlış anladığım, başka.