iPhone 4'ten desteğimi çekeceğim

Bu konuyu okuyanlar

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Daldan düşen kel olur :p

Bu aslında android ya da apple OS değil temelde bence... Telefonun gücü ve kullanılan alan. Ben telefonla oyun oynamam. Telefon benim için müzik ve internetten ibarettir. Ekranının kaliteli ve büyük olması çok önemlidir. iPhone alacak olsam beklentilerim kesinlikle sadece isminden dolayı alırdım. Bir kere o kadargüzel denilen markanın şarjı o kadar kısa sürede tükeniyor ki uygulamalarda. iTunes olmadan içine bir şey atmak da ölüm... Hani bu benim düşüncem, bu fikir bir kesime yanlış gelebilir. :) Dediğim gibi kimin hangi amaçla kullandığı OS ye de yön veriyor :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Android Market işi çözülmedikçe çok zor arkadaşlar.

bunun çözümü şu market uygulaması tlf yoksa (venedik.akp) adlı uygulamayı yüklüyoruz ama olay bitmiyor google market IP lerini host dosyasına girmek gerekiyorki marketten uygulama indire bilelim

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ben de bu konuyu araştırıyorum şu anda.

İlk öğrendiğim, ödeme sistemlerindeki sistem entegrasyonunun vergiler nedeni ile yapılamaması. Android'deki ücretli uygulamaların ödemeleri, Google Checkout sisteminden yapılıyormuş.

Google ile yaşanan vergi sıkıntısı, daha öncelere dayanıyor biliyorsunuz. Hatta kendilerine yaklaşık 100 Bin TL'ye yakın bir ceza da kesilmişti. Sanırım her iki taraf o nedenle kızgın ama olan kullanıcıya oluyor.

Yani; filler sevişiyor ama çimenler eziliyor :)

Geleceği konusunda ise hem Samsung Türkiye ofisinden hem de Turkcell'den bilgi talep ettim. Bu sorunu çözmek için nasıl adımlar atılıyor diye. Gelen yanıtı da sizlerle paylaşacağım.

Bu arada marketi, sanki yurt dışındaymışız gibi kullanmak için çok kolay bir çözüm de varmış.

http://code.google.com/p/market-enabler/ adresindenbu uygulamaya erişmek de mümkün.

Sağlam giriş yaptım sanırım Android dünyasına ;)

Troy hocam, peki çalışıyor mu denediniz mi? Pazartesi günü HTC Desire alıyorum da.:)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ya market normalde faaliyette fakat turkcell romlu cihazlarda engellenmiş durumda :) eu rom yüklerseniz market sorununuz çözülecektir :D ama ücretli yazılımları market üzerinden temin edemiyorsunuz :) tabiki imdadınıza applanet yetişiyor :D farkı ücretli uygululamaları ücretsiz yüklüyorsunuz :D yani illegal :D neyse hayırlı olsun umarım 3 tuş sorunlu cihaz almamışsınızdır :D

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bende tam iphone 4 almayı düşünüyordum ki bu konuya takılıverdim.. ama kararımı samsung galaxy s ten yana kullandım bence iphone 4 ten fazlası var eksiği yok.. bi kere iphone 4 te görüntülü görüşme yok veri alışverişi yok bunlar çok önemli..

[SDNTV2]http://www.samsung.com/tr/consumer/view_demo/galaxys_marketing_video_09082010.flv[/SDNTV2]

http://galaxys.samsungmobile.com/

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
editörlerime teşekkür ediyorum.çok iyi düşünülmüş bir karar.Türkiye için hiçbir şey yapmayan (hadi kullananların gönlünü kırmamak için az bişey yapan) bir firmayı bu kadar göz önünde tutmak uygun değil kanımca.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
iPod Touch dışında hiçbir apple ürünü cazip gelmiyo artık. Aslında bir de inceliği ve tasarımı yüzünden birde mac book air

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Troy hocam, peki çalışıyor mu denediniz mi? Pazartesi günü HTC Desire alıyorum da.:)

Sen eğer Türkiye'den alıyorsan Desire'ını marketi kullanamazsın. Benim gibi :D Marketi kullanmak için telefonu root etmen gerekir.

Root edip yeni bir rom yüklersin o zaman kullanabilirsin ancak marketi. Türkiyedeki HTC'ler Vodafone Rom yüklü olarak geliyor çünkü dağıtım hakkı Vodafone'da.

Yalnız root edince garanti kapsamı dışında kalıyor alet. Bence Desire al ve bekle. 2.3 Gingerbread güncellemesi yakın bi tarihte gelecek. Gerçekten inanılmaz olmuş.

Bazı kullanıcılar root yöntemiyle yüklemişler Desire'a. Ama şu an rc sürümü.

accfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Amerika'dan bi galaxy s aldim bi tanidigima, android market calisiyor bi sorun yok. Turkiye'den satilanlarda o durum var diye biliyorum.

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Sen eğer Türkiye'den alıyorsan Desire'ını marketi kullanamazsın. Benim gibi :D Marketi kullanmak için telefonu root etmen gerekir.

Root edip yeni bir rom yüklersin o zaman kullanabilirsin ancak marketi. Türkiyedeki HTC'ler Vodafone Rom yüklü olarak geliyor çünkü dağıtım hakkı Vodafone'da.

Yalnız root edince garanti kapsamı dışında kalıyor alet. Bence Desire al ve bekle. 2.3 Gingerbread güncellemesi yakın bi tarihte gelecek. Gerçekten inanılmaz olmuş.

Bazı kullanıcılar root yöntemiyle yüklemişler Desire'a. Ama şu an rc sürümü.

Hocam konu dışına çıkıcam ama sormadan edemiycem. Memnun musunuz acaba Desire'den kamera için kötü diyorlar kamera nasıl?

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Android market Türkiye'den erişilemiyor olmasının nedeni nedir acaba ? youtube yasaklıyken DNS ya da bazı siteleri kullanarak ulaşabiliyorduk, markete bu şekilde ulaşılabiliyor mu? Bilgisi olan var mı ? (bunu android ile ilgili bir konuda sormuştum ama kimse cevap vermemişti) :)

Ben Amerika'dan Galaxy S alsam şimdi, Türkiye'de iken uygulama yükleyemez miyim ?

Daha önce cevap verildimi bilmiyorum ama bu vatandaşlar sattıkları uygulamalar için devletimize vergi vermedikleri için kapalı

Not : İnternet reklamcılarının çoğu için bu iş boyle aslında

iş sanal
para gerçek
vergi yalan

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Duyanda iphone 4 u sen icat ettin sen pazarliyorsun ve apple in arkasindaki buyuk basarinin kaynagi sensin sanacak :)) fare daga kusmus dagin haberi olmamis misali

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Duyanda iphone 4 u sen icat ettin sen pazarliyorsun ve apple in arkasindaki buyuk basarinin kaynagi sensin sanacak :)) fare daga kusmus dagin haberi olmamis misali

senin ilgini neden çekti Kazuya bu mesajım :) yüzlerce forum sitesi varken sen neden buradasın?

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Android 3 diyorum başka birşey demiyorum :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Videoda bahsi geçen koruyucu jelatin, sadece iPhone için mi var. Mesela Samsung Galaxy S için var mı ?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
samsung için de nokia için de var

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç ısınamadım bu iphone'a.. Yine ne varsa samsungda ve nokiada var.

dauutt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslına bakarsanız ikisi de türkiye için pek fazla seçenek suunmuyor...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441