IPhone 4 - iOS 5.0 Notification Center-Bildirim Merkezi Sorunu

Yucehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar;

Ya benim beceremediğimden ya da iOS 5'in tam randımanlı olarak çalışamamasından, bildirim merkezi işlevi bence düzgün çalışmıyor. Mesela, Milliyet gazetesinin uygulamasını kullananlar bilir. Gün içerisinde bazen bildirim merkezi ve widget alanına güncel haberler geliyor, bazen ise gelmiyor. Milliyet gazetesinin uygulamasının ikonunda kırmızı daire içerisinde 1 rakkamı haberleri okusanız dahi gitmiyor.

Şu kırmızı daire içerisinde olan 1 yani bildirim uyarısı işaretinin sorunu Newstand (Gazete Bayisi) uygulamasında da mevcut. Ben bu uygulama üzerinden, Guitarist Magazin'in geçen ayki sayısını (Joe Satriani kapak) satın aldım ve indirdim. Bu dergiyi okumama rağmen yine kırmızı daire içerisindeki 1 uyarı ikazı gitmedi bir türlü.

Facebook, Facebook Messenger, Twitter gibi yoğun bilgi akışı olan uygulamalar da widget merkezinde görünmüyor. Bildirim vermiyorlar. Telefonun tüm ayarları doğru ve olması gereken ayarlar yapılı. Bunlardan eminim.

Şimdi, merakım şu. Sizlerde de böyle buna benzer sorunlar var mı? Bu problemleri çözebildiniz mi? Yoksa iOS 5.1'i mi beklememiz gerekecek?

İlginize teşekkürler....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
simlock olan telefonda üst versiyona cıktıgında telefonun orjinal operatörünle aktif etmeyip jb ile o ekranı geçince bu sorun oluyor aynısı bendede var tek çare simfree yada push fix diyorlar ama push fix yüklemesi hata veriyor