İphone 3GS vs Nokia 603 - Sizce Hangisi ?

Sizce hangi Telefon daha üstün , hangisini almalıyım (fiyatı düşünmeyin lütfen)

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
rkadaşlar merhabalar iyi forumlar
:)
yakın bir tarihte 2. el bir telefon alacağım ancak bu iki telefon arasında kaldım . Eğer iphone alırsam biraz eski olma durumu var , yani 1-1,5 yıllık falan . Ancak nokia alırsam model yeni olduğu için kesinlikle aldığım ürün garantili olacak.

Bunu ne için söyledin arkadaşım derseniz , belki fikrinize bir etkisi olur diye söyledim
:)
peki asıl konumuza dönecek olursak , bu telefonlardan hangisi daha üstün ? Hangisini almam daha mantıklı olur ? Hızlı bir telefon benim için çok büyük bir unsur ? Malumunuz , iphone 3GS yaklaşık 3 yıllık bir model . o zamandan bu zamana ne değişti bilemem . Aralarındaki hız farkı , fikir değiştirecek kadar çok mudur ?

Evet arkadaşlar konu açık ve net , bu iki cihazı kullanan ya da herhangi birini kullananlardan cevaplarını bekliyorum . Şimdiden teşekkürlerimi sunar , iyi forumlar dilerim . . .

Reaksiyon puanı
1
Noki

--- Mesaj Güncellendi ---

nokia sadece bir telefon
iphone ise taşınabilir bilgisayar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
öncelikle link için teşekkür ederim güzel bir paylaşımdı gerçekten :) telefon konusuna gelecek olursak , herkes telefonların hızından bahsediyor ve doğal olarak nokia 603 galip geliyor çünkü iphoneye göre çok çok yeni bir model.ancak aralarında çok fazla fark olmadıktan sonra benim için pek fark etmez . ayrıca kendi çaplarında kasmadıktan sonra problem olmaz.şuan kafam çok karıştı :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
İphone tek geçer her hali ile.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar görüşünüzü bildirirken neden veya nedenlerinizi de belirtirseniz memnun olurum :)

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tereddütsüz iPhone uygulamaları yeter :)

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
evet iphoneye daha yakınım ben :) ancak şarz olayı kafamı çok kurcalıyor , şarzı hemen bittikten sonra isterse 1 milyar uygulaması olsun . şarz durumları nasıl , günde bir kez doldurmayla doya doya oyun oynamak müzik dinlemek mümkün müdür ?

İSYAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iphone kullanıcıları dünya iphone'un etrafında dönüyor zannediyor, o yüzden her soruya tabiki iphone diyip geçiyorlar diğer telefonlara çok yabancılar.ben lumia 800 kullanıyorum kesinlikle iphone ile kıyaslamam bile. benim tavsiyemde nokia 720p video kaydı bile yeterli sebep benim için.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
iphone kullanıcıları dünya iphone'un etrafında dönüyor zannediyor, o yüzden her soruya tabiki iphone diyip geçiyorlar diğer telefonlara çok yabancılar.ben lumia 800 kullanıyorum kesinlikle iphone ile kıyaslamam bile. benim tavsiyemde nokia 720p video kaydı bile yeterli sebep benim için.
hocam sende ne yaptın bee :D 3 GS ile lumia 800 zaten rakip bile olamaz , lumia 800 her türlü gözü kapalı ezer :D

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İphone 3Gs derim başka bişey demem.Cihazı kullanıyorum bir hatasını görmedim üstelik GÜNCELLEMELERİ hala devam ediyor.YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ OYUNLAR İphone 3Gs'ede çıkıyor hala Çok güçlü telefon. Nokia ne çıkarırsa çıkarsın symbian oldukça takoz İphone tipi yeter bea

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İphone 3Gs derim başka bişey demem.Cihazı kullanıyorum bir hatasını görmedim üstelik GÜNCELLEMELERİ hala devam ediyor.YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ OYUNLAR İphone 3Gs'ede çıkıyor hala Çok güçlü telefon. Nokia ne çıkarırsa çıkarsın symbian oldukça takoz İphone tipi yeter bea
dostum cihazı kullanıyorsun o zaman sana ayrı bir soru sormak isterim. günde 1 kez şarz doldurma ile doya doya oyun/uygulama/müzik dinleme yapılabilir mi ? ayrıca jailbreak yapmak zor mu ?

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
doya doya oyun oynamak işin içine girince herhangi bi telefon illaki gün içinde şarj ediceksin. Örn; benim nokia 5800'ın şarjı normal kullanımda 3 - 4 gün gittiğini görüyorum ama oyun veya internet için işine girince en fazla 2 - 3 saat hadi bilemedim 5 saat olsun.

Nokia 603 bataryası 1300 mAh benim nokia 5800 bataryası 1320 mAh ufak bi farkla benim telin bataryası daha güçlü ama 603 daha yeni model işlemcisi vs.. donanımı daha iyi bundan dolayı pili kullanımı daha iy olabilir ama ne kadarda iyi olsa 2 - 3 saat olan internet kullanım süresini maximum 5 saat yapabilir. Bunun için doya doya oyun oynama , müzik dinleme vs... en fazla 3 - 5 saat arası yapabilirsin sonrası Şarj.

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3-5 saat gayet iyi bir zaman , bu süre iphone 3GS içinde geçerli mi peki ?

komşumda var iphone 3 ama o kadar incelemedim internette 1400mAH yazıyor, bu değer doğru ise dediğim süreyi iphone'de rahatlıkla çıkarması gerekir.

Ayrıca benim söylediğim süreler temsilidir yani en az 3 saat demiyorum tahmini olarak söylüyorum, ayrıca bu süreler o an kullandığım uygulama veya oyuna göre değişir. Örn; 3B bi oyun oynar isen bu örnek süre 3 saat olur sana 1 saat.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
tamam anladım teşekkürler . bu tip telefonlar için bence gayet iyi bu süreler :)

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aldım iphone4s al kurtul ne kafanı yoruyorsun. süper bişey ya tlf hattınıda sınırsız net bağla 24 saat internettsin pc bile aklına gelmez ;)

Unknown Matter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
603, hem 720p video çekebilen kamerası, hemde 3gs den yüksek ekran çözünürlüğü ile (210ppi) daha alınası bir telefon bana kalırsa. İşlemci ve gpu tarafında da 603, 3gs e göre daha güçlü bir cihaz. Bunun yanında 603 usb on the go (OTG) desteği de sunuyor ve 32gb a kadar artırılabilir hafıza ile yine 3gs e göre avantajlı konumda. Son çıkan belle ile bence Nokia telefonlar en azından 1000 tl ve altı için tercih sebebi olabilir.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Özellik olarak 603 üstün dursada malesef işletim sistemi olarak sınıfta kalıyor malesef. iOs her türlü ezer. Tabi sana kalmış bir şey. Donanım mı Yazılım mı? Bu soruyu kendine sor içinden ne geliyorsa onu yap kimseyi dinleme sonuçta kullanıcak olan sensin.

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
millet ben size söyleyeyim iphone'de iyi ama nokia'yada kötü sayılmaz ama iphone tek geçer :D :D :D :)...

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Donanım mı Yazılım mı? Bu soruyu kendine sor içinden ne geliyorsa onu yap kimseyi dinleme sonuçta kullanıcak olan sensin.

donanım mı yazılımmı sorusu güzel bir soru ancak bu soruyu neye göre yanıtlayacağım bilmiyorum . Şuan aklımda iphone 3GS var , bu cihaz 2-3 senelik , şuan alsam uygulamalarda veya menüde felan kasma yaşanır mı ? Eski tip bilgisayarlar gibi düşünelim , şimdiki programları yükleyince nasıl kastıklarını düşünelim. Bu durum bu cihazdada yaşanır mı ?

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
donanım mı yazılımmı sorusu güzel bir soru ancak bu soruyu neye göre yanıtlayacağım bilmiyorum . Şuan aklımda iphone 3GS var , bu cihaz 2-3 senelik , şuan alsam uygulamalarda veya menüde felan kasma yaşanır mı ? Eski tip bilgisayarlar gibi düşünelim , şimdiki programları yükleyince nasıl kastıklarını düşünelim. Bu durum bu cihazdada yaşanır mı ?
bence kasar ama bir yandanda fikirsiz kalıp kasmaz diyorum ben bu soru hakkında fikirsiz kaldım??? :D :D :D :)...

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
bence kasar ama bir yandanda fikirsiz kalıp kasmaz diyorum ben bu soru hakkında fikirsiz kaldım??? :D :D :D :)...

şöylede bir durum var . 3GS daha 2 yıllık bir model , eğer kasıyorsa kusura bakma ama İOS çokta başarılı bir işletim sayılmaz herhalde sence de öyle değil mi :D

LeoMessi1037

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bak orta dereceli temiz bir iPhone '3G' aldım ben 3.sahibiyim.Cihazın eli yüzü düzgündü hemen aldım.Telefonun sesinde,ekranında(ölü pixel falan yok),internete bağlanmasında,bluetooth eşleşmesinde falan sorun yok.Azıcık sorun wifisinde var 1-2 dakika geç buluyor ama full bağlanıyor tabiiki.3G böyleyse daha iyi bir 3Gs bence canavardır,üzerine telefon tanımam.Ayrıca bir Nokia'dan Twitter'a bağlanmak var birde Nokia'dan.

Edit : Ben zaten sınırsız internet kullanıyorum o yüzden wifi olayına takılmadım ayrıca öyle onlarca uygulama kullanan biriside değilim,şarjıda gayet güzel gidiyor bana kullanıma göre değişir yani bilirsin.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Apple Iphone 3Gs bi halta yaramaz tekno tuğla arabayı park edince kaymasın diye tekerin altına koy o işe yarar... NOKIA 603 ise gerçek multi media telefonu... Apple fanboylarına aldırma mısır patlatmak için IPHONE alınmaz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 603kullanıyorum bence çok güzel i phone den daha iyi bnce bn 603 ü tavsiye ederim