Iphone 3gs Usb Erişim Noktası sorunu

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

İphone 3gs telefonda interneti paylaşmak istiyorum. Kendi bilgisayarımda itunes yüklü. Bu özelliği açtığımda telefonu modem olarak görüyor ve sorunsuz kullanıyorum. Bu özelliği itunes olmayan bir laptop da usb kablo ile denemek istedim, fakat bir türlü iphone üzerinden internete bağlanamadım. Ancak bluetooth üzerinden bağlanabildim. Usb kablo ile neden bağlanmıyor çözmeye çalışıyorum. Bunun bir çözümü varmıdır acaba? iPhone'nu herhangi bir pc de modem olarak kullanmak için o pc de itunes mi yüklü olması gerekiyor?

Pc işletim sistemi: Windows 7
İphone işletim sistemi: ios 4.3.3

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
aynen dediğin gibi önce itunes kuracaksın. telefonun ve laptopu bağdaştıracaksın. ancak ondan sonra istediğin işlemleri yapabilirisin.

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi ya, öyleyse gerçekten çok saçma yapmışlar. Herhangi pc de internet yokken acil internete girmen gerekiyorsa bu özellik kullanılmayacak demektir. İnternet olmadan o pc ye itunes de kurulamayacağına göre usb kablo ile her pc de bu özelliği kullanmak hayal oluyor öylemi?

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
şöyle yapabilirsin itunes setup ını bi flash belleke atarsın lazım olduğu zaman cebinden çıkartıp kurarsın. saçma diyorsun da sadece internet değil ki resim, mp3 vs atmak için bile itunes lazım. apple yaptığı bi ürünün çözümünü de yine kendi yazılımlarıyla sağlıyor her türlü kendine bağlıyor bi şekilde.

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru diyorsun arkadaşım. Apple'ın saçmalıkları bununla bitmiyor. Yardımın için çok sağol. Boşuna saatlerce uğraşmışım. Keşke itunes olmadan çalışabilseydi. Umarım ilerde buna bir çözüm bulunur.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
rica ederim. yardımcı olabildiysem ne mutlu. valla çözüm bulunacağını pek sanmıyorum. aksine apple kullanıcıları bu olaylara alışmış durumda o yüzden kimse sorun etmiyor. sorun olmadığı için çözüm de olmaz gibi geliyor :)

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşım bencede. Bazı iPhone kullanıcıları ilk defa ellerine telefon aldıkları için öyle yorumlar yapıyorlar ki sanki telefon değil uzaydan gelen bir teknoloji harikası! Adamlarda böyle kullanıcılara hitap ediyorlar tabi.
"İphonun hiçbir eksiği yok kullanın bakalım Flash, bluetoot veri aktarımı gibi şeyleri eksik olarak görecekmisiniz" diyen insanları olduğu sürece apple'ın havasından da geçilmeyecektir.