Soru iPhone 15 Pro Max alınır mı?

izzet_baku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar, birçok yorum okudum, çok kişi sorunlu cihaz diyor. Mesela pil performansı kötü, kamerası kötü diyorlar. Bu doğru mu?

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Arkadaşlar bir çok yorumlar okudum, çok kişi sorunlu cihaz diyor. Mesala pil performansıkötü, kamerası kötü diyorla. Bu doğru mu?
Her cihaz hakkında kötü yorumlar vardır. Şikayet var sitesine baksak hiç bir cihazı hiç bir markayı alamayız. Apple kullanmak istiyorsanız alınabilecek en iyi cihaz olduğunu düşünüyorum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,456
Eğer telefoto kameradaki zoom çok önemli değilse, 15 Pro öneririm.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,278
Arkadaşlar bir çok yorumlar okudum, çok kişi sorunlu cihaz diyor. Mesala pil performansıkötü, kamerası kötü diyorla. Bu doğru mu?

Herhangi bir amiral gemisi iPhone'un kotu olmasina imkan yok. Pro Max su an pil performansi en iyi cihazlardan birisi keza kamerada da oyle. Hemen hemen her iPhone ilk ciktiginda iOS surumunun tam oturmamis olmasi sebebiyle sorunlar yasiyor, 1-2 aya duzeliyor bu sorunlar. Bu yorumlara denk gelmis olabilirsiniz. Bunun haricinde 15 serisinde pil dongusu 500'den 1000'e cikarildi zaten.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Herhangi bir amiral gemisi iPhone'un kotu olmasina imkan yok. Pro Max su an pil performansi en iyi cihazlardan birisi keza kamerada da oyle. Hemen hemen her iPhone ilk ciktiginda iOS surumunun tam oturmamis olmasi sebebiyle sorunlar yasiyor, 1-2 aya duzeliyor bu sorunlar. Bu yorumlara denk gelmis olabilirsiniz. Bunun haricinde 15 serisinde pil dongusu 500'den 1000'e cikarildi zaten.
Haklısınız hocam, amiral gemisi iPhone üzmez.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,915
Arkadaşlar, birçok yorum okudum, çok kişi sorunlu cihaz diyor. Mesela pil performansı kötü, kamerası kötü diyorlar. Bu doğru mu?
Hocam Selam,

İphone 15 Pro Max kullandım, ve yakın zamanda sattım. 6 ay kadar kullandım.
Cihazın her hangi bir sorunu yok. Kullanmaktan en çok zevk aldığım cihazlardan biriydi.
Pil performansı konusunda sallamışlar, 14 saat açık ekran süresi aldığım zamanları hatırlıyorum.
Kamera performansı hakkında yorum yapmaya gerek yok. Oldukça başarılı olduğunu söylemem mümkün.
Alırsanız sizi pişman etmeyecektir. Ben sürekli farklı cihazlar alıp deniyorum. Bu yüzden gönül rahatlığıyla İphone 15 Pro Max öneririm.

İyi Forumlar Dilerim...

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Hocam Selam,

İphone 15 Pro Max kullandım, ve yakın zamanda sattım. 6 ay kadar kullandım.
Cihazın her hangi bir sorunu yok. Kullanmaktan en çok zevk aldığım cihazlardan biriydi.
Pil performansı konusunda sallamışlar, 14 saat açık ekran süresi aldığım zamanları hatırlıyorum.
Kamera performansı hakkında yorum yapmaya gerek yok. Oldukça başarılı olduğunu söylemem mümkün.
Alırsanız sizi pişman etmeyecektir. Ben sürekli farklı cihazlar alıp deniyorum. Bu yüzden gönül rahatlığıyla İphone 15 Pro Max öneririm.

İyi Forumlar Dilerim...
Orta segment android cihazım 22 saat açık ekran süresi veriyor, 14 saat az bana göre.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
10000 mAh falan bi batarya yoksa 22 saat ekran suresi vermesi imkansiz. Bu sureleri MacBook'lar, tabletler bile veremiyor.
Yüzde yüz olduğu zaman ekran görüntüsünü atarım hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

10000 mAh falan bi batarya yoksa 22 saat ekran suresi vermesi imkansiz. Bu sureleri MacBook'lar, tabletler bile veremiyor.
Hocam bu yedek kullandığım Vivo marka bir cihaz Yüzde 56'da 23 saat gösteriyor.

Ekli dosyalar

• IMG-20240515-WA0007.jpg
    IMG-20240515-WA0007.jpg
    10.1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,915
Orta segment android cihazım 22 saat açık ekran süresi veriyor, 14 saat az bana göre.
Örnek vereyim, şuan deneme amaçlı aldığım cihaz var. İphone 14 256 GB Product RED.
Pil sağlığı %98'lerde. Pazartesi aldığım açık ekran süresi 8 saat 39 dakika açık ekran süresi verdi.
3279 mAh pil kapasitesi bulunmakta. İphone 15 Pro Max modelinde ise 4422 mAh pil kapasitesi bulunmakta.

Y20 serisi mi? Kullanıyorsunuz.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Örnek vereyim, şuan deneme amaçlı aldığım cihaz var. İphone 14 256 GB Product RED.
Pil sağlığı %98'lerde. Pazartesi aldığım açık ekran süresi 8 saat 39 dakika açık ekran süresi verdi.
3279 mAh pil kapasitesi bulunmakta. İphone 15 Pro Max modelinde ise 4422 mAh pil kapasitesi bulunmakta.

Y20 serisi mi? Kullanıyorsunuz.
Y30 serisi hocam.

Bu arada söylediğimde hata olabilir bilemiyorum, belki telefon yanlış gösteriyor. Öyleyse herkesten özür dilerim.

Hocalarım @Yahya Furkan ve @Görkem Say hocalarım bu 23 saat ekran süresi android hatası mı? Vivo Y30 serisine ait bir cihazdan alınan görüntü, sistemin hatası ise öyleyse herkesten özür dilerim.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,915
Y30 serisi hocam.

Bu arada söylediğimde hata olabilir bilemiyorum, belki telefon yanlış gösteriyor. Öyleyse herkesten özür dilerim.
Karşılaştırmaya çalıştığınız cihazların sekmenleri farklı.
Fiyatlarından da anlaşılacağı üzere. :) Kullanılan teknolojiler ve işletim sistemi farkları da mevcut.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,278

Bu ekran suresi degil. Yuzde 56'da telefonun o anki duruma gore tahmini ne kadar sure gidecegini belirtiyor. Bu sureye ekran kapali anlar da dahil. Ekran suresi, telefonu yuzde 100'den cektikten sonra ekrani hic kapatmadan aldigin ya da sadece ekran acikken gecirilen suredir, bataryanin ne kadar gidecegi degil. 12 saat ekran suresi almis birisi o telefonu 2-3 gun kullanmis olabilir.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Bu ekran suresi degil. Yuzde 56'da telefonun o anki duruma gore tahmini ne kadar sure gidecegini belirtiyor. Bu sureye ekran kapali anlar da dahil. Ekran suresi, telefonu yuzde 100'den cektikten sonra ekrani hic kapatmadan aldigin ya da sadece ekran acikken gecirilen suredir, bataryanin ne kadar gidecegi degil. 12 saat ekran suresi almis birisi o telefonu 2-3 gun kullanmis olabilir.
Hocam burası ekran süresi oluyor mu? 23 Nisan 2023 tarihinde aldığım Honor X9A pil bölümünde.
Performans modu 19 saat 32 dakika, güç tasarrufu modu 26 saat 43 dakika gösteriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240515_163741.jpg
    Screenshot_20240515_163741.jpg
    65.6 KB · Görüntüleme: 10

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,375
Değil hocam. Orası tahmini süre. Ekran süresi ise ekran açıkken geçirilen süre.
Hocam burası ekran süresi oluyor mu? 23 Nisan 2023 tarihinde aldığım Honor X9A pil bölümünde.
Performans modu 19 saat 32 dakika, güç tasarrufu modu 26 saat 43 dakika gösteriyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,278

Kalan sure X, yaklasik Y kaldi gibi seyler ekran suresi degil. Ekran suresinde kaldi vs. olmaz. Aslinda gunluk ekran basinda gecirdiginiz sure tarzi bir konu acmistin. Ekran suresi o oluyor.

IMG_7103.jpeg

Gordugun gibi su kadar kaldi vs. diye bir belirtme yok. Toplam ekran suresi de yaziyor.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Kalan sure X, yaklasik Y kaldi gibi seyler ekran suresi degil. Ekran suresinde kaldi vs. olmaz. Aslinda gunluk ekran basinda gecirdiginiz sure tarzi bir konu acmistin. Ekran suresi o oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 189982

Gordugun gibi su kadar kaldi vs. diye bir belirtme yok. Toplam ekran suresi de yaziyor.
Anladım hocam teşekkürler.

Hocam peki Samsung s24 ultranın 28 saat video oynatması gerçek mi? Merak ediyorum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,278
Anladım hocam teşekkürler.

Hocam peki Samsung s24 ultranın 28 saat video oynatması gerçek mi? Merak ediyorum

Bu tarz terstlerin pek bir anlami yok ya. Bu kanal da ozellikle Samsung tarafli videolar cekiyor. S24'un 15 Pro Max'den fazla batarya omrune sahip oldugu vs. iddia ediyor. Gercek test budur cunku kimse oturup saatlerce video izlemiyor. Karma kullanima bakmak lazim.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,515
Bu tarz terstlerin pek bir anlami yok ya. Bu kanal da ozellikle Samsung tarafli videolar cekiyor. S24'un 15 Pro Max'den fazla batarya omrune sahip oldugu vs. iddia ediyor. Gercek test budur cunku kimse oturup saatlerce video izlemiyor. Karma kullanima bakmak lazim.

Anladım hocam, teşekkürler bu olay şeye benziyor, bazı performans uygulamaları Çinli üreticileri kayırıp aşırı şişirirken Samsung ve Apple cihazlarını düşürüyordu 😀

Bir gün yeterli ekonomik düzeye ulaşırsam bende iPhone satın alıp deneyeceğim, hiç deneyimleme fırsatım olmadı. Tabii o zamana kadar orta segmente talim edeceğim 😀

Son düzenleme:

sahinkara43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bende var kamerası ne yazık ki rezalet fiyatını kesinlikle haketmiyor. korkunç ucuza alacağınız bir külüstür s21 ultra ile çok daha fazla zoom yapabildiğiniz gibi samsung ultra serisi son 3-4 senenin telefonları zaten her zamanki gibi iphonun önünde.

Kamerada en uyuz olduğun şey ana kamerada makro modu yok geniş açıyla makro çekiyor o da yaklaştırmadığı gibi sensör kalitesi ana kameranın baya baya baya gerisinde. Uygulamalarda ana kamera dışında kullanılmadığı için barkod vs yakından okutamıyorsunuz ayrıca kaydetmeden whatsup telegramdan falan hızlıca yakındaki bişeyleri de atamıyorsunuz çünkü kendi kamera uygulamasındaki gibi geniş açıya geçiş yapamıyor ve ana kameranın aşırı uzak odak mesafesinden dolayı busbulanık bir fotoğraf çekmiş oluyorsunuz. 15 pro max ne yazık ki whatsupa falan geniş açıya geçme desteği gelmezse baya baya ÇÖP bir telefon olmuş. ben önümdeki kahve dolu bardağı yaptığım alışverişi masamdaki nesneleri vs whatsuptan hızlıca ona buna atan biriyim ve size çöyle söyleyeyim çok kötü ortada kaldım. kamera uygulamasından çekip galeriden çekmek zorunda kalıyorsunuz paranızla rezil oluyorsunuz. Külüstür samsung s10e var kendi camına kadar odaklıyor manuel modu var isoyu 50e çekiyorum fotoğraf 15 pro maxın 200 isosundan kaliteli oluyor.
BUnlar kıl tüy yün konular ama burada korkunç bir para ödeyip bir amiral gemi alıyorsunuz böyle kepazelikler bu telefonlarda olmamalı.

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
609
1 sene önceye kadar 6S kullanıyordum ve çıktığı sene almıştım. Bence kesinlikle almalısın. Kafadan 7-8 sene kullanırsın çok rahat bir şekilde o telefonu. Şikayet edilecek bir yanı yok diye tahmin ediyorum...

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,915

Katılıyorum hocam, İphone 15 Pro Max kullandım biliyorsunuz.
Pil performansından çok memnun kalmıştım. Ki ben bu testleri izleyerek karar veriyorum.
Karma kullanıma bakmak sağlıklı oluyor genelde, söylediğiniz gibi.