Haber Iphone 13 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
HD+ kavramını bilmiyorsun , buyur sana HD+ ne atayım öğren de başkalarına yalan yanlış şeyler söyleme ;

HD1366x768
HD +1600x900

Ayrıca 11 Pro ve 12 Serisi OLED ekranla geliyor. Şu ana kadar üretilmiş en kaliteli , en gerçekçi renk sunan ekranı.

Bunu alırsın 2 3 yıl tepe tepe kullanırsın sonra kasmalar donmalar başlayınca Rom atarsın bir süre öyle kullanırsın daha sonra paraya ihtiyacın olduğunda satmak istersin "Dönemin amiral gemisi" , "F/P Canavarı" dersin 2 3 ay ilanda tutarsın satar mısın meçhul. Satarsan da kim bilir kaç TL zarara satacaksın.

Fakat iPhone aldığında aldığın fiyatın çok az aşağısına satabilirsin cihazın temizse. Apple kalitesini herkes bildiği için ikinci elde peynir ekmek gibi satılıyor çok ilanda bile kalmıyor. Şu an 7 kullanıcıları bile satarken memnun kalıyor fiyatından.

Kullanmak istersen de Oneplus 2 Android sürüm güncellemesinden sonra cihazı her yerden kaldırırken Apple 6S'e iOS 15 getireceğini açıkladı. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş bunu bir kez daha gördük fakat körü körüne fanboy olmayın. Hele gelipte Çinli markaları bilmiyormuşuz gibi övmeyin. Neyin ne olduğunu buradakiler gayet iyi biliyor.
Aynen öyle. Amiral gemisi sınıfında samsung ve apple dan başka cihazlara bakılmamalı bence. Çünkü uzun ömürlü değiller. Ve 1 jenerasyon eski olan oneplus 8 pro ya 9400tl vereceğime Galaxy S21 alırım hertürlü daha iyi ve geriye kalan parayla aksesuarlarını alırım.

Reaksiyon puanı
685
HD+ kavramını bilmiyorsun , buyur sana HD+ ne atayım öğren de başkalarına yalan yanlış şeyler söyleme ;

HD1366x768
HD +1600x900

Ayrıca 11 Pro ve 12 Serisi OLED ekranla geliyor. Şu ana kadar üretilmiş en kaliteli , en gerçekçi renk sunan ekranı.

Bunu alırsın 2 3 yıl tepe tepe kullanırsın sonra kasmalar donmalar başlayınca Rom atarsın bir süre öyle kullanırsın daha sonra paraya ihtiyacın olduğunda satmak istersin "Dönemin amiral gemisi" , "F/P Canavarı" dersin 2 3 ay ilanda tutarsın satar mısın meçhul. Satarsan da kim bilir kaç TL zarara satacaksın.

Fakat iPhone aldığında aldığın fiyatın çok az aşağısına satabilirsin cihazın temizse. Apple kalitesini herkes bildiği için ikinci elde peynir ekmek gibi satılıyor çok ilanda bile kalmıyor. Şu an 7 kullanıcıları bile satarken memnun kalıyor fiyatından.

Kullanmak istersen de Oneplus 2 Android sürüm güncellemesinden sonra cihazı her yerden kaldırırken Apple 6S'e iOS 15 getireceğini açıkladı. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş bunu bir kez daha gördük fakat körü körüne fanboy olmayın. Hele gelipte Çinli markaları bilmiyormuşuz gibi övmeyin. Neyin ne olduğunu buradakiler gayet iyi biliyor.
Fanboy değilim. Kamera konusunda iPhone başarılı bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki 12 deki kamera performansı,işlemci performansı ve uzun ömürlülük o cihazda varmı?
İşlemci ve uzun ömürlülük var.

Reaksiyon puanı
37
Gerçekten 120 Hz olacakmı, Iphone bataryalarını biliyoruz fazla yüksek değiller, şimdi 120 Hz bir cihaz çıkarsa acaba bataryası kaç mAh olacak

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Şimdi bu depolama alanlarına göre arttırılmış fiyat.
Bir de ekran Hertzlerine göre arttırılmış fiyatlar çıkar :D.
  • iPhone 13 Mini 64 GB 60hz 700 Dolar,
  • iPhone 13 Mini 64 GB 90hz 800 Dolar,
  • iPhone 13 Mini 64 GB 120hz 900 Dolar.

Gerçekten 120 Hz olacakmı, Iphone bataryalarını biliyoruz fazla yüksek değiller, şimdi 120 Hz bir cihaz çıkarsa acaba bataryası kaç mAh olacak
Verimli kullanıyor. Kaynak yönetimi iyidir.
İnceleme videosu izledim. iPhone 12 MiniK bile bataryasını, pil kapasitesi bayağı büyük olan Android cihazlara göre daha iyi kullanıyor ve kapasite azalma oranı, diğerlerine oranla çok yavaş.

Reaksiyon puanı
37
Şimdi bu depolama alanlarına göre arttırılmış fiyat.
Bir de ekran Hertzlerine göre arttırılmış fiyatlar çıkar :D.
  • iPhone 13 Mini 64 GB 60hz 700 Dolar,
  • iPhone 13 Mini 64 GB 90hz 800 Dolar,
  • iPhone 13 Mini 64 GB 120hz 900 Dolar.
İnşallah 3110 yada 3900 arası bir batarya olmaz 120 Hz fazla şarj tüketir

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Fanboy değilim. Kamera konusunda iPhone başarılı bence.

İşlemci ve uzun ömürlülük var.
Nerede var? Sd865, A14 ün yanına bile yaklaşamaz performans konusunda. Uzun ömürlülük konusunda ise Samsung veya özellikle Apple kadar uzun ömürlü olmaz.

Reaksiyon puanı
6,381
60hz 720p
60hz
60hz
60hz
60hz
60hz
O 60Hz dediğiniz cihazların ekranlarındaki renk ve HDR doğruluğunu şu an başka bir telefonda yakalayamazsınız. Kareye göre değişken, çok daha geniş bir aralıkta çok daha yüksek dinamik meta data gösterebilen ve profesyonelliğe çok katkısı olan bir teknoloji varken o 60Hz panellerin içinde, buna komik demeniz...

Gerçekten çok saçma.

Ki ayrıca hiç bir profesyonele yakın renk üretimi yapma amaçlı monitör 120Hz veya 90Hz değildir. Çünkü amaçları oyun oynayanlara akıcı performans vermek değildir. Bu dalga geçtiğiniz cihazlardaki ekranlardaki amaç insanlar daha akıcı pubg oynaması değil, telefondan içerik üretmek isteyenlerin işlerini profesyonele yakın imkanlarla yapmasını sağlamak.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
13 serisinin de alınmayacağı belli oldu 10-11 bin TL'ye telefon alacaksın ama ekranı 60Hz olacak yıllardır Apple ürünü kullanıyoruz diye her şeyi kabullenecek değiliz.

Bence artık 14 serisinde en düşük modelde bile 120Hz ekran olacak ayrıca 6GB ram ile gelecek onu beklemek emin olun daha iyi olacak kullanıcılar için 13 serisini alacak olanlar güle güle kullanın.

Son düzenleme:

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ekran olarak kaç Hz olur bilmiyorum ama Apple artık 60Hz le devam etmez etmemeli 12 serisinde de 60 Hz ekran olunca çok eleştiri almıştı.

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
Düz 13 modelleri 4, Pro modelleri 6 GB Ram ile gelecek şeklinde sızıntı olmuş. Bu ileride güncelleme desteğinde de sıkıntılar çıkaracak gibime geliyor.
Zaten tahminimce aynı sebepten iPhone 6 ya güncelleme uzun süre önce kesilirken 6s e verilmeye devam ediliyor. İleride benzer durum 4gb ramli iPhone lar ile 6gb ramli iPhone lar arasında da olur diye düşünüyorum.

13 serisinin de alınmayacağı belli oldu 10-11 bin TL'ye telefon alacaksın ama ekranı 60Hz olacak yıllardır Apple ürünü kullanıyoruz diye her şeyi kabullenecek değiliz.

Bence artık 14 serisinde en düşük modelde bile 120Hz ekran olacak ayrıca 6GB ram ile gelecek onu beklemek emin olun daha iyi olacak kullanıcılar için 13 serisini alacak olanlar güle güle kullanın.
Bende iPhone cuydum. Apple ın insanların tomar tomar parasını alıp gıdım gıdım özellik vermesi yüzünden android e geçtim. Sene oldu 2021 hala android deki birçok özellik iOS da yok. Halen daha kısıtlı bir sistem. iPhone Xs imde jailbreak kullanıyordum iOS u güncelleyipte jailbreak yalan olunca 1 hafta zor dayanabildim. Geçtim android e.

Son düzenleme: