iPhone 13: İstek Listesi

Bu konuyu okuyanlar

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
aklıma appleın hdr 10 umu ne tanıtıp övündükten sonra o kadar para verdiğim telefonun 60 hz olmasınamı yoksa hdr 10 destekleyen filim 30 un altında olmasınamı yoksa ekran çözünürlügünün 1284x2778 olmasınamı yoksa piksel yogunlugunun 458 ppı olmasınamı ve fhd olmasınamı
benim s6 edge bile 1440x2560 QHD 577 ppı ekranda çok performans goremedım yoksa erken çıkmasına rağmen dxomark testlerinde 4. sırada olması işlemci harici bişey demiyecem bakalım apple dışınjda sadece optimize ettiği uygulamaları yazılımları telefonuna yükletip apple rakip işlemci ve stabilizilasyon konusundada rakip olacak firmalar gelecek VE HAYLA IPHONE 12 PRO MAX İCİN CAN ATANLAR VAR dışarı cıkıp hangı telfonu neden ıstıyosun dıye sorsam yarısı apple der neden desem kımse konuşmaz bazılıra apple abi ya der bazıları guvenlık der bazıları pahalı oldugu ıcın der 7k ya alıcagınız telefonun stabıl yazılım destegı de uzun surere merak etmeyın a20 nin android 11 olması gibi sadece nasıl bu duruma düştüğünüzü anlamıyorum yarı fiyata alıcagın android cihaz belki daha fazla imkan vericek
Mesaj otomatik birleştirildi:

aklıma appleın hdr 10 umu ne tanıtıp övündükten sonra o kadar para verdiğim telefonun 60 hz olmasınamı yoksa hdr 10 destekleyen filim 30 un altında olmasınamı yoksa ekran çözünürlügünün 1284x2778 olmasınamı yoksa piksel yogunlugunun 458 ppı olmasınamı ve fhd olmasınamı
benim s6 edge bile 1440x2560 QHD 577 ppı ekranda çok performans goremedım yoksa erken çıkmasına rağmen dxomark testlerinde 4. sırada olması işlemci harici bişey demiyecem bakalım apple dışınjda sadece optimize ettiği uygulamaları yazılımları telefonuna yükletip apple rakip işlemci ve stabilizilasyon konusundada rakip olacak firmalar gelecek VE HAYLA IPHONE 12 PRO MAX İCİN CAN ATANLAR VAR dışarı cıkıp hangı telfonu neden ıstıyosun dıye sorsam yarısı apple der neden desem kımse konuşmaz bazılıra apple abi ya der bazıları guvenlık der bazıları pahalı oldugu ıcın der 7k ya alıcagınız telefonun stabıl yazılım destegı de uzun surere merak etmeyın a20 nin android 11 olması gibi sadece nasıl bu duruma düştüğünüzü anlamıyorum yarı fiyata alıcagın android cihaz belki daha fazla imkan vericek
cevcerici ayagına adaptor vermemesi bide xd

eğer fiyat performans olsa alırdım ama değil parasının hakkını vermiyor gözümde

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061

eğer fiyat performans olsa alırdım ama değil parasının hakkını vermiyor gözümde
Yarı fiyatına alacağın hiçbir android cihaz bir iphone 12 kadar olamaz.
Kamerası imkansız zaten
İşlemci de

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Yarı fiyatına alacağın hiçbir android cihaz bir iphone 12 kadar olamaz.
Kamerası imkansız zaten
İşlemci de
yarı fiyata derken anlamadın sen beni burdaki çoğu kişi aynı segment telefonlardaki veya 8 9 k lık android telefonlarla arasındaki video foto farkını belki farketmez işlemci konusnda dedeğim gibi apple yazılımdan kazanıyor kendi optimize etmedigi uygulamaları ios işletim sisteminde olsaydı şu an bu kadarda stabil olmazdı ve bataryası o kadar iyi gitmez mi ultra 905 dolar iphone 12 pro max 1200 dolar birde vergiler orta segment yanlış oldu bu arada yeni cıkardıgı telefon eskiden cıkan mate 40 pro m10 ultra p40 pro plus ı geçemiyor aradaki fiyat farkını gorunce gene almam zaten

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese selamlar.

Malumunuz iPhone 12’ler nihayet satışa sunuldu ve sıra geldi artık yavaş yavaş iPhone 13’lerden bahsetmeye...

Ben açıkçası bir iPhone 12 kullanıcısı olarak gelecek seneki iPhone (13) modellerinde şu özelliklerin olmasını isterim:

- Ters şarj özelliği (bir iPhone ile diğer bir iPhone’u üst üste getirmek sureti ile şarj etmek)

- 120Hz ekran (aslında mevcut 60Hz iyi ama şu 120Hz çok istendi, artık gelecek sene gelsin)

- Face ID ile beraber Touch ID (mesela güç tuşuna entegre edilmiş şekilde bir Touch ID; nitekim ekran altına gömülü bir Touch ID’ye ihtimal vermiyorum)

- Daha ufak çentik veya çentiğin tamamen kaldırılması (ki bu ikinci seçenek çok olası görünmüyor, en azından önümüzdeki senenin modelleri için)

- Çok daha iyi batarya performansı (zaten son 1-2 senedir çıkan iPhone modellerinin batarya performansları gerçekten tatmin edici ancak yine de Apple gibi bir şirketten batarya konusunda çok daha iyi geliştirmeler ve sonuçlar bekliyorum)

- Turkuaz renk seçeneği (bunu şu ana kadar yapmadı ama gerçekten bu rengi çok seviyorum, not: iPhone XR’daki açık mavi renk tam olarak bunu karşılamıyor)

- Daha da inceltilmiş çerçeveler (aslında iPhone 12’deki çerçeveler gerçekten kalın değil ama bence bir sonraki iPhone modellerinde daha da inceltilebilir)

Sizler de bir sonraki iPhone modellerinde (iPhone 13 olarak geleceğini varsayalım) görmek istediklerinizi yazabilirsiniz. ?

fahyıldız'ın görüşüne katılıyorum bu sene İpad'lerde deneme amaçlı power tuşunda touch ıd çıkardılar kullanıcıların tepkilerine baktılar.

Çentik konusun'da hemen kaldıracaklarını düşünmüyorum ekran altına ne zaman gömme yaparlar ise o zaman kaldırırlar ancak. Çentik kötü durmuyor kişiden kişiye değişir ama bu görüş.

Ters şarjı getirebilirler fakat fazla ilgi görmez , herkes Samsung S 10 serisinde olduğu gibi bakar he bu böyle oluyormuş der iki gün sonra unutulur. Kendi düşüncem.

Batarya konusunda aynı şekil 12 serilerinde ki gibi devam eder düşüncesindeyim.

Isınma konusunda iyileştirebileceklerini düşünüyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
yarı fiyata derken anlamadın sen beni burdaki çoğu kişi aynı segment telefonlardaki veya 8 9 k lık android telefonlarla arasındaki video foto farkını belki farketmez işlemci konusnda dedeğim gibi apple yazılımdan kazanıyor kendi optimize etmedigi uygulamaları ios işletim sisteminde olsaydı şu an bu kadarda stabil olmazdı ve bataryası o kadar iyi gitmez mi ultra 905 dolar iphone 12 pro max 1200 dolar birde vergiler orta segment yanlış oldu bu arada yeni cıkardıgı telefon eskiden cıkan mate 40 pro m10 ultra p40 pro plus ı geçemiyor aradaki fiyat farkını gorunce gene almam zaten
8 9 k lık android telefon iphone 12 nin yerini tutmaz.

Reaksiyon puanı
551
Ben iPhone 13 için değil de bir sonraki iOS sürümü için isteklerimi yazayım.

-Daha çok kişiselleştirme seçeneği.
-Launcher desteği.
-Daha kullanışlı bir dosya yöneticisi.
-Ayarlarda uygulama verilerini ve önbelleklerini silme seçeneği.
-Uygulama geliştiricileri için yeni, daha gelişmiş API'ler getirmesi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Şu “daha çok kişileştirme seçeneği” önerine katılıyorum, hakimiyeti biraz daha bize versinler, istediğimiz gibi evirip çevirelim iPhone’u.

Bir de evet şu Dosyalar uygulaması çok kısıtlı. Biraz daha detaylandırılabilir ve kullanışlı kılınabilir.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
Şu “daha çok kişileştirme seçeneği” önerine katılıyorum, hakimiyeti biraz daha bize versinler, istediğimiz gibi evirip çevirelim iPhone’u.

Bir de evet şu Dosyalar uygulaması çok kısıtlı. Biraz daha detaylandırılabilir ve kullanışlı kılınabilir.
En basitinden pc'de itunes'den bir dosyayı iPhone'da dosyalar içerisine direkt atamıyoruz. Documents by readle gibi üçüncü parti bir uygulama kullanmak gerekiyor. Bu çok saçma. Bunun da düzeltilmesi lazım. iTunes de dosya paylaşımı kısmında dosyalar uygulamasının da görünmesi lazım.