iPhone 13 Hakkında Bomba İddia!

Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Doğru aslında 4 Bin tlye aldığın telefonda instagrama facebooka performanslı şekilde giriyor o da piyasadaki neredeyse en ağır oyun olan pubg mobileyide ortalama olarak oynatıyor 5-6 bin tlye dizdiğin pcden daha çok zevk alırsın
Sırf PubG gibi bir oyun için (aslında oyun bile demek istemem de), telefon almak çok anlamsız.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Biliyorum piyasadaki en ağır denilebilecek oyun olduğu için söyledim
Bir kere PuBG dışında sistemi zorlamayan, onlarca Android ve iOS oyunlar var. İnsanlar gerçekten başka şeyler sevmediği için ve o an popüler olan ne varsa onları kullandıkları için durum bu.
Bu sadece at gözlüğü takıp, duvara bakmak isteyenler için, büyük paralar harcamak demektir.

Tamam işçiliğe para verilir ve mühendisliğe. Çünkü bunları yapacak ilim şu an bir çok kullanıcı için ulaşılabilir bir şey değil. Ama ben onlarca mühendislik harikası arasında, telefona yatırmazdım paramı.
Zengin olsam acımam :D.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Yine Apple'in, geç getirdiği, dur pardon ilk defa Apple'ın yaptığı bir şey :D.
Adamlar, ekranın altına kamera yerleştiriyor artık.
Apple geç ve stabil yapıyor bunu forumda 50 kişi sana söyledi anlamıyorsan sorun sende başkalarına yanlış fikirler sunma.

Face ID , Kablosuz şarj ve Gelişmiş kamera modları buna örnek.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Apple geç ve stabil yapıyor bunu forumda 50 kişi sana söyledi anlamıyorsan sorun sende başkalarına yanlış fikirler sunma.

Face ID , Kablosuz şarj ve Gelişmiş kamera modları buna örnek.
Kanki yanlış hatırlamıyorsam, S4'te vardı bunlar.
Aynen kablosuz şarj bile vardı.

Bak kıyaslamıyorum. Zaten zamanında çıkmıştı bunlar. Stabildi de.
Sence Apple yaptığı için daha mı iyi sanıyorsun? Adamlar buldukları şeyi zaten en üst düzeyde kullanıyorlar.

S4 bomba kamera özellikleriyle sallamıştı zaten.

Ama bu ilme ben ulaşamayacağım için işçiliğe, mühendisliğe gram laf etmem. Sadece yaptılar zaten.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,247
iPhone 12 Dokunmatik Kimlik Özelliği Resim

Apple, geçen sene Ekim aylarında iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Apple'nin bu senede Ekim aylarında yeni cihazları tanıtması bekleniyor. En çok merak edilen cihaz olan iPhone 13 serisi için, bugün bomba iddialar geldi!

iPhone 13'ün çentiği küçük olabilir​

Analistler, yeni gelecek olan iPhone 13 serisinin çentiğinin küçük olacağını söylüyorlar. Yeni gelecek olan küçük çentik, Face ID'yi yenileyebilir. Yenilenmiş Face ID ise, mevcut Face ID yapısını koruyacağını ancak daha sıkı bir şekilde entegre olacağını söylüyorlar. Analistler, Apple'nin 2022'de büyük bir değişim içerisine gireceğini söylüyorlar.

iPhone 13'e yenilenmiş Touch ID gelebilir​

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 8 serisinden sonra Touch ID'yi kaldırmıştı. İddiaya göre Touch ID yenilenmiş bir şekilde gelecek. Yeni gelecek olan Touch ID, ekrana entegre bir şekilde olacak. iPhone 13 serisi ve sonrasında artık yenilenmiş Touch ID'yi görebileceğiz.

Yavaş ben daha samsung galaxy trend kullaniyorum iphone 8 e bile elim degmedi

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Kanki yanlış hatırlamıyorsam, S4'te vardı bunlar.
Aynen kablosuz şarj bile vardı.

Bak kıyaslamıyorum. Zaten zamanında çıkmıştı bunlar. Stabildi de.
Sence Apple yaptığı için daha mı iyi sanıyorsun? Adamlar buldukları şeyi zaten en üst düzeyde kullanıyorlar.

S4 bomba kamera özellikleriyle sallamıştı zaten.

Ama bu ilme ben ulaşamayacağım için işçiliğe, mühendisliğe gram laf etmem. Sadece yaptılar zaten.
Kablosuz şarj S5 de vardı. Ama iPhone 8 ve X ile top noktasına ulaştı.

Yüz tanıma S8 de vardı, top noktasına iPhone X ile ulaştı.

Portre modu rakiplerinde vardı 7 Plus ile top noktasına ulaştı.

Parmak izi Galaxy S5 de vardı ve ilginç tarama yöntemi vardı, 5S’de daha kolay ve seri oldu

Anlatmak istediğim bu.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kablosuz şarj S5 de vardı. Ama iPhone 8 ve X ile top noktasına ulaştı.
Yüz tanıma S8 de vardı, top noktasına iPhone X ile ulaştı.
Portre modu rakiplerinde vardı 7 Plus ile top noktasına ulaştı.
Parmak izi Galaxy S5 de vardı ve ilginç tarama yöntemi vardı, 5S’de daha kolay ve seri oldu

Anlatmak istediğim bu.
S4'te vardı kablosuz şarj.
Yüz tanıma ile ilgili farklıydı. Ama bunu iPhone ile kıyaslamayı bende pek doğru bulmuyorum açıkçası.

Kanki ben yıllardır iPhone 6'ımda, parmak okuyucu kullanamadım. Nasıl iyi ya?
S5'te çalışıyordu yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta ilginç bir şey diyeyim sana, S3'te destekliyor kablosuz şarjı ama Samsung'tan gelen bir destek değil. Modlayarak bunu ekleyebiliyoruz.

Amacım kıyaslamak değil, zaten gördük ve adamlar en iyisini yapıyor. Isıtıp ısıtıp, ancak Android bilmeyenleri yer bu Apple.

Son düzenleme:

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Applenin geriden glmesi bir bakıma iyi çinliler son 5-6 Senedir Telefon piyasasının içinden gectiler teknoloji bırkmadılar valla kameralar uçtu , şarj olayı uçtu, ramler, depolama birimleri uçtu, bataryalar uçtu vs vs daha ne yapcaklar acaba bişey bulamayınca 250mpx kamera yaparlar ayın dokularını izleriz çok hızlı harçıyolar telefon teknolojilerini

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
S4'te vardı kablosuz şarj.
Yüz tanıma ile ilgili farklıydı. Ama bunu iPhone ile kıyaslamayı bende pek doğru bulmuyorum açıkçası.

Kanki ben yıllardır iPhone 6'ımda, parmak okuyucu kullanamadım. Nasıl iyi ya?
S5'te çalışıyordu yani.

Hatta ilginç bir şey diyeyim sana, S3'te destekliyor kablosuz şarjı ama Samsung'tan gelen bir destek değil. Modlayarak bunu ekleyebiliyoruz.

Amacım kıyaslamak değil, zaten gördük ve adamlar en iyisini yapıyor. Isıtıp ısıtıp, ancak Android bilmeyenleri yer bu Apple.
iPhone 6’da parmak izi okuyucu nasıl kullanamadın? Zamanına göre gayet iyiydi. Şu an 8 ve SE 2020 nasılsa zamanında 6 çok iyiyidi.

ama sen 2021 de 6’dan performans bekliyorsan evet vasat

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
iPhone 6’da parmak izi okuyucu nasıl kullanamadın? Zamanına göre gayet iyiydi. Şu an 8 ve SE 2020 nasılsa zamanında 6 çok iyiyidi.

ama sen 2021 de 6’dan performans bekliyorsan evet vasat
Niye vasat anlamadım?

Bir oyun PUBG'mi ki vasat görüyorsun?
1080P 60 FPS video çekimi çöp mü ki vasat?
Sırf reklamlar, cihazın olan performansını etkileniyor diye mi vasat?
Güzel ses kaydediyor diye mi vasat?
Pili çok uzun gittiği için mi vasat?
Clubhouse kullanmadığım için vasat olabilir ama geriye kalan neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarını kullandığım için mi vasat?

Anlamıyorum sizi gerçekten de.

Sana hayvan gibi grafikleri olup ta, kasmadan oynadığım tüm oyunları atardım da, neyse.

Eleştirdiğim nokta, iOS'un gerçek anlamda kısıtlığı.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bir zahmet o çentiği küçültsünler. Aynı çentik tasarımı 3 senedir duruyor.

Parmak izini de umarım geri getirirler. Ekrana koymasalar bile apple logosuna koymalarını isterdim...

Biliyorum piyasadaki en ağır denilebilecek oyun olduğu için söyledim
Pubgm, grafik seçeneklerini değiştirmediği sürece şu anki amiraller için hafif bir oyun olmaya başladı.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Mobilde ağır oyun isteyen gitsin shadowguns legends denesin pubgm ağır oyun değil grafikleri fulleyin görürsünüz

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Mobilde ağır oyun isteyen gitsin shadowguns legends denesin pubgm ağır oyun değil grafikleri fulleyin görürsünüz
Ben S4'te, The Amazing Spiderman oynadığımı bilirim. Boş oyunların olmadığı, kaliteli zamanlardı :D.
Şimdi bulamıyorsun bu oyunları. APK aramak zorundasın.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Ben S4'te, The Amazing Spiderman oynadığımı bilirim. Boş oyunların olmadığı, kaliteli zamanlardı :D.
Şimdi bulamıyorsun bu oyunları. APK aramak zorundasın.
Amazing spiderman 2 şimdiki cihazların elinin kiri iplemez bile telefon incelemelerinde youtubede felan hep pubgi ile deniyolar ağırlığından değilde popularitesinden sağlam oyunla denesinlerde ısınma neymiş anlarlarlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Amazing spiderman 2 şimdiki cihazların elinin kiri iplemez bile telefon incelemelerinde youtubede felan hep pubgi ile deniyolar ağırlığından değilde popularitesinden sağlam oyunla denesinlerde ısınma neymiş anlarlarlar
Kanka burada amaç güç yarışı değil, kalite olmalı. Oyunun hayvan gibi grafikleri var ama nasıl güzel?
Çok güzel hem de.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Aynen, bende sabaha baktım biraz. Baya beğendiğim oyunlar var;
Bu listede odin ve devil may cry fena bkleyip görelim mobile döndü oyun üreticileri para mobilde bakalım mobil cihazları ne kadar zorluyacak oyunlar tartışmaya değermi ozamn anlaşılır

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bu listede odin ve devil may cry fena bkleyip görelim mobile döndü oyun üreticileri para mobilde bakalım mobil cihazları ne kadar zorluyacak oyunlar tartışmaya değermi ozamn anlaşılır
Güzel şeyler çıkarsa neden oynanmasın?
Mesela PS Vita'nın grafik birimi, iPhone 5s ile neredeyse aynı ama ne oyunlar çıktı PS Vita'ya.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Mesela PS Vita'nın grafik birim, iPhone 5s ile neredeyse aynı ama ne oyunlar çıktı PS Vita'ya.
Çok oyun var Gelecek bu sene bazılar cihazı gerçekten zorlayacak gibi daha dün bi tane uygulama haberleri bölümüne konu açtım yarış oyunu grafikleri çok iyi olacak gibi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Mesela PS Vita'nın grafik birimi, iPhone 5s ile neredeyse aynı ama ne oyunlar çıktı PS Vita'ya.
Bu örnek hala geçerli. Şimdiki mobil işlemciler Nintendo switch’ten çok daha güçlü ama yanlış hatırlamıyorsam AAA tip oyun geliştirmek/portlamak orada çok daha kolay. Ayrıca Switch’te aktif soğutma varken çoğu mobil cihazda yok.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tam dedim Forza mı bu, bir de ne göreyim?
Sen "Forza ve NFS karışımı" yazmışın :D.

Bu örnek hala geçerli. Şimdiki mobil işlemciler Nintendo switch’ten çok daha güçlü ama yanlış hatırlamıyorsam AAA tip oyun geliştirmek/portlamak orada çok daha kolay. Ayrıca Switch’te aktif soğutma varken çoğu mobil cihazda yok.
Bu kadar güçlü mobil cihazlar ama soğutucuya gerek yok. Çünkü nm değerleri (işlemci boyutları yani) çok küçük. Öyle ki 5 nm'ye kadar küçülttüler işlemcileri falan.
Switch'in bilmiyorum özelliklerini.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
Tam dedim Forza mı bu, bir de ne göreyim?
Sen "Forza ve NFS karışımı" yazmışın :D.

Bu kadar güçlü mobil cihazlar ama soğutucuya gerek yok. Çünkü nm değerleri çok küçük. Öyle ki 5 nm'ye kadar küçülttüler işlemcileri falan.
Switch'in bilmiyorum özelliklerini.
Grafiklleri önemli olan bnm için sağlam olsun diyelim bu oyun harcar telefon donanımını

Son mesajlar